Den s policií a dalšími složkami IZS navštívily stovky diváků

Verze pro tisk |

V sobotu 10. září od 10.00 do 15.00 strávili policisté, českolipští městští strážníci a záchranáři společný čas s veřejností na autodromu v Sosnové. Konal se zde již 15. ročník "Dne s policií a dalšími složkami integrovaného záchranného systému".

Návštěvníci si mohli zblízka prohlédnout techniku záchranářů a policistů včetně unikátního policejního vozidla tovární značky TATRA FORCE 8×8, které je určeno pro přepravu nebezpečného materiálu v režimu ADR, výbušnin a zejména nalezené munice a leteckých pum z období druhé světové války.

Jednotlivé složky integrovaného záchranného systému představily na autodromu své činnosti i simulované zásahy. Diváci tak mohli vidět zákroky ústecké policejní zásahové jednotky proti nebezpečným pachatelům, zákrok dopravních policistů za využití nového služebního vozidla v civilním provedení značky Škoda Octavia, společný zákrok záchranářů při simulované hromadné dopravní nehodě a nebo také pražskou jízdní policii a policejní psovody se služebními psy v akci.

Pořadatelé akce rovněž připravili pro děti nejrůznější naučně zábavné programy, kde se seznamovaly s dopravními značkami a pravidly bezpečného chování v silničním provozu a nebo se základy poskytování první pomoci. Na airsoftové střelnici si mohli malí i dospělí návštěvníci například vyzkoušet své střelecké schopnosti a nebo dovednost v tom, za jak dlouho si dokáží obléknout oblek protichemické ochrany včetně masky.

alt
alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: Den s policií a dalšími složkami IZS navštívily stovky ...

Dost mi vadilo, že na došlých tištěných pozvánkách chybělo datum té akce. Tak teď už vím, že ji mohu s obecní nástěnky sundat.

Nahoru