Autor - Štěpán Slaný

Na trůn českolipského sportu usedla Barbora Znamenáčková

27.1.2021 08:57 | Sport

Prvenství z tradiční ankety Sportovec Českolipska (za rok 2020) v nejprestižnější kategorii dospělý jednotlivec si letos převzala karatistka Sport Relaxu Česká Lípa Barbora Znamenáčková. druhý skončil loňský vítěz Vojtěch Ludvík – Stadion Nový Bor (MTBO) a třetí příčku obsadil Radek Krajcigr z FBC Česká Lípa.

Do Ruska, do Vladimiru, do Suzdalu, do…

12.7.2018 22:28 | Česká Lípa

Česká Lípa má nové partnerské město. Vedle logických míst „kousek“ od našeho města jako je polský Boleslawiec (152 km), německá Mittweida (162 km), slovenský Bardejov (680 km), „zatím” ukrajinský Užhorod (730 km) s výraznou československou stopou a také vzdálené norské Molde známé z již nefungující gymplácké výměny studentů, tu máme dalšího partnera. Vedení města ho asi „nalezlo” na významném ekonomickém fóru v ruském Vladimiru, kde paní starostka reprezentovala naše město, vedle dalších významných zahraničních návštěv (loni se účastnili představitelé třeba Jižní Osetie, Moldávie apod.).

Staň se florbalistkou - růžový florbal je tady!

7.9.2017 21:16 | Florbal

Českolipský florbalový klub spouští unikátní náborovou akci - růžový florbal. Ten je určen pouze pro dívky již od tří let! Speciální projekt má za cíl přitáhnout k populárnímu sportu i dívky a dotáhnout kompletní mládežnickou strukturu i v této kategorii.

FBC Česká Lípa spouští velké nábory dívek a chlapců!

31.8.2017 06:58 | Florbal

Florbalisté České Lípy letos slavnostně vstupují do své dvacáté sezóny historickou účastní mužského týmu v nejvyšší české soutěži - Tipsport Superlize, novinek však pro kulaté narozeniny připravil mnohem více. Jedna z nejzásadnějších jsou tradiční nábory pro mladé školáky. FBC totiž poprvé otevřelo všechny mládežnické kategorie nejen ve chlapecké kategorii, ale nově také v dívčí a nabízí tak sportovní tréninky již pro děti od tří let!

Jeden z nejdelších vlaků české historie míří na festival Banát!

14.8.2017 22:02 | Hudba

Pravděpodobně největší vlaková výprava v novodobé historii české železnice s 1150 osobami míří podpořit českou komunitu v Rumunsku. Tam se již šestým rokem koná populární kulturní festival - Festival Banát. Na úpatí transylvánských Karpat žije v šesti českých vesnicích necelé dva tisíce lidí, kteří sem kolem roku 1823 odešli z tehdejší rakouské monarchie. Díky naprosté izolovanosti a jazykové a kulturní svébytnosti si čeští krajané udrželi ojedinělou komunitu v těžko dostupné divoké přírodě pár kilometrů nad Dunajem.

Startuje souboj klubů - Florbalové války!

15.5.2017 20:51 | Florbal

V České Lípě je již zvykem, že v květnu se severočeské město plní florbalisty z celé republiky, ani letošní rok není výjimkou! Minulý víkend si v České Lípě zahrálo pět set sportovců v malém florbale 3+1 a již tento víkend vypukne druhý ročník projektu Florbalové války, tedy turnaj tří velkých klubů, které se proti sobě utkají ve všech kategoriích napříč celou věkovou strukturou. Právě myšlenkou, kterou nosili českolipští organizátoři v hlavě několik let, zakončí tradiční Florbalový týden, kdy se na sportovní hale, Lokomotivě a také zimním stadiónu se speciálním povrchem Tarkett vystřídá několik akcí.

Na Svitavy i s novou posilou z USA!

12.1.2017 18:41 | Florbal

Českolipští florbalisté vstoupili do nového roku středeční výhrou na pražském Startu. Neoblíbeného soupeře dokázali porazit v této sezóně i podruhé a posunuli se na čtvrtou příčku průběžné tabulky první ligy. V sobotu však musí výhru potvrdit v domácím prostředí, kde přivítají Svitavy. Ty se po složitém vstupu do sezony začaly zvedat a nejprve porazili Ústí a v posledním zápase vyprovodili Ostravu nevídaným výsledkem 22:3.

Opozice k rozpočtu města Česká Lípa

4.1.2017 06:48 | Česká Lípa

Opoziční zastupitelé nesouhlasí se způsobem, jak jim byl rozpočet předložen - vedení města nemělo zájem o pracovní schůzky, v listopadu dokonce nebylo svoláno řádné zastupitelstvo. Za této situace pak starostka města nazývá diskusi na ZM k jednotlivým položkám za zbytečné zdržování.

Českolipská opozice nejen o proběhlém zastupitelstvu

1.7.2016 13:01 | Česká Lípa

Přečtěte si tiskovou zprávu českolipské opozice, která komentuje radniční dění.

Prohlášení neolympijských sportů v České Lípě

26.1.2016 17:43 | Sport

Vážené vedení města Česká Lípa,