Pozitivní změny ve Washingtonu.

Verze pro tisk |

Je to skoro jisté. Zprávy z NY tvrdí , že dochází k výrazné změně. Pro většinu v USA přichází změna pozitivní, která se snad projeví i v tom, že se bude méně harašit ( se zbraněmi).
Protože původní název mýlil některé čtenáře upřesňuji zadání na pozitivní změny ve Washingtonu.

Půjde Andrej Babiš ve šlépějích Donalda Trumpa?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Hašková Coolidge tvrdí, že Amerika spí a potřebuje Trumpa

Pozitivní změnu přivítali i oba poslední presidenti Zeman i Klaus.

Úspěch předvídala paní Eliška Hašková Coolidge.

Eliška Hašková Coolidge tvrdí, že Amerika spí a potřebuje Trumpa
21. října 2016 9:17
Byla asistentkou pěti amerických prezidentů. Eliška Hašková Coolidge s napětím vyhlíží prezidentské volby v USA. „Ne každý má ego na to, aby se stal prezidentem. Já budu volit Donalda Trumpa, který má prvotřídní ego,“ podotýká Američanka, která v současnosti v Česku provozuje kurzy společenského chování.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/eliska-haskova-coolidge-rozhovor-dqs-/spolecnost.aspx?c=A161020_110941_spolecnost_pet

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Prvotřídní ego má i Klaus se Zemanem. Uvidíme, kolik slibů Donald splní. Snad i ten radar v Brdech, zvlášť, když mu Zeman fandil.

Nahoru

Re: Hašková Coolidge tvrdí, že Amerika spí a potřebuje Trumpa

Fajn, tahle její kvalifikace se jí teď hodí. Když nebude asistentkou, mohla by mu aspoň dávat lekce společenského chování. Ale radši z bezpečné vzdálenosti, aby ji taky nechtěl vošmatávat.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

No, náš prezident není asi úplně při smyslech.tedy při sluchu a vidu. Sdělil,že pana Hůlku vyznamenal z toho důvodu,že prý bude hostovat ve Vídeňské opeře. Opera vídeňská dala prohlášení,že o tom neví. Manažerka pana Hůlky to považuje za nedorozumění-jedná se prý o turné a ne o operu. Prezident asi prý špatně slyšel.
Nyní i špatně viděl- velvyslanec Schapiro,který tak jako tak s nástupem nové administrativy končí, prý nebyl na oslavě 28. října.Prezident neviděl. Schapiro tam byl,je to patrno z fotky a ambasáda USA vydala prohlášení,že se účastnil.
Čeho se ještě dočkáme?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Mám pocit, že vystoupení pana Hůlky ve Vídeňské opeře řešit v USA nebudou. Hůlka zatím vůbec nesouvisí s volbou prezidenta Trumpa a neřešila by ho ani Clintonová.

Jinak je velmi pravděpodobné, že pan Schapiro skončí a nepomůžou mu ani fotky.

Nahoru

Z NY: TRUMP říká globální smlouvy o migraci a obchodu nás ničí

https://www.youtube.com/watch?v=EYozWHBIf8g&feature=youtu.be

Projev , který nám nikdy nepřeložili. Tady je překlad.
"Není nic, co by politický establishment neudělal. Žádná lež, kterou by neřekl. Udržují si své postavení a moc na váš úkor. A to je to, co právě probíhá. Washingtonská vládnoucí skupina a finanční a mediální korporace, které jsou jí financovány, existují pouze pro jediný důvod: aby sama sebe chránila a obohacovala.
Vládnoucí skupině jde v těchto volbách o trilióny dolarů. Například, jenom jedna jediná obchodní smlouva, kterou by rádi prosadili, zahrnuje trilióny dolarů, kontrolovaných korporacemi mnoha států. Pokud jde o ty, co ovládají páky moci ve Washingtonu, pro globální speciální zájmy se spolčují s lidmi, kterým nejde o vaše dobro. Naše kampaň představuje pro ně skutečnou existenciální hrozbu, jakou nikdy dříve nezažili.
Nejsou to jenom obyčejné volby za čtyři roky. Je to křižovatka v historii naší civilizace, která předurčí, zda my, lidé, získáme zpět kontrolu nad naší vládou nebo ne. Politický establishment, který se nás snaží zastavit, je táž skupina, která je odpovědná za naše katastrofické obchodní smlouvy, masívní ilegální imigraci i ekonomickou a zahraniční politiku, která způsobila úplné vykrvácení naší země.
Pro ně je to válka, a nezastaví se vůbec před ničím. Toto je bitva o přežití našeho státu. Tyto volby určí, zda budeme svobodný stát, nebo zda budeme mít pouhou iluzi demokracie, ale ve skutečnosti budeme ovládáni malou hrstkou speciálních zájmů, kteří manipulují systém. Protože systém je zmanipulován. Taková je realita. Vy to víte, oni to vědí, já to vím, a ví to vlastně celý svět.
Establishment a jejich média umožňují, aby měli pod kontrolou tento stát, skrze prostředky, které jsou velice dobře známy. Kdokoli ohrozí jejich kontrolu, je označen za sexistu, rasistu, xenofoba, morálně deformovaného. Budou na vás útočit, budou vás pomlouvat, budou se snažit zničit vaši kariéru a vaši rodinu. Budou se snažit zničit všechno vaše, včetně vaší reputace. Budou lhát a lhát a lhát, a udělají ještě horší věci než to. Udělají cokoli, co bude nutné. Clintonovi jsou zločinci. Na to pamatujte. Zločinci.
Naše skvělá civilizace zde v Americe a všude v civilizovaném světě došla do momentu zúčtování. Vidíme to i ve Spojeném království. Volili, aby se osvobodili od globální vlády a globálních obchodních smluv a globálních smluv o imigraci, které ničí jejich suverenitu, jako zničily již mnoho států.
Ale centrální základna světové politické moci je právě tady, v Americe. A je to právě náš zkorumpovaný politický establishment, který je největší silou za těmito snahami o radikální globalizaci a o odebrání volebního práva pracujícím lidem. Jejich finanční zdroje jsou doslova neomezené. Jejich politické zdroje jsou neomezené. Jejich mediální možnosti jsou nepředstavitelné. Ale co je nejdůležitější, hloubka jejich nemorálnosti je absolutně neomezená."

Teď jen zda se tomuto pořádku dokáže nový president vzepřít!

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pan Schapiro jistě skončí,to jsem psala, s nástupem nové administrativy je zvykem měnit velvyslance. Obzvlášť,když jde o prezidenta z jiné politické strany,je to zcela logické. Z dobře informovaných zdrojů vím,že se musel výrok našeho prezidenta ohledně nepřítomnosti velvyslance na oslavě státního svátku 28.10. , což byla lež, dost žehlit. A jde taky o Kmoníčka.Schválení americkou stranou zdaleka nemá jisté.
Zeman o sobě prohlásil,že pro některé oponenty je prý českým Donaldem Trumpem.
Za chvíli se možná bude cítit Járou Cimrmanem,ale jeho velikosti nemůže dosáhnout, i kdyby se přestěhoval do Liptákova.
Jinak počkejme, co bude nová administrativa dělat. Nevidím to nijak dramaticky. Ona předvolební kampaň a plnění slibů je dost rozdílné. Navíc bude korigován Sněmovnou reprezentantů a Senátem,musí se s nimi naučit komunikovat a zejména viceprezidentem Pencem.Ten se v politice pohybuje hodně dlouho, je zkušený republikán a jeho vyjádření mají hlavu a patu.A jestli bude nová administrativa plédovat pro instalaci radaru v ČR,jak slíbil ve volební kampani, tím lépe.
Přeji hezký den.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Podobnost Trumpa s Babišem je minimální (nevlastní média ani Republikánskou stranu, nemá státní zakázky, nečerpá dotace od státu), s pacientem na Hradě nulová. D. Trump byl kandidátem ctihodné Republikánské strany. Jeho srovnávání s extremisty typu Le Penové či N. Farage též není na místě. V USA došlo k obvyklému střídání demokratického a republikánského prezidenta. I finanční trhy pochopily, že se nejedná o žádnou revoluci.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Citace Vltavína... Budou na vás útočit, budou vás pomlouvat, budou se snažit zničit vaši kariéru a vaši rodinu. Budou se snažit zničit všechno vaše, včetně vaší reputace. Budou lhát a lhát a lhát, a udělají ještě horší věci než to. Udělají cokoli, co bude nutné....
Něco mi to připomíná. A nejen tady v diskuzích :o))))))
Ještě, že se i ty děti dnes učí o 2. červnu 1945 v Novém Boru jako o temné kapitole naší historie.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Některé věci můžou být i v USA poprvé. Teprve uvidíme, zda došlo k něčemu obvyklému nebo naopak. Bacha na černé labutě.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Zeman se Shapirovi nepřímo omlouvá

Jasný důkaz. Velvyslanec byl 28. října na Hradě | (0:14) | video: ČT24

„Tuto informaci prezident republiky obdržel od Protokolu prezidentské kanceláře. Pokud by tato informace nebyla správná, prezident republiky se samozřejmě omlouvá panu velvyslanci,“ uvedl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.
Zeman ve středu kritizoval amerického velvyslance Schapira, když komentoval zvolení Donalda Trumpa novým americkým prezidentem. Prohlásil, že mu vadí, že se podle něj Schapiro téměř jako jediný z velvyslanců nezúčastnil oslavy českého státního svátku 28. října.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zeman-se-neprimo-omluvil-shapirovi-d6i-/domaci.aspx?c=A161111_104053_domaci_san

Nahoru

Pozitivní změna v NY. Elity vrší chyby a malý člověk platí účet

http://www.denik.cz/z_domova/politolog-petr-robejsek-elity-vrsi-chyby-a-maly-clovek-plati-ucet-20161118.html
V Americe vyhrál Donald Trump, v Bulharsku proruský generál Radev. V Česku premiér z vlády odvolal ministra pro lidská práva a významný člen téže strany Jeroným Tejc navrhuje rychlejší vyhošťování uprchlíků. Co se děje se světem obecně a Českou republikou zvlášť?
Společnosti, ať už americká, bulharská nebo česká, mají pomalu dost paternalistického přístupu elit, který jim říká, co smějí a hlavně, co nesmějí říkat. Druhý moment je vznik poptávky po typu politika, který věci popisuje třeba drsně, ale jasně. Tím, jak je pojmenovává, vyjadřuje, co si myslí velká část národa. Právě ta, jež se cítila opomíjena lidmi, kteří jim říkali, že morálka a tolerance jsou nade vše, což většina odmítala. Jde tedy o jakousi erupci nespokojenosti národa s arogantní a bezdůvodně pyšnou elitou.
Na druhou stranu skutečný lídr se pozná podle toho, že nesurfuje na vlně voličských nálad a nastoluje i témata, která mu body nepřinesou, ale pro zdraví společnosti jsou nezbytná. Donald Trump přitom v kampani vycházel voličům populisticky naproti říkaje, že nevpustí muslimy, uvalí cla, vykáže přistěhovalce, postaví zeď.
Populismus je jenom stigmatizující pojem pro to, co nechceme slyšet. Víte, dosud žijeme v demokracii a trochu zapomínáme na to, že v ní jde o to, co si přeje většina národa, byť se nám to v metropolích, na univerzitách a v redakcích zrovna nelíbí. To, co my – myslím tím zmíněné elity – říkáme, co si myslíme a co považujeme za správné, je naše věc. Říkejme, co chceme, ale musíme respektovat většinu. Tím spíše, že vůbec nevíme, jestli se sebejistí intelektuálové nemýlí a pravdě není blíž právě prostý, nestudovaný člověk.
A je?
Když se podíváme na to, jaký je stav finančního systému, nebo jak chybně západní elity reagovaly na tzv. arabské jaro, tak se ptám, odkud berou sebevědomí, že elity vědí nejlépe, jak se věci mají dělat? Nevědí. Vrší chybu na chybu a svůj nárok na vršení chyb i v budoucnu odvozují jen od toho, že jsou vzdělanější. Přitom všechno, co dělají, se přece má odehrávat ve prospěch onoho prostého, obyčejného člověka, který ale nakonec platí účet. Ať už jde o migraci, arabské jaro, zkrachovalé banky, jsou to obyčejní lidé, kteří to odnesou a elity jim říkají: ty plať, my rozhodujeme. A zeptá-li se někdo na jejich vinu, odpovědí, že to dělali podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. A když se teď většina bouří a chce rozhodovat, nebo aspoň spolurozhodovat, nemohou se divit. Trump přišel a označil sám sebe za jejich hlas, a to tito lidé rádi slyšeli, protože dřív byli opomíjeni.
Atdatd.. Viz :
http://www.denik.cz/z_domova/politolog-petr-robejsek-elity-vrsi-chyby-a-maly-clovek-plati-ucet-20161118.html

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Milý pane, většina národa si stále ještě přeje obnovení trestu smrti. Má se tedy obnovit? Asi bychom si neměli nekriticky idealizovat jednu část národa a na jinou plivat. Koneckonců ten národ se skládá z jednotlivců a názory ani jednoho nejsou zcela totožné s názory jiného. Aby demokracie zůstala demokracií, to určitě nezajistí pouhé respektování vůle většiny. Ještě důležitější je respektování a OBRANA základních demokratických hodnot. A součástí té obrany je i zásada, že základní demokratické hodnoty nemohou být předmětem hlasování.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Kromě toho kandidát Trump opakovaně popřel to, co pár dnů předtím tvrdil - a naopak! Jak si tedy Doškář, Robejšek, ale i Trumpovi voliči vůbec můžou být jistí, co si opravdu myslí, co bude prosazovat a jaké a čí názory vlastně reprezentuje?

BTW: Vltavínovy "politologické postřehy" je třeba brát s velkou rezervou. Vzpomeňte, jak nedávno na 100 % hlásil politický konec kancléřky Merkelové :o)

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. nenaleťme extremistovi Robejškovi

Jak Petr Robejšek manipuluje veřejnost
Teoretickým východiskem Petra Robejška je směsice rétorických podvodů. Nástroje jako referenda, která by za normálních okolností měla racionální opodstatnění, Robejšek zneužívá k propagaci vlastního extrémistického chápání společnosti.
http://denikreferendum.cz/clanek/23422-jak-petr-robejsek-manipuluje-verejnost
Můj názor
Celý ten vzestup populistů Klause, Zemana, Trumpa a dalších je dána tím, že lidé nechtějí přemýšlet o vizích, směřování společnosti, co bude v budoucnu prospěšné. Volí toho, kdo jim říká, co chtějí momentálně slyšet. Kupodivu německá kancléřka Merkelová má podporu 55 % Němců a bude kandidovat. S její politikou by v Čechách neměla šanci ani na desetinu procenta.
No ještě, že Zeman chválí, jak v německé automobilce Škoda Mladá Boleslav mají Češi dokonce minimální německou mzdu 40 tis. Kč. Škoda, že nedodal, že Škodovku si běžný Čech koupit nemůže. Tak akorát ojetinu z Německa. Brzo od nějakého uprchlíka.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. "Elity" se ozvaly

Pane Tichý pro Vás to musí být velká rána. Vy jste se úplně odmlčel vrátil jste se ke knížkám. A do toho Mirek s tím trestem smrti.

Jsem rád, že zase máte prostor na poučování. Vývoj , pánové a dámo , ale nezastavíte.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Kdybyste uvedl nějaké omezení z té "řady" konkrétně, mohli bychom to tady příležitostně probrat. Obecné tvrzení o tzv. elitách je pěkná (a zneužívaná) fráze, ale vůbec nikam nevede. "Vývoj nezastavíte" - to je totéž v bleděmodrém... Vývoj čeho? Jakým směrem? Je to dobře, nebo naopak?

Není např. pravda, že by Trumpa zvolili převážně chudí bílí muži jako výraz odporu k tzv. elitám (k těm totiž sám Trump jednoznačně patří).

Cenzuru už tady dávno nemáme. Kdo považuje za účelné něco sdělit veřejnosti, může to napsat nebo poskytnout rozhovor. Problémem začíná být spíš opak: Na FB i jinde se lavinovitě šíří nekorektní výroky a vyslovené lži, které mnozí (voliči) pak považují za realitu. A když nějaký nesmysl odmítnou šířit veřejnoprávní a slušná média, ochotně to zveřejní Blesk nebo Parlamentní listy. Tak co podle vás ty elity kontrolují a řídí? Patří Ovčáček k elitám? A co vy, Mirek nebo já?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Co to jsou ty nabalené politické a jiné korektnosti vyvolávající omezení, které k základním hodnotám nepatří?
Jsem z toho zmaten. Lze to konkretizovat, pane Zahradníku?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Ono by bylo asi dobré vrátit se k: 20. Listopad 2016 - 17:53 | Mirek
a zeptat se pana doktora jaké jsou ty "základní demokratické hodnoty (které) nemohou být předmětem hlasování" - a to konkrétní výčet vyčerpávajícím způsobem, dále: kdo tyto hodnoty stanovil/zjevil, a naposledy: proč nemohou být předmětem hlasování?!
Možná by se pak dostala diskuse dál ...

F. Chot

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

No třeba proto, aby si například většina neodhlasovala, že nemaje momentálně nic k jídlu, dá si vás k večeři, pane Chote. Pokud ale budeme mluvit vážně, tak je tou hodnotou třeba rovnost před zákonem. Uzákoněná ochrana práv politické opozice. Zákonem, dokonce ústavou zaručená lidská a občanská práva. Ale mám pocit, že si děláte tak trochu legraci čině se v téhle věci nevědomým.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Exemplární příklad jsme nedávno mohli sledovat ve zdejším HP v přímém přenosu:

Někteří diskutéři by stavěli ploty a ozbrojence na hranicích, zakázali by islám jako "neslučitelné" náboženství, nepustili by do země žádného uprchlíka, pro muslimy by zaváděli jiná pravidla než pro ostatní apod.
Ačkoli jsem namítal, že jsme se zavázali dodržovat lidská práva a náboženskou svobodu, poskytovat žadatelům azyl podle příslušného zákona atd. - moc jsem u nich neuspěl. Je to paradox: Demokracie a svoboda je nedělitelná, a je přece i v zájmu těch radikálních diskutérů. Jakmile ji začneme "ve vyšším zájmu" po troškách ukrajovat, doplatí na to zákonitě celá společnost.

Patří ten, kdo trvá na dodržování lidských práv a zákonů, k povýšené elitě? A ten, kdo žádá jejich pragmatické porušování, k lidu nadanému selským rozumem?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

No, ona třeba Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě, čili KBSE,kterou podepsali v r.1975 soudruzi v čele s Husákem, taky stanovila hodnoty,které je třeba chránit a dodržovat. Třeba lidská práva- právo shromaždovací , právo na vyznání, právo svobody slova. V životě ovšem věrchušku nenapadlo to dodržovat.Vodní děla přece nebudou zahálet a ctihodní otcové rodin miličníci si potřebovali semtam do někoho prásknout. K čemu je občanům svoboda projevu,že Kefalín?
Hezký den.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. "Elity" se ozvaly

Je to tak. Kolikrát šel vývoj nezadržitelně vpřed, dle přání těch mas. A byly to elity, které varovaly a poučovaly. A byly to elity, které byly následně pro jistotu likvidovány, aby nepřekážely těm správně smýšlejícím. Těm, co mají tak rádi ty jednoduché pravdy a lži, které se ale náramně dobře poslouchají..

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Mimochodem, přečetl jsem si článek o placatých mozcích v Novém Boru. Byli uráženi nejen Rumburští vzbouřenci, ale i současní vojáci naší armády. Jsou prý placatými mozky a mají nízkou úmrtnost. Kupodivu elity z ČSBS a ČSOL se neozvaly. A to jsou hrdi na vojáky ve své rodině. Jo vývoj, pánové, nezastavíte.
Aspoň ty elity je nazvaly výstižně. Jednoduššími lidmi.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Nějaký jasný dokládek doporučení "našich elit" k tématu Homosexuálové mají být na sebe pyšní, by nebyl?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Ocituju vám k zamyšlení kousek komentáře Američana Fareeda Zakarii z posledního Respektu (článek se jmenuje Od Orbána po Asada - Co oslavují Trumpovi obdivovatelé v Evropě a jinde).
Po ocitování některých známých firem (ty naše mezi nimi nejsou) Zakaria pokračuje:

"V roce 1945, po zkušenosti velké hospodářské krize a dvou světových válek, vybudovaly západní země mezinárodní systém charakterizovaný dodržováním pravidel uznávajících národní suverenitu, rozkvětem globálního obchodu a podporou lidských práv a svobod. Výsledkem bylo nejdelší období míru mezi světovými mocnostmi a všeobecně rozšířený hospodářský růst, který umožnil vznik rozsáhlé střední třídy na Západě, zajistil obnovu zničené Evropy i rozvoj chudých států, vyzdvihl stovky miliónů lidí z chudoby a šířil svobodu po celém světě.
Americký vliv a závazky pro nás představovaly záruku bezpečí. Díky nim znovu neprocitly evropské národní spory. Pokud tyto záruky zmizí, Evropa se stane velmi nestabilním prostorem. (tj. výrok Radoslawa Sikorského)
Nezapomínejme zároveň, že EU je největším světovým trhem a největším americkým obchodním partnerem.
Zisky hospodářského růstu a globalizace se nedaří rovnoměrně sdílet a tempo změn vyvolává úzkost po celém světě. Kvůli tomu je potřeba investovat do lidí, zvyšovat jejich kvalifikaci a lépe integrovat komunity, v nichž žijí. Není to ale důvodem k destrukci nejpoklidnějšího a nejproduktivnějšího mezinárodního systému, jaký se v lidských dějinách podařilo vymyslet."

Už tušíte, Zahradníku, proč chci patřit k Západu - a nemusí mě k tomu vůbec nikdo lámat?
A je to dokonce i ve vašem zájmu: Kdybychom ještě dnes měli režim východního typu, takhle svobodně a bez obav byste si na veřejnosti nepopovídal, pamatujete?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Nadělal jste v tom pěkný zmatek, pane Zahradníku. Nakupil jste ve svém příspěvku na hromadu všechno, co se vám v současném světě nelíbí a zapíchl jste do toho tabulku: "To všechno elity". Do toho ten paranoidní úlet, že elity "SNAŽÍ SE KORIGOVAT JEJICH SVOBODNÉ MYŠLENÍ" (to jako že na lidi pouští nějaké paprsky X či co, takže oni pak nemůžou svobodně myslet?). Přesně takto se postupuje při utváření obrazu veřejného nepřítele, toho, kdo za všechno může, při podněcování pogromistických nálad. .A kdo jsou ty elity? Všichni, které nemám rád, se kterými nesouhlasím, kteří říkají něco, co se mi nelíbí? Bylo by třeba tu motanici začít nějak rozmotávat. Především začít od definice elit. Co myslíte "výkvětem společnosti"? Lidi mravně pevné? Politiky? Místní? Celostátní? Bohaté lidi? Nebo lidi vzdělané? Koho?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Skoro jsem poprskala obrazovku PC,když jsem četla S Čínou se nespolupracuje a náš přítel je dalajlama. Demagogie,za kterou by se nemusel stydět Kojzar z Rudého práva nebo Ovčáček z Haló novin.
A o těch homosexuálech,že mají být na sebe pyšní, to netřeba komentáře. Jenom jsem začala pátrat v paměti,kolik mých homosexuálních pacientů někdy přišlo s tím,že je partner zbil nebo na nich páchal psychický teror. Ale u heterosexuálů, to je věc jiná. Jistě to s tím tématem nesouvisí,ale to ta důstojná většinová společnost toleruje. Včetně mlácení dětí. A mnozí jsou na to pyšní.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Přijdou pozitivní změny z Paříže?

Dobře má našlápnuto Alain Marie Juppé , francouzský konzervativní politik, bývalý premiér Francie, který má podobné názory jako Donald Trump.
Je možné , že brzy se dočkáme i pozitivní změny z Paříže.
První pozitivní změna je , že se Sarkozy nyní již do politiky nevrátí a neuspěje snad ani François Hollande.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Elita - elity si člověk váží, tedy Ovčáček ji nemůže být z podstaty. Nebezpečí elit je, že jejich myšlenky a rozhodnutí se přijímají nekriticky.
Je nutno rozlišovat, mezi produkcí státní byrokracie a politickou vůlí. 90-95% produkce zákonů z parlamentu je produkcí státní byrokracie. Byrokrat nemyslí na občana, myslí na sebe, na to, aby si usnadnil svoji práci.
Dobrý parlament je od toho, aby iniciativu byrokracie brzdil.
Jinak nepřeceňujme EU - ekonomickou mocnocstí je Čína s USA (USA nabraly dech s břidličním plynem) . Zcela přehlížíme dění ve střední Africe a Jižní Americe. Putin chce být světovou mocností, ale na řinčením zbraněmi a vývozu surovin mu hodně k tomu chybí.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Přijdou pozitivní změny z Paříže?

Ale první kolo primárek "konzervativců" ve Francii vyhrál s přehledem Francois Fillon a ne Juppé.Prezidentské volby ve Francii jsou,tuším, někdy v březnu. Pak následují parlamentní. Už chci vidět,jak budou ve Francii zavádět třeba zpět delší pracovní týden a zvyšovat odchod do důchodu a osekávat sociální dávky. To zase bude stávek...

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Je to tak a Francouzi budou stávkovat, bez ohledů na názor elit. Elity budou přilévat*, když to budou potřebovat, což se stát může, nebo budou uklidňovat, když to budou potřebovat, což se stát také může.
Naše "elity" momentálně přilévají*.

*přilévati do ohně cokoliv, jen když je požár větší, nejlépe, když nejde uhasit (např. UA).

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY nebo ve Francii?

Tak se zas vraťte na chvíli domů a na zem, pane Doškáři, přečtěte si konečně předchozí příspěvky - a ze všeho nejdřív definujte, KDO jsou ty elity, když všechno tak dobře víte.

V Boru byste to měl být například vy jako bývalý zastupitel, aktivista, funkcionář a nástěnkář, který se snaží ovlivnit veřejné mínění? Nebo se mýlím a elita jsou výhradně ti, co se vám nelíbí, protože se odváží myslet si něco jiného? Nebo snad v Boru žádné elity nemáme?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Heil Trump zní Amerikou

Vývoj , pánové a dámo , ale nezastavíte. Je solidně našlápnuto.. abych citoval
„Do předchozí generace byla Amerika bílou zemí určenou pro nás a naše potomky. Je to náš výtvor, naše dědictví a patří nám,“ prohlásil Spencer.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/heil-trump-alt-right-richard-spencer-dvp-/zahranicni.aspx?c=A161122_103733_zahranicni_san
Ale takové řeči přeci slyšíme i zde. ˇŘekl bych běžné argumenty. Říká se jim "vlastenecké" Jinobarevné a ještě cizáky tu přeci nechceme.
I na toho Židáka prý došlo.
Extremisté k extremistům.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Řekl bych hlavně, že elity sem moc nepíšou. Naše borské "elity" nosí nosy nahoru a drtí obyčejné plebejce vytýkáním i drobných gramatických chyb. Jsou uneseni vlastní gramatickou, posléze pak i politickou neomylností.
Byl jsem přítomen události, jak jedna velmi výrazná mladá "elita" ( slušně řečeno "mladá spratek"), říkala jedné starší paní učitelce. Paní učitelko, ta Vaše báseň je skvělá a úžasné je , že tam nemáte žádné chyby.
Jedna věc jsou elity a jedna věc jsou zlatoústí papouškové ( papagájové) , kteří nám zde v NB šíří mainstream pražské kavárny.
Vzpomeňte si na arabské jaro, pane Tichý, co všechno jste tam, jako rádoby elita, natlachal. Oni tam tlachali jiní. Bůh Vám odpusť tlachali tam elity z Bílém domu, či z Paříže, nebo Londýna. Tam to zřejmě začalo. Jsem rád, že to dnes říkají i naše elity, které nejsou v hlavním proudu.
Říkají to oba poslední presidenti i pan Robejšek a je nás stále více!

Robejšek to říká jasně:
Když se podíváme na to, jaký je stav finančního systému, nebo jak chybně západní elity reagovaly na tzv. arabské jaro, tak se ptám, odkud berou sebevědomí, že elity vědí nejlépe, jak se věci mají dělat? Nevědí. Vrší chybu na chybu a svůj nárok na vršení chyb i v budoucnu odvozují jen od toho, že jsou vzdělanější. Přitom všechno, co dělají, se přece má odehrávat ve prospěch onoho prostého, obyčejného člověka, který ale nakonec platí účet. Ať už jde o migraci, arabské jaro, zkrachovalé banky, jsou to obyčejní lidé, kteří to odnesou a elity jim říkají: ty plať, my rozhodujeme. A zeptá-li se někdo na jejich vinu, odpovědí, že to dělali podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. A když se teď většina bouří a chce rozhodovat, nebo aspoň spolurozhodovat, nemohou se divit. Trump přišel a označil sám sebe za jejich hlas, a to tito lidé rádi slyšeli, protože dřív byli opomíjeni.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

No,předposlední prezident Klaus najaře nenechal na Trumpovi nit suchou,znectil ho jako sirotu a nyní ho vychvaluje. To je bez komentáře. Konzistetní názory,opravdu hodné následování. Nejspíš za to může postupující mozková ateroskleróza. Lepší to nebude.
Hezký den!

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Hraběcí rady po letech, když už je vymalováno, umí dávat každej.

K tomu Arabskému jaru například: Většinou tam byly hnusné totalitní režimy, v kterých by našinec nechtěl vegetovat ani den. K upálenému zelináři byste měl mít obyčejný lidský soucit, stejně jako byste měl fandit těm, kteří pak odvážně vyšli do ulic.
Paralela: Pražskému jaru nebo perestrojce držel palce celý demokratický svět - a přesto se taky ani jedno nepovedlo. Měli jsme teda všichni sedět doma na pr a čekat, jak se dějiny vyvinou samy, pane pamětníku?
Pokud vím, v Tunisku se jaro ujalo a možná poslouží jako příklad aspoň některým arabským zemím. Pokrok nezastavíte (cituji regionálního klasika) :o)

"Aspoň jsem to zkusil," říká Nicholson jako McMurphy v jednom slavném filmu (ačkoli pak skončil taky fatálně). Ale právě takoví lidé postrkují společnost dopředu.
Jenom marx-leninisti a vy víte zřejmě všecko předem...
(Robejška a oba stárnoucí prezidenty si můžete nechat od cesty. Copak nevíte, kolik konin už řekli nebo udělali? Ti přece nejsou žádná autorita.)

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

No a co jsou tedy ty elity?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Ptám se znovu: co jsou ty elity?

Nahoru

Re: Pozitivní změna... kdo je elita?

Zatím jen víme, že v NB je to jedna "mladá spratek", která byla prostořeká a pochytila to v pražské kavárně, kde prej jsou takoví všichni. "Rádoby elitu" nepočítám. KDO DALŠÍ, VLTAVÍNE?

Nahoru

Re: Pozitivní změna? Pro MZ:

Nezaměňujte výroky elity o 4% menšině - a hlášky účastníků Prague Pride.
Citoval jsem obšírněji jen Zakariu, protože tak přesně formuloval přednosti Západu.
Další dva příspěvky (i tenhle) jsou moje slova.
Dopisy čtenářů do novin nepamatujete? Nebo reportáže z pracoviště nebo školy, kde se vyjadřovali občané? Nebo články? V osmašedesátém jsem napsal do ústeckého Dialogu článek o divadelním představení, který uspěl i v redakci, ale "zastavil to" bdělý soudruh tiskař (oddaný straník bez funkce)...

Filozofická otázka: Na společné lodi je několik lidí. Může každý z nich mít svůj svobodný názor o tom, kam by se měli vydat, který vůbec nikomu nevnucuje?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Demokracie je diskuse, řekl TGM. No a diskuse znamená, že názory si i oponují. V demokracii s vámi nemusí nikdo povinně souhlasit. To není žádné "lámání" ani vnucování. Buď máte neprůstřelné argumenty a dokážete si svůj názor obhájit, nebo nedokážete.

Nahoru

Re: Pozitivní změna?

Já chci mít svobodný názor, který nikomu nevnucuju a tak bych prosil, aby mě nikdo neusměrňoval obráceně.
- nebo -
Vůdce, jehož názor ostatní přijmou a respektují (i vy?), protože je dobrý pro všechny a všichni to poznají a uznají?

Nezdá se vám, že může platit jen jedno z toho? A mluvíme-li tady o politice, že je "vůdcovský princip" dost nebezpečný? Přece platí, že v demokracii je třeba neustále kultivovaně posuzovat různé skupinové i menšinové zájmy a citlivě vyvažovat kompromisy, aby společnost fungovala v klidu a míru.

Ale vraťme se z USA a z pražské kavárny do Boru. Pořád nevíme, kdo je ta "elita" a jak ji vůbec poznat? A kdo jsou "ti ostatní"?

PS: Poslouchám nejčastěji ČRo Plus a tam kolem oběda pravidelně probírají aktuální témata s telefonáty posluchačů, kteří občas utrousí i hodnotící soudy. A jediná cenzura, kterou tam moderátorka uplatní, je časová = aby se dostalo i na ostatní. (A nejste náhodou romantik? Právě proto, že máme svobodu slova, VŽDYCKY z éteru uslyšíte některé názory, s kterými nesouhlasíte. Falešné názory z mého pohledu mohou být úplně jiné, než ty, které za falešné pokládáte vy.)

Nahoru

Re: Pozitivní změna?

Aspoň něco: Navrhuju tedy rozlišovat elitu - a pseudoelitu. Ale přesvědčte taky Vltavína. A Robejška :)

Taky byste měl odlišovat hlasatele (jen přečtou zprávy, které napsal někdo jiný a ti jistě nekoktají) - a komentátory nebo politology, kteří byli Trumpem zaskočeni jako celý svět. Možná se za pár měsíců budu divit, jak se ten samorost vlivem poradců a pod tlakem odpovědnosti ukázní a zmoudří. Možná se naopak budete divit vy, jak zklame vaše očekávání.

Po listopadu 89 byla mimořádná doba, podobně jako v srpnu 68 nebo při mobilizaci 38. Ale takové vzepětí občanské jednoty zákonitě nikdy moc dlouho nevydrží, protože přijdou všední dny a starosti...

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

No, jestli tomu dobře rozumím, pane Zahradníku, tak elitu definujete politicky. Elita jsou ti, kdo mají politické názory shodné s vámi, pseudoelita ti, kdo takové, s nimiž nesouhlasíte. Třeba v Radiožurnále je pseudoelita, protože (podle vašeho přesvědčení) "pěli chválu na Hillary a pomlouvali Trumpa". A vůbec, ti, kdo vystupují v médiích, jsou pseudoelita, skutečná elita je skromná a nepředvádí se v médiích. Má všechna nej, je vzdělaná, tvořivá, skromná. A přesto, že o ní nikdo neví (zlovolná média ji do médií nepustí), je veřejností respektovaná. No, dort pejska a kočičky jak vyšitý. V něm bylo na sto dobrých věcí a měl tedy být stokrát dobrý. Akorát, že toho zlého psa, co jim ho sežral, z něj ukrutánsky rozbolelo břicho.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Třeba by pomohlo, kdybychom opustili marné pokusy vymyslet nějakou univerzální elitu a zkusilo se to podle oborů lidské činnosti. Tedy třeba elita umělecká, sportovní, podnikatelská, intelektuální, lékařská, politická atd. atd. A možná bychom našli i nějaká objektivnější kritéria než osobní lásky či nelásky k těm či oněm. Neboť je pravdě podobné,že do elit může patřit i někdo, koho nemám rád.

Nahoru

změna v NY . Problém je v nadřazeném, povýšeném jednání elit

Pane Zahradníku, moc hezky jste se vyjádřil. Ve Vašem příspěvku z 22.11. z 21.31 mi mluvíte z duše.
V Boru máme určitě „elitu“ která je výrazná svým nadřazeným, povýšeným vystupováním. Problémem elit je jejich elitářství.
Elita podle slovníků.
Elita (z latinského eligere = vybírat, vyvolit) je společenskovědní termín, označující kategorie osob, které v určitém systému či subsystému zaujímají vedoucí nebo jinou významnou úlohu, a to díky svým individuálním vlastnostem, profesionálním kvalitám či sociálnímu postavení.
• výkvět, menšina s mimořádnými vlastnostmi

• vybraná část celku

Slovo:
elitářství

Význam:
• koncepce vycházející z významu úlohy elit ve vývoji společnosti

• nadřazenecké, povýšené vystupování

Nahoru

Re: Pozitivní změna?

Paušální a zjednodušená tvrzení o (pseudo)elitách, médiích, voličích Trumpa a Zemana, podnikatelích, studentech, venkovanech a důchodcích, Romech, uprchlících a jednotlivých národech atd. nikdy moc přínosného nevypovídají (protože lidi jsou velice různí a nevejdou se do škatulek). Navíc ty skeptické Zahradníkovy soudy jen zbytečně šíří blbou náladu (ačkoli zrovna prožíváme nejlepší období v našich dějinách).

Když občanovi MZ nevyhovuje politické vedení země nebo města, má možnost to změnit v příští volbě.
Když narazí na "falešný názor", může hned reagovat jako posluchač na telefonu nebo čtenářským dopisem do novin. (Malý příklad k následování: V sobotní MFD zveřejnil historik Carbol pochybný článek "Spory o vysídlení Němců" - a dnes je ve Fóru čtenářů moje reakce, kterou sice redaktor zkrátil, ale to hlavní tam zůstalo. Takže si čtenář může vybrat, kdo je přesvědčivější.)

„Kdybys byl třeba jediný, kdo může či umí udělat, co je třeba, musíš to udělat“, je Schamsovo heslo z lavičky veteránů.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Aha, takže žádný jasně formulovaný doklad o tom, že "homosexuálové mají být na sebe pyšní" nemáte a odkazujete jen k nejasnému "jejich vyjadřování" (vyjadřování koho? opět narážíme na to, že nemáte vlastní definici "elit", ani elit). Pokud vím, z výše postavených politiků se Prague Pride pravidelně účastní jen Jiří Dienstbier a Matěj Stropnický a dost pochybuji o tom, že zrovna ti pro vás představují elitu nebo "elitu", obzvlášť proto, že bývají maximálně na fotkách v novinách a o Pride se nevyjadřují, stejně jako spousta umělců v z různých oborů, kteří Pride podporují. Pokud máte pocit, že člověk by neměl být na některé své činy pyšný, je to mrzuté, asi nemáte sebevědomí. Zkuste si představit, že by jeden z nejznámnějších údajných homosexuálů, Leonardo da Vinci, nebyl pyšný na své dílo a jeho sebevědomí by šlo tak do kytek, že by po Madonně ve skalách přestal malovat. Na co bychom se pak jezdili koukat do Louvru?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

A hele, zrovna koukám na Seznam Zprávy, titulek Dluhy české elity. Přibývá vysokoškoláků, které honí vymahači. Vypadá to, že elita=vysokoškolsky vzdělaný člověk. Tak těch je v Novém Boru jistě dost.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Elity a pussy

Elity rozehrály význam slova pussy
Znemožnily prezidenta Zemana , když v souvislosti s ruskou skupinou Pussy Riot z které se naše elity mohly blahem zbláznit, chtěly ji vynamenat, přeložil slovo pussy do češtiny. Navíc měl pravdu vzhledem i k sexuálním orgiím kde dívky vystavují na obdiv své pussy a zjemňující výraz by byl nepřesný.
Elity a média udělily z prezidenta hulváta. Hodilo se jim to. Chtěly ho znemožnit, za každou cenu.

Poměrně často přicházím do styku s vysokoškolskými studenty. Na otázku co znamená slovo anglické slovo pussy, používají slovo jako použil pan prezident. Někteří ho zdrobňují.

Překlad slovo pussy podle překladačů

HTTP://CS.BAB.LA/SLOVNIK/ANGLICKY-CESKY/PUSSYPUSSY, ČESKY, PŘEKLAD
Výsledky: 1-12 z 12
pussy {podstatné jméno}
pussy {podstatné jméno} [vulg.]
pochva {ž} [vulg.]
pussy {podstatné jméno} [vulg.]
vagína {ž} [vulg.]
pussy (female sexual organ) {podstatné jméno} [vulg.](také: vagina, cunt)
kunda {ž} [vulg.]

https://www.prekladac.cz/ výsledek k……a

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Trumpa s Hitlerem srovnávají Američané, pane Zahradníku. To když při vyslovení jeho jména zvedají pravici. To je realita. Vy taky voláte po vůdci, že.
Jinak mne dlouhodobě zajímá jedna věc. Píšete... ekonomické nebo i politické oblasti preferuju východ, tak bych prosil, aby mě nikdo neusměrňoval obráceně .
200 000 Čechoslováků zanechalo svůj majetek zde a prchlo, mnohdy s nasazením života (skoro 500 jich o něj přišlo ) na západ. To když tu vládla ta provýchodně orientovaná lidová elita.
Za té prozápadní můžete svobodně s celým majetkem odejít na východ, za tou jejich ekonomikou a politikou.
Ale ještě jsem neslyšel, že by to nějaký Čech udělal. Radši žije západním stylem života a ten východní by nejraději ostatním vnutil.
Nebo ne?
A ještě k tomu vůdci. Vždy si vzpomenu, jak jsem měl stádečko ovcí. Pustil jsem je na louku a za chvíli byla každá jinde. vyhledávaly si, co jim zrovna chutnalo. Když jsem je chtěl zahnat, zdrhly mrchy na kopeček do lesa a opět to samé
Ale stačilo vzít psa. Zůstaly stát a shlukly se v stádo. Pak jsem je odvedl, kam chtěl. Nakonec stačilo jen pustit psa a za chvíli bečely v ohradě. Tak nějak to funguje.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Elity a p...y

Elity rozehrály význam slova pussy
Znemožnily prezidenta Zemana , když v souvislosti s ruskou skupinou Pussy Riot z které se naše elity mohly blahem zbláznit, chtěly ji vynamenat, přeložil slovo pussy do češtiny. Navíc měl pravdu vzhledem i k sexuálním orgiím kde dívky vystavují na obdiv své pussy a zjemňující výraz by byl nepřesný.
Elity a média udělily z prezidenta hulváta. Hodilo se jim to. Chtěly ho znemožnit, za každou cenu.

Poměrně často přicházím do styku s vysokoškolskými studenty. Na otázku co znamená slovo anglické slovo pussy, používají slovo jako použil pan prezident. Někteří ho zdrobňují.

Překlad slovo pussy podle překladačů

HTTP://CS.BAB.LA/SLOVNIK/ANGLICKY-CESKY/PUSSYPUSSY, ČESKY, PŘEKLAD
Výsledky: 1-12 z 12
pussy {podstatné jméno}
pussy {podstatné jméno} [vulg.]
pochva {ž} [vulg.]
pussy {podstatné jméno} [vulg.]
vagína {ž} [vulg.]
pussy (female sexual organ) {podstatné jméno} [vulg.](také: vagina, cunt)
kunda {ž} [vulg.]

https://www.prekladac.cz/ výsledek k……a

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. čekám na posudek,jsem ve frontě

Můjj článek Elity a pussy a druhý pokus byl zařazen viz redakce:

Váš komentář byl zařazen do fronty ke schválení administrátory webu a bude zveřejněn po schválení.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Zatímco my si tu můžeme psát o elitách,tak elitní sbor,jakým bezesporu Hradní stráž je, musí zdravit civilistu,což je proti předpisům,ale na Hradě se předpisy platné pro lid obecný a ostatní nějak nedodržují. Těžko říct,zda při salutování člověku bez prověrky se nepostaví stráž do haptáku a nevolaá třeba Zdar soudruhu kancléři!
Hezký den přeji!

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Elity a p...y

Náhodou jsem ty "hovory" s vámi zmíněným incidentem sledoval takříkajíc v přímém přenosu. Byl to obvyklý lapsus toho pána, který se chtěl především zas jednou pochlubit svými znalostmi (on móc dobře ví, na něj si nikdo nepřijde). No a dopadlo to jako obvykle v takových případech.Trapně. Asi jako když někdo jako poslední konečně pochopí vtip a rozradostněně začne všem okolo vysvětlovat pointu.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NB?

Vltavín - jako vždy - přispěchal se svou troškou citací do mlýna a uhodil hřebík na hlavičku, dokonce 2x!

Ale zapomněl uvést PUSSY (dět., hovor.) = číča; PUSSYCAT (dět.) = číča - viz běžný kapesní slovník.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Podstatné je, že žádný z čelných politiků jiných států takovou vulgární argumentaci neužívá. Hlavy státu to není důstojné.
Zeman totiž ve svém narcismu ztrapňuje sám sebe." Hitler je gentleman" a další rádoby chytrulínské řeči, kterými chce ohromit těch spodních deset milionů.
Mimochodem Lumpen jsou německy hadry. Existuje slovo od Marxe (to si zapamatoval) Lumpenproletariat. Tedy chátra.chodící v hadrech. Žeby ta pražská Lumpenkavárna, jak jí říká chodila špatně oblékaná?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Neznalost angličtiny projevil Hrad i při děkovačce prezidentu Trumpovi.což teda byla velká ostuda.Otázka je,zdali to tam někdo čte. Napsat oficiální zdravici stylem toprá sokolofna je ilustrací, jakou úroveň má nynější administrativa reprezentující stát navenek. To i ti komunisti měli špičkové překladatele. Hezký den!

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Elity a p...y

Článek byl schválen , proto ho s dovolením zařazuji opožděně znovu

23. Listopad 2016 - 11:48 | vltavín

Elity rozehrály význam slova pussy
Znemožnily prezidenta Zemana , když v souvislosti s ruskou skupinou Pussy Riot z které se naše elity mohly blahem zbláznit, chtěly ji vynamenat, přeložil slovo pussy do češtiny. Navíc měl pravdu vzhledem i k sexuálním orgiím kde dívky vystavují na obdiv své pussy a zjemňující výraz by byl nepřesný.
Elity a média udělily z prezidenta hulváta. Hodilo se jim to. Chtěly ho znemožnit, za každou cenu.

Poměrně často přicházím do styku s vysokoškolskými studenty. Na otázku co znamená slovo anglické slovo pussy, používají slovo jako použil pan prezident. Někteří ho zdrobňují.

Překlad slovo pussy podle překladačů

HTTP://CS.BAB.LA/SLOVNIK/ANGLICKY-CESKY/PUSSYPUSSY, ČESKY, PŘEKLAD
Výsledky: 1-12 z 12
pussy {podstatné jméno}
pussy {podstatné jméno} [vulg.]
pochva {ž} [vulg.]
pussy {podstatné jméno} [vulg.]
vagína {ž} [vulg.]
pussy (female sexual organ) {podstatné jméno} [vulg.](také: vagina, cunt)
kunda {ž} [vulg.]

https://www.prekladac.cz/ výsledek k……a

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NB? Dostaly Havlovu cenu

Pane Tichý nezapomněl , ale pane Tichý, pussy je pussy!

Pussy ve spojení s Pussy Riot to byl od Zemana velký krok vedle, vždyť pussy dostaly Havlovu cenu. Co si to ten Zeman dovolil?

Pane Tichý pussy z Pussy Riot dostaly Havlovu cenu.

Zeman to přeložil.

Já to tady zveřejňuji, zvyšuji čtivost a čekám v řadě. Jsem mimo hlavní proud papagájů zlatoústých.

Komunisté říkali na stranu nám nešahajtě.

Takže pane Tichý, s tím nic nenaděláte, vagínu mají všechny ženy.

Dneska Sobotka opět prohlásil, že Zeman je pro ně přijatelnější než Horáček. Zeman po těch všech urážkách má přes 50 % obliby u voličů. Podle médií , těch nevzdělaných. Národ Palackého, Masaryka, Havla Klause a Zemana. Co nám to Ti svobodní občané dělají?
Poznámka pro rádoby elitku z NB . V NB pro úřad překládá z němčiny do češtiny a naopak jeden eliťák
za peníze. Je velmi sebevědomý, někteří se diví, proč to nedělá někdo, kdo umí německy.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Vždyť Vám to Vltavíne Růženín na příkladu vysvětlil, že těch více jak 50% voličů jsou bečící ovce.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Díky. Jdu je zavřít do ohrady. I když , kam by utekly?

Jinak pane Alane, já příspěvky ze Cvikova nečtu

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

No jo no. Třeba ho opravdu znovu zvolí. Holt to musíme vydržet - když jsme vydrželi Jakeše. Otcové Ubu přicházejí, otcové Ubu odcházejí.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v terminologii :)

Tak Vltavín zase nechápe, to už je jeho standard. Bohužel. Já jsem se s tím už skoro smířil.

Navrhuju krátkou osvětu na téma pussy. Ty důležité orgány mají desítky opisných, někdy poetických názvů, v rodinách se používají různé varianty.
Když jsme my tři kluci byli malí, říkali jsme tomu koneček (kolem roku 1945). S mými dětmi jsme zavedli srozumitelný lulík (kolem 1963) a o deset let později logicky odvozenou lulinu (dcera je *71).
Ale líbí se mi i cafourek, ptáček nebo pipinka, buchtička a třeba i ta číča, čičinka.
V Anglii nejspíš některé holčičky i maminky říkají pussy(cat).
Všimněte si, že jsem vůbec nic nemusel vytečkovat.

A co u vás? Svěřte se taky Vltavínovi, možná se mu rozsvítí :o)))

Nahoru

Elitán zlatoústý obhajitel za každou cenu Štrosmajer to říkal

Pane Tichý , vy zlatoústý obhajiteli neobhajitelného, maminčin holoubku, holubičko roztomilá
Holubička mne zavedla ke Štrosmajerovi
(.Kdyby hloupost nadnášela, tak se tady budete vznášet jako holubička : Štrosmajer).

Neříkejte mi , že jste neviděl jejich pussy , jak si to rozdávají, jako nejproslulejší prostitutky. Jejím zcela jedno, zda si to rozdávají v kostele, v galerii , nebo na náměstí v Boru, před holčičkami, které mají ještě kočičky.

Děvčata z Pussy Riot, kočičky dávno nemají a je otázka, zda je vůbec kdy měly (kočičky). Mají anglický název a nehovoří anglicky, anglicky koktají a pak zmlknou a řeknou rusky, že anglicky neumí a že nemají rády Putina.
Mají pussy a nemájí rády Purina. Proto mají Havlovu cenu s tím, že by jednou mohly na Rudém majdanu udělat mejdan! Jsou perspektivní.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Holoubek Vltavín se vznáší ve své nevědomosti. Jinak by věděl o v 70.letech velice populární skupině Pussycat, jejíž hity nevadily ani komunistům. Mississippi (Černocká), Georgie ( Špinarová).
Nedávno tu koncertovala skupina Pussycat Dolls.
A o dívčí skupině Pussycats byly natočeny tři mládeži přístupné filmy.
Jinak Vltavín hrubne. Ale v pornu je evidentně školený.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v lingvistice

Furt nic nechápe...
Vona ta lingvistická debata ale původně byla o hradní koprolálii a prezidentovi, kterej je TAKY slabej v angličtině, Vltavíne. Za všechno jistě můžou poradci, protože PP blbě informovali :o)

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Kočičky v akci

Nositelky Havlovy ceny, podle Jana Tichého, ne pussy , ale kočičky.
Kandidát na prezidenta Karas odsoudil veřejný skupinový sex Pussy ...
euportal.parlamentnilisty.cz/ShowArticleMobile.aspx?id=9545
1.
... svátek má Renáta. Kandidát na prezidenta Karas odsoudil veřejný skupinový sex Pussy Riot. Autor: Redakce | Publikováno: 2.9.2012 | Rubrika: ShortNews ...
Jiří Karas: Nemohu se přidat k podpoře Pussy Riot | Aktuality
https://aktualityhvezd.wordpress.com/.../jiri-karas-nemohu-se-pridat-k-podpore-pussy...
1.
28. 8. 2012 - Jiří Karas: Nemohu se přidat k podpoře Pussy Riot ... Svědčí o tom i veřejný skupinový sex v biologickém muzeu v Moskvě v únoru 2008.
Pussy Riot - Masturbace! | cs.justporno.sex
cs.justporno.sex/1/5129273/pussy_riot__masturbace
1.
Pussy Riot - Masturbace! ... Pussy Riot fen kurva v ruském vězení, část 21:05 • bdsm. Pussy riot. část 2 02:15 ..... Rozkoš slit s obří sex-hračky 05:02 • dildo,,teen,

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Jsem opět ve frontě. Čekám, zda projdu

Jsem opět ve frontě. Čekám, zda projdu.
Pár info z internetu.
Kandidát na prezidenta Karas odsoudil veřejný skupinový sex Pussy ...
euportal.parlamentnilisty.cz/ShowArticleMobile.aspx?id=9545
1.
... svátek má Renáta. Kandidát na prezidenta Karas odsoudil veřejný skupinový sex Pussy Riot. Autor: Redakce | Publikováno: 2.9.2012 | Rubrika: ShortNews ...
Jiří Karas: Nemohu se přidat k podpoře Pussy Riot | Aktuality
https://aktualityhvezd.wordpress.com/.../jiri-karas-nemohu-se-pridat-k-podpore-pussy...
1.
28. 8. 2012 - Jiří Karas: Nemohu se přidat k podpoře Pussy Riot ... Svědčí o tom i veřejný skupinový sex v biologickém muzeu v Moskvě v únoru 2008.
Pussy Riot - Masturbace! | cs.justporno.sex
cs.justporno.sex/1/5129273/pussy_riot__masturbace
1.
Pussy Riot - Masturbace! ... Pussy Riot fen kurva v ruském vězení, část 21:05 • bdsm. Pussy riot. část 2 02:15 ..... Rozkoš slit s obří sex-hračky 05:02 • dildo,,teen,

Nahoru

Re: Pozitivní změna nenastala

Ach jo, kdy už přestanete s tou kopírovací masturbací? Vidíte tu něčí souhlas? Vyberete si taky někdy mezi elitou autoritu, kterou většina zná? A uznává? Kdo je nějakej Karas? A proč by měl znamenat víc než 1 hlas z 10 miliónů?

A kdy konečně pochopíte, že PUSSY lze přeložit i docela obyčejně jako ČÍČA nebo KOČKA? Vytečkovávaly anglické noviny jejich název, když o nich podávaly zprávu? Zkusil jste si Pussy Riot vygůglovat? Dostanete víc než 2 milióny odkazů v angličtině, němčině a dalších jazycích bez vytečkování! Jedině náš pan hulvát na Hradě to přeložil pro mládež nevhodně. Ani teď to nedochází? Zkuste se znova pomalu zamyslet...

Kdy taky pochopíte, že politické protesty v totalitním režimu mohou mít někdy dost dramatickou a drastickou podobu, aby si jich veřejnost vůbec všimla? To by zahraniční disidenti měli žádat o milostivej souhlas s akcí předem u Karase nebo v Boru?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Aby ještě někdo nezažaloval i-noviny za zakázanou propagaci pornostránek :o)))
Jinak tady je to politické směřování, co se líbí šéfovi ČSBS a zjevně dalším. A komunistické mlátičky by podobně zase nejraději vzaly pendreky, aby ochránily ctihodného Zemana. Tak jako je to vidět v Soči, při protestu proti Putinovi . Pouhou písní.
https://www.youtube.com/watch?v=ivT-I-yxtdY

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Jinak, pane Tichý, vše bylo tradičně jinak, než jak nám vltavín podsouvá. Jeho slova i Zemanova vyvrací i rodilá mluvčí. Tady je to bezprostředně po jeho výrocích. Nešlo o Pussy Riot, ale údajný text písně. Měla tam být další vulgární slova Zemanem vyřčená. Nikdo je ale nenašel. Asi jako Hitler je gentleman.
http://zpravy.idnes.cz/preklad-pisne-pussy-riot-na-kterou-poukazoval-vulgaritami-milos-zeman-13t-/domaci.aspx?c=A141106_2113555_domaci_jav
Ta k...sem a tam je totiž Patriarcha Gunďaj . Zase si smotal dvě odlišné věci dohromady. Někteří to vysvětlují jako důsledek dlouhodobého používání alkoholu.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Když tak čtu diskusní příspěvky pana Doškáře, tak jsem si vzpomněl na dávné vyprávění jedné kolegyňky. Když její synek chodil do mateřinky, naučil se tam od kamarádů také slovo pí.. A jako nejedno dítko toho věku, i když ví, poučeno maminkou nebo paní učitelkou, že ho nemá říkat, náramně ho na něj svrběla pusa. Ale zase byl dost mazaný,aby ho řekl napřímo. A tak co chvíli odskakoval od hraček a opakovaně oslovoval matku zaměstnanou přípravou nedělního oběda: "Maminko, viď že pí.. je sprostý slovo a nemá se říkat?" Když synek stejnou otázku přes vážná matčina varování opakoval asi potřetí, pleskl na něžnou dětskou tvářičku řádný pohlavek. Matka se za své profesní selhání ještě dlouho styděla, nicméně synek už před ní svá amatérská lingvistická bádání nezkoušel.

Nahoru

Re: Pozitivní změna?

Někdo holt chápe trochu pomalejc...

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pánové závidím Vám a obdivuji Vaše přesvědčení o tom, že slušně vychované dívky ze skupiny Pussy Priot, které běžně veřejně provozují skupinový sex, mají kočičky a jejich partneři mají pinďourky.
Při veřejně natočených sexuálních orgiích vykřikují o svých kočičkách neslušné výroky.

Tyto neslušné výroky uplatňují i muži s pinďourky.

Pan prezident Zeman je neslušný intelektuál, který nehovoří o kočičkách a pinďourcích.
V očích elity se pan prezident stane hulvátem, který nemá rád kočičky a pinďourky.
Někteří si dokonce myslí, že za Jakeše snad bylo lépe. Elity brání kočičky a pinďourky, nebo (lulánky) zuby nehty a budou volit Horáčka.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pánové závidím Vám a obdivuji Vaše přesvědčení o tom, že slušně vychované dívky ze skupiny Pussy Riot, které běžně veřejně provozují skupinový sex, mají kočičky a jejich partneři mají pinďourky.
Při veřejně natočených sexuálních orgiích vykřikují o svých kočičkách neslušné výroky.

Tyto neslušné výroky uplatňují i muži s pinďourky.

Pan prezident Zeman je neslušný intelektuál, který nehovoří o kočičkách a pinďourcích.
V očích elity se pan prezident stane hulvátem, který nemá rád kočičky a pinďourky.
Někteří si dokonce myslí, že za Jakeše snad bylo lépe. Elity brání zuby nehty kočičky a pinďourky (nebo lulánky) a budou volit Horáčka.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Co řekl Zeman autenticky

Kam se až ten vltavín dostal?
„Takže s prominutím v textech této skupiny je k..da sem, k..da tam. Opravdu dokonalý případ politického vězně jako vyšitej,“ řekl Zeman
Možná to bude konečně vltavín,který najde ty texty o které šlo, novináři budou vděční, Ovčáček taky.Patriarcha Gundajev- Gundaj taky. Káže sice o chudobě s hodinkami skoro za milion, ale dělat z jeho příjmení Pussy?
Ještě novináři...Prezident Zeman přesto tvrdí, že vulgární výraz, který v Hovorech z Lán vyslovil, v textu je. „Buď neumíte dobře rusky, nebo jste ten výraz přehlédli,“ prohlásil v rozhovoru pro MF DNES. „V textu té písně, abych uvedl alespoň jednu ilustraci, najdete slovo vym**aný. Pokud jste si toho nevšimli, tak si to přečtěte ještě jednou,“ odpověděl na otázku.
Mimochodem v památném rozhovoru ještě vyslovil, že vláda služební zákon zkur..la.
Skutečně slovník a pravdomluvnost hodná státníka a intelektuála. Moralisty. Buďme naň hrdí!
Jsou tací ( těch 60% slaboduchých v českém národě, jak o nich Zeman vyjádřil) , co mu to žerou.
Ten zbytek ne. To je ten problém.
Mimochodem, když na Clintonovou vznesl dotaz, jak chce uspokojit Ameriku, když nedokáže uspokojit ani manžela, byl Ovčáček na Twittru zavalen dotazy, jestli neví,jak Miloš uspokojuje Ivanku.Konečně tu máme odborníka na kočičky a pinďourky. Dotazy měly směřovat jinam.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Nejen v Americe

Na oslavách Dne válečných veteránů podpořil předseda rakovnického vojenského klubu Svoboda prezidenta Zemana.Jeho odpůrcům vzkázal, že pokud se jim nelíbí zvolení Zemana, mohou se odstěhovat nebo oběsit.
Dlužno podotknout, že mu sekundoval v řadě voják v uniformě SS. Zkrátka jedna pozitivní změna za druhou :o))

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Robejšek má novou stranu

„Víme, jak na to. Víme, co vše je třeba změnit. Tím se zásadně lišíme od ostatních politických stran, protože ty to evidentně nevědí,“ prohlásil sebevědomě Robejšek. Pravicové strany jsou podle něj v rozkladu a nenabízejí nic než matoucí fráze a liberálně-konzervativní hodnoty, pod něž se podle Robejška schová cokoli.
Kritizuje také hnutí ANO Andreje Babiše. „Ano není program, to je pouhý prostředek, jak se udržet u moci. Ano není hodnota, ale souhlas se vším,“ prohlásil ve svém manifestu Robejšek. „Našimi hodnotami jsou rodina jako základní stavební kámen národa a společnosti. Bezpečnost, o kterou se staráme v první řadě my sami, spravedlnost dostupná snadno, rychle a pro každého,“ tvrdí o svém projektu Realisté, který se podle něj také nebojí říkat, že máme národní zájmy, které hájíme.
„Nebojíme se říkat ne, pokud víme, že nové neprospívá“
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/robejsek-chce-oslovit-volice-s-novou-politickou-stranou-realiste-1co-/domaci.aspx?c=A161124_100930_domaci_kop

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

No jo, i pan Robejšek se svým pytlíkem do mlýna. A třeba i uspěje. Na chvíli. Když každý rok nový model mobilu, proč ne každý rok nový model partaje? Použít a zahodit. Holt, konzumní společnost.

Nahoru

změna v NY. Má cenu být celý život neúspšným politikem

Tak vidím, že pan Robejšek se neprobojoval do horních elitních pater Vašeho myšlení.
Robejšek zneužije postavení této partaje a brzy znechucen skončí, zatím co Vy, budete v politické práci pokračovat dál. Přežil jste Jakeše, Klause, Zemana a přežijete i Robejška?

Na závěr provokativní otázka? Má to cenu? Má cenu být neúspěšným politikem tolik let. Okrádat rodinu , děti?
Hezký víkend Vám i Robejškovi.
Včera ho pochválil i pan prezident Klaus.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pojem neúspěšný politik po řadu let určitě není případ pana doktora Hudce. Asi se jedná o blízkého spolupracovníka vltavína, multipolitika, věčného kandidáta na starostu a zakladatele ( dodnes) celostátního politického hnutí Hrdobci 2012. Nebude problém se zeptat. Je taky spousta politiků, co se jednou někam dostanou, lidé je prokouknou a v další své kandidatuře si neškrtnou. To také není případ pana doktora.
Ale taky provokativní otázka na pana doktora. Jak se říká odborně lidem, kteří mají potřebu být neustále s někým v konfliktu?

Nahoru

Re: Pozitivní změna a elity v pokračování GENu

Jazykový koutek snad už můžeme uzavřít, pro někoho je to stejně marný :)

Náhodou jsem si se zpožděním přečetl rozhovor s Fero Feničem (Pátek LN z 18.11.2016 - vřele doporučuju), mj. o plánovaném pokračování další stovky čtvrthodinových portrétů naší elity v cyklu GEN:
"Zase nás zaplavuje falešná elita," říká Fenič. "Chybí silné, inspirativní osobnosti a ideály. Proto chci představovat lidi, kteří měli a uměli realizovat svoje sny, mají nás čím inspirovat a můžou být podnětem všem generacím, ať to zní jakkoli pateticky."

A jmenuje některé osobnosti první připravované padesátky: Madeleine Albrightová, Petr Pithart, Dana Drábová, Zdeněk Sternberg, Jiří Drahoš, Petr Pavel, Dagmar Havlová, Martina Sáblíková, Josef Somr, Milan Uhde, Hana Zagorová. Jiří Bartoška, David Koller, Ladislav Smoček, Štefan Margita, Julius Lukeš, Miroslav Vitouš a další. Pokud vám některé jméno nic neříká, cyklus začne v lednu.

Fenič se mimochodem zmiňuje o nedávné iniciativě s přejmenováním Letiště VH: "Za celou dobu mi přišlo pár děkovných e-mailů, denně jsem se ale brodil stovkami anonymů a výhrůžek. Atakovali mě i lidé na ulici, na Národní třídě mi jeden muž plivl do tváře s tím, že je to ´za toho hajzla, kurevníka a ožralu Havla´, a jeden člověk má pro mě zřejmě dodnes schovanou ve své pistoli kulku, jak mi psal..." Pro podobnou anti-elitu GEN smysl mít nebude, ta ale stejně místo veřejnoprávní TV sleduje úplně jiné kanály (nomen omen).

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY Trump se opřel do médií.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/trump-novinari-jednani-bily-dum-dn4-/zahranicni.aspx?c=A161125_091631_zahranicni_aba

Trump se opřel do médií. Bylo to jako popravčí četa, řekl účastník schůzky
25. listopadu 2016 9:42
Nově zvolený americký prezident Donald Trump se na schůzce za zavřenými dveřmi pustil do předních amerických deníků. Opřel se zejména do listů, které o něm před volbami psaly jenom negativně. Šéfovi CNN poté řekl, že jeho stanici přímo nenávidí.

Nahoru

Re: změna v NY. Nedělní chvilka poezie

"Horní elitní patra vašeho myšlení"? Koukám že jste to nenápadně přešoupl do Nedělní chvilky poezie. Akorát, že máme teprve pátek. Jinak, já jsem pouhý městský zastupitel. Název politik je pro tuto funkci příliš honosný. Jinak abychom se snad vrátili k tématu, tedy k panu Robejškovi. Holt zas jeden, který to chce vzít pořádně do rukou, neb všichni ti před ním to dělali blbě. Inu, zdrávi došli.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Mimochodem, jedním ze zakládajících členů Robejškovy partaje je podle dnešního tisku Jiří Hynek, šéf asociace zbrojařského průmyslu. Řekl bych, že se máme na co těšit, když se k Robejškovi přtulil sám vrchní smrťák. Asi ví, proč.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Že by ten vrchní smrťák plánoval zase nějaké humanitární bombardování.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Možná se k Robejškovi přidá i "tatík pracujících " Richard Falbr, který ten termín humanitární bombardování vymyslel.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Nerozumíte? No, on se ten termín připisuje panu prezidentu Havlovi, který ho ale nikdy neřekl. Jinak, Robejšek by jistě mohl být úspěšný, neboť "Stalo se módou sezóny do nepravostí rázně tepat". A dnes platí, kdo tepe, ten jede. Je to přece náš dobrý známý a milovaný filmový superman, který nás konečně zachrání. I před těmi minulými zachránci.To přece musí stačit. Původní program? Poctivá, drobná, nevděčná každodenní práce? Nač? Jednu dvě sezóny mu to tepání vydrží, zahospodaří si, pak ho v tom zas vystřídá někdo jiný. Zájemců vždy dost. Naštěstí se máme celkem dobře, tak si můžeme dovolit střídat módní partaje stejně jako třeba módní barvy Vánoc (letos prý bílá a fialová) - když tedy jsme na začátku Adventu. Malér by mohl nastat, až bude opravdu všeobecně zle, od čehož i nás neznabohy milý Pámbu ochrániti račiž.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

No, pane doktore, on poslední prezident Československé socialistické republiky, první a jediný prezident České a Slovenské Federativní Republiky a první prezident České republiky řekl toto: "... nálety, bomby, ty nebyly vyvolány ze zištných zájmů. Jejich povaha je výlučně humanitární ...".
Osobně v tom nevidím podstatný rozdíl oproti jazykové zkratce: "humanitární bombardování". Význam je podle mne stejný.
A jen tak mimochodem o té nezištnosti panu Hermanovi jistě povyprávěla při své návštěvě ČR tento měsíc paní Körbelová, že ...

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Václav Dvořák to vidí jinak

http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/jiri-pehe-a-humanitarni-bombardovani-civilistu-v-srbsku-havel-vyprazdnil-pojmy-pravda-a-laska.html
Jiří Pehe a humanitární bombardování civilistů v Srbsku. Havel vyprázdnil pojmy pravda a láska
láska
Václav Dvořák

Nemohu nereagovat na polemiku mezi historikem Jane Eichlerem a politologem Jiřím Pehe, která proběhla v Právu 29. a 30. září 2011. Pehe v ní mimo jiné tvrdí, že „ …Srbové masově vyháněli Albánce, přičemž docházelo k masakrům“. Z jakých zdrojů Jiří Pehe čerpá? Z kosovskoalbánských? Útěk Albánců z Kosova byl útěkem před občanskou válkou, kterou rozpoutala UÇK. Záběry na uprchlíky z hranic Kosova byly plně v režii UÇK a Clintonovy administrativy. Kolik bylo těch zmasakrovaných a kde jsou jejich hroby? Lpění na „faktech“ válečné propagandy tolik let po válce není hodno politologa.

Jiří Pehe má jistě bývalého prezidenta Václav Havla rád a patří k jeho příznivcům. Lidem, kteří mají Václava Havla za ikonu ještě dnes, se již delší dobu mezi prostým českým lidem, někdy posměšně a někdy pohrdavě, říká „pravdoláskové“. Kdysi jsem k nim patřil také. Byl jsem hrdý a nadšený, když jsem v televizním vysílání Občanského fóra mohl veřejně připít Václavu Havlovi ke zvolení prezidentem republiky. Proč si nepřiznat, že v těch dobách cinkajících klíčů málokdo pochyboval o upřímnosti hesla „pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí“. Dnes se nám obvykle dostane vysvětlení, že tento posměšný výraz používají cyničtí pragmatici, kterým není nic svaté, mimo peněz „až na prvním místě“, kteří neuznávají žádnou morálku a veškeré mravní hodnoty považují za naivní idealismus a nepraktickou utopii.

Kdo to je ten pravdoláska (oba rody jsou možné) a proč i pro mne jsou pravdoláskové hodni opovržení? Uvedu jeden příklad za mnohé, aby bylo jasno – Kosovo.

Jiří Pehe byl v letech 1997 - 1999 šéfporadcem prezidenta Havla. Co mu tehdy poradil? Jan Eichler v Právu správně připomenul rozhovor pro francouzský Le Mond (29. 4. 1999), ve kterém si Havel přihlásil ke světovému patentování termín „humanitární bombardování“. Tím se přidal k lidem, kteří, placeni PR agenturami, propagovali zahraniční „humanistické“ agrese USA a jejich převodová páka - NATO. Svými výroky Havel s vinětou světoznámého humanisty pomáhal zpracovávat světové veřejné mínění, aby lépe spolklo a strávilo vzdušnou bombardovací kampaň NATO, která nebyla schválena orgány OSN a nejednalo se tady o nic jiného než o agresi. Bombardováním Jugoslávie porušilo NATO nejen Chartu OSN ale i svou vlastní ustavující chartu! Havel, díky svým poradcům byl k tomu hluchý a slepý stejně jako k české diplomacii, rozvědkám (vojenské i civilní), balkanologům, policejním analytikům a dalším, kteří poukazovali na to, že albánská UÇK je teroristickou organizací, jejíž velitelské posty obsadili pohlaváři drogové mafie a psychopatičtí vrazi. Raději věřil svým poradcům jako Pehe a kamarádům jako Albrightová.

Nahoru

Re: Pozitivní změna? Ad Robejšek a spol.

... dnes sice (zatím?) není situace v zemi kritická, stejně je ale čas, aby ve společném odporu proti útvaru, který spojuje mocný koncern, silné politické hnutí a mohutnou novinářskou lobby, našli socialisté, konzervativci i liberálové společnou řeč a přihlásili se jednoznačně k společnému demokratickému základu (parafrázuji Demokratické minimum KODu, na které už jsem tady upozornil):
http://klubod.cz/demokraticke-minimum/

Proto mi vůbec nepřipadá logické ani rozumné zakládat DALŠÍ pravicovou stranu bez předsedy a s nejistou prognózou.

PS Už zase úplně vedlejší a dávno zpracované téma, co takhle zkopírovat taky Dolečka? Na tehdejší akci NATO lze mít i docela odlišný pohled a hodnocení. Bombardování přece jen přimělo Srby zastavit boje a vraždění. Pamatuje si např. Dvořák nebo Vltavín naše vojáky připoutané jako živé štíty k vratům srbských strategicky důležitých objektů?

(V září 1998 zasedala Rada bezpečnosti OSN i vedení NATO, které 13. října dalo Miloševičovi ultimátum, aby stáhl svá vojska z Kosova. V únoru a březnu 1999 byla zahájena jednání mezi Srby a Albánci, která však skončila fiaskem. Od března do června 1999 se do války zapojila NATO na straně kosovských Albánců. Území Srbska bylo více než 3 měsíce intenzivně bombardováno, po této vojenské akci skončila válka v Kosovu.)

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

To nic nemění na tom, že Václav Havel souhlasil s humanitárním bombardováním.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Tvrdit může kdokoliv cokoliv. Ale bez důkazů a poctivého vysvětlení všech souvislostí to má nulovou hodnotu.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. co řekl Václav Havel

existuje jeden činitel, který nikdo nemůže popřít: nálety, bomby, ty nebyly vyvolány ze zištných zájmů. Jejich povaha je výlučně humanitární: to, co je zde ve hře, jsou principy, lidská práva, jimž je dána taková priorita, která překračuje i státní suverenitu
Pánové by asi radši viděli další akce jako Katyň, Baby jar, Volyň. Srebrenica s 8 000 mrtvých by jim byla málo. Lepší bylo přihlížet řádění Srbů a dalších. Z rozkazu vojenského velitele přes 8 000 tis. mrtvých civilistů. Ale poprava civilistů bez soudu je přeci naprosto v pořádku, to nám tu již jistí pánové dlouho vysvětlovali. A věří tomu asi dodnes.
Válku ze zištných důvodů vede Putin a Rusko. Dobývá územní celky Ukrajiny a dalších sousedních států, jehož hranice garantoval.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Ale abych zůstal u těch stádových zvířat. Trochu jadrněji. Nejde jen v houfu je poslat do ohrady. Musí se jim ještě navařit šlichta. Aby mlaskali a chrochtali, že.

Nahoru

Re: Pozitivní změna? Proč zase bombardování 1999?

To nic nemění na tom, že VH sice podpořil akci NATO (jako mnoho dalších politiků z 19 zúčastněných států NATO!), ale pojem "humanitární bombardování" nikdy nepoužil!!! A Vltavín jen ZASE šíří populistickou propagandu a polopravdy hanobitelů VH.

Všechno podstatné by se dozvěděl (kdyby o to ovšem stál) třeba tady:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Humanit%C3%A1rn%C3%AD_bombardov%C3%A1n%C3%AD
a tady:
http://www.natoaktual.cz/mise-main-cb1-/na_zpravy.aspx?y=na_zpravy/mise_main.htm
(mise pod č. 6)

Už jsme to i v i-novinách opakovaně probrali ze všech stran. Ach, ta paměť...

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pane Zahradníku. Robejšek v Německu pohořel jako prokázaný plagiátor. Výše jsem uvedl odkaz na rozbor, který ho usvědčuje z manipulací....ještě jednou
Jak Petr Robejšek manipuluje veřejnost
Teoretickým východiskem Petra Robejška je směsice rétorických podvodů. Nástroje jako referenda, která by za normálních okolností měla racionální opodstatnění, Robejšek zneužívá k propagaci vlastního extrémistického chápání společnosti.
Ano inspiroval mne Alan. Lživé přisouzení autorství humanitární bombardování je dílo R.Falbra. Mimochodem zločiny páchané na civilistech v Jugoslávii byly původně nazývány jako zločiny proti humanitě.
Zkrátka vrána k vráně...
Stejná šlichta je, že zpívaly v kostele k.sem, k.tam a vymr...., nebo kavárenský povaleč Peroutka napsal, že Hitler je gentleman atd.
Pravdy to nejsou, ale souznící chrochtaj a mlaskaj.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Mirku říkáte:" Tvrdit může kdokoliv cokoliv. Ale bez důkazů a poctivého vysvětlení všech souvislostí to má nulovou hodnotu."
Marně hledám Vaše poctivé vysvětlení, nenacházím jej. Zřejmě Vám uniká, že Vaše tvrzení mají nulovou hodnotu.
Já si pamatuji, že tenkrát něco takového Václav Havel řekl. Myslel jsem, že technika bombardování umožní vynechat místa, která jsou tabu. Tyto že budou tolerována a bombardována nebudou. Já mu mu tenkrát věřil, věřil jsem mu i když říkal, že je nutné zrušit NATO j když se mi to zdálo jako nereálné a nevěřil jsem tomu, že k tomu dojde.
Obojí bylo jinak. Bohužel.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

"Já si pamatuji...něco takového řekl". Opravdu jednoznačná a důkazy podpořená informace. Kromě toho těžko přesvědčíte o krvežíznivosti VH někoho, kdo aspoň něco ví o jeho životě a názorech. I pomluva musí být aspoň pravděpodobná, aby jí uvěřil i někdo jiný než ten, kdo věří, čemu už dopředu věřit chce.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Mirku, nejste jediný , kdo zná život Václava Havla. Patříte však mezi lidi, kteří si ho ve svých představách vylepšuji, až ho mají ze Boha, na kterého nikdo nesmí sáhnout. Byl jsem také takový. Jsem rád, že jsem prozřel.
Měl řadu negativních výroků, jeho sklon k alkoholu, určitě ne příkladný rodinný život atd..
Byl člověkem a ne Bohem. Sliboval. mj. že se nebudou vracet továrny kapitalistům a jiné nesmysly. Jeho nesmyslná likvidace těžkého ( vojenského) průmyslu na Slovensku, "vyfouknutí" presidentského úřadu Dubčekovi, vedlo mj. k rozpadu ČSR.
O tom, že mluvil o humanitárním bombardování, potvrzuje řada poctivých tvrzení.
Pro pořádek dám dotaz Rajkovi Dolečkovi, ten to bude vědět přesně. Ten si tyto výroky hlídal

Nahoru

Re: Pozitivní změna ve Vltavínově hlavě?

Ach jo... pořád totéž. Kdybyste tady skutečně diskutoval (= poctivě taky četl předchozí příspěvky!), neunikl by vám včerejší odkaz -
https://cs.wikipedia.org/wiki/Humanit%C3%A1rn%C3%AD_bombardov%C3%A1n%C3%AD
- kde máte příslušný úryvek rozhovoru VH ve francouzském originálu i s překladem.
A je jasné, že ten pojem VH NIKDY NEPOUŽIL a že si to zlomyslně VYMYSLEL FALBR.
A nemusel byste otravovat Dolečka (kterého jsem tady připomněl ironicky), ani se odvolávat na "řadu poctivých tvrzení", která ale v této věci lžou stejně jako vy.

Vaše "prozření" vypovídá víc o vás a vašich frustracích než o Havlovi.

Co takhle snažit se vždycky poctivě vyřešit jeden problém - a ne "namítat" co vás zrovna napadne, hlavně aby kritika pokračovala: alkohol, vojenský průmysl, Dubček a rozpad státu... Stejnou metodu používá i Zahradník: když ho téma už přestane bavit a ztrácí pozici, nadhodí pohotově něco úplně jiného.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

No jo, asi byste si neměl sám určovat, co kdo o VH ví. Určitě nejste jediný, kdo ví že VH byl jen člověk. Člověk se všemi lidskými chybami. To však nic nemění na faktu, že měl i určité zásady a že některé věci by nikdy neřekl a neudělal. I když ho to někdy i stálo vězení. A míchat do toho boj o prezidentský úřad či záležitosti s vojenským průmyslem na Slovensku, to už je logika typu, jíž nám jako odstrašující příklad uváděl náš učitel metodologie: "Klobouky dělíme na velké, zelené a plstěné." Paradoxně děláte z VH božstvo vy, když na něj kladete božské nároky, a běda, jak jim nedostojí! Co se týče "humanitárního bombardování" to by VH neřekl z mnoha důvodů, ale mimo jiné i z jazykového. Jak říkal, když slyší některé formulace (a tohle je přesně jedna z nich), má pocit, že po něm lezou brabenci.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Stává se v politice velmi často, že se musíte postavit na špatnou stranu, nebo ještě více na špatnou stranu. Pak jsou jiní kabrnáci, že něco jiného řeknou v Horní, opak pak tvrdí v Dolní a těch je hodně, včetně současného nejvyššího. Karel Tejnora

Nahoru

Re: Pozitivní změna?

Mluvíte o špatné straně tady v diskuzi, nebo ve válce v Kosovu 1999? A která to podle vás je?
"Ještě více na špatnou stranu" má znamenat "na stranu ještě horší než tu špatnou"?

Jsou politici a státníci, kteří by se na špatnou stranu z morálních důvodů nikdy nepostavili a místo toho na protest složí funkci.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Já bych se Mirku, nepřela,zda to řekl nebo ne.Pokud je někdo přesvědčen,že to slyšel,tak se to vyvrátit nedá. Je to podobné jako s tím Peroutkovým článkem, ten vstoupí ještě do dějin.
Bombardování tehdy musel schvalovat český parlament.
A ta nová Robejškova strana realisté,tak tam asi potečou Dospivovy peníze. Je to tzv. Válka gangů. Kellner a Dospiva pohlížejí na Babiše jako na ...ehm.. a nechtějí ho do party. Hraje se o co největší peníze ze státního rozpočtu a o co největší vliv,dotace,odpouštění penále za daňové nedoplatky atd.Proto třeba další strana. Babiš třeba skupuje zařízení prenatální péče, Penta zase některé nemocnice, neb zdraví,jak se tvrdí,není zboží.,ale některé skupiny na tom nezboží dokázají pěkně vydělat a zajímají je pak jen hospodářské výsledky a ne personál a pacienti.

Přeji hezký den.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pane Zahradníku, stačí si vyhledat Robejška (trvalé bydliště v Německu) na Wikipedii. Plagiátorství i se seznamem periodik, kde nesmí publikovat je tamtéž.
O manipulacích Robejška jsem psal...20. Listopad 2016 - 20:18

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

V r.2007 vyšel též v HN článek o jeho plagiátorství, v r.2003 se to provalilo. Etická komise univerzity,tuším v Brémách ,se případ rozhodla zveřejnit. V některých mediích v SRN nemůže publikovat.
U nás nesměl publikovat v časopisu Mezinárodní politika, neb objednaný článek pro tento časopis poskytl i do Rakous,aniž by uvedl,že byl psán za honorář pro jiné medium.
Přeji hezký den.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Rajko Doleček Proč nemám rád NATO

http://www.novarepublika.cz/2016/02/proc-nemam-rad-nato.html

Rajko Doleček vydal knihu a říká to jasně.

Naše kniha „INVENTURA V 89 LETECH“ (2014) měla jako podtitul „Ve stínu Balkánu“, protože značná část událostí z té knihy se odehrávala právě na teritoriu Balkánu, v oblastech obývaných srbským národem.

Milošević odmítl a NATO začalo svou kriminální činnost bombardování, aby SRJ k tomu donutilo. Je známou skutečností, že i paní Hillary Clintonová velmi tlačila v té době na svého manžela, prezidenta Clintona, aby byla Jugoslávie bombardována. A ona by se chtěla stát prezidentem USA ve volbách v 2016 !!! Britský nositel Nobelovy ceny (2005) za literaturu Harold Pinter napsal o těch zločinech článek „Harold Pinter o banditech a vrazích“ (Der Standard, 20.května 1999). Původní úmysl NATO byl, že vyděsí SRJ po několika dnech náletů a že s NATO “okupací“ Srbsko bude souhlasit. Ale prezident Milošević to odmítl a proto i ta nenávist NATO a jeho přisluhovačů proti němu.

I podle závěrů soudu o válečných zločinech v Norimberku (1946) po Druhé světové válce, je vyprovokování války nejtěžší mezinárodní zločin.
I podle závěrů soudu o válečných zločinech v Norimberku (1946) po Druhé světové válce, je vyprovokování války nejtěžší mezinárodní zločin.

Článek I Charty NATO z roku 1949: -„Strany se zavazují, jak bylo vyloženo v Chartě Spojených národů, že vyřeší jakýkoli mezinárodní spor, ve kterém by mohly být angažovány, mírovými prostředky takovým způsobem, aby nebyly ohroženy mezinárodní mír a bezpečnost a spravedlnost, a že se ve svých mezinárodních vztazích zdrží hrozby a nebo použití násilí jakýmkoli způsobem, který by neodpovídal záměrům Spojených národů…“

V době té ničím neospravedlnitelné agrese NATO v roce 1999 proti Svazové Republice Jugoslávii (SRJ) jsem byl předsedou Českého nadačního fondu přátel Srbů a Černohorců a měl jsem možnost opakovaně navštívit některá letectvem NATO rozbombardovaná srbská města a přesvědčit se o velikosti zločinů organizace NATO. Nevelké město Surdulica, bez strategického významu v jižním Srbsku, by zasloužilo díky opakovanému ničení mít název „Srbská Guernica“. Kromě „běžných zločinů“, ničení a zabíjení během 78 dnů a nocí bombardování, dopustili se Američané ještě dalšího skutečně velikého zločinu v SRJ, a to bylo na několika místech ničím neopodstatněné použití při bombardování i ochuzeného uranu (jeho poločas rozpadu je přes 5 miliard roků) v Srbsku i na KosMetu a před tím už v roce 1995 na několika místech v Republice Srbské v Bosně a Hercegovině. Následky se už významně hlásí ve formě většího než dříve výskytu různých zhoubných nádorů, leukémie, malformací plodů.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Rajko Doleček Proč nemám rád NATO

Krátce , co si o tom myslí Rajko Doleček. A havlovi zde není žádná zmínka, což není lichotivé.
http://www.novarepublika.cz/2016/02/proc-nemam-rad-nato.html

Rajko Doleček vydal knihu a říká to jasně.

Naše kniha „INVENTURA V 89 LETECH“ (2014) měla jako podtitul „Ve stínu Balkánu“, protože značná část událostí z té knihy se odehrávala právě na teritoriu Balkánu, v oblastech obývaných srbským národem.

Milošević odmítl a NATO začalo svou kriminální činnost bombardování, aby SRJ k tomu donutilo. Je známou skutečností, že i paní Hillary Clintonová velmi tlačila v té době na svého manžela, prezidenta Clintona, aby byla Jugoslávie bombardována. A ona by se chtěla stát prezidentem USA ve volbách v 2016 !!! Britský nositel Nobelovy ceny (2005) za literaturu Harold Pinter napsal o těch zločinech článek „Harold Pinter o banditech a vrazích“ (Der Standard, 20.května 1999). Původní úmysl NATO byl, že vyděsí SRJ po několika dnech náletů a že s NATO “okupací“ Srbsko bude souhlasit. Ale prezident Milošević to odmítl a proto i ta nenávist NATO a jeho přisluhovačů proti němu.

I podle závěrů soudu o válečných zločinech v Norimberku (1946) po Druhé světové válce, je vyprovokování války nejtěžší mezinárodní zločin.
I podle závěrů soudu o válečných zločinech v Norimberku (1946) po Druhé světové válce, je vyprovokování války nejtěžší mezinárodní zločin.

Článek I Charty NATO z roku 1949: -„Strany se zavazují, jak bylo vyloženo v Chartě Spojených národů, že vyřeší jakýkoli mezinárodní spor, ve kterém by mohly být angažovány, mírovými prostředky takovým způsobem, aby nebyly ohroženy mezinárodní mír a bezpečnost a spravedlnost, a že se ve svých mezinárodních vztazích zdrží hrozby a nebo použití násilí jakýmkoli způsobem, který by neodpovídal záměrům Spojených národů…“

V době té ničím neospravedlnitelné agrese NATO v roce 1999 proti Svazové Republice Jugoslávii (SRJ) jsem byl předsedou Českého nadačního fondu přátel Srbů a Černohorců a měl jsem možnost opakovaně navštívit některá letectvem NATO rozbombardovaná srbská města a přesvědčit se o velikosti zločinů organizace NATO. Nevelké město Surdulica, bez strategického významu v jižním Srbsku, by zasloužilo díky opakovanému ničení mít název „Srbská Guernica“. Kromě „běžných zločinů“, ničení a zabíjení během 78 dnů a nocí bombardování, dopustili se Američané ještě dalšího skutečně velikého zločinu v SRJ, a to bylo na několika místech ničím neopodstatněné použití při bombardování i ochuzeného uranu (jeho poločas rozpadu je přes 5 miliard roků) v Srbsku i na KosMetu a před tím už v roce 1995 na několika místech v Republice Srbské v Bosně a Hercegovině. Následky se už významně hlásí ve formě většího než dříve výskytu různých zhoubných nádorů, leukémie, malformací plodů.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Nebezpečný svět Rajko Dolečka

aneb potkali se v Jihlavě.
Po oceněném dokumentu režisera Geberta Hra o kámen, se dočkal v r. 2015 na proslulém festivalu dokumentárních filmů Jihlava zvláštního ocenění poroty dokument Nebezpečný svět Rajko Dolečka.
První snímek líčí názorovou skupinu kolem Vltavína, úsměvné maloměšťácké drama rozehrané kolem popravy osmi Němců, které tu bylo probráno ze všech stran.
Upoutávka na dokument o Dolečkovi : v 90. letech se pak angažoval jako mluvčí srbských nacionalistů a obhájce válečných zločinců Ratko Mladiče a Radovana Karadžice...Podle tohoto českého přítele generála Ratka Mladiće, odsouzeného zločince, se genocida v Srebrenici nestala, tu si vymysleli muslimové a Západ. Režisérka upeče dort a vezme ho na výlet do Bosny, kde jeho popírání srbské viny nabírá absurdních rozměrů. . ve scéně stojí s lékařem na pláni plné bílých náhrobků, památníku masového vraždění v Srebrenici roku 1995. Ale ani tato atmosféra se portrétovaného Dolečka nedotkne. „Co když jsou zde pohřbena jiná těla?“ .
Doleček se navzdory svým kontroverzním názorům chová až nepříjemně familiérně, oslovuje dokumentaristku „holka“, neustále něco popíjí a mluví sprostě. Prostě jeho úcta k druhému člověku a odlišné životní zkušenosti je nulová.
Více
http://www.informuji.cz/clanky/2507-jihlava-nebezpecny-svet-rajka-dolecka-zkouskou-reziserciny-otrlosti/

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Re: Pozitivní změna v NY.

28. Listopad 2016 - 10:33 | Lenka Šepsová

..........A ta nová Robejškova strana realisté,tak tam asi potečou Dospivovy peníze.

Tak, tak, za vším hledej peníze. Co si takhle připomenout, kam všude tekly Bakalovy peníze.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Rajko Doleček Proč nemám rád NATO

Rozbombardovaná srbská města. Zní to strašlivě. Ovšem, kdo by viděl v roce 1945 rozbombardovaná německá města a neznal souvislosti, také by se mohli ptát, jací strašliví zločinci to udělali. A zda budou voláni k odpovědnosti. Přitom není tak těžké pochopit. Každý, kdo někdy vystoupil třeba jen jako svědek před soudem, musel přísahat, že bude říkat pravdu, jenom pravdu a CELOU pravdu. Právě na tom, že nenápadně vynechají CELOU pravdu, staví někteří své oblbování lidí. A nutno přiznat,že mnohdy úspěšně.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Mirku, já jsem těmi městy projížděl se studenty jedné vysoké školy a vedoucí zájezdu (docent .....) nám říkal, takto vypadá humanitární bombardování podle pana prezidenta Havla. Psal se rok 1999. Podstatné je , že prezident Havel proti němu nikdy nevystoupil. Pánové Zeman i Klaus protestovali.
To jen tak na okraj.
Tvrzení Rajko Dolečka se mi zdá poctivé.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

No ano, někdo něco říkal, co druhý říkal nebo neříkal, proti čemu vystoupil či nevystoupil. Skoro mám strach pomyslet, co asi někdo říká, že já jsem říkal nebo neříkal, proti čemu jsem vystoupil nebo nevystoupil. Holt agentura JPP vždy úspěšná.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Prezident Havel proti bombardování Jugoslávie nikdy nevystoupil. To není JPP. To je poctivá pravda, stejně poctivé je tvrzení Rajko Dolečka.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

A proč myslíte, že vystoupit měl? A co se týče Rajko Dolečka, to je známý srbský nacionalista. Nezastával se Jugoslávie, ale jen Srbska. Takže tu máme proti sobě různé národy bývalé Jugoslávie a různé názory jejich obyvatel na to, co se stalo, kdo za to mohl, a co kdo měl či neměl. Kdo vystoupí ve prospěch jednoho, vystoupí zároveň v neprospěch jiných. A teď raďte.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Ale proč ne si připomenout Bakalu, o tým žádná,jak se říká. Ale on snad s touto novou stranou nemá nic společného,nebo ano ? Jde o tzv. průhledné financování. Říci: zakládám to a to a peníze na založení vezmu odtud a odtud. To by mělo být,ne? Padni,komu padni.
Když jsem byla v r.1991 jako poslanec ČNR 3 měsíce na pozvá ní Nadace Charty 77 ve státních a federálních institucích USA-bylo nás šest Čechů a 6 Slováků- tak jsem se během měsíčního pobytu v parlamentu v Bostonu účastnila mnoha akcí se senátorem P.Johnsonem , v jehož kanceláři jsem byla. Jedna z nich byl večer se stávajícím guvernérem Weldem, foundraising před volbami. Guvernér byl pro tento stát netypický- republikán , ale z vážené staré massachusettské rodiny.Byl pak zvolen znovu,jak jsem četla.
Všichni,kdo byli pozvaní, aby si s ním potřásli rukou a prohodili pár slov ,zveřejňovali na místě své příspěvky, vše bylo veřejné,jasné. Proto očekávám,že nová strana zveřejní své sponzory a dárce včetně částek. Proti tomu snad nelze nic namítat,mělo by to tak být.
Přeji všem hezký slunečný den,

Nahoru

Re: Pozitivní změna?

Obecně. Ale taky tu byla před 80 lety velká země a vedle malý kousek se smíšenou entitou. Tehdy byl stejný problém, zda vojensky zasáh spojenců na pomoc malé země. Tehdy spojenci dali přednost mírů. Na pár měsíců.
To, že se Srbové nechovali k sousedům moc v rukavičkách bylo zřejmé. Byly dvě možnosti, nechat bývalou Jugoslavii osudu, dodávat zbraně oběma stranám, aby konflikt trval co nejdéle, než finance dojdou nebo zasáhnout.
Dnešní Irák se nechal svému osudu - Obama opravdu nechal stáhnout vojska. Sýrie 5 let v rozpadu a vznik IS .

Nedovedu mít jasný názor na válku v Jugoslávii, ač jako, ne mnoho lidí, jsme v roce 1997 projeli Srbsko,Makedonii, Kosovo, Černou Horu, nedobrovolně Bosnu a Hercegovinu, protože hranice z Č.Hory do Chorvatska byla vojáky zavřená.

Nejde hodnotit jednoznačně, kdo je agresor a kdo obět a ještě v čase se to mění, a hledět do budoucnosti umí jen zkušený prognostik.

Nahoru

Re: Pozitivní změna - pokus o souhrn historie v Kosovu

O Kosovu jednala opakovaně RB OSN (15 členských států) i NATO. Jednání mezi kosovskými Albánci a Miloševičem byla taky bezvýsledná.
Po krachu všech jednání se kvůli pokračujícím násilným akcím srbské armády NATO rozhodlo pro leteckou kampaň, která byla známá jako tzv. Operace Spojenecká síla, v rámci níž bylo bombardováno území Svazové republiky Jugoslávie (24. března 1999 - 10. června 1999). NATO může zahájit akci pouze v případě, že ji odsouhlasí VŠECHNY členské státy!
Rada bezpečnosti OSN situaci označila za hrozbu pro mezinárodní mír a bezpečnost v tamní oblasti, ale v důsledku veta ze strany Ruské federace a Číny nebyla schválena další rezoluce, která by dala zmocnění užít všech nezbytných prostředků. Šlo tedy o válku nelegální. Prezident USA Bill Clinton hovořil o nutnosti postavit se na stranu trpících obětí a tím zajistit mír, svobodu a stabilitu v Evropě. Cílem bombardování ze strany NATO bylo donutit jugoslávskou vládu k ústupkům a stažení z Kosova. To se se po třech měsících nakonec podařilo.
Během války bylo vyhnáno z Kosova na 200 000 kosovských Albánců. Docházelo také k rozsáhlým případům znásilňování. Válka skončila dne 10. června 1999 poté, co se jugoslávská armáda stáhla z oblasti a Kosovo bylo dáno pod mezinárodní správu. Místo srbské vlády podle rezoluce č. 1244 RB OSN spravovala Kosovo Mise OSN v Kosovu (UNMIK), na klid v Kosovu (bezpečnost srbské menšiny) dohlížely jednotky NATO pod označením KFOR (Kosovo Force).

PS: Parlament autonomní oblasti vyhlásil dne 17. února 2008 v 15:50 SEČ nezávislost na Srbsku a prohlásil Kosovo za demokratický, světský a multietnický stát, oficiální orgány a představitelé Srbska však nezávislost odmítají uznat a považují oblast nadále za součást Srbska, postoj ostatních států není jednotný. Mezinárodní soudní dvůr v Haagu v červenci 2010 rozhodl, že jednostranné vyhlášení nezávislosti nebylo porušením mezinárodního práva. Nezávislost Kosova již uznalo 109 zemí a většina členů Evropské unie včetně Spojeného království, Francie a Itálie. Slovy ministryně zahraničí Riceové uznaly oficiální samostatnost Kosova i Spojené státy americké. S nimi také Turecko. V říjnu 2008 nezávislost Kosova uznaly i Černá Hora a Makedonie, dosavadní spojenci Srbska.
Počet nealbánských uprchlíků, jejichž masový exodus začal s ústupem jugoslávské armády a byl podpořen i „excesy“ ze strany UÇK, je těžké odhadnout, k současnému datu se udává v rozmezí 65-250 tisíc. Další Srbové, zejména majitelé domů a pozemků, mají své domy buď vypálené, nebo zabrané Albánci a nemohou se domoci práva, aby jim nemovitosti byly vráceny.

S uvedenou historií 1998-1999 sice "nesouhlasí" různí spojenci a příznivci tehdejšího Miloševičova Srbska, to je ale tak všechno, co můžou dělat...
Jak píše pan Tejnora: KDYBY tehdy Západ neudělal nic, vyrojilo by se víc (jiných) kritiků.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Trochu odbočím :
O válce v bývalé Jugoslavii bylo natočeno hodně filmů různé úrovně.
Jeden z nejlepších válečných filmů,které jsem kdy viděla, byl Lepa sela lepo gore- Hezké vesnice hezky hoří,režie Srdan Dragojevič, 1996. Kladu ho téměř za ten v mých očích nejlepší- Umírání za dlouhého dne Petera Collinsona z r.1968.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Film "Umírání za dlouhého dne jsem viděl několikrát" a musím Vám dát za pravdu. Snad jsem neviděl lepší, který by (na tragickém příběhu malé skupinky anglických výsadkářů) tak zcela syrově ukázal surovost a nelidskost války. Nelze se jednoznačně postavit na jednu stranu, když jde o obyčejné vojáky.Jiné je to ovšem s jejich politickými vůdci. Mezi nimi rozlišovat lze a nutno.

Nahoru

Pozizivní změna v NY. Berlín dal Clintonové milióny na kampaň

Skandál. Za peníze německých daňových poplatníků.
Berlín dal Clintonové milióny na kampaň
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/422176-berlin-dal-clintonove-miliony-na-kampan.html
Dnes 4:50
Nadace Hillary a Billa Clintonových získala od německé vlády až pět miliónů dolarů (zhruba 127,6 miliónu Kč) v době, kdy exministryně zahraničí bojovala o prezidentský úřad. Podle bývalé poslankyně a publicistky Very Lengsfeldové tak kampaň Clintonové fakticky spolufinancovali němečtí daňoví poplatníci.

Na kauzu upozornil web listu Die Welt. Z aktuálního seznamu dárců je podle webu až nyní patrné, že nadace dostala od německého ministerstva životního prostředí milión dolarů. Dalším ze sponzorů je německá rozvojová agentura GiZ, upozornila v úterý agentura DPA.
V letošním třetím čtvrtletí v době vrcholící volební kampaně dorazilo nadaci z Berlína až pět miliónů dolarů.
Peníze dávali i monarchové
Ministerstvo životního prostředí vedené sociální demokratkou Barbarou Hendricksovou uvedlo, že prostředky směřovaly na ekologické projekty v rozvojových zemích, kterým se nadace dlouhodobě a úspěšně věnuje.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Nadace jsou zpravidla zakládány za nějakým konkrétním účelem a peníze z nadace musí jít jen na ten účel, což se v civilizovaných zemích kontroluje. Ze zprávy vyplývá, že nadace financuje ekologické projekty v rozvojových zemích. Jaké jsou důkazy, že peníze byly použity na jiný účel?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Mirku zkuste dotaz do Die Weltu

Nejlépe je napsat do listu Die Welt.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Tož tak učiňte. Vy jste sem tu zprávu umístil, tak byste ji měl umět uvést na pravou míru. Víte, poctiví novináři (a myslím, že se to vztahuje i na poctivé internetové diskutéry) označovali neověřené zprávy písmeny NT (non testatur). A čtenáři hned věděli své. Foneticky totiž ta písmena v němčině zní jako (die) Ente, tedy kachna.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Proti transparentnosti nelze nic namítat. Die Welt má jistě ověřené zdroje. Škoda,že našinec se třeba pořádně nedozví, z jakých peněz byla financována kampaň našeho prezidenta. Iny ,jiný stát, jiný mrav.

Nahoru

Re: Pozitivní změny dle Vltavína?

Lživý blábol o VH (že se měl postavit proti všem vládám - i proti té naší! -, které schválily akci NATO 1999) se moc neosvědčil, tak se změní téma "pozitivních změn"(?)

Následuje další "skandál", který skandálem vlastně ani není. To jen zas jednou titulek vyšumí, když si přečtete celý článek: nebylo to na volební kampaň, ale na ekologické projekty v rozvojových zemích. "Nadace Clintonových získala od německé vlády až pět miliónů dolarů V DOBĚ, kdy Clintonová bojovala o prezidentský úřad."

No a co má bejt? Ten titulek si vymyslely novinky.cz, aby to líp vypadalo, "skandál" k tomu přidal Vltavín :o)))

PS pro Lenku (NT = nechce se tomu věřit, ale vypadá to bohužel pravděpodobně):
http://svobodneforum.cz/server-ura-ru-na-zvoleni-zemana-pracovaly-desitky-ruskych-poradcu-a-investovaly-se-do-nej-ruske-penize/

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

To,že tu Rusové dělají kampaň, to je dávno známé. Bude to čím dál tím více,oni na to mají peníze .A posluchače. A proč nebýt oslavován alespoň tam, u nich...
Já jsem navštívila obě země. SSSR - měsíc v r.1979 v Pitěru, USA 3 měsíce v r. 1991.. Když bych si měla vybrat,je jasno. Před 6ti lety jsme cestou z Pobaltí do Finska přejížděli přes Rusko, v Narvě. Bez úplatku něvazmóžno.Naval eura a pivo,jinak půjdete na osobní prohlídku a budete tu kysnout. Prohlídka celého autobusu. Tak jsme všichni zaplatili,jinak by nás na těch hranicích nenechali stát ty 3 hodiny, ,ale třeba celý den. Vízum přitom stálo 2500 Kč v té době. Jen jsme přejeli hranice, budka další ,tam už se dávalo úředníkovi jenom pivo. A místo upraveného Pobaltí vesnice jak z Čonkina, hlavní tepna k Pitěru úzká,hrbolatá, pankejty plné plevelu. Ovšem,není pravda,že se nic nezměnilo. V Pitěru kousek od Aurory svítí obrovská reklama na Samsung a ráno na parkovišti u Petrodvorců hráli americkou hymnu. Při výjezdzu do Finska stejná buzerace. Jednu paní dokonce nechtěli pustit, že má v nepořádku vízum-vydané ruskou ambasádou u nás. Tísnilo se nás 16 přes dvě hodiny v místnosti,kde byly 4 židle na sezení. Úředníci nespěchali.Koukali na TV. Opravdu,jiný kraj,jiný mrav. Takové výmysly jsme nezažily ani na syrsko-libanonské hranici v r.2008,když jsme tam cestovaly s dcerou. Nápor brebentějících pendlerů,ale šlo to ruk cuk,babky s vozejky, oslíci, auta různého stáří apod. Stovky lidí,ale za 2 hodiny jsme všichni byli v Libanonu.
A na hranici Guatemala-Belize to bylo vůbec rychlé.Tam už byl na úplatky šuplík, úředníkovi se dal potřebný obolus, dal štempl a jelo se. Jen v Rusku čelavěk nevěděl, što budět...Vót kultura.
Hezký den.

Nahoru

Re: Pozitivní změna? Zeman a Rusko

"Text ruského serveru Ura.ru jsme zaznamenali, ale prozatím jeho hypotézy nepovažujeme za kredibilní, protože je autor nikterak nedokládá, ani neuvádí dílčí příklady, které by bylo možné ověřit a tak dodat celému tvrzení důvěryhodnost. V tento okamžik jeho tvrzení považujeme za nepodložená.
Ruský zájem a konkrétní aktivity podporující Miloše Zemana jsou však známy a lze považovat za téměř jistý fakt, že Kreml bude pomocí svých prostředníků usilovat o znovuzvolení Miloše Zemana, pokud bude kandidovat. Mezi nejhmatatelnější ruské aktivity na jeho podporu lze považovat nedávné zaplacení mnohamilionové pokuty české pobočky Lukoilu, za kterou byl jako spolumajitel zodpovědný Martin Nejedlý, aktuálně Zemanův šéfporadce, který v Kanceláři prezidenta republiku funguje na základě “ústní dohody”. Kreml tak fakticky zachránil Nejedlého pozici na Hradě.
Další známé aktivity Ruské federace a jejích spojenců na podporu Miloše Zemana lze nalézt v naší analýze ´Schéma vlivu Ruské federace v ČR´."
Jakub Janda, vedoucí programu Kremlin Watch, zástupce ředitele think-tank Evropské hodnoty

http://www.evropskehodnoty.cz/wp-content/uploads/2016/08/SCH%C3%89MA-FUNGOV%C3%81N%C3%8D-VLIVU-RUSK%C3%89-FEDERACE-V-%C4%8CESK%C3%89-REPUBLICE.pdf

Nahoru

Skandál to je.Němečtí daňoví poplatníci financovali Clintonovou

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/422176-berlin-dal-clintonove-miliony-na-kampan.html
„Němečtí daňoví poplatníci, aniž to věděli, zjevně museli financovat volební kampaň Clintonové,“ citoval ji Die Welt.
.........
Lengsfeldová, bývalá poslankyně Křesťanskodemokratické unie kancléřky Angely Merkelové, ale tvrdí, že ministerstvo penězi podpořilo volební kampaň poražené demokratické kandidátky.
O samotné nadaci se pak ve vyhrocené prezidentské kampani několikrát psalo v nelichotivých souvislostech. Kritizované byly jak dary od autoritářských monarchií Perského zálivu, tak role nadace Clintonových po zemětřesení na Haiti.
S obviněním, že nadace nevyuižila vybrané peníze na stavbu slíbených projektů, demonstrovali loni Haiťané před jejím newyorským sídlem, připomněl list The Washington Post.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Jak se vaří šlichta

https://www.welt.de/wirtschaft/article159791364/Bundesregierung-zahlte-Millionen-an-Clinton-Stiftung.html
originál vyznívá úplně jinak, je jednoznačně vysvětleno, na co peníze šly v kategorii dárců od 1-5 mil.USD pro nadaci. V té kategorii je asi 500 dárců , viz přímo zpráva nadace Clintonových. přes 5 mil. USD dostaly třeba od švédského Poštovního lotta.
https://www.clintonfoundation.org/contributors?category=%2410%2C000%2C001+to+%2425%2C000%2C000&=Apply
Nějaká paní Vera Lengsfeld, občanská aktivistka napsala, spíš opsala od Trumpa, že (obecně) jsou prý peníze využity na presidentskou kampaň. Samozřejmě bez důkazu.
Novinky cz. již píší...Berlín dal Clintonové milióny na kampaň, ačkoliv v originále je napsáno dal na nadaci Clintonových. Takže lež a manipulace.
Ale šlichta je navařena a lze si zachrochtat a zamlaskat.
Nebo si nalézt o co vskutku jde.
Mimochodem, s tím Norskem je to tak, že poklesem cen ropy a plynu "vysychají " i rozvojové fondy.
Pražská kavárna se ještě zamyslí nad tím, zda ta nadace, pomáhající rozvojovými programy v nejchudších zemích Afriky nepomáhá tomu, aby do Evropy neproudily ti ekonomičtí migranti. Ale nich se přeci taky dobře chrochtá a mlaská, že.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Jiří Ovčáček ‏@PREZIDENTmluvci 4 hod.
před 4 hodinami

Srbský prezident Nikolić: Havel byl nemilosrdný, Zeman je náš přítel.Nebezpečné Rusko? Pohádka pro děti Clintonová nám přinesla zlo, Trump je naděje: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory
Tak se houfují ti, pro které je Trump naděje a pozitivum.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Putin je připraven jednat s Trumpem

http://zpravy.idnes.cz/putin-tradicni-poselstvi-o-stavu-ruske-federace-2016-f8i-/zahranicni.aspx?c=A161201_092802_zahranicni_ert
Jsme připraveni spolupracovat s Trumpem, sdělil Putin v poselství
K otázkám mezinárodní politiky se Putin dostal až v závěru poselství. Připomněl silnou pozici Ruska v řešení mezinárodní bezpečnostních problémů. „Nehledáme a nikdy jsme nehledali nepřátele. Potřebujeme přátele,“ řekl Putin. Od Trumpa očekává spolupráci v boji proti terorismu. Zdůraznil ale, že Moskva nebude tolerovat žádné pokusy o oslabení ruských zájmů.
Putin v poselství hovořil také o tom, že Rusko v dlouhodobém horizontu vnímá Asii jako středobod zájmů a vztahů. Ocenil úsilí Japonska o větší hospodářské vazby s Moskvou, partnerství s Indií zase označil za prioritu Ruska.

Rusko je připraveno spolupracovat s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Oba státy podle něj nesou společnou zodpovědnost za celosvětovou bezpečnost. Moskva se chce podílet na řešení globálních problémů, bude si však stát i za svými zájmy. Putin to prohlásil v tradičním poselství v Kremlu.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/putin-tradicni-poselstvi-o-stavu-ruske-federace-2016-f8i-/zahranicni.aspx?c=A161201_092802_zahranicni_ert

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. , viceguvernér ČNB to vidí jinak

Viceguvernér ČNB Mojmír Hampl: Trump, naše západní úzkost
Hlavní myšlenky
Jaký typ strachu tedy vlastně Trump v hlavách a duších tolika voličů objevil? Dle mého lze obavy z globalizace ve vyspělém světě ekonomicky vzato chápat prostě jako strach z rostoucí konkurence.
Svět a Asie se díky globalizaci, tedy rozšiřování volného trhu a svobodnějšímu obchodu zapojila intenzivně do světové dělby práce a silně se „westernizovala"....přibývá jich rychleji, jsou v průměru mladší a chudší a hladovější po bohatnutí a úspěchu. A mnozí i pracovitější
Nás v západním světě přirozeně jaksi nepřibývá, stárneme a hladovost nás opouští. Chceme spíš udržet, co máme....cítíme podvědomou existenciální úzkost.
Ochrana před konkurencí ale znamená vyšší ceny a potenciálně nižší kvalitu.
Trump či Marine Le Pen však nabízejí právě tuto cestu. Kdysi ji zvolila Čína stavbou velké zdi a nakonec upadla.
Naše malé západní zdi mohou znamenat, že se budeme cítit na chvíli trochu bezpečněji a zaostávání nebudeme psychologicky tak silně vnímat. Ale že díky nim budeme jen dál chudnout, na to vemte jed.
Jak krásné by proto bylo, kdyby existovali lídři, kteří by nabízeli i onu první cestu: víru, že i otevřený západ ve stále sílící celosvětové konkurenci pracovních sil a kapitálu může uspět, protože na to má.
Takoví ale momentálně nejsou k mání. A to je náš hlavní problém.

Já jen dodám, že někteří tací jsou. Např. kancléřka Merkelová. Zvládají miliony migrantů, zvládnou Němci i toto.
Se Zemanem, Trumpem, Le Pen nás čeká jen úpadek. Na to vemte jed.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Trump buduje silný, schopný tým

l
Trump se obklopujeme mimořádně schopnými podnikateli. Vybírá si schopné manažery, které ve svém životě prokázali , že umí. Těm co neumí to vadí.
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/422417-trump-do-vlady-nominuje-jednoho-multimilionare-za-druhym.html
Trump do vlády nominuje jednoho multimilionáře za druhým
Zvolení Donalda Trumpa bylo také výrazem lidového protestu proti elitám, přesto Spojené státy povede zřejmě nejmajetnější vládní kabinet v dějinách. Trump do něj zatím nominoval skoro samé multimilionáře. Na Twitteru na to upozornil neúspěšný demokratický uchazeč o nejvyšší úřad, senátor Bernie Sanders.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Trump buduje silný, schopný tým

Trump se obklopujeme mimořádně schopnými podnikateli. Vybírá si schopné manažery, které ve svém životě prokázali , že umí. Těm co neumí to vadí.
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/422417-trump-do-vlady-nominuje-jednoho-multimilionare-za-druhym.html
Trump do vlády nominuje jednoho multimilionáře za druhým
Zvolení Donalda Trumpa bylo také výrazem lidového protestu proti elitám, přesto Spojené státy povede zřejmě nejmajetnější vládní kabinet v dějinách. Trump do něj zatím nominoval skoro samé multimilionáře. Na Twitteru na to upozornil neúspěšný demokratický uchazeč o nejvyšší úřad, senátor Bernie Sanders.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Lidový protest proti elitám těch, co neumí , nabývá konkretního rozměru. Zemi povedou elity nejelitovatější. :o))))
České přísloví "Když ptáčka lapají, hezky mu zpívají"
Obehnat USA zdí a mít moc politickou i ekonomickou je sen schopných...všehoschopných.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Ono je otázka, zda šlo o protest lidový. Jak se někdo moc ohání Lidem, mluví o Lidu místo o lidech, zpravidla to začíná smrdět.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. A už haraší

Po přiznání Trumpova sexuálního harašení, jde na to zostra i jinde viz články
Zeman fakt "český Trump" není. Trump si volal s prezidentkou Tchaj-wanu. Čína protestuje a vyzvala USA k pokračování v politice jedné Číny.
K to mu senátor Murphy...„Trump má právo měnit politiku, spojenectví, strategii... To, co se ale stalo v posledních 48 hodinách, to není změna. To je zásadní obrat zahraniční politiky, ať už plánovaný, či neplánovaný. Tímhle způsobem začínají války,“ řekl Murphy. Vyzval také, aby byl co nejrychleji vybrán nový šéf diplomacie, jímž by měl být „pokud možno zkušený politik“.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/trump-telefonat-tchajwan-prezidentka-cina-fjt-/zahranicni.aspx?c=A161203_070206_zahranicni_jkk

Nahoru

R Pozitivní změna v NY- Evropa ji nebere, trumpismus nevítězí

Rakousko volilo správně
Rakouské hlasování bude ještě dlouho rezonovat, neboť hned při první ostré zkoušce se ukázalo, že se na Evropu nepřelila žádná vlna "trumpismu", či jak nazvat moderní volání po destrukci zaběhlých politických způsobů, které, dodejme, vlastně nebude v USA nakonec tak horké. Donald Trump si do své vlády bere jednu starou establishmentovou strukturu za druhou.
Hofer se právě do takové původní, tedy destruktivní trumpovské role stylizoval. A PROHRÁL.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Pozitivní zpráva z Vídně

http://tn.nova.cz/clanek/prezidentske-volby-v-rakousku-vyhral-zeleny-van-der-bellen.html
Prezidentské volby v Rakousku vyhrál Alexander Van der Bellen. O těsném vítězství nad kandidátem Svobodných Norbertem Hoferem rozhodly až dodatečně dopočítané korespondenční hlasy.
Novým rakouským prezidentem bude kandidát Zelených Alexander Van der Bellen. Díky korespondenčním hlasům velmi těsně porazil kandidáta Svobodné strany Rakouska Norberta Hofera, který vedl po sečtení hlasů odevzdaných ve volebních místnostech. O výsledcích nejtěsnějších prezidentských voleb v rakouské historii informoval server Kurier s odvoláním na rakouského ministra vnitra Wolfganga Sobotku.

Hoferovi, který už uznal porážku, dalo v neděli v jednotlivých volebních obvodech hlas 51,9 procenta hlasujících, zatímco Van der Bellenovi 48,1 procenta. Ze 6,4 milionu oprávněných voličů ale celých 744.000 využilo korespondenční hlasování. Většina z nich se vyslovila pro dvaasedmdesátiletého a politicky umírněného Van der Bellena, který díky tomu celkem získal 50,1 procenta hlasů ku 49,9 procenta pro Hofera. V čele Rakouska stane Van der Bellen na dalších šest let.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v Rakousku, Vltavín zase všechno ví!

Jako vždy DOBŘE INFORMOVANÝ VLTAVÍN/DOŠKÁŘ JOSEF pro nás obětavě našel článek naposled aktualizovaný 23. KVĚTNA 2016 v 16:43 !!!

Našeho regionálního politologa a mudrce nijak nezaráží, že podle tohohle článku jsou procenta "trochu" jiná, než slyšíme ve zprávách, ani to, že už první den večer "rozhodly až dodatečně dopočítané korespondenční hlasy". Svatá prostoto...

To už se nediví ani odborník. Nebo to měl bejt vtip?

Nahoru

J. Tichý neví a nechápe,Nestíhá. Trumpismus a tramping

Pane Tichý, jste neskutečně bystrý, ale zároveň nedokonalý. Musíte vždy brát informace vcelku.
Informace je skutečně z 23.5.2016 a pro Vás je velmi důležité, že to se to stalo v 16.43.
Když se podíváte, na předešlý článek , který hovoří o porážce trumpismu. Tak článek z 23.5.2016 připomíná pozitivní zprávu, že Trump byl poražen ještě než byl zvolen ten, nebo onen.
Trump byl poražen ještě, před tak zvaným trumpismem.

Pane Tichý, Trump, Fillon a Alexander Van der Bellen čím lépe, tím "lépěji" ! Těm fandím.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v Rakousku.

Vaše blábolení nikoho nepřesvědčí.

Výsledek květnové prezidentské volby v Rakousku soud zrušil, proto se teď opakovala.
Rakouští voliči se zachovali rozumně a i napodruhé zvolili prounijního kandidáta Van der Bellena, dokonce větším rozdílem.
V intencích rozkladného "trumpismu" by byla volba populisty Hofera. Růženín má pravdu.
Stoupenci liberální Evropy si protentokrát s ulehčením oddechli. Já taky.

Kdo sleduje zdejší "fundované diskuze", ví, komu skutečně fandíte. Nebo prezident Zeman. Nebo Putin.
Kdybyste přiznal, že jste nás tady upozornil na titulek článku, který jste ani pořádně nečetl, natož abyste si všiml data, bylo by to poctivější.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Jste jste jediný, kdo ví o zrušených prezidentských volbách v Rakousku.

Jako proslulý tramp ve vědě , která se nazývá rozkladným trumpismem ,jste přehlédl informaci o tom , že Trump už prohrál v Rakousku v květnu ve 23.5.16 v 16.43. Situace je to pro Vás stejně trapná, jako že jste mne nařknul , že fandím a tleskám Le Pen ? VIZ:
1. Prosinec 2016 - 14:27 | Jan Tichý
Přesný postřeh. Možná jen proto stojí za to se na "pozoruhodnou" Le Penovou podívat: hromující a naštvaná domovnice, neschopná vyjednávání, spojenectví nebo kompromisu s někým jenom trochu jiným.
Pořád se divím, že TOMUHLE může Josef Doškář tleskat jako pozoru hodnému zjevu.

Jinak A. Belenovi pomohla dcera 89leté důchodkyně.
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/duchodkyne-ktera-rozhodla-o-tom-kdo-bude-rakouskym-prezidentem-7205
Byl to možná jeden z rozhodujících momentů rakouského prezidentského klání, i když začal velmi nenápadně. Vedení kampaně Alexandra Van der Bellena se ozvala dcera 89leté důchodkyně. Maminka prý chce pomoci v boji proti zvolení Norberta Hofera.
Teď ji zná celé Rakousko, i když jen křestním jménem. Paní Gertrude bylo šestnáct, když nastoupila do dobytčátku směřujícího do Osvětimi. Přežila jako jediná z rodiny. Po osvobození se vrátila do Vídně. Nikdy veřejně nevystupovala. Teprve prezidentská volební kampaň ji přiměla změnit postoatd. atd.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. co také řekla Gertruda

„Urážky, ponižování, očerňování. Najednou jde o to, probudit v lidech to nejnižší…To vše už jsme tu jednou měli,“ říká Getrude ve svém apelu.
Pane Tichý, vy pane natvrdlý trampe ve vědě trumpismus atd. atd. s otcem atd. atd. nemáte pocit, že my to tu máme ještě teď?

Nahoru

Pozitivní změna v NY. Francie Valls proti všem i proti Trumpovi

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/premier-francie-valls-rezignoval-chce-byt-prezidentem-7211
Premiér Francie Valls rezignoval, chce být prezidentem

„Chci nezávislou Francii, neoblomnou ve svých hodnotách proti Číně Si Ťin-pchinga, proti Rusku Vladimira Putina, proti Americe Donalda Trumpa a proti Turecku (Recepa Tayyjipa) Erdogana," prohlásil také Valls.
„Chci bojovat proti pravici, jejímu kandidátovi, jeho programu. Se svými starými recepty 80. let nám představuje jako pokrok to, co představuje všeobecný sociální ústup," pokračoval Valls, který ujišťoval, že François Fillon rozhodně nemá vítězství v kapse.
Fillon v listopadu vyhrál volbu prezidentského kandidáta tradiční pravice a Valls odmítl jeho plán na zrušení zkrácené pracovní doby, kterou zavedli socialisté. Také řekl, že nechce, aby děti měly méně učitelů či venkov méně policistů.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Zeman do NY, Trumo do Prahy

http://tn.nova.cz/clanek/trump-pozval-zemana-do-bileho-domu-sam-se-chysta-do-ceska.html
Prezident Miloš Zeman se konečně dočká přijetí v Bílém domě. Do sídla amerického prezidenta jej stávající nejmocnější muž planety Barack Obama nikdy nepozval. Jeho nástupce Donald Trump ale se Zemanem v úterý telefonoval a pozval jej na státní návštěvu.
Miloš Zeman byl jediným z evropských prezidentů, kteří v kampani podporovali Donalda Trumpa. Podle mluvčího českého prezidenta Jiřího Ovčáčka to dnes v telefonickém rozhovoru nově zvolený americký prezident ocenil.

"Nový prezident USA pozval prezidenta republiky na návštěvu Bílého domu. Oba představitelé se shodli na tom, že ideální příležitostí bude konec dubna příštího roku, kdy má prezident republiky v USA obdržet ocenění významných židovských organizací, které již v loňském roce ocenily Donalda Trump," uvedl mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček.

Nahoru

Re: Pozitivní změna - paní Gertruda z Vídně

Tady je 6-minutová výzva s anglickým překladem (český jsem zatím nenašel):
https://www.youtube.com/watch?v=WVR2QaMjVRs

Vltavínovi zatím nedošlo, že paní Gertruda vystoupila mj. i proti jeho agitaci (čím hůř, tím líp):
Když ve Vídni byli Židé ponižováni a museli uklízet ulice, přihlížející Vídeňáci to považovali za "legraci". Probouzet v lidech to nejnižší…To už jsme tu jednou měli. Jako sedmiletá viděla první mrtvé, proto ji pobuřují řeči pravicových populistů o hrozbě občanské války. (I u nás jistý "vlastenec" hrozil vystřílením Strakovy akademie!) Tyto prezidentské volby považuje paní Gertruda vzhledem k věku za své poslední. Dává hlas Van der Bellenovi, protože je nadějí pro rozumné a klidné řešení společenských problémů. Doufá, že se i mladí voliči rozhodnou moudře... Holocaust přežila jako jediná z rodiny.

Nahoru

JT čím hůř, tím líp. Ne JT, čím lépe, tím "lépěji" i ve Vídni

Pane Tichý co zase nehorázně lžete, V\y , který se zastáváte bývalých německých spoluobčanů, že nic takového nedělali, mne tady trvale urážíte posouváním propagace madam Le Pen.
Dále mi podsouváte teorii, že prosazuji agitaci čím hůř, tím líp.

Pro Vás ještě jednou. Já jsem ve svém příspěvku uvedl:Jinak A. Belenovi pomohla dcera 89leté důchodkyně.
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/duchodkyne-ktera-rozhodla-o-tom-kdo-bude-rakouskym-prezidentem-7205
Byl to možná jeden z rozhodujících momentů rakouského prezidentského klání, i když začal velmi nenápadně. Vedení kampaně Alexandra Van der Bellena se ozvala dcera 89leté důchodkyně. Maminka prý chce pomoci v boji proti zvolení Norberta Hofera.
Teď ji zná celé Rakousko, i když jen křestním jménem. Paní Gertrude bylo šestnáct, když nastoupila do dobytčátku směřujícího do Osvětimi. Přežila jako jediná z rodiny. Po osvobození se vrátila do Vídně. Nikdy veřejně nevystupovala. Teprve prezidentská volební kampaň ji přiměla změnit postoj.
Poselství, které natočila, vidělo během několika dnů přes milion dvě stě tisíc diváků. Paní Gertrude se k nim obrací s neskrývanými obavami. Podobnou atmosféru ve společnosti prý zažila jen jednou: Když musela nosit na prsou žlutou hvězdu.
„Urážky, ponižování, očerňování. Najednou jde o to, probudit v lidech to nejnižší…To vše už jsme tu jednou měli,“ říká Getrude ve svém apelu.
V proslovu paní Gertrude se objevuje ještě jedna klíčová věta: „Není možné pořád si stěžovat a nejít volit.“ Právě zvýšená účast dosavadních nevoličů nakonec vynesla Van der Bellenovi prezidentský úřad.
Video paní Gertrude narazilo vedle vřelého přijetí i na bouři kritiky na sociálních sítí, především ze strany Hoferových příznivců. Část z nich se držela v mezích slušnosti a respektu ke staré dámě, některé weby ale raději diskusi pod jejím videem zablokovaly.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Je fakt, že bychom si měli dát bacha na nacionalisty, už zase se rojící, kam jen se člověk podívá. I u nás. Prozatím se tváří jakž takž spořádaně, protože ještě nejsou dost silní. Občas, pravda, vypadnou z role (zrovna Hofer!), když myslí, že zrovna nikdo nekouká. Ale ono je to s nimi jako s těmi jezinkami: "Jen dva prstíčky...jen co se ohřejeme, hned zase půjdeme." Našlo se teď "zachránců lidu" před zlými elitami! Ale kdo nás zachrání před zachránci?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Vídeň zachránila paní Gertrude.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Vídeň zachránila paní Gertrude.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Vídeň zachránila paní Gertrude. Gertruda se tam objevila 3 krát

Mirku , Vaše odpověď je psána v duchu, že jste součástí těch správných elit.
Ale i tito , co tvořili tento film, jsou součástí elit. Opět pro někoho pohled z druhé strany, Názory je třeba
vyslechnout, i když s nimi nesouhlasím. Viz níže:
https://dotsub.com/view/8724474e-92e3-4322-ba4b-e3a2b497a34f

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Ony jsou elity správné a nesprávné? Vida, vida. A kdo to je? Co třeba tenhle Trump? Že by nebyl elita? Že by jen chudý miliardář?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Co například propagoval Vltavín jen v tomto tématu (všechny citace následujícího odstavce jsou z příspěvků Vltavína - jen poznámky v závorce jsou moje):

Clintonovi jsou zločinci (skutečně?) - Hloubka jejich nemorálnosti je absolutně neomezená (o politickém establishmentu v USA) - Populismus je jenom stigmatizující pojem pro to, co nechceme slyšet. (takže žádný populismus neexistuje?) - Elity a média udělily (má být: udělaly) z prezidenta (tj. Zemana) hulváta. Hodilo se jim to. (o Pussy Riot) - Kdo to je ten pravdoláska a proč i pro mne jsou pravdoláskové hodni opovržení? Uvedu jeden příklad za mnohé, aby bylo jasno – Kosovo. (o Jiřím Pehe) - O tom, že mluvil o humanitárním bombardování, potvrzuje řada poctivých tvrzení. (lež o VH) - Skandál. Němečtí daňoví poplatníci, aniž to věděli, zjevně museli financovat volební kampaň Clintonové (nepodložené obvinění) - atd.
Nebo jinde: islám "neslučitelný" s Evropou, omezení práv uprchlíků, rozklad EU (Le Penová JIM to nandala)...
Nebo dnes: opožděná hodinová propaganda brexitu, který mnoho Britů nakonec šokoval.

Vesměs to jsou nenávistná obvinění a útoky, které vytvářejí přehrady mezi lidmi různého politického přesvědčení a před kterými paní Gertruda varuje.

Nahoru

Pozitivní změna NY. Pan Tichý se uchyluje ke lživým tvrzením

Pane Tichý, prosím, doložte kde jsem propagoval ,že Clintonovi jsou zločinci.?, Kde jsem tvrdil, že němečtí poplatníci platili Clintonovým kampaň?
Kde jsem já propagoval Brexit? Nebo, kde jsem já propagoval Le Pen?
Nedoložil jste vůbec nic.
Největší Váše lež je reakce na mé informace o záchraně voleb ve Vídni, které skutečně v tom dobrém slova smyslu zachránila Gertruda.
Předpokládám, že si to vše brzy v klidu vysvětlíme.

Nebylo by špatné, kdybyste nám vysvětlil počty té jedno miliónové armády německých vojáků , kteří byli Vašimi bývalými spoluobčany. Kolik vojáků wehrmachtu, kolik vojáků SS, kolik příslušníků gestapa dodala tehdejší Haida Hitlerovi. Vaši bývalí spoluobčané mají historii našeho města perfektně zpracovanou. Zatím se těmito údaji nikde nechlubí. Vám by to, ale mohli sdělit. Velkým úspěchem by byla fotografie Dr. Träger v uniformě ordnera, nebo v uniformě SS.
Tato otázka však patří do diskuze o knize pana Padevěta.
Děkuji. Jinak skutečný historik města NB je PhDr. Jindra, nevím proč jste tuto skutečnost pana Padevětovi zamlčel. Mimochodem má dnes za hodinu v Navrátilově síni přednášku.

Mirku , já nevím jak to tam máte v tom elitním klubu, sdružení, spolku, nebo domnělých elit rozdělené.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Co by paní Gertrudu zajímalo

Nevíte pane Tichý, kdo vyvěsil veřejně v Novém Boru článek, kde je český rabín Sidon označen slovem Židák?
Co by tomu asi řekla paní Gertruda? Nenazývali se tak Židé v době, kdy paní Gertruda nosila tu žlutou hvězdu?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

...Předpokládám, že si to vše brzy v klidu vysvětlíme... Asi ty urážky, že jste natvrdlý,trvale lžete atd..Tak vidíte pane Tichý, asi se sejdete brzy v nějaké kavárně a vltavín se za takové urážky v klidu omluví..

Nahoru

Re: Pozitivní změna NY. Pan Tichý se uchyluje ke lživým ...

Že bych byl členem nějakého elitního klubu, pane Doškáři? To tedy víte více než já. Já si jen vzpomínám, že za minulého režimu se nadávalo do elitářů těm, kdo nežrali všechno, co ten režim ve své propagandě předkládal. Přemýšlení vlastní hlavou holt bylo vždy na hranicích trestného činu. Cítím, že stále máte z takové podezřelé činnosti strach.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Již název té vltavínové elity, na jejíž úroveň upozorňuje již název EUROseptik, svědčí o tom, že to může být elita pouze v něčích očích.
Myslící lidé nepropadají manipulacím. A pokud se zamyslí, je to vlastně nechtěná obhajoba Evropské unie. Ten důkaz, jak EU ničí ekonomiky zemí, je doložen poklesem prodeje ryb v Schieldu. Kolik se tu prodalo ryb na začátku století, kolik před vstupem do EU a kolik nyní. Myslící si všimne velkého poklesu již v první polovině minulého století i toho, že se nyní prodává menší, ale stabilní množství. To, že vody byly národnostními státy Evropy doslova drancovány a počty ryb se blížily kritickému stavu nejen u evropských břehů.je snad veřejně známo.
Já si pamatuji, že i ve městě jsme si na podzim běžně koupili zajíce a oběd z něj byl celoročním svátkem.
Zkuste to dnes. A příčiny jsou podobné. Znečištění prostředí, změna jeho přirozeného stavu a tisíce Pampalínů dychtících si střelit , co stojí kolem 2000 Kč. Tedy dnes spoustě rodin nedostupné.
Jenže věci vedoucí k nápravě nejsou řešitelné pouze jednou zemí, to vše je problém kontinentu. A řešit to lze pouze společně.
Ještě jednu ukázku z věci mně blízké-včelaření. Do té EU nezasahuje, mimo podpory technického vybavení. U nás jsou povinná opatření proti zhoubným nemocem,hlavně varroaze a moru plodu. V Polsku a na Slovensku je to dobrovolné, tedy podle Euroseptiků svobodné rozhodnutí včelaře. Víte kolik stovek úlů se včelami se pálilo třeba nyní na Liberecku, nebo jižní Moravě?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY (?) a černý scénář pro Evropu

Už jsem na jiném místě upozornil na Macháčkovy dva scénáře pro Evropu:

"Nejproblematičtější dopady zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem nespočívají v tom, co se bude dít v USA. Amerika se svými institucemi, vládou práva, ústavou a rovnováhami a pojistkami Trumpa nějak přežije a ustojí. Mnohem nebezpečnější je to s Evropou. Trump může nalít energii do žil nejrůznějším extremistům a radikálům a hlavně jejich potenciálním či stále ještě váhajícím voličům.
Věci mohou nabrat docela rychlý spád. Představme si tedy nejprve černý, skoro katastrofický scénář."
http://www.lidovky.cz/machacek-temny-a-svetlejsi-scenar-pro-evropu-f3r-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A161130_134003_monitor-jana-machacka_pev

"Již za pár dní možná vyhraje Norbert Hofer rakouské prezidentské volby (naštěstí i díky paní Gertrudě nevyhrál!)...
Následuje referendum v Itálii. Premiér Matteo Renzi referendum prohraje a – jak slíbil – odstoupí. Nové italské volby vyhraje bývalý komik Beppe Grillo...
V březnu vyhraje nizozemské volby Geert Wilders a jeho Strana pro svobodu, která může žádat zrušení Schengenu.
Francouzské prezidentské volby vyhraje na začátku května Marine Le Penová, která po vzoru Británie nastartuje odchod Francie z EU.
Neliberální tendence v Polsku a Maďarsku přitvrdí. Nikdo už nebude tyto země nijak napomínat, takže tamější vlády si začnou dělat úplně co chtějí.
Donald Trump vyzve evropské státy, aby okamžitě začaly plnit finanční závazky vůči NATO. Státy s proruskými politiky v čele to odmítnou. Amerika vypoví článek 5 smlouvy o NATO...
A na podzim příštího roku se v Německu už nedostane k moci Angela Merkelová, ale nějaký politik, který bude tvrdě prosazovat jen německé zájmy a jemuž nějaké ideály společné Evropy budou ukradené.
Jednání o brexitu přinesou otevřený antagonismus mezi EU a Británií.
Turecka si nikdo z EU nebude všímat, a proto Erdoğan zlostně vypustí uprchlíky do Evropy...

Jakou verzi událostí, jaký sled toho všeho život přinese? Patrně jako obvykle nějakou tu směsici. Evropa bude ale brzy vypadat o dost jinak než dnes. A asi ne lépe. Tím si můžeme být skoro jisti."

Vltavín tady teď kličkuje, ale jeho téměř jednostranný výběr příspěvků a komentářů svědčí o tom, že černému scénáři fandí (vývoj nezastavíte, dámo a pánové!). Taky proto, že nikdy nepřipojil poznámku, že by si myslel něco jiného než Trump, brexitáři, Le Penová nebo Robejšek. = Čím hůř (pro Evropu a EU), tím líp!

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY (?) a černý scénář pro Evropu

A čím hůř pro Evropu a EU, tím hůř pro malé státy jako je ČR. Však už to známe, stačí připomenout letopočty 1938, 1939, 1948, 1968. Malí přežijí jedině v houfu, v pospolitosti, při vzájemné podpoře. I když za to něčím platí, stále je to jen zlomek toho, co platili v těch zmíněných rocích.

Nahoru

TRNU.Čekám, kdy kvůli Trampovi navrhnete sankce vůči USA.

Pro Mirka. Takže Mirku. Přesvědčil jste mne, že nejste členem žádného klubu .
Máte strach. Strašíte se ze změn, které proběhly v USA. Hlásíte se k prohlášení " Vědci proti strachu."
Jste v jiném houfu. Trnu Čekám kdy navrhnete sankce vůči USA.
Já považuji změny v USA za změny pozitivní.
Tak se nakonec jmenuje i téma do kterého přispívám a které jsem založil. Jan Tichý si s tou změnou nedokáže poradit.
Pravda zvítězila nad lži politické korektnosti.
Petr Hannig
Nazýval věci pravými jmény, proto zvítězil
Armáda sociologů, politologů, šéfů výzkumných agentur, novinářů a některých politiků kroutí hlavou nad úspěchem Donalda Trumpa. Ale vysvětlení je jednoduché - pravda zvítězila nad lží politické korektnosti.
Zdroj: http://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=571785

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Petr Hannig, kterého rozumy nám vltavín předkládá, je stoupenec Le Penové
Měli bychom nyní vystoupit z EU, když se ve Francii schyluje ke zvolení Marine Le Pen prezidentkou? Když se v Rakousku v důsledku falšování voleb budou prezidentské volby opakovat a nejspíše zvítězí Norbert Hofer, kandidát stejného směru? Když v Německu sílí AfD, když v Holandsku Geert Wilders vede ve volebních prognózách a v Maďarsku se Viktor Orbán nesklání před evropskými papaláši? Takovou Evropu vedenou pudem sebezáchovy a zdravého rozumu by nebylo přece dobré opustit., říká český vlastenec Petr Hannig.
Takhle si notovali a tulili se s Le Pen k sobě.
http://fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/1366-vetrelci-z-jihu
Věřme, že i Evropané si v nových volbách zvolí podobné politiky. Není bez zajímavosti, že prvními gratulanty panu Trumpovi byli Viktor Orbán, Marine Le Penová, Geert Wilders, Nigel Farage, Vladimír Putin….
http://fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/1436-dnesni-den-9-listopad-2016-vytvoril-nadeji-pro-novou-budoucnost-nejen-usa-ale-celeho-světa
Jen lze dodat, že ke skupině gratulantů se v ČR mezi prvními přidal Miloš Zeman ( podporovatel Hofera) Václav Klaus , na i-novinách pak Josef Doškář.
Mimochodem, vltavínovo... Pro většinu v USA přichází změna pozitivní ...není pravdivé. Většinu hlasů, skoro o 250 tis. získala Clintonová.

Nahoru

Fišerová má strach. Trump o Saddámovi .Budou sankce proti USA ?

Fotek je více
Kaddáfí a Sarkozy, Kadddáfí a Blair, Kaddáfí a Husák, Kaddáfí a Štrougal

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tana-Fischerova-nam-vyjevila-sve-obavy-z-Donalda-Trumpa-Mel-by-se-pry-bat-cely-svet-Lide-si-budou-vybijet-frustraci-na-tech-nejslabsich-463029
Táňa Fischerová nám vyjevila své obavy z Donalda Trumpa. Měl by se prý bát celý svět. Lidé si budou vybíjet frustraci na těch nejslabších...

Něco staršího:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Donald-Trump-o-Saddamovi-Kaddafim-a-Asadovi-To-zas-bude-rozruch-405184
Donald Trump o Saddámovi, Kaddáfím a Asadovi.
26. 10. 2015 10:51
Americký multimiliardář se už mnoho měsíců pohodlně drží v čele pelotonu republikánských uchazečů o Bílý dům, ale rozhodně neusíná na vavřínech a i nadále plní titulní stránky světových médií. Naposledy si získal pozornost svým prohlášením, že se Saddámem Husajnem a Muammarem Kaddáfím u moci by na tom byl svět mnohem lépe.

Nahoru

Re: Pozitivní změna ? Jak Hannig a další "vlastenci" manipulují

Podle vltavína a Hanniga Pravda zvítězila nad lží a politickou korektností.
..kroutí hlavou nad úspěchem Donalda Trumpa. Ale vysvětlení je jednoduché - pravda zvítězila nad lží politické korektnosti.
Já kroutím hlavou, jak někdo nepřemýšlí, nebo manipuluje. Jak mohl zvítězit Trump, když Clintonová dostala skoro o čtvrt milionu hlasů více?
Právě díky politické korektnosti,či pozitivní diskriminaci ,proti níž tak usilovně jeho příznivci bojují. Politicky korektní systém v USA totiž pozitivně diskriminuje státy s větší lidnatostí. Jenom díky tomu Trump vyhrál.
Nepřemýšlivým to nedochází, těm,co to dochází jsou podezřelí a je nutno je nálepkovat. Pražská kavárna, elity apod.
Uvidíme, jak se vítězství , založené na lži o politické korektnosti, osvědčí.

Nahoru

Pozitivní změna v NY. Něco pro klid elit z NB a ČL

Něco pro klid elit z NB a ČL.
http://denikreferendum.cz/clanek/24073-zvoleni-donalda-trumpa-a-konec-filozofie
Volič chtěl změnu, ale demokraté mu vnucovali údržbu statu quo. Repro DR

Porazit Donalda Trumpa nebyl zase tak těžký úkol. Stejně jako třeba není těžké porazit myšlenku Brexitu. K obému potřebujete jediné: věrohodného lídra, který ukáže cestu vpřed. Cestu, která změní směr, ale nesejde do minového pole. V Británii mohl s myšlenkou setrvání v EU zvítězit prakticky každý, s výjimkou Davida Camerona, který byl symbolem a ztělesněním současného systému.

I Trumpa bylo možné porazit. Jeho do očí bijící neschopnost, psychopatický narcisismus a asi tak miliarda nehorázných faux pas ze sebe dělaly až příliš snadný cíl. Jakýkoli demokrat, který by zároveň věrohodně mohl ukázat cestu k lepší, sociálně spravedlivější budoucnosti především pro Trumpovy voliče, by Trumpa rozdrtil.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Chcete nám tím snad naznačit, že Trump je narcista, lhář a osel, neschopný odpovědně zastávat úřad nejmocnějšího muže světa?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pana Tichý já překládám názory jiných. Svůj názor na Trumpa jsem již vyjádřil. Považuji ho za pozitivní změnu v USA.
Někteří s tím nesouhlasí a mají radost, když ho někdo pohaní. Asi jsem Vám udělal radost.

Něco pro klid aradost elit z NB a ČL.
http://denikreferendum.cz/clanek/24073-zvoleni-donalda-trumpa-a-konec-filozofie
Volič chtěl změnu, ale demokraté mu vnucovali údržbu statu quo. Repro DR

Pane Tichý, není Vám zima?
Je Vám zima. Včera jste měl jako jediný v kostele rukavice. I devadesátiletá děvčata tleskala holými dlaněmi.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Trump v žádném případě NENÍ!! nejmocnější muž světa. Nejmocnější je ten, kdo mu půjčuje peníze.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pane Tichý, Vás nerozehřál pohled na devadesátiletá děvčata? Navíc s obnaženými dlaněmi? Jiné to patřičně nabudí.

Nahoru

Re: TRNU.Čekám, kdy kvůli Trampovi navrhnete sankce vůči USA.

Pravda zvítězila nad lží politické korektnosti? Rozumím. Politická korektnost je, když řeknete o Rómovi, že je to Róm. Vítěz nad lží politické korektnosti slavně rozhlásí, že žádný Róm, nýbrž "čmoud". V lepším případě cikán, však se jim tak říkalo odjakživa, tak jaképak okolky. Hm. Tuhletu zvláštní novou Pravdu opravdu nemusím. Většina lidí pořádně neví, co si pod tou politickou korektností vlastně představit (česky docela obyčejná slušnost), a tak se nechají snadno zastrašit, že se dopouštějí něčeho špatného. A hrubiáni, neurvalci, nesnášenliví a patologicky agresivní lidi mají volné pole.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Jedna za druhou

Po telefonátu s premiérkou Tchaj-wanu, dle čt 24 předběžně Trump přislíbil Japonsku podporu pro změnu
japonské ústavy, kde je dle dohody Vítězných mocností zakotveno omezení japonské armády a zákaz použití mimo Japonsko. Zdůvodněno nebezpečím KLDR a nepřímo i Čínou, která usiluje o hegemonii ve východní Asii.
Dnes ho také Čína nazvala ignorantským děckem.
V boji s elitami se obklopuje elitami nejelitovanějšími.
A byl vyhlášen časopisem Times jako osoba, která nejvíce ovlivnila dění ve světě v roce 2016. Je dle nich nejvýraznější představitel populismu a nacionalismu, který se šíří na některých kontinentech.

Nahoru

Pozitivní změna v NY Nazýval věci pravými jmény, proto zvítězil

Petr Hannig tvrdí
Nazýval věci pravými jmény, proto zvítězil
Armáda sociologů, politologů, šéfů výzkumných agentur, novinářů a některých politiků kroutí hlavou nad úspěchem Donalda Trumpa. Ale vysvětlení je jednoduché - pravda zvítězila nad lží politické korektnosti.

Říkáte:"Většina lidí pořádně neví, co si pod tou politickou korektností vlastně představit (česky docela obyčejná slušnost), a tak se nechají snadno zastrašit, že se dopouštějí něčeho špatného. A hrubiáni, neurvalci, nesnášenliví a patologicky agresivní lidi mají volné pole."
Pan Hannig nepatří určitě mezi hrubiány, neurvalce," nesnášenlivce" a patologicky agresivní lidi. Má volné pole. Určitě několikahektarové volné pole. Je to svobodný, slušný člověk.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY a Hannig

Svůj komentář k Petru Hannigovi ze září 2015 nemám proč měnit:

Tak jsem si přečet´ Hannigův blog = polopravdy a rozšafné úvahy jednoho strejdy, kterej si už moc nepamatuje:
To VONI všechno zavinili, tak ať se teď postarají, jak to napravit. MY přece vůbec za nic nemůžeme (jako vždycky), tak jim leda geniálně poradíme, jak to mají dělat. Hlavně aby nás to nic nestálo...

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY Nazýval věci pravými jmény, proto ...

Nechme stranou pana Hanniga, kterého ani neznám. Ono je to dnes velká móda bojovat proti "politické korektnosti". Kdo proti ní nebojuje, a nepatří mezi ty agresivní typy, kteří konají účelově a vědí, proč tak konají, ten aby se cítil blbě, že není dost "in". A tak je spousta lidí automaticky proti "politické korektnosti", i když moc nevědí, proti čemu že to vlastně jsou. A přesně to je cíl činění těch poštěváků, kteří s tím bojem přišli. Zbubnovat pod tuhle pochybnou vlajku co nejvíce lidí a snažit se tak ovlivnit politiku.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Ono to dá docela práci shánět a odvolávat s se furt na nějaké "osobnosti",kopírovat články hlavně těch ,kteří nesnášejí elity,ale sami se za elity považují. takový Robejšek je zářný příklad.
Tak třeba v poslední době takový Vondruška, ten se mi jeví jako člověk s pořádným napoleonským komplexem. Nedávno mi jedna historička sdělila,že diví,čemu všemu on rozumí.Dle mého bude kandidovat,neb je lidová elita ,anebo bude navržen na vyznamenání.anebo obojí. Uvidíme na podzim, daj- li ,či nedaj-li tu medajli .. Ze stran bych tipla Burešovo ANO ,ale i Okamura by se hodil- jenom,zda by to přece jen nepošramotilo ten spisovatelský veřtat...Tak třeba ten Robejšek-ovšem,to není jisté,zda uspějí.

Nahoru

změna v NY. Vyhýbejme se drahým Trumpovým hotelům

Pane Tichý VONI . Robejšek, Vondruška, Bureš, to jsou zcela jistě elity. Rádoby elitám se nelíbí.
Obou třem Vám tam chybí informace, že všechno řídí Putin.

Můžeme Trumpa vytrestat!

Při návštěvě USA nenavštěvujme drahé Trumpovy hotely a herny. Uchylujme se k tomu, a v tom máme velký prostor, navštěvujme pouze levné hotely a jídelny. A na protest proti jeho prohlášením vyvěšujme v USA čínské vlajky.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Já tedy nevím,zda agent Bureš je elita,ale prosím, proti gustu žádný dišputát. A líbí se mi spojení obou třem .To je jak z Monty Pythons. Já si nemyslím,že vše řídí Putin.Vše řídí odjakživa CIA a ilumináti přece.
Hezký den!

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Není Bureš, jako Bureš

Mně se slovní spojení obou třem také líbí. Nejpyšnější jsem však na slovní spojení mladá spratek. Ten se mi líbí nejvíce a vůbec nikdo neví o koho jde.

JInak z těch Burešů, jsem já myslil Jana Bureše, ten je moc dobrý

Jan Bureš: Strach dluhopisů z rozpočtových plánů Donalda Trumpa ...
www.parlamentnilisty.cz › Aréna › Názory a petice
11. 11. 2016 - Kongresmanům také teoreticky může vadit, že při nízké nezaměstnanosti je pozitivní přesah vládních výdajů do zbytku ekonomiky (fiskální ...

Vy jste asi myslila Tomáše, to je taky eliťák, ale toho jsem na mysli neměl. Omlouvám se, že došlo k takovému nepříjemnému nedorozumění. Stavá se . No svět se nezboří

Tomáš Bureš - 112 kg dva týdny před soutěží - Kulturistika a fitness
kulturistika.ronnie.cz › Kulturistika a fitness › Fotogalerie
26. 7. 2013 - Osmatřicetiletý český kulturista Tomáš Bureš se v současnosti připravuje ke vstupu do své třetí profesionální sezóny, v níž zatím plánuje ...

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pane Mirku,

nechci zasahovat do zdejší vášnivé diskuse, ale mně se politická korektnost taky hrubě nelíbí. Nejsem žádný extremista, ani poštěvák (i když tento orgán je mi docela milý :-) ) ale politická korektnost naši společnost nakonec přivede do záhuby. Přesáhla již dávno rozumnou mez. Myslím si, že věci se mají nazývat pravými jmény.

A co to je pol. korektnost:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Politick%C3%A1_korektnost

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pane Jaroslave, můžete dodat nějaký příklad škodlivosti té politické korektnosti?
Já dám příklad politicky nekorektního tvrzení, které je nyní velmi rozšířen u různých blogerů a sympatizantů s jejich myšlenkami. Jen to samé převedu na Čechy.
Pane Beneši, jako Čech jste vrah .... doplňte. Líbí se?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY - o korektnosti

Já bych tu polemiku vrátil z výšin do každodenní praxe: Slušný člověk samozřejmě nepoužívá pojmy jako tlusťoch, mrzák, brejlovec, šilhavec, ale ani Eskymák (= požírač syrového masa?), Křovák, negr, cigoš. Nejsou mu moc k smíchu kameňáky o primitivních ženských a blondýnách, tchýních, muslimácích, židech v kontextu holocaustu. Nedůvěřuje zobecňujícím soudům O VŠECH cikánech, Arabech, Němcích, Polácích, sudeťácích, buzících, pravdoláskařích, neziskovkách, sluníčkářích, A ve výčtech by bylo možné pokračovat donekonečna.

Neexistuje žádné ministerstvo ani kontrolní úřad politické korektnosti. "Politicky korektnímu" jedinci obvykle stačí pouhá empatie a takt. Po staletích nekorektnosti (diskriminace ras, podřadných národů, otroků, menšin, žen) se civilizované země chovají jako celek relativně slušně. Nezdravé jsou ale OBA EXTRÉMY: Obhajoba vulgárního hulvátství pod záminkou kritiky politické korektnosti - a naopak zneužívání politické korektnosti ad absurdum nebo při umlčování oprávněné kritiky některých jevů (viz třeba extrémy v USA).

V té souvislosti upozorním na specifika NEKOREKTNÍ české debaty o islámu, jak je definuje B. Ostřanský z Orientálního ústavu AV ČR v publikaci Stíny minaretů. Islám a muslimové jako předmět českých veřejných polemik: "Otevřenost a razance, s jakou bývají islamofobní postoje i aktivity u nás projevovány a také přijímány. Nejde o to, že by Češi byli xenofobnější, ale v zahraničí si lidé bývají jistě více vědomi nepatřičnosti xenofobních projevů na veřejnosti. Dalším českým unikátem je nejislamofobnější hlava státu široko daleko." Ostřanský vyjmenoval 7 českých specifik, podrobnosti by ale vydaly na samostatný článek.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Jistě, co Čech to vrah se nikomu nelíbí. Praotec Čech, jak většina věří, přišel na Říp. Odkud a proč? Podle Dalimila ze země Charvátské, bál se odplaty za vraždu. Podle bájí charvátských pak byl Čech vyhnán i s kmenem za vraždu. Vida.
Na blogu idnes se rozhořela bouře proti adminovi, bratrovi Bangy, který začal mazat hojné příspěvky. "Uprchlíci jsou z podstaty vrazi, vyznávají korán a Mohamed je přeci vrah!" .Objev českých islamofobů přeci nelže, je politicky nekorektní a Banga to za svou korektnost náramně schytal.
Pokud budu politicky nekorektní, můžeme být klidní. Praotec Boem nemohl být Čech jednoduše proto, že žádní Češi v době Boema nebyli a byli zde Kelti. Češi začínají být zmiňováni až ve 14. století -Dalimil, třista let po Kosmovi, kdežto Boehm, Boemhorum používá Tacitus již1500 let před zmiňovanými Čechy z Kroniky Dalimilovy.
Ani drzá spratek se v tý korektnosti nevyzná.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pane Tíchý, výraz mladý spratek je slušný výraz . Výraz mladá spratek je slušný výraz. Může jít o překlep, nebo o chybu nebo o jinotaj - jasné sdělení pro chytré občany. Pro občany, kteří tu mladou spratek znají
Je to korektní.
Já myslím, že ji pan Tichý nezná a přesto ji obhajuje. Nebo, že by tušil.
Zatím ji známe jenom dva. Já a pan Zahradník.

Kdybych národu sdělil informaci, že tři kočičky si hrály v ruském muzeu, nikdo by nechápal o co jde. Je to sice zajímavé, že si hrály zrovna v muzeu no a co.

Slušné sdělení ještě je , že kočičky si hrály s kocourky. Pozo,r něco zavání něčím nekalým. Přihořívá!
Informace , že Pussy Riot, se zúčastnily sexuální orgie v muzeu, že dávaly na oděv své vagíny, v sexu se vzájemně povzbuzovaly není moc slušná informace. Pozor slušnou, korektní se stane, pokud k tomu ještě dodáte, že pussy nemají rády Putina, V tom případě se jedná i slušnou informaci. Je to velmi slušná informace.

Přidáte li k Informaci , že Pussy Riot, se zúčastnily sexuální orgie v muzeu, že dávaly na oděv své vagíny, v sexu se vzájemně povzbuzovaly a mj. uvedete, že v roce 2014 získaly Havlovu cenu. To je velmi neslušná, nepřijatelná informace,velmi nekorektní informace.

Co všechno lze použít na obhajobu výrazu mladá spratek. Pro i proti.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NB aneb novátor Vltavín

Vltavín vstupuje do dějin českého jazyka: po jinotaji "mladá spratek" (a vůbec nikdo neví, o koho jde?) je to magická činnost popsaná jako "dávat (si?) na oděv své vagíny". Svatá prostoto - už se ani nedivím, že taky nebojácně kritizuje moje rukavice v nevytopeném kostele.
Jeho starosti bych tak chtěl mít :o)))

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Co to je, pane Tichý? Vltavín... "Dávaly na oděv své vagíny" Jak se to dělá? To muselo být nějaké sadomaso! To je skutečně nekorektní informace
Někteří jsou skutečně korektně nekorektní, nebo v tom mají zmatek, ve svém několikanásobném zmatení pojmů.
Rajko Doleček je obdivuhodný člověk, jehož názory je nutné poslouchat, protože to říká jasně.
Rajko Doleček je osobní přítel válečného zločince Radka Mladiče, který má v Haagu navrženo doživotí a jeho popravčí četa půjde před soud za ním. Proti válečným zločincům musíme ale bojovat.
Šéfka francouzské krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová , jejíž otec, bývalý předseda této strany, který proslul výrazy na adresu Židů např. " musí se připravit další várky do pecí ", je špatná.
Ale její český obdivovatel, chlubící se její přízní, je slušný člověk.
Pane Tichý, nevíte, kolik Sudetských Němců bylo v řadách SS nebo Wehrmachtu? Střílelo do spojenců?
Jinde se jeden slušný člověk přiznal, že jeho rodina nebyla díky českým sousedům, vyhnána do Německa.
Zastali se jich. Byli to slušní lidé. A neklasifikovali své spoluobčany vltavínovým prizmatem.
Díky tomu nám může dnes vltavín předkládat i názory příslušníka této rodiny.
Tady nejde o korektnost, či nekorektnost.
Autorka dokumentu o Dolečkovi říká, že pokud se dá někomu dostatečný prostor, sám se vybarví. Na které barikádě ve skutečnosti stojí, jak se říká v NB.

Nahoru

Pozitivní změna v NY. Trump vybral Tillersona- rozumí si s Rusy

Další dobrá zpráva z NY

http://zpravy.idnes.cz/donald-trump-rex-tillerson-ministr-zahranici-usa-exxon-mobil-put-/zahranicni.aspx?c=A161213_064257_.zahranicni_ale

Trump do čela diplomacie vybral ropného bosse, který si rozumí s Rusy
Budoucí prezident USA Donald Trump si vybral za ministra zahraničí Rexe Tillersona. Šéf ropné firmy ExxonMobil byl považován za černého koně klání o funkci šéfa diplomacie a někteří republikáni ho kritizovali za dobré vztahy s Ruskem

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Dobrá zpráva.Takhle vypadají volební sliby o boji proti elitám v praxi. PROTI ELITÁM ELITAMI ! O ovlivnění voleb Rusy jsou přesvědčeni nejen republikánští senátoři v USA, ale nyní i v Británii.
„Zatím jsme si ani nezačali uvědomovat, co už Rusko provádí na poli kybernetické války. Nejde jen o americkou prezidentskou kampaň, ale pravděpodobně i o naše referendum.
„Kdy si konečně uvědomíme, že ruskou strategií je oslabení svobodného světa a největší uprchlická krize od konce 2. světové války je záměrnou součástí tohoto plánu?“ ptal se Bradshaw britských poslanců na zasedání dolní komory parlamentu.
Připomněl, že šéfka francouzské Národní fronty a jedna z favoritek na prezidentský úřad Marine Le Penová požádala Moskvu o půjčku 23 milionů eur na kampaň své strany. Před hackerskými útoky ze strany Ruska pak varovaly německé tajné služby.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/britanie-rusko-referendum-brexit-poslanec-bradshaw-fhu-/zahranicni.aspx?c=A161214_094600_zahranicni_ert

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Já si myslím ,že je Tillerson dobrá volba. V praktické politice v zemi,kde Sněmovna reprezentantů a Senát není kus hadru/ težko by šéf Senátu mohl bez projednání podepsat něco jako to udělal Štěch při tom poklonkování Číně/, to bude jedině dobře,aby ukázal ,kam celá administrativa chce USA pod Trumpovým vedením vést.
Hezký den!

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

V NB nastala pozitivní změna před šesti lety. V NY jsou pozadu:)

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

To si vzpomínám, pane Válku, že začala spanilá jízda Hrdobců 2012 do parlamentu a Pavla Danyse jako budoucího starosty Nového Boru. Všechna media o tom psala.

Nahoru

Pozitivní změna v roce 2017 v Liberci herní automaty skončí

Dobrá zpráva z Liberce. Kdy se rozhoupe Česká Lípa? Otřesná je herna u hl. nádraží ČSD. Bude tam i po dokončení nového moderního nádraží? Hrací automaty a nádraží není dobré spojení. Otevřeno nonstop.

Nahoru

Re: Pozitivní změna ? Stop Zemane !

Zatím co se Trump obklopuje ekonomickou elitou, názor podnikatele OndřejeTomka s majetkem přes 5,5 mld. je jasný.
Vadí mi co se tu odehrává v posledních třech letech. Moje kamarádky zakrývají dětem oči, když vidí Zemana v televizi. Jeho chování je hodně nedůstojné pro nás všechny. Pro nás, kteří podnikáme v zahraničí opravdu silně. Zeman nás vrací myšlením zpátky skoro do totality. Lži, urážky, řiťolezectví. Je to neomalený hulvát...
..Nám, kdo děláme trochu jiný byznys, ale Zemanův postoj ubližuje. Pokud bychom chtěli podnikat v Číně, tak to musíme dělat s hrdostí a ne s tím, že obchodnímu partnerovi lížete zadnici. Zjednodušeně řečeno, nikdo si od nás produkt nekoupí ze soucitu k naší slabosti, ale jen proto, že je nejlepší. Kvalitní ekonomická diplomacie podle mě vypadá úplně jinak. Nepotlačuje zájmy vlastních lidí, nepotlačuje demonstrace proti názoru někoho jiného, má být svobodná na úrovni demokratického i svobodného myšleni. To co předvádí ty loutky na hradě, je k pláči. Skupina ubožáků kazí náladu všem lidem a navíc byznys poctivým podnikatelům.
...Když se podíváte na vládní delegaci slovenského prezidenta Kisky, tak ta je tvořená z půlky lidmi z „toho co nazýváte velkým businessem” a z poloviny lidmi z mladých, moderních firem, včetně start-upů. Mému byznysu prezident Zeman v zahraničí nepomáhá, ale ubližuje. A podívate-li se na fotografie prezidentské podnikatelské delegace v zahraničí, vidíte rok 1960 možná 1970. Rozhodně ne 21. století.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/rozhovor-s-ondrejem-tomkem-df1-/ekonomika.aspx?c=A161216_172634_ekonomika_rny

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

"Si Boha Máriu"!!!!
Argumentace vyjádřením spekulanta mi jednoznačně odkrývá, kde se berou fanoušci a voliči tzv. "politického hnutí" ANO 2011 ...

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

"A čo hen ten také spekulant "???
Chápu že v Kapitálu se o start-upech, technologickém investování, softwarový byznysu, funkci burzy atd. nic neříká.
Ono to moc neříká ani Zemanovi.
Pamatuji s jakou slávou objížděl ČR jako předseda vlády a stříhal s velkou slávou pásky montoven postavených zahraničními firmami na loukách a polích naší republiky, Předělával kovárnu socialismu na montovnu především Němců a evropských firem.
Dnes se divíme kam mizí ty stamiliardy vydělané v těch montovnách. A socialistický nápad více je zdanit? Zvednou kotvy, nechají zabetonované pole a půjdou třeba na Ukrajinu, Bulharsko, Rumunsko...
Ten článek jste pane Chote příliš nečetl, nebo mu nerozuměl.
Mimochodem, kde je těch 50 mld. korun čínských investic, jak se vychloubal Zeman? Konec roku a nic.
Neměli by jste soudruzi čeští, zatlačit na ty čínské, aby dodrželi, co dle Zemana naslibovali?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

S Vámi se ale užije legrace :-)

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Zato Vaše znalosti a sdílení reality jsou k pláči :o)))
29.3.2016
12:30 Čínské investice v Česku jen v letošním roce podle prezidenta Miloše Zemana dosáhnou 95 miliard korun
Můžeme se zasmát spolu "o))
Asi to myslel z legrace.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Trump potvrzen

http://zpravy.idnes.cz/donald-trump-volitele-060-/zahranicni.aspx?c=A161219_234653_zahranicni_aha
Donald Trump získal více než 270 hlasů volitelů, a překročil tak hranici nutnou pro zvolení prezidentem Spojených států. Informovala o tom agentura AP. Do funkce nastoupí republikán Trump jako 45. prezident v lednu příštího roku.

Volitelé, kterých je celkem 538, v pondělí hlasovali o budoucím americkém prezidentovi většinou v metropolích jednotlivých států. Proces začal v 16:00 SEČ v Marylandu, Indianě, Tennessee a Vermontu a skončí až v úterý v 1:00 SEČ na Havajských ostrovech. Už nyní je ale jasné, že Trump získal počet hlasů volitelů potřebný ke zvolení.

Nahoru

Trump v NY. vyhladit islámský terorismus z povrchu zemského

http://www.expres.cz/donald-trump-utok-berlin-vyjadreni-du5-/zpravy.aspx?c=A161220_075517_dx-zpravy_pali
Donald Trump. ten si ve svém prohlášení nebral servítky a prohlásil, že lidstvo musí změnit své přemýšlení a vyhladit islámský terorismus z povrchu zemského.

Trump má názor jako Zeman, který to tvrdí již o několik roků dříve. Taky už je déle prezidentem.
( To se zase nebude někomu líbit)

Merklová má také jasno :
Strach nesmí Německo ochromit, řekla po útoku Merkelová
Spolková kancléřka v úterý vyjádřila soustrast s oběťmi útoku na vánočním trhu, odsoudila ho a vyzvala občany, aby se nenechali zastrašit. Merkelová také přiznala, že pokud se potvrdí, že masakr v Berlíně rozpoutal žadatel o azyl, bude to pro Německo tvrdá rána.

„Musíme vycházet z toho, že se skutečně jednalo o teroristický útok. Pokud se ukáže, že to udělal člověk, který v Německu požádal o azyl a o ochranu, bude to hrozné, bude to útok proti občanům Německa, proti občanům, kteří pomáhají uprchlíkům. Nesmíme se ale nechat zastrašit,” řekla Merkelová.

Nahoru

Re: Pozitivní změna - už víte, jak to Trump a Zeman udělají?

Komentář Jana Jandourka:

Aby bylo jasno, skoro milion uprchlíků představuje skutečně problém. Jen se nějak nemluví o odpovědnosti hlavních aktérů.
Stranou zůstává velebený „sekulární diktátor“ Asad a další jedinci jeho krevní skupiny. Jim se přičítá k dobru, že byl za jejich vlády aspoň klid. Přehlíží se, že právě styl jejich vládnutí vedl k dnešní katastrofě. Populační exploze, zaostalost, masová nezaměstnanost mládeže, neschopnost zajistit politickou reprezentaci pro velké skupiny obyvatel, korupce vládnoucích vrstev, které si pro sebe nakradly všechno, na co dosáhly, to všechno stálo za výbuchem nespokojenosti zvaným poněkud optimisticky „arabské jaro“.
Výsledkem je migrační vlna, kterou na cestě nebyly schopny zastavit Turecko, Řecko, Maďarsko, vlastně nikdo, až značná část těchto lidí doputovala do Německa, které vlnu s vypětím sil tak nějak absorbovalo. Odměnou Německu byl posměch těch, kteří na něj svůj problém přehodili a teď jsou chytří.
Terčem je také Evropská unie, která není moc akceschopná, přičemž se celé roky z různých stran bojovalo proti tomu, aby se z ní nestal „superstát“. Tak jím není, se všemi důsledky.

Každá idea vypadá hezky, pokud její důsledky někdo nemusí zakusit na vlastní kůži. Kdyby se proud uprchlíků obrátil místo směrem na Rakousko a Německo na Slovensko a k nám, slyšeli bychom ty samé lidi říkat, jak s námi Západ není solidární. Pak bychom taky zavřeli hranice a všichni by zůstali na Balkáně, kde by zřejmě vzhledem k tamní neschopnosti něco řešit došlo k sociálnímu výbuchu.
Jádro problému je samozřejmě v rozvrácených zemích, odkud lidé utíkají a také v nespolehlivém Turecku. Jak tohle vyřešit je ale úkol pro někoho, kdo by za to pak měl dostat několik Nobelových cen.

http://svobodneforum.cz/at-vrazdi-kdokoli-muze-za-to-pry-merkelova-a-ted-jeste-navic-i-soros/
PS:
http://www.lidovky.cz/machacek-berlin-ankara-curych-dj6-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A161220_115025_monitor-jana-machacka_ele#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pokud EU účinně nezavře hranice, budou sem proudit miliony migrantů do doby, než se jejich životní úroveň vyrovná s naší, nebo než zanikne či se výrazně omezí evropský sociální stát, přičemž varianta b) nemusí být nutně katastrofou.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?.

Loni přišel do Evropy asi milion uprchlíků (letos jich podle odhadů bude míň). I KDYBY přibýval každoročně další milion, je to jen 0.2 % Evropanů. Tím tempem by narostlo 10 % azylantů za 50 let...

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?.

Honzo, ač nerad, musím s tebou polemizovat. Potenciálních migrantů je nejméně miliarda. Je dost pravděpodobné, že počet příchozích bude stoupat. Dále je třeba vzít v potaz násobně vyšší natalitu muslimů resp. národů, z nichž migranti pocházejí. Z tohoto pohledu je tvůj výpočet chybný. V situaci, kdy téměř všichni migranti míří do Německa a ani jeden do Bulharska (např.), je nesmyslné argumentovat průměrem na Evropu. V Německu, příp. i ve Francii či ve Švédsku mohou muslimové už během během několika let vytvořit velkou sílu, jež si vynutí změnu politických poměrů a rozpad EU. Zadrhne-li se Německé hospodářství, přijde bída na Česko s neblahými společenskými resp. politickými důsledky.

Nahoru

SRN je ve válce, nasaďme zbraně, prohlásil ministr

Je to jen 0,2 % pane Tichý, musím Vás Jene, také nerad,upozornit, že nejde o čísla ze mzdové účtárny Jednoty Nový Bor.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/424290-nemecko-je-ve-valce-nasadme-zbrane-prohlasil-sarsky-ministr-vnitra.html

Německo je ve válce, nasaďme zbraně, prohlásil sárský ministr vnitra
Sárský ministr vnitra Klus Bouillon z vládní CDU chce zpřísnit azylovou politiku. Podle něj je Německo ve válce a budou se muset nasadit i těžké zbraně, uvedl list Focus. Bavorská Křesťanskosociální unie kvůli útoku v noci na středu zopakovala svůj požadavek, aby měla armáda větší možnost zasahovat proti nepříteli na území Německa.

Dnes 9:23 - Berlín
„Německo je ve válečném stavu,“ řekl v úterý Bouillon. Podle něj je nutné situaci změnit, a to i za použití „těžkých zbraní - pistolí, pušek a samopalů.“

Sárský zemský ministr vnitra dodal, že by se kvůli migrantům měly zpřísnit zákony: „Po celé zemi jsou velké počty uprchlíků, o nichž nevíme, odkud přišli a jak se jmenují. To představuje zcela jistě potenciální nebezpečí.“ Zmínil, že identifikace by měla být podmínkou žádosti o azyl.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Vím, že hrozí i další vlny migrantů, například kvůli nedostatku vody. Myslel jsem ale na to, že sobecké země EU včetně nás se nuceně proberou, takže se na řešení bude skutečně podílet Evropa jako celek. V Německu taky přerozdělují azylanty do spolkových zemí. U nějaké kritické stop-hranice ještě zdaleka nejsme.

Kdesi jsem četl konstatování sociologa, že porodnost přistěhovalců se rychle přizpůsobí hostitelské zemi. No-go zóny lokálně vznikají "ve spolupráci" s nevhodným postupem místních úřadů. Proč třeba Kanada nemá s azylanty problém? A jedna analogie: vzniklo problematické sídliště Chanov jako záměr Romů, nebo je tam z města vystrnadily úřady, protože se pošetile domnívaly, že tím vyřeší všechny problémy?

Z jiného aspektu píše o sobectví a hyenismu Ondřej Neff:
"Masové politické vraždy, a takto lze teroristické útoky klasifikovat, mají mnohé neblahé efekty. Například politický hyenismus, kdy se slétají mrchožrouti zleva zprava, aby si nalemtali. Přisadil si Andrej Babiš, když odpovědnost za útok v Berlíně přehodil na kancléřku Merkelovou. ...
Je to hloupé a nepolitické, protože nepravdivé. Za nekontrolovaný a zatím pořád ještě nekontrolovatelný příval imigrantů všeho druhu, zoufalců v drtivé většině a bohužel i zločinců mezi nimi – za to nemůže žádná Merkelová. Je to důsledek toho, že jsme svobodný kontinent, jsme společenství svobodných demokratických států. Páně Babišovy rozumy typu „ukončete válku v Sýrii a dopravte imigranty zpátky“, to jsou přesně ty hloupé hraběcí rady, jimiž obluzuje veřejnost další mág tohoto typu, Miloš Zeman. ...
Imigranty už nikdo z Evropy žádnými velkohubými exhibicemi nedostane – je třeba s nimi navázat kontakt a získat jejich důvěru a spolupráci. Měli bychom se obrátit na Izraelce, aby poradili, jak to zařídit. Že to ale bude proces dlouhodobý, to je jisté. Laciné politické žvásty ho neuspíší."
Doporučuju přečíst celou glosu:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politicky-hyenismus-0rq-/p_cirkus.aspx?c=A161220_221324_p_cirkus_nef#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=pes_neviditelny&utm_content=main

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Pane Tichý, Ti, kdož s Vámi nesouhlasně diskutují, obvykle odmítají informace z tzv. mainstreamu. Takže Vaše argumentace týmž, v naprosté většině Lidovými novinami, diskusi příliš neposune.
Vám to zřejmě nevadí - Vy tyto pozice zastáváte a obhajujete.

Hezké předsváteční dny

F. Chot

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Argument je rozumný, nebo hloupý. Nezáleží na tom, kdo a kde ho napsal.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

JT: "porodnost přistěhovalců se rychle přizpůsobí hostitelské zemi."
To platí pouze v případě, že se přistěhovalci asimilují, tj. budou mít zaměstnání a budou žít životním stylem domorodců. Budou-li nezaměstnaní resp. nezaměstnatelní z důvodu nízké kvalifikace, neznalosti jazyka apod, budou pro ně děti zdrojem sociálních dávek.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pan Chot zamířil do vlastních řad a vzpomínek. Na stránkách marxismus.cz je výklad slova mainstream

Hlavní proud, někdy v umění nesprávně označovaný jako střední proud. Ve společnosti jde o velké skupiny politiků, novinářů, propagandistů a celých institucí, udávajících tón. Jejich úkolem je znevážit a potlačit proudy jiné, vybírat a interpretovat informace v zájmu vládnoucích sil, nahrazovat či doplňovat cenzuru v masových sdělovacích prostředích. Ten, kdo ovládá tyto skupiny, rozhoduje o výsledku voleb stejně jako o popularitě jednotlivých politiků, které dokáže během krátké doby podle momentální potřeby znemožnit či vyzdvihnout. V období socialismu jej otevřeně představovala komunistická strana, dnes jej skrytě, ale stejně důsledně řídí nadnárodní finanční korporace.
A hned si člověk přečte, kdo je tak rád oblbován
Masa
Pro mnohé sociologické směry velké množství osob nemajících společné znaky, patřících k různým skupinám, tvořících pasivní, nevzdělaný a manipulovatelný objekt působení náboženství, politiky či reklamy. Tato pravicová, elitářská a individualistická pohrdající pojetí neberou v úvahu, že ona masa je nositelem existence lidstva, národa i jeho jazyka, kultury a tradic, že je hlavním výrobcem materiálních hodnot, a že v konečném důsledku rozhoduje o úspěchu každé politické, náboženské či ekonomické aktivity i o vzestupu a pádu jejich představitelů. Pro marxismus jsou široké lidové masy hlavní hybnou silou dějin
Takže vlastně pan Chot je mimo těch hybných sil dějin.
Přeji hezkého Silvestra

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Tedy, to je výkon!
Také přeji hezkého Silvestra

Nahoru

Ohňostroj v NY i v NB. Již pouhých 30 dnů do inaugurace

Do inaugurace prezidenta Donalda Trumpa zbývá 30 dnů. V N. Boru se prý na počest této události uskuteční velký ohňostroj.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Copak? Hodláte vyhodit do vzduchu policejní stanici a zahájit tak protivládní povstání?

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Prý se ten ohňostroje chystají celostátně na památných místech ,mašíblové se už svolávají. Parlamentní listy chystají on-line vstupy.

Nahoru

í změna . Pro klid v EU je ohňostroj v NB nebezpečný

Mirku, neočekával bych od Vás takovou reakci. Chápejte to jako radostnou událost. Třeba ani žádný ohňostroj nebude. Třeba.

Jak Vás může napadnout destrukce. Na víc destrukce policejní stanice. To není oslava , ale něco jako útoky islamistů v Turecku. Islamisté v NB ? Mirku , to jste přehnal.

Mirku, protivládní povstání? Vždyť naše současná vláda je nejlepší vláda za móooooooc dlouho.
Mirku , Vy jste dostal strach.
Doporučuji přejít na téma Vědci proti strachu.

Nahoru

Re: Pozitivní změny v EU

Tak já bych to formuloval spíš tak, že věřím potenciálu demokratických režimů, které se z prodělaných blbostí dokážou poučit. A taky možnostem celého evropského společenství, které v řešení krizí ještě zdaleka nebyly využity.
Na chmurných předpovědích opaku nevidím vůbec nic konstruktivního. Strach ochromuje.

Nahoru

možnosti evropského společenství, nebyly v řešení krize využity

Souhlasím s Vámi pane Tichý, že možnosti celého evropského společenství, nebyly při řešení krize ještě zdaleka využity. Brání ji v tom úřednici Vašeho způsobu myšlení.

Nahoru

Trump: atentát v Německu označil za útok proti lidství

http://www.denik.cz/ze_sveta/trump-atentat-v-nemecku-oznacil-za-utok-proti-lidstvi-20161221.html
Trump atentát v Německu označil za útok proti lidství
Washington - Budoucí americký prezident Donald Trump dnes označil pondělní teroristický čin v Berlíně útokem proti lidství. Informovala o tom agentura Reuters. Již v pondělí obvinil z atentátu islámské teroristy, kteří podle něj ve jménu světového džihádu bez ustání masakrují křesťany.

.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Takové myšlení, to se u lidí mění. Kdysi vlály v Boru transparenty Stop neonacismu a pod.
Teď se chystá ohňostroj pro Trumpa. Dost možná se na této akci bude pouštět našim "vlastencům" i Hnídek-Ortel. Nakonec na akci s ČSBS již jeho hity pouštěli a v Novém Boru taky koncertoval
Třeba z jeho dřívěji hrané tvorby. To ještě bubnoval v Conflict 88 a jezdil do Srbska, kde koncertoval s Combact 18.
Když zaměníme Rudolf Hess za Donald Trump, tak refrén jde zpívat bez dalších úprav. Takže jen pro dokreslení i 1. sloka.
Nikdy nechtěl vidět svou zem v rukou cizinců
potom musel trpět v celách kolaborantů
věděl dobře za co je nutné bojovat
a my v jeho odkazu musíme pokračovat
A ref.
Rudolf Hess, Rudolf Hess naděje pro bílou jednotu
Rudolf Hess, Rudolf Hess naděje pro svobodnou Evropu.

nebo třeba
vlastní národ nade vše, v zemi zavést pevný řád
vyhnat cizácký židáky a azylantskej smrad
českej národe zvedni hlavu, nenech se židem ovládat
nenech si od politiků na hlavu srá.....t.
My jsme elita národa, vše pro vlast dobré,
bít se budem do roztrhání za lidi bílé
to je taky za vás, aby jste měli svůj klid
co dokážete nás jen nenávidět a pomlouvat
že bojujem proti špíně, za to nás chcete žalovat

Skupina s Ortelem to říká jasně, mnozí jsou na jeho straně barikády jak vidno z výsledků Slavíka.
Ale náramně vadí Pussy Riot. I když to K.sem a tam nenašli v textech ani rodilí mluvčí. A mlčí k tomu, stejně jako Miloš Zeman. Nakonec mlčení je forma souhlasu.
Pokud by jste nevěděli, kde se vzala ta lebka s hnáty za hlavou, ne pod jak piráti, tady je vysvětlení. Triko si lze ve fan shopu Ortela koupit a v nabídce je i německý železný válečný kříž.
https://www.youtube.com/watch?v=3HhZtietBVc

Nahoru

Re: Pozitivní změny v EU

Aby bylo i vltavínovi a zahradníkovi jasnější, jak jsem to myslel: Německo dělá, co může - snad se časem probere i Česko, naše visegrádské okolí a další státy.

Hraběcí rady nebo pokřik a strašení populistů vůbec nic nevyřeší.

Přečtěte si včerejší komentář Martina Schulze:
http://www.rozhlas.cz/plus/nazory/_zprava/martin-schulz-strachy-rovnou-do-pekel--1681686

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Česko se moc neprobere. Více betonu do ulic,to je nyní důležité. V hlavách některých už ho je dost.
Přeji klidné prožití svátků vánočních a hodně zdraví

Nahoru

změna v NY. SRN však nedělá , bohužel, co by dělat mělo!

Pane Tichý, vy jste skutečně již hodně mimo.
Německo skutečně dělá co může, nedělá však, bohužel, co by dělat mělo!
Viz :
Německo je ve válce, nasaďme zbraně, prohlásil sárský ministr vnitra
Sárský ministr vnitra Klus Bouillon z vládní CDU chce zpřísnit azylovou politiku. Podle něj je Německo ve válce a budou se muset nasadit i těžké zbraně, uvedl list Focus. Bavorská Křesťanskosociální unie kvůli útoku v noci na středu zopakovala svůj požadavek, aby měla armáda větší možnost zasahovat proti nepříteli na území Německa.

Nahoru

stopa-po-pachateli-rychle-chladne-pátráni-hati- boty-uředníků

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/424443-stopa-po-pachateli-berlinskeho-utoku-rychle-chladne-patrani-hati-boty-uredniku.html
Stopa po pachateli berlínského útoku rychle chladne. Pátrání hatí boty úředníků
Snahu o dopadení Tunisana hledaného v souvislosti s pondělním teroristickým útokem podkopávají chyby úředníků. Středeční razie se podle německých médií zdržely kvůli gramatickým chybám v úřední listině, čtvrteční pak kvůli opožděnému soudnímu povolení. Rychlost je přitom klíčová, stopa po možném pachateli berlínského masakru rychle chladne. Informovala o tom stanice RBB.

stopa-po-pachateli-rychle-chladne-patrani-hati-urednici

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Podle toho, co jsem četl, přišel pachatel hrůzného činu do Německa v létě 2015 v rámci "Willkommenskultur". Zahodil pas, stejně jako tisíce či desetitisíce dalších migrantů. V únoru 2016 byla jeho žádost o azyl zamítnuta a byl učiněn pokus o jeho vyhoštění. Tunisko jej však odmítlo, protože Němci nebyli schopni doložit, že migrant bez dokladů skutečně přišel z Tuniska. Od té doby se ilegálně toulá po Německu. Nejstrašnější je, že jej patrně kryje komunita utečenců, neboť jinak by jej už dávno dopadli.

P.S. Honzo, jistě víš, že náš guru B. Doležal vymyslel pro bagatelizování problémů termín "nechumelismus".

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Tunisana Anise Amriho, který je považován za pachatele pondělního útoku na vánoční trh v Berlíně, evidovala Itálie během jeho pobytu v zemi jako problémového člověka. Informace o jeho možné radikalizaci či islamistických sklonech v záznamech ale nejsou. Oznámilo to ve čtvrtek italské ministerstvo vnitra, a potvrdilo tak zprávy médií o Amriho kriminální minulosti v této jihoevropské zemi.
Amri do Itálie připlul v roce 2011 spolu s dalšími desítkami tisíc mladých Tunisanů, kteří vlast opustili během protivládních nepokojů. V italském vězení pak za žhářství a vyhrožování strávil tři a půl roku.
Během výkonu trestu dostával Amri opakovaně napomenutí kvůli špatnému chování, šikanování ostatních vězňů a vyvolávání rebelií. Z tohoto důvodu byl také často překládán do jiných zařízení, celkem prošel na Sicílii šesti káznicemi.
Z Itálie odjel přes Švýcarsko do Německa, kde byl od roku 2015. V Německu, kde neúspěšně žádal o azyl, se očividně připojil k radikálním islamistům. Amriho rodina o něm uvedla, že v Tunisku nebyl nijak nábožensky založený, pil alkohol a nemodlil se.
http://www.lidovky.cz/patrani-po-amrim-pokracuje-specialni-jednotky-prohledaly-uprchlickou-ubytovnu-gdw-/zpravy-svet.aspx?c=A161222_083722_ln_zahranici_gib

Tohle spíš vypadá tak, že Itálie i Švýcarsko se zbavily problému na úkor Německa. Bohužel taky Tunisko, které odmítalo Amriho repatriovat.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Problémy se jistě bagatelizovat nemají. Ovšem nelze napravovat jeden extrém extrémem opačným. Šíření hysterie a strachu, poraženeckých nálad je službičkování teroristům. Terorismus je starý jako dějiny lidstva a boj s ním věčný. Teroristi nemohou vyhrát jinak, než že se jim podaří strachem rozložit společnost. To je jejich hlavní cíl. Pomáhají jim v tom buď lidé, kteří nevědí, co činí, nebo ti, kdo to vědí až moc dobře. Mají své politické cíle. Kdo včera koukal na "Devadesátku" od 20 hodin na ČT 24, mohl jednoho takového zažít v přímém přenosu.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pane Tichý. Máte úžasné závěry. Tohle spíš vypadá tak, že Itálie i Švýcarsko se zbavily problému na úkor Německa.
Amir si jezdil 4 dny vlakem bez papíru s revolverem za pasem celou Evropou Dojel až do Milána, kde Italové zastřelili Amíra a zbavily tak SRN, Tunisko,Itáliji, Švýcarsko i ČR ( včetně Sudet) všech problémů souvisejících s jeho jménem

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pane Tichý vraťme se k tématu - NY. Jenom skutečně jednoduchý člověk může po projevech Trumpa ve volební kampani přijít na úžasnou myšlenku, že se bude méně harašit zbraněmi. Výsledky poté co se Trump obklopil establishmentem z Wall Street, vybral k sobě, na rozdíl od ničemných politiků, skutečné vojenské jestřaby.
Výsledky jsou jasné !
1 Šťouchnutí do Číny rozhovorem s premiérkou Taiwanu
2. Slib Japonsku, že odstraní nařízení z r. 1945, takže Japonsko může disponovat neomezenou armádou a zasahovat mimo své území. Navíc by si mělo pořídit jaderný arzenál
3.Donald Trump vyzval k výraznému posílení a rozšíření jaderného arzenálu Spojených států. Podle Trumpa, který se nejvyšší funkce ujme příští měsíc, musejí Spojené státy podniknout tyto kroky, „dokud svět ohledně jaderných bomb nepřijde k rozumu“.
Již před půl rokem Clintonová varovala..Po celých 70 let američtí prezidenti chápali jednoduchou logiku: Čím více zemí bude mít jaderné zbraně, tím pravděpodobnější je nukleární válka, ať už vyvolaná záměrně či omylem. Současný republikánský kandidát ale podporuje rozšíření těchto zbraní, které jsou tak destruktivní, že od jejich svržení na Hirošimu a Nagasaki už nikdy použity nebyly. Trump tvrdí, že pro Spojené státy by bylo lepší, kdyby země jako Japonsko a Jižní Korea tyto zbraně také vlastnily. Možná to podle něj navíc platí i o Saúdské Arábii. .

Nahoru

Re: Pozitivní změna?

Má smysl s vltavínem diskutovat, když dodnes neumí přečíst článek nebo příspěvek do konce?

Amri po odpykání 3,5letého trestu v Itálii odjel v létě 2015 přes Švýcarsko do Německa.
Mimochodem, bylo to pár měsíců před zneužívanou tzv. willkommenskultur, v tom se mýlí i Ota.
Amri jel včera vlakem přes Francii do Sesto San Giovanni, předtím se ale několik dnů na neznámém místě skrýval.
Pistoli - nikoli revolver - měl v batohu, nikoli za pasem. Stejnou zbraní byl zastřelen polský řidič kamionu v Berlíně.
Problémy vyřešeny nejsou, protože lepší by bylo vraha zatknout a vyslechnout, aby se odkrylo pozadí atentátu, případně jeho pomocníci. Vyšetřování tedy pokračuje.

Tato fakta zná celá gramotná Evropa kromě jako-vždy-vtipného vltavína :)

Nahoru

JT: Itálie i Švýcarsko se zbavily problému na úkor SRN i Tunisu.

22.12.21.06
Tohle spíš vypadá tak, že Itálie i Švýcarsko se zbavily problému na úkor Německa. Bohužel taky Tunisko, které odmítalo Amriho repatriovat.
Pane Tichý Vy jste skutečně mimoň! Vy nevíte co píšete.
Poslední příspěvek je kvalitní. Vaše informace jsou úžasné. Vypadá to, jako byste jste celou dobu byl ve vlaku s vrahem. Úžasná reportáž, která vyvrací Vaší původní myšlenku, že Italové poslali vraha do SRN naschvál.
Geniálně propracované

Nahoru

Re: Pozitiva Putin i Trump se vyslovili pro lepší vztahy

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/424566-putin-a-trump-si-o-vanocich-slibili-lepsi-vztahy.html
Putin a Trump si o Vánocích slíbili lepší vztahy
Ruský prezident Vladimir Putin napsal dopis nově zvolenému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Ve vánočním poselství se vyslovil pro zlepšení rusko-amerických vztahů a posílení vzájemné spolupráce na mezinárodní scéně na kvalitativně novou úroveň v zájmu světové bezpečnosti a stability. Trump označil tyto Putinovy myšlenky za „naprosto správné”. Doufá, že se jimi obě strany budou řídit a nebudou se muset ubírat jinou cestou.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Tak hezké vánoce, kolegové diskutéři
A aspoň něco k tématu. Vzpomínku na našeho národního hrdinu, dnes teroristu. Navrhoval a připravoval pět bombových útoků v SRN
Snad ho poznáte, takhle jsme mu zpívali v radiu

Z dob, kdy nám vládli Mohamedáni

R: Díky vám! Díky vám,
chlapíku statečný,
za vaši odvahu, rozum a sílu!
Vy jste náš kapitán Amri
- oni jsou zbyteční!
Přidal jste blankytu
do křídel míru.

Do pupku hadího
jim kapitán hráb
sedm let vypájel
prolhanou žluč...
Ty „svobodný rádio“,
už ti dech zchlad!
Od našich hrdinů pravdě se uč!

Utekli bezmocní
a zradili mámu i tátu,
co někde má bez jména hrob.
Chtějí nám - nemocní
- zasadit ránu
za konto u Lloydů na ptačí zob.

Nad naší hranicí nebe je čisté,
nechceme stanici
s nápisem „Hnůj“.
Uřvi si bránici, ty špinavé klíště,
a nepleť se do veršů
Kde domov můj!!!

Nahoru

Pozitivně v NY. Trump: Posuňme USA k větším lepším věcem

https://www.novinky.cz/zahranicni/424942-usa-by-se-mely-posunout-k-lepsim-vecem-reagoval-trump-na-nove-protiruske-sankce.html
„Je načase, aby se naše země posunula k větším a lepším věcem," uvedl Trump po oznámení o uvalení nových sankcí vůči Moskvě. „V zájmu naší země a jejího skvělého lidu se sejdu příští týden se šéfy zpravodajských služeb, abych se nechal informovat o faktech této situace,“ dodal.
Spojené státy ve čtvrtek vypověděly 35 ruských diplomatů a uzavřely dvě ruská pracoviště na svém území. Diplomaté dostali 72 hodin na to, aby opustili USA. Prezident Obama navíc vyhlásil sankce mimo jiné vůči ruské civilní tajné službě FSB a vojenské rozvědce GRU.

Nahoru

Trump v NY. Obama mi hází klacky pod nohy, stěžuje si Trump

http://zpravy.idnes.cz/trump-obama-spory-0mu-/zahranicni.aspx?c=A161230_101329_zahranicni_aba
Obama se rázně loučí. Hází mi klacky pod nohy, stěžuje si Trump
30. prosince 2016 19:05

Necelý měsíc zbývá do konečného předání moci v Bílém domě. Mezi dosluhujícím prezidentem a nově zvolenou hlavou státu však roste napětí. Barack Obama využil posledních dnů k prosazení některých zásadních kroků, se kterými však Donald Trump nesouhlasí.

Tenký led zdvořilosti panující mezi Barackem Obamou a Donaldem Trumpem má další trhliny. Zvolenému prezidentovi se nelíbí některé kroky, které poslední dny v úřadu Obama podniká.
Ať už šlo o zákaz těžby ropy a zemního plynu v rozsáhlých oblastech Arktidy a pobřeží Atlantiku, zavedení dalších sankcí vůči Rusku nebo rezoluce Rady bezpečnosti OSN proti další výstavbě židovských osad na palestinských územích, kterou Spojené státy k velké nelibosti Izraele nechaly projít. To všechno jsou kroky, které by podle The Washington Times Trump jako prezident nepodpořil.

Nahoru

Pozitivní změna v NY. Trump je naděje říká Zaorálek i Vondra

https://www.novinky.cz/zahranicni/425772-krik-v-usa-kvuli-hackerum-je-hysterie-a-trump-je-nadeje-mini-zaoralek-i-vondra.html
Křik v USA kvůli hackerům je hysterie a Trump je naděje, míní Zaorálek i Vondra
Američané kvůli ruským hackerským útokům příliš pláčou, výsledek prezidentské volby kybernetické útoky neovlivnily a Trump v Bílém domě bude šancí nastartovat stagnující americkou politiku i upadající vliv USA ve světě. Během debaty v České televizi se na tom shodli ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a někdejší šéf diplomacie Alexandr Vondra (ODS).
Pokud jde o hackerské útoky na americkou prezidentskou volební kampaň před americkou prezidentskou volbou, shodli se oba, že Spojené státy reagují hystericky a křičí, namísto toho, aby samy byly aktivnější.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Trump je naděje

Po setkání se zpravodajskými službami Trump přijal jejich závěry a USA budou vůči Rusku postupovat aktivněji. Dívala jsem se i na zahraniční zpravodajství.
Jak nedávno psal výstižně The Economist v jednom článku,že D.Trump ani někdy sám neví,jak se zachová.
Hezký den.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

V té diskuzi zaznělo i daleko více. Vondra očekává, že Trump uplatní sílu proti Rusům a litoval, že nemáme radar v Brdech, což zapříčinil Zaorálek. Ten namítal, že by byl prvosledovým útokem raket protivníka.
Kdyby takto uvažovali západní země a nevytvořily vojenský val od Itálie po Holandsko, tak by byli Rusové dnes v Normandii, kontroval Vondra.
Hackerské útoky vedené Rusy, dle služeb na rozkaz Putina, Trump nezpochybnil. Chybou demokratů bylo to, že jejich systémy byly hůře zabezpečeny než republikánské.
Vondra i Zaorálek pak připomněli, že se skutečně vede hybridní válka s cílem podkopat především Evropskou unii
a ovlivňovat dění v členských státech. Stále pohlížíme na Rusko jako na jakousi rozvrácenou postkomunistickou zem. Ale tak tomu již není a v některých segmentech, jako počítačových technologiích, jsou světovou špičkou.
Zajímavá byla i diskuze okolo ruského usvědčeného hackera, zatčeného v Praze. O jeho vydání okamžitě usilovalo Rusko i USA. Prý se hraje na to, co za co.

Nahoru

Pozitivní změna v NY. Pokud mne má Putin rád, je to pozitivum

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/426176-jestli-me-ma-putin-rad-neni-to-nic-hrozneho-prohlasil-trump.html a
„Pokud má Vladimir Putin rád Donalda Trumpa, není na tom nic hrozného. Je to pozitivum. Skutečně si myslíte, že Hillary Clintonová by vůči Putinovi vystupovala ostřeji? Já myslím, že ne,“ prohlásil zvolený Trump.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Trump - bylo za tím Rusko

Teď dosud nejotevřeněji uznal, že za útoky nejspíš bylo Rusko. „Pokud vím, bylo to Rusko. Myslím ale, že jsme terčem i pro hackery z dalších zemí,“ uvedl Trump.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Trump zklamal

Americký dolar dnes na devizových trzích výrazně klesá a jeho index ke koši hlavních světových měn sestoupil na nejnižší úroveň za pět týdnů. Dolar srazilo zklamání z nedostatku detailů o ekonomické politice zvoleného prezidenta Donalda Trumpa na jeho středeční tiskové konferenci.

Nahoru

Pozitivní změna v NY. Zvážím konec sankcí proti Rusku i Číně

http://email.tiscali.cz/messageDetail?messageId=1646709335&offset=0
Zvážím konec sankcí proti Rusku i politiky jedné Číny, naznačil Trump
Nastupující americký prezident Donald Trump naznačil, že by mohl zrušit některé sankce proti Rusku a nectít dosud Spojenými státy dodržovanou politiku jedné Číny. Záleží na chování obou velmocí, řekl v rozhovoru s listem Wall Street Journal.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY? Čína hrozí jadernými zbraněmi

Ještě se ani Trump neujal vlády a už se haraší. Reakce na jeho výzvy a prohlášení nastupujícího establishmentu vyslyšela Čína a varuje Trumpa, že jeho kroky mohou vést k válce, dokonce i jaderné.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY? Trump jako Zeman

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/426509-trump-je-prostoreky-rusku-nerozumi-tvrdi-odchazejici-sef-cia-brennan.html
Budoucí americký prezident Donald Trump nechápe záměry, možnosti a skutky Ruska v mnoha částech světa. Při ospravedlňování Moskvy by měl být velmi opatrný, jeho živelnost bezpečnostní zájmy Spojených států neochrání.
"Živelnost není nic, co by ochránilo zájmy národní bezpečnosti, takže pokud mluví nebo na něco reaguje, měl by si uvědomit, že následky a dopady na USA mohou být dalekosáhlé,"
Jeden za osmnáct, druhý za dvacet bez dvou.

Nahoru

Pozitivně v NY.Migrační politika Merkelové, katastrofální chyba

http://zpravy.idnes.cz/trump-merkelova-kritika-migranti-dlz-/zahranicni.aspx?c=A170116_063729_zahranicni_bur
Nastupující americký prezident Donald Trump se pustil do německé kancléřky Angely Merkelové. Uvedl, že kancléřčina politika otevřenosti vůči nelegálním migrantům je katastrofální chybou
Trump to uvedl v rozhovoru pro pondělní britský list The Times.
„Myslím, že udělala jednu velmi katastrofální chybu, a to tím, že přijala všechny ty ilegální migranty,“ řekl na adresu Merkelové nový prezident, který svůj odmítavý postoj vůči přistěhovalcům dal opakovaně najevo už během loňské volební kampaně. Za jeden ze svých úkolů označuje budování zdi na hranici s Mexikem, jejíž výstavbu by měla financovat mexická vláda.
Trump rovněž zopakoval, že členské státy NATO nedodržují vůči alianci své finanční závazky, a to podle něj není vůči USAfér. „Je pět zemí, které platí, co mají. Pět. To není mnoho,“ uvedl budoucí šéf Bílého domu.
Trump se rovněž vyjádřil k perspektivě případné smlouvys Ruskem o omezení jaderných zbraní. Prohlásil podle The Times, že jaderné arzenály by měly být „velmi podstatně“ omezeny. Rusku výměnou za dohodu o omezení jaderných zbraní nabídne zrušení amerických sankcí.
Ruská intervence v Sýrii byla podle Trumpa „velmi špatná věc“, která vedla ke strašlivé humanitární situaci. Británie by měla vetovat jakoukoli novou rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která bude kritická vůči Izraeli, uvedl.
Dojednáním smlouvy o míru na Blízkém východě chce Trump pověřit svého zetě Jareda Kushnera, řekl britskému listu.

Nahoru

Re: Pozitivně v NY.Migrační politika Merkelové, ...

Pustit do země statisíce migrantů bez ověření jejich identity byla obrovská chyba, nad níž zůstává rozum stát. Německo, které má tři roky po sobě přebytkový rozpočet, to alespoň zvládá ekonomicky, avšak Švédsko, kde tvoří nově příchozí migranti již pětinu obyvatel, je na kolenou. Je to odstrašující příklad, jak lze zemi, která byla v mnoha ohledech premiantem, zničit jedním nezodpovědným rozhodnutím. Chtěli pomoci všem, nyní na to doplatí všichni, i ti imigranti, jichž je v zemi několikanásobně více, než bylo Švédsko schopné pojmout. Doporučuji poslechnout si na DVTV rozhovor s K. Janouchovou.
Podotýkám, že imigrace, při níž uchazeč o život v dané zemi podstoupí zákonem předepsanou proceduru, je pozitivní a vítaná.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Dostala jsem o Janouchové zprávy od našeho emigranta Jiřího P žijícího od sedmdesátých let ve Švédsku, který mne kontaktoval už kdysi v r. 1991,když jsem byla v Praze . Máme ji brát s rezervou.Janouchová se musela v min. roce veřejně omluvit za propagaci krajně pravicového xenofobního hnutí,jehož členové napadli na fotbalovém zápase lidi jiné barvy pleti a má ve Švédsku trochu složitou pozici. Situace dle něho není ve Švédsku taková,jak líčí Janouchová,rozhodně není na kolenou. To jen pro pořádek. Museli bychom mít více informací.Jinak souhlas.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Zapomněla jsem ještě podstatné- Švédů je skoro 10 milionů ,pětina jsou 2 miliony.Tolik nově příchozích emigrantů za roky 2015-16 rozhodně nebylo.Pravděpodobně může jít o lokality,kde emigranti tvoří až pětinu obyvatel.

Nahoru

Re: měli bychom být kancléřce vděční

Ono zpětně se to pěkně hodnotí, co byla chyba, navíc obrovská. Jenže lidi rádi zapomínají na okolnosti. Už zapomněli třeba na migranty přecpaná vídeňská nádraží, na lidi stanující na ulicích, na hrozící katastrofu. Předtím totéž v Maďarsku. Zoufalí uprchlíci se mohli hnout kterýmkoliv směrem. Třeba na sever do ČR. Možná bychom měli být paní kancléřce vděční, že ten nevděčný úkol něco s tím udělat vzala na sebe. Jenže jak říká staré přísloví: Nevděk světem vládne.

Nahoru

Re: měli bychom být kancléřce vděční

Kancléřka Merkelová a další vrcholní představitelé EU věděli několik let, že k masové imigraci dojde. Nebyli však schopni udělat jakákoliv opatření, aby této situaci předešli. Neschopnost ochránit vnější hranici EU povede možná až k jejímu rozpadu.

Nahoru

Švédsko - reakce na příspěvek pí Šepsové

Napsal jsem to neobratně. S nově příchozími prý tvoří imigranti pětinu obyvatelstva. V rozhovoru nebylo výslovně řečeno, že je Švédsko na kolenou. Za to se omlouvám.
Abych nepodstupoval riziko zkreslené citace názorů jiných, přidám vlastní zážitek z doby téměř před 50 lety. Spolužák z průmyslovky vyjel s československými lyžaři na Vasův běh. Při procházce Stockholmem zapomněli v parku na lavičce drahou kameru. Když si to po několika hodinách uvědomili, šli to ohlásit na Policii. Policisté se na ně nechápavě koukali: "Proč si pro ni nedojdete?" Na místo dorazili téměř až za půl dne. Kamera ležela na lavičce.

Nahoru

Re: měli bychom být kancléřce vděční

Musím jen opakovat, že tohle je optický klam. Zpětně se budoucnost prorokuje dobře. Dopředu je to horší. Já myslím, že bychom neměli jednání druhých posuzovat takto svrchu.

Nahoru

Pozitivní změna v NY. K.Kozák a Jiří Pallas

http://blisty.cz/art/85263.html
Všichni jsme Donalda Trumpa podcenili
Obecnější úvaha o tom, co zvolení a inaugurace Donalda Trumpa znamená pro USA a pro svět. Jan Čulík hovoří na toto téma s Kryštofem Kozákem, amerikanistou z Karlovy univerzity. Rozhovor vznikl před středečním zveřejněním britské dokumentace o údajné existenci kompromitujícího materiálu na Trumpa. Rozhovor se vysílá na regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 13. ledna 2017. - See more at: http://blisty.cz/art/85263.html#sthash.d4Nji1Ff.dpuf
http://www.blisty.cz/art/85220.html
„ Můj známý“ Chartista Jiří Pallas: Kateřina Janouchová "otevřeně lhala v DVTV o situaci uprchlíků ve Švédsku" - See more at: http://www.blisty.cz/art/85220.html#sthash.tls5xGDT.dpuf
Chartista Jiří Pallas, organizátor písničkářského sdružení Šafrán a Antidiskotéky Jiřího Černého, který se po podpisu Charty 77 vystěhoval do Švédska a dodnes tam žije, a v sedmdesátých a v osmdesátých letech tam vydával gramofonové desky zakázaných českých a polských autorů (mimo jiné vydal i nahrávku hry Audience s Václavem Havlem a Pavlem Landovským), konstatuje na Facebooku, že Kateřina Janouchová, interviewovaná v DVTV, v tomto rozhovoru "otevřeně lhala", když tvrdila, že "Švédsko přestává zvládat migraci". Její výroky jsou zřejmě součástí obecně systematicky konstruovaného lživého východoevropského diskursu o údajné hrozbě "zlých" uprchlíků. Pallas na Facebooku konstatuje, že nechápe, proč Janouchová o uprchlické situaci ve Švédsku lže, zřejmě snad proto, že chce kandidovat za ultrapravicovou stranu. S Pallasem na Facebooku souhlasí i v Kodani žijící Jana Winklerová. Ingmar Karlsson, bývalý švédský velvyslanec v Československu, citoval informace o vystoupení Kateřiny Janouchové v DVTV, jak je shrnul Peter Larsson, takto:
"Janouchová funguje jako osoba, která je "jednou z nás" ale "rozumí cizí zemi", a tak potvrzuje konstrukci, kterou český tisk o Švédsku uměle konstruuje už několik let, totiž že Švédsko je stát, kde se volně pohybují džihádisté. Účelem tohoto rozhovoru je potvrdit "přesnost" současné české imigrační politiky. Její zjednodušování, polopravdy a otevřené lži fungují jako podpora a potvrzení předsudečných a xenofobních výroků, které šíří český prezident Zeman. Jiným důsledkem je, že tento rozhovor prohlubuje nepřátelství vůči Švédům od lidí v ČR na ulici a v hospodě."
- See more at: http://www.blisty.cz/art/85220.html#sthash.tls5xGDT.dpuf

Nahoru

Re: Pozitivní změna - o "pozvánce" Merkelové

Trump a vltavín, mnozí další, a teď bohužel i Ota šíří nedoložený mýtus o "vině" AM. Bylo to totiž jinak:

Podzim 2015: Po Balkánské trase putují do západní Evropy statisíce uprchlíků, desetitisíce jich uvízly v Maďarsku a stovky z nich se odtud vydávají pěšky na cestu do Německa: po polích, kolejích, po dálnici. Dobrovolníci z celé Evropy mohou hrozící humanitární katastrofu pouze oddálit, ne však odvrátit. Ta není jedinou hrozbou – zahlcené Maďarsko a další státy chtějí zavírat své hranice, hrozí rozpad Schengenského prostoru s nedozírnými ekonomickými následky. Německá kancléřka telefonuje s maďarským premiérem Orbánem a rakouským kancléřem Faymannem a 4. září oznamuje NOUZOVÉ OPATŘENÍ, na němž se dohodli: Německo nechá přicestovat uprchlíky z Maďarska. Opatření, jež má vstoupit do kolektivní paměti jako pozvání uprchlíků do Evropy. ...
Pohled na statistiky počtu uprchlíků přicházejících do Evropy v průběhu roku 2015, však ukazuje, že výsledkem tohoto gesta nebyl exodus. Počet uprchlíků podle údajů Evropského podpůrného úřadu pro otázky azylu narůstal vytrvale už OD DUBNA, nejdramatičtěji od května DO ZÁŘÍ – tedy ještě PŘEDTÍM, než Merkelová pronesla své „pozvání“. Na migrační dynamiku, jak se zdá, měla její slova daleko menší vliv, než si myslíme.

Podrobnosti a názorný diagram v článku z Lidových novin, kde vyšel 27. 8. 2016 -
https://www.clovekvtisni.cz/cs/clanky/ceske-myty-o-angele-merkelove

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Nevím nic o tom, že Evropa věděla o budoucí migraci několik let a nic nedělala. Má pan Válek nějaké relevantní informace? A co měla dělat?
Jediné co vím, je z diskuze o Islámském státě na čt24 našich předních odborníků. U vzniku Islámské ho státu byli muslimové z ruských zemí. Tvořili dokonce v počátku 40% bojovníků IS. To by nebylo až tak podstatné. Podstatné je, že odjížděli z Ruska i se zbraněmi autobusy, někdy i hromadnou dopravou a nikoho to nevzrušovalo.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Mirek má pravdu.

Co by se asi stalo, kdyby AM nepovolila tranzit uprchlíků z Maďarska do SRN?
Rakousko uzavřelo neprodyšně hranice. Než bychom se i se Zemanem a jeho hasiči vzpamatovali, byli by tady, nejkratší cesta do SRN je přeci přes nás.
Německo by uzavřelo hranice. A tady by čekalo desetitisíce uprchlíků na imigrantskou proceduru , jak popisuje pan Válek.
Nebo znáte jinou variantu?
A k té drahé kameře. Stejný příklad znám z Německa. Mentálně postižení tam pěstovali kytky, ovoce, zeleninu. Byla tam kasička a vedle ceník. Každý se obsloužil a vhodil patřičný obnos, mnohdy i více.
Po jugoslávském konfliktu městečko přijalo dvě, tuším, srbské rodiny. Skončilo to. Kasička pravidelně mizela.
Jenže ono je to jinak. Vydržel by v ČSSR odložený foťák několik hodin bez krádeže? A dnes? Uprchlíci, kteří by ten foťák ukradli, tady přeci nejsou.
Nebude ten problém někde jinde?

Nahoru

Re: Pozitivní změna - o "pozvánce" Merkelové

Honzo, v situaci, kterou popisuješ, už byla každá rada drahá. Vedoucí představitelé EU včetně německé vlády však svoji předchozí nečinností tuto neřešitelnou situaci zapříčinili. Kancléřka je obklopena štáby vynikajících odborníků s nejmodernějším vybavením a prakticky neomezenými finančními prostředky na to, aby situaci monitorovali a navrhovali řešení. Tito poradci resp. tajné služby nepochybně s velkým předstihem hlásili svým nadřízeným, k čemu se schyluje.

Nahoru

Re: Pozitivní změna?

Včetně našich tajných služeb a vlád?

Jádro pudla ale je v tom, že tvrzení o "pozvání AM", které jako by samo o sobě zavinilo vlnu migrantů, je jen sprostý populismus. V tom se snad shodneme.

Německo v posledních dvou letech příkladně mění postupy, metodiku i zákony, aby uprchlickou krizi zvládalo.
Problém je, že řada zemí návrhy z vedení EU (nebo z Německa) sabotuje, nebo přinejmenším brzdí, ve jménu "národních zájmů". Jako by to nebyl společný zájem celé Evropy.

Nahoru

Pozitivní změna v NY. Trump= smršť příkazů,některé již dnes

http://zpravy.idnes.cz/donald-trump-exekutivni-prikazy-zed-s-mexikem-fq1-/zahranicni.aspx?c=A170119_203904_zahranicni_fer
Trump začne smrští příkazů, stavbu protimigrační zdi nařídí do pár dnů

Donald Trump chce krátce po převzetí úřadu prezidenta Spojených států vydat sérii exekutivních příkazů, které jsou součástí pravomocí americké hlavy státu a nepodléhají schválení v Kongresu. Podle poradců Bílého domu během několik dní nařídí stavbu protimigrační zdi na hranici s Mexikem a omezí vstup do USA pro občany ur
„Nejen první den, ale i druhý a třetí bude prosazovat agendu skutečné změny,“ prohlásil ve čtvrtek na tiskové konferenci ve Washingtonu Trumpův mluvčí Sean Spicer. „V dalších dnech a týdnech budete svědky pokračování,“ řekl novinářům. Veřejnost má prý očekávat prezidentské příkazy už v pátek, kdy Trump nastoupí do úřadu, během navazujícího víkendua počátkem dalšího týdne.

Trumpovi poradci podle agentury Reuters připravili dvě stovky návrhů na exekutivní příkaz, z nichž bude prezident vybírat. Týkají se zdravotní péče, politiky ochrany klimatu, přistěhovalectví, energetiky a dalších oblastí. Kolik návrhů Trump schválí, není zatím známo.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Trump o Sýrii před 3 týdny

https://www.youtube.com/watch?v=cVTr0pKnnyk
Publikováno 28. 12. 2016
Rozhovor s Donaldem Trumpem o situaci v Sýrii
Tři týdny rozhovor, je velmi poučné si ho opět připomenout.
Připomínám tehdejší „úžasné“ příspěvky pana Tichého o demokracii v Libyi.

Nahoru

Pozitivní změna v NY.Čas planých řečí je pryč.Moc do rukou lidu

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/427092-vlada-se-vraci-z-washingtonu-do-rukou-lidu-oznamil-trump-v-projevu.html
Vláda se vrací z Washingtonu do rukou lidu, oznámil Trump v projevu
V duchu předvolebního hesla učinit Ameriku opět velkou se nesl první projev Donalda Trumpa, který pronesl v pátek po svém zvolení 45. prezidentem Spojených států amerických. Současně oznámil, že s jeho nástupem se moc vrací z rukou washingtonských politiků opět do rukou lidu Spojených států. A zájmy lidu budou na prvním místě.

„Předáváme moc nejen z rukou jednoho prezidenta do rukou druhého, od jedné strany k druhé, ale předáváme ji z Washingtonu lidu,“ řekl na úvod Donald Trump, který stavěl svou kampaň na snaze vysušit washingtonskou politickou bažinu.
„Až příliš dlouho malá skupina lidí ve Washingtonu využívala výhod a lidé nesli náklady, Washingtonu se dařilo skvěle a lid z toho nic neměl. Washington prosperoval a lidé přicházeli o místa. Jejich vítězství nebyla vaše vítězství, jejich triumf nebyl váš triumf. Zatímco oni slavili, měly rodiny této země málo co slavit. To vše se ale mění. A začínáme právě taky a teď.”
„Už nechceme akceptovat politiky, kteří jen hovoří a neustále si na něco stěžují a nikdy nic neudělají. Čas planých řečí je pryč. Teď přichází hodina činů. Nedovolte nikomu, aby říkal - to nedokážeme,” prohlásila nově zvolená hlava státu.
Už vás nikdo nebude ignorovat

Nahoru

Re: změna v NY. Svoboda i Šándor: Až Trump nám otevřel oči

Šándor: Škoda, že jsme si uvědomili naši slabost, až když přišel Trump
20. ledna 2017 16:12
Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor ve speciálním vydání pořadu Rozstřel zalitoval, že ČR i Evropa potřebovaly Donalda Trumpa, aby si uvědomila své problémy. Portál iDNES.cz připravil pořad s hosty, kteří komentují dění kolem Trumpovy inaugurace.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/videostudio-idnes-inaugurace-trump-prezident-usa-andor-sandor-pvn-/domaci.aspx?c=A170120_142631_domaci_jw

http://zpravy.idnes.cz/videostudio-idnes-cz-trump-inaugurace-cyril-svoboda-pci-/zahranicni.aspx?c=A170120_114001_zahranicni_jw
Svoboda: Trump je nadějí na šok, který všechny zmátoří
20. ledna 2017 14:01
Donald Trump je v očích bývalého ministra zahraničí Cyrila Svobody spíše nadějí než zdrojem obav. „Nadějí, že pouze šok všechny trochu zmátoří,“ prohlásil Svoboda ve speciálním Rozstřelu iDNES.cz k inauguraci Donalda Trumpa prezidentem USA.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/videostudio-idnes-cz-trump-inaugurace-cyril-svoboda-pci-/zahranicni.aspx?c=A170120_114001_zahranicni_jw
Trumpa v úvodu odmítl označit za kontroverzního či vyhraněného politika s poukazem na to, že zatím Trump politikem nebyl a do veřejného dění teprve vstupuje. „Zatím ho jako politika neznáme,“ poznamenal Svoboda.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY..Moc do ... jsme tu měli v r. 1948

The Indepedent: "Donald Trump podkopal demokracii, jakmile byl uveden do úřadu prezidenta. Lidé vždy vnímali politiky jako sobce, ale toto je něco jiného. Trump nejenže strhal jednotlivé politiky, ale strhal celou politickou třídu a politický systém, který ho vynesl tam, kde je
The Times : "Donald Trump přednesl projev pro zemi, která stojí na okraji propasti. Jeho řeč byla absurdně přemrštěná, téměř hloupá. Říci, že Amerika čelí krveprolévání, je urážkou inteligence posluchačů,"
Der Standard : Nyní vládne v Bílém domě "čistý populismus",
The Guardien :Jeho nacionalismus pod heslem Amerika na prvním místě je hrubý a nestoudný.
Švýcarský list Neue Zürcher Zeitung podotkl, že "ve stopách velikánů jako George Washington, Abraham Lincoln a Franklin Roosevelt se nově zvolený prezident jeví jako chuligán". Podle švýcarského deníku se Američané rozhodli pro "riskantní experiment, za jehož neúspěch draze zaplatí".

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Tady podrobněji:
http://www.lidovky.cz/trump-se-podle-tisku-v-inauguracnim-projevu-rozchazel-s-realitou-p9u-/zpravy-svet.aspx?c=A170121_094529_ln_zahranici_ele#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

Stručně: inaugurační řeč = bullshit. Nepřipomínalo vám to chvílemi taky "spálenou zemi"?

http://www.lidovky.cz/protitrampovske-demonstrace-pokracuji-jiz-patym-dnem-do-ulic-vysli-i-studenti-gc4-/zpravy-svet.aspx?c=A161114_193621_ln_zahranici_ELE

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Američané se nestydí za své křesťanské kořeny. Prezident Trump chce primárně usilovat o blaho občanů země, v níž byl zvolen do nejvyššího úřadu. Přál bych si, aby se toutéž cestou vydalo vedení EU.

Druhá tvář Trumpovy inaugurace - Blog iDNES.cz
Bez ohledu na to, kdo koho jednou za čtyři roky střídá (výjimkou jsou případy druhého funkčního období US prezidenta), je inaugurační ceremonie ve Washingtonu svátkem pro každého bytostného demokrata a přítele Spojených států.
lubomirstejskal.blog.idnes.cz|Od iDNES.cz
http://lubomirstejskal.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=581813

.

Nahoru

Pozitivní změna v NY. Trump-starejme se o blaho svých zemí

Prezident Trump slíbil svým občanům, že se USA bude starat v první řadě o blaho své země tj. USA.
Vyzval ostatní země, aby učinily to samé. Podle Trumpa máme i my blahobyt ve svých rukou. Je třeba na tom dále pracovat.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY. Trump bude dobrý pro Ameriku i svět

http://zpravy.idnes.cz/rozstrel-haskova-coolidge-americky-prezident-inaugurace-pmc-/zahranicni.aspx?c=A170118_125741_zahranicni_ane
Trump bude dobrý pro Ameriku i svět, řekla Hašková Coolidge v Rozstřelu
Bývalá asistentka pěti amerických prezidentů a odbornice na etiketu Eliška Hašková Coolidge fandila během voleb Donaldu Trumpovi, který se v pátek ujal prezidentského úřadu. „Jeho zvolení bude dobré pro Ameriku, ale i pro svět,“ uvedla Hašková Coolidge v mimořádném víkendovém Rozstřelu.
„Donald Trump má čistý štít. V této době je lepší mít někoho, kdo sice nemá moc politických zkušeností, ale zato něco postavil a umí vyjednávat,“ řekla bývalá pracovnice Bílého domu v rozhovoru s moderátorem Martinem Moravcem.
Souhlasí přitom s novým prezidentem, že dosud vládla Američanům pouze malá skupina vlivných lidí z Washingtonu. „Hlavně peníze hrály velkou roli,“ uvedla Hašková Coolidge s tím, že nyní Trump přinese pozitivní změnu.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY ? Miliony lidí protestují proti Trumpov

Po celém světě protestují lidé proti politice D. Trumpa
Mezi známými osobnostmi, které se zúčastnily sobotního pochodu ve Washingtonu, nechyběly zpěvačky Madonna a Cher, herečky Julia Robertsová a Scarlett Johanssonová či bývalý ministr zahraničí John Kerry. V New Yorku byly na demonstraci vidět například herečky Helen Mirrenová a Whoopi Goldbergová, v Los Angeles zase Jane Fondová.
„Pochodujeme tady dnes za morální jádro tohoto národa, proti kterému náš nový prezident vede válku. Naše důstojnost, náš charakter, naše práva jsou terčem útoků a nenávist se včera ujala moci. Ale prezident není Amerika... My jsme Amerika,” řekla shromážděným zástupům ve Washingtonu herečka America Ferreraová.

Nahoru

Re: Mši pro Trumpa celebroval i muslimský duchovní.

Křesťanské kořeny byly, mnohdy velice krvavě, Americe vnuceny evropskými imigranty.
Amerika akceptuje všechna náboženství, což zdokumentovala jak samotná inaugurace, tak inaugurační mše v kostele sv. Petra i Pavla.

Nahoru

Re: Trump-starejme se o blaho svých zemí ?

Pokud by se takto sobecky chovaly západní země EU, tak by do naší vlasti nepřiteklo ročně 100-120 mld. Kč.
Každý rozumný člověk si všimne, kolik toho tady bylo postaveno a podpořeno z nesobeckých států.
Rozdíly v Evropě by se neustále zvětšovaly. K čemu by to asi vedlo?
Jinak pokud někdo tvrdí, jak se EU, česká vláda atd. nestará o blaho svých obyvatel, měl by to podpořit racionálními argumenty.
Jinak to zůstává v rovině názoru mnoha politologů, že projev Trumpa byl urážkou soudně myslících lidí.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

Poslouchal jsem v pátek Trumpův inaugurační projev. Jako bych slyšel Gustáva Husáka tak někdy před 30 roky. V sobotu jsem ho pak ve zprávách slyšel, jak říká, že si ho psal sám .....

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY Trump epochální a ohromný

Amerika si už zvykla na jeho posedlost sebou samým, uniká ji chvastounství a neuvědomuje si, že je to smutné svědectví o zemi, která zvolila právě Trumpa, napsal The New York Times. S Trumpem USA podle listu vstupují do éry arogance. Jeho první kroky po příjezdu do Washingtonu vedly ve čtvrtek do jeho hotelu, jehož sál označil za úžasný a řekl, že to místo musel postavit génius. Tvrdí neověřitelné, totiž že USA budou mít vládu s vůbec nejvyšším IQ. Neustále poukazuje na to, že vše, co on dělá, je epochální a ohromné.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/trump-projev-kapitol-arogance-dek-/zahranicni.aspx?c=A170122_111859_zahranicni_lve

Nahoru

Re: Trump-starejme se o blaho svých zemí ?

Panu R.: USA jsou též unií států, v níž dochází k přerozdělování peněz z federálního rozpočtu ve prospěch méně rozvinutých či na zmírnění škod v důsledku přírodních katastrof atd.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Odpověď panu Z.: Pro začátek by bohatě stačilo ochránit hranice Schengenu proti možným agresorům, teroristům a nelegálním migrantům. Opakuji, že proti legální migraci nic nenamítám, naopak jsem přesvědčen, že nově příchozí mohou být obohacením pro naši společnost.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY?

To jste ale hodně vedle, pane doktore ...

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Panu OV :o). USA je jednotná federace, stejně jako Německo, Rakousko, Švýcarsko, Belgie, Rusko atd.
Srovnávat stupeň jejich integrace s EU, kde každý přeci hájí své "národní zájmy" ( především postkomunistické země ), lze asi těžko.
Přesun peněz z vyspělých států do méně rozvinutých je dobrovolná, nikdo v EU to nemůže nařídit. Stejně jako pomoc ČR s přijetím pouhých 1,6 tis uprchlíků. Na rozdíl od exekutivy USA, což je jediná osoba - president.
...Pro začátek by bohatě stačilo ochránit hranice Schengenu ... to je " české zaklínadlo" ( přitom v praxi tu nejsme schopni zabezpečit ani chodce před padajícími domy nezodpovědných majitelů, což Vám nevyčítám) . Bohužel již neříkáme to podstatné B, jak? Sami pamatujeme neprodyšnou " hráz " míru a socialismu. Já ji osobně zažil i v bývalé NDR na Berlínských jezerech. To je nereálné.
Asi tu chybí v EU jednotná výkonná moc. Mít EU jako federaci, bylo by to jednodušší. Ale to je pro politiky "ochránce národních zájmů" nepřijatelné. Co by pak dělali.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pan Chot má pravdu. Bylo to ještě horší.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY Trumpova miliardářská exekutiva

Zde je přehled všech osob, kterými se Trump obklopil. Miliardáři, bez politických zkušeností, běloši a popírači klimatických změn
http://infographics.economist.com/2017/Trump/TrumpGraphic.html

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

S tou EU plně souhlasím - EU komise by chtěla federaci, ale její činnost spíše státy odrazuje, když ne politiky, tak veřejnost. Máme Schengen, ale po EU se proběhne milión lidí a pak se řeší co s nimi. EU by chtěla svoji armádu, o generalitu by nebyla nouze, ale jaksi nemá vojáky, kteří by byli schopni kdekoli efektivně zasáhnout. EU komise by chtěla mít jednotnou zahraniční politiku, ale zájmy Francie jsou třeba v Africe úplně jinde, než zbytku Evropy - spíše nezájem. Španělsko má stále živější komunikaci s Jižní Amerikou, než zbytek EU.
Komise, než by se smířila s realitou, přitvrzuje a zozvolňování EU tak pomáhá - no kdo che kam, pomozme mu tam. kt

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY Trumpova miliardářská exekutiva

B. Pečinka na Facebooku: "Devadesát procent členů Trumpova kabinetu jsou špičky svých oborů, absolutně kredibilní figury."
Předseda EK J.C.Juncker není miliardář, má politické zkušenosti na rozdávání a podporuje vydávání miliard na boj proti oteplování. V očích pana Růženína má tedy patrně pouze jediný handicap, a to, že je běloch. Dle mého názoru je to však arogantní neinvenční opilec, který dělá EU ostudu.

Odpověď pí Šepsové na příspěvek - viz níže: Mně je sympatické, že paní Hašková-Coolidge má v pětasedmdesáti tolik elánu. Je to hodně americké. D. Trump v sedmdesáti doslova srší energií a prezentuje dalekosáhlé plány, co všechno chce udělat. Tím může inspirovat seniory nejen ve své domovské zemi, ale třeba i v ČR potažmo v Novém Boru a okolí.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Trumpovi a jeho administrativě ponechme 100 dnů, hic Rhodos, hic salta...
Opravdový státník by neměl vůbec reagovat na to ,kolik lidí kde bylo na jeho inauguraci a obvińovat média,že "ořezala " snímky-patrně i ty z výšky. Trochu mne zaráží veletoče názorů,i když, jak říká náš prezident,jen idiot je nemění - např. CIA před inaugurací byla nepřítelem číslo jedna pomalu a jen překročil široký Potomac a dorazil do Langley, chválou nešetřil .
Pobavila mne Eliška Hašková-Coolidge,neb by prý ve svých 75ti letech brala post velvyslance v ČR. Možná,že na to místo bude tlačenice,jen,aby to nevedlo k nějaké dívčí válce...
Hezký den

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Trumpovi a jeho administrativě ponechme 100 dnů, hic Rhodos, hic salta...
Opravdový státník by neměl vůbec reagovat na to ,kolik lidí kde bylo na jeho inauguraci a obvińovat média,že "ořezala " snímky-patrně i ty z výšky. Trochu mne zaráží veletoče názorů,i když, jak říká náš prezident,jen idiot je nemění - např. CIA před inaugurací byla nepřítelem číslo jedna pomalu a jen překročil široký Potomac a dorazil do Langley, chválou nešetřil .
Pobavila mne Eliška Hašková-Coolidge,neb by prý ve svých 75ti letech brala post velvyslance v ČR. Možná,že na to místo bude tlačenice,jen,aby to nevedlo k nějaké dívčí válce...
Hezký den

Nahoru

Re: Pozitivní změna v NY.

Pane Doškáři, doporučuji založit nový díl tématu, neboť jsme se s příspěvky dostali na další stranu.

Nahoru

Pozitivní změna v Nb. Založili jsme další stranu.

Založili jsme na popud pana Válka další stranu.

Mohla by se jmenovat Trumpovy děti.Trumpovy děti mohou mít na rozhodování svého otce značný vliv tvrdí totiž různé komentáře

Lepší, ale přeci jenom bude založit nový díl tématu.
Za chvíli to zkusím.

Nahoru

Re: Pozitivní změna v Nb. Založili jsme další stranu.

Ufff - to jsem se lekl, při čtení nadpisu, že skutečně vznikla 203. nebo kolikátá to nová strana či "hnutí" :-)))
Ten češtin :-)

Nahoru

změna v NY.Trump: Nepotřebujeme další imigranty z prd... světa

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/460305-nepotrebujeme-dalsi-imigranty-z-prd-sveta-pr ohlasil-trump.html
Nepotřebujeme další imigranty z prd... světa, prohlásil Trump
O tom, že americký prezident Donald Trump nejde pro jadrnější slovo daleko, se mohla ve čtvrtek přesvědčit skupina senátorů, která s ním projednávala migrační reformu. Během diskuse prezident pronesl, že Amerika nepotřebuje další imigranty z „prdelí světa“.
Pro někoho vyjádření positivní pro někoho negativní. Pro někoho silně vulgární, někteří však tvrdí, že jde o špatný překlad.

Nahoru

Re: Pozitivní změny ve Washingtonu.

Bilance výsledků prvního roku prezidentského mandátu a výzva ke společné práci obou parlamentních stran byla hlavním obsahem poselství o stavu unie, které z kongresové tribuny přednesl prezident USA Donald Trump.
Republikáni ocenili proslov Trumpa častým potleskem ve stoje. Demokraté nepřítomně mlčeli. Projev ignorovali.
Trumpovi se od listopadu údajně velmi daří.
Největší úspěch:
Nejnižší nezaměstnanost za posledních 45 let.
Nejnižší nezaměstnanost afro američanů v historii USA.

Nahoru

Re: Pozitivní změny ve Washingtonu.

Další pozitivum
Americká Wall Street v pondělí zažila nejhorší den za poslední roky. Akcie prudce oslabily a Dow Jonesův index se během dne dostal téměř pod 24 000 bodů. Média propad přirovnávají k počátku ekonomické krize.
Americký prezident Donald Trump si v minulosti připisoval zásluhy za růst zdejších akciových trhů. K pondělnímu poklesu se na svém Twitteru zatím nevyjádřil.
Trumpovi se daří skutečně údajně

Nahoru

Re: Smršť výprodejů klátí světové akciové trhy, i burzu v Praze

Smršť výprodejů klátí světové akciové trhy. V červených je i pražská burza
6. února 2018 12:39
Akciové trhy napříč časovými zónami zažívají nejhorší hodiny za dlouhá léta. Barometr zdraví amerických podniků Dow Jonesův index v pondělí odepsal rekordních 4,6 procenta. V úterý ráno na výprodej amerických akcií zareagovaly burzy v Japonsku, Hongkongu. Vlna poklesu se následně přesunula do Evropy. Pražský burzovní index PX v úterý odpoledne odepisuje více než 2 procenta.
Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/burza-usa-vyprodej-urokove-sazby-praha-d9y-/eko-zahranicni.aspx?c=A180206_113621_eko-zahranicni_rts

Nahoru

Re: Pozitivní změny ve Washingtonu, jak nás klátí Trump

Naštěstí Kč navázaná více na Euro ztratila ztratila pouze 2%,
Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, se během pondělního obchodování propadl až na 23 923,88 bodu, tedy téměř o 1600 bodů.
Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/burza-usa-vyprodej-urokove-sazby-praha-d9y-/eko-zahranicni.aspx?c=A180206_113621_eko-zahranicni_rts
Nezbývá než zatleskat Trumpovi ve stoje.

Nahoru

Re: Pozitivnvně ve Washingtonu. Trump připravuje Rusko na válku

Tak jsme se zas dočkali světlých zítřků. To byla opravdu, ale opravdu úžasná podpora . Kam vedou lidstvo lidé, přesvědčení o své dokonalosti a jedně správných názorech.
Gazeta ru..Na pozadí propadu ruských trhů a nových sankcí proti ruskému podnikání pohrozil americký prezident Donald Trump Moskvě raketovými údery v Sýrii. Debata o sankcích přechází v debatu o válce a na mysl se dere myšlenka, že nemožné se stane možným. Trump zvyšuje sázky, protože ohroženo je jeho postavení prezidenta, a to i kvůli sexuálnímu skandálu s pornohvězdou.

Ti co nám předkládali tu pozitivní změnu mohou být spokojeni

Nahoru

Re: Pozitivní změny ve Washingtonu. Bude třetí světová?

Tak nám tu byly vysvětleny názory Robejška, Colidge, Kurase, podpora Klause, Zemana a Ovčáčka, kteří to říkali jasně ! Jde to evidentně k lepšímu, jak se předpokládalo!

Nahoru

Re: Pozitivní změny ve Washingtonu. Již se dočkali

Tak ti, co tak jásali nad pozitivní zprávou se jistě dočkali. Včetně očekávání od těch, kteří měli taky slušně našlápnuto. Mohou jásat naplno. First America!

Nahoru

Re: Pozitivní změny ve Washingtonu.

Nejvyšší čas vypsat plebiscit o vystoupení z NATO (kam byl český národ zavlečen). Pokud si občané sami rozhodnou že nechtějí být spojenci neonacistů tak vyhlásit neutralitu. Já osobně považuji neutralitu za jediný existující demokratický status. Malá poznámka...ne, opravdu referendum o vstupu do NATO nebylo, to si ovčané pletou s referendem o EU.

Nahoru