Rezerva Arsenalu remizovala s Košťálovem

Ve 14. kole I. A třídy hostil B-tým Arsenalu celek Košťálova. Šlo rovněž o souboj dvou sousedů v tabulce, neboť před tímto kláním měla obě mužstva shodně čtyřiadvacet bodů a dělila se o páté, respektive šesté místo.

Góly začaly padat až ve druhé půli, nejprve otevřel skóre hostující Jaroslav Cerman. Vzápětí však vyrovnal Martin Finklár a nerozhodný výsledek 1:1 vydržel až do konce.
Domácí začali aktivněji, Kaňkovský svým důrazem vybojoval roh. K zahrání této standardní situace se postavil Šíma, který poslal míč přesně na hlavu Miroslava Fuliera, jenž ale netrefil zařízení. O několik minut později hlavičkoval mimo také Kaňkovský.  Poté zakombinovala dvojice Coufal – Kosina, českolipská obrana byla pozorná. Coufal pak poslal na Chadrabu střílený centr, s nímž si Chadraba poradil. Do slibné pozice se ve vápně probíjel Zeman, následně se k balónu dostal Finklár. Ihned poslal nadýchaný centr na Zemana, jenž se však ocitl v ofsajdu. Ve 13. minutě se snažil Zeman adresovat pas na Kaňkovského, ten měl mičudu na dlouhou nohu. Košťálov nechtěl zůstat pozadu a zahrozil Janatou. V 19. minutě mohli Českolipští poprvé slavit, Kaňkovský přiťukl na Zemana, který v šestnáctce našel úplně volného Půlpána, jehož hlavička skončila na břevně. Brankář Košťálova Drahoslav Věrný byl neustále v permanenci. Zasahovat musel proti Kaňkovskému, následně také proti Šímovi, který zakroutil z rohu kulatý nesmysl do brány a Věrný vyrážel konečky prstů. Zodpovědnost chtěl vzít na sebe Lukáš Stránský, českolipskou defenzivou se ale neprobil. Ve druhé polovině úvodní půle třikrát zazlobil Zeman, nejprve vystrašil Věrného střelou z pětadvaceti metrů. Poté svůj průnik zakončil ranou do boční sítě. Největší šanci spálil ve 31. minutě, když sám před Věrným poslal míč mimo tři tyče. Těsně před koncem prvního poločasu vytáhl skvělý zákrok Chadraba poté, co se před ním objevil tváří v tvář Lukáš Stránský.

Do druhé části hry vstoupili hosté mnohem aktivněji a hráči Arsenalu nevěděli, kam dřív skočit. Nebezpečný projektil Tomáše Holce vyrazil s vypětím všech sil Chadraba. Svého spoluhráče napodobil Coufal, ovšem dopadl stejně, jako Holec před ním. Několik sekund nato pálil tvrdě Stránský. V 55. minutě byl Košťálov za svoji snahu odměněn vedoucí brankou, po závaru v pokutovém území domácích se k míči dostal Jaroslav Cerman a překonal Chadrabu – 0:1. Hned z protiútoku Českolipští vyrovnali, vyběhnuvšího Věrného přehodil Martin Finklár – 1:1. Vítězný gól měl na kopačce Kaňkovský, sám před Věrným však selhal a levačkou poslal mičudu do zámezí. O jedinou žlutou kartu tohoto duelu se postaral domácí Tomáš Pětioký, který v 58. minutě vystřídal Půlpána. Velkou příležitost měl Karel Janata, ale trefil pouze brankovou konstrukci. V samotném závěru se do slušné šance dostal Kaňkovský, nýbrž skóre se už nepohnulo, a tak si oba týmy připsaly do tabulky bod za remízu 1:1.

Trenér Arsenalu Bohuslav Najman: „Bohužel jsme nemohli vyhrát, protože jsme v první půli neproměnili šance, které jsme si vytvořili. Rozchytali jsme soupeřova brankáře. Naštěstí jsme vyrovnali ihned poté, co jsme inkasovali. Když jde náš útočník sám na bránu a nedá gól, tak nemůžeme vyhrát. Ke konci už to byla z naší strany křeč, protože jsme se snažili dát gól, ale už asi nebyly síly na to, abychom ještě skórovali. V jednu chvíli nás podržel brankář Chadraba, který zlikvidoval obrovskou šanci soupeře, a udržel tak výsledek 1:1.“

ARSENAL Česká Lípa B – FK Košťálov 1:1 (0:0)
Branky: 56. Finklár – 55. Cerman
Rozhodčí: Kowalík – Hanousek, Šubrt