Blog Štěpána Slaného - 5. den (Nepříjemný norský firn)

Zápas s Norskem – zápas o všechno. Los MS nám nadělil do skupiny velmi nepříjemného soupeře, který je trochu v ústraní florbalové Skandinávie díky neotřesitelné pozici Švédska a Finska. Někde jsem přečetl, že přísloví „i z malé jiskry může vzejít velký oheň“, pochází právě z Norska. Dnes  platilo dokonale!

Norové po celý zápas ukazovali svojí sílu, byli vyrovnaným soupeřem a i přes vedení našeho týmu v polovině třetí třetiny nesložili zbraně a dokázali dotáhnout naše vedení ze 4:1 na 4:4. Díky lepšímu skóre hrál tento výsledek pro český tým, který se tak může těšit ve čtvrfinále na přijatelné Estonce, Norové si tak vyžrali Švédy. Vše mohlo být ale jinak, kdyby Kronberg, největší norská star proměnila velkou šanci v posledních minutách, šli jsme na Švédy my a byl to velký zádrhel na cestě za vytouženou medailí.

Při dnešním zápase jsem byl jen na lavičce. Pro každého hráče je to velmi těžké, kor v situaci, kdy všichni reprezentanti jsou zvyklí pravidelně táhnout svůj mateřský klub a trávit na hřišti mnoho minut. Teď je situace jiná, musím umět potlačit svoje já (což je někdy složité) a umět podpořit svůj tým i z lavičky. Věřím, že má úloha na tomto MS ještě neskončila a ještě něco ukážu.

Až trochu jsem se divil, co způsobila má nic neřešící branka proti Japoncům, moje obligatní zakončení vyvolalo dosti nadšení nejen u novinářů, ale i florbalistů a „obyčejných lidí“, snažil jsem se v rozhovorech trochu prodat Českou Lípu, tak snad se to podařilo. Florbal v Lípě si to zaslouží.

Zítra máme volný den, máme v plánu shlédnutí několika zápasů, meeting s novináři a případnou prohlídku místních nákupních center. Jinak je tu tma jak v pytli, pár hodin světla denně není úplně hodně, na severu Finska to mají ještě horší. Nedivím se, že jsou Finové často v depresích. Věřím, že do ještě větší deprese upadnou po pátečním semifinále, do kterého se jistě dostaneme!