FBC S&H čeká zápas pravdy

Verze pro tisk |

Letošní sezóna druhé ligy mužů se pomalu láme do své druhé poloviny a elitní tým FBC má na programu poslední dvoukolo před odvetnou částí. V 9. a 10. kole přicestují na novoborskou palubovku týmy ze západu Čech, mužstva Rokycan a Plzně.

Tyto zápasy se dají nazvat zápasy pravdy, jelikož ukážou, jak je českolipské mužstvo připraveno na útok na postup do baráže o první ligu.

V sobotním zápase Česká Lípa změří síly s Rokycany, které si odbývají svojí druhou sezónu ve druhé lize. Po loňském raketovém startu se nakonec dostali do klidného středu tabulky, kde v klidu tráví i letošní sezónu. Rokycany jsou známé svým fyzickým stylem hry, kterému trochu chybí taktická vyzrálost. Mužstvo táhne v letošní sezóně duo Peterka-Kanta, které si dohromady připsalo 21 bodů. Při pohledu na výsledky Rokycany zaujmou velmi vyrovnanými výsledky, posledních pět zápasu buď o branku vyhrálo, nebo prohrálo. Výsledky se Sokolovem či Lovosicemi naznačuje, že muže nečeká jednoduché utkání.

Nedělní zápas se dá nazvat zápasem o všechno, v případě vítězství domácích, Česká Lípa odrazí útok svého soupeře a dostane se do náskoku pěti bodů právě před plzeňským týmem. Tým Plzně čeká v sobotním zápase Turnov, kde se nedá předpokládat klopýtnutí rivala. Mužstvo Plzně působí pod vedením trenéra Strejčka ve druhé lize několik sezón, každým rokem lépe zúročují kvalitní práci s mládeží a i díky tomu mají letos poprvé postupové ambice do barážového systému druhé ligy. V týmu Plzně se dá vyzdvihnout především osobnost Karla Eichlera, který několik let dokazuje, že jsou pro něj určeny lepší soutěže, než je právě druhá liga. V letošním ročníku se drží v závěsu za Petrem Procházkou, připsal si ze šesti zápasů 13 branek a 4 asistence. Další zajímavou tváří je Jan Cabal, který nakouknul dokonce i do extraligy.

Z tábora S&H bude chybět Jakub Karel, který si u mantinelu nepříjemně poranil ruku v minulém kole a trenér Štěpán Slaný který si plní své reprezentační povinnosti na MS ve Finsku.

FBC S&H Česká Lípa – FBC Sokol Rokycany – TJ Jiskra Nový Bor, 4.12. 19:00

FBC S&H Česká Lípa – FBC Plzeň – TJ Jiskra Nový Bor, 5.12. 16:00

Nahoru