Jak junioři doma šest bodů vyfinišovali

Poslední zastávkou juniorské sezony byla ,,domací" novoborská Jiskra, kde se nejhezčí tým českolipského FBC utkal o konečné třetí místo s Plzní a florbalový rok měl zakončit relativně jednoduchým vítězstvím nad Domažlicemi. Junioři se vyhecovali už během týdne, kdy uspořádali focení u týmového guru, Martina Wendlera, a tak se všichni těšili na příjemně strávenou sobotu.

FbC Česká Lípa 6:3 FBC Plzeň
Zápas pravdy. Zápas o bednu. Junioři nechtěli znovu jako minulý rok prohrát sázku s koučem, tím pádem mu dlužit další sud piva a tak se museli sakramentsky snažit, aby potěšili všech 19 diváků v hledišti vítězstvím. Česká Lípa jako ve většině zápasů diktovala tempo hry a byla lepším týmem, avšak skore dlouho zůstavalo bezbrankové. To až v 8.minutě Nágr obkroužil branku a zavěsil balonek k přední tyči. Nebyli by to ale severočeši, kdyby za 23 sekund nebyl stav srovnán. Ba co víc, v 11.minutě vedla Plzeň 1:2. Junioři však dál drželi opratě zápasu ve svých rukách a do konce prvního dějství práskl do koní nejdříve rychlík Nágr a 6 sekund před sirénou využil přesilovou hru Jirsa. Do šaten se tak šlo za stavu 3:2 pro domácí. Druhá třetina zase přinesla čekání na gól. To rozseknul až v páté minutě blonďatý buldoček Švorc, který svou nadvakrát zahnutou holí prostřelil vše co mu stálo v cestě. Svůj poslední gól v zápase přidala i sporadicky do útoku vyrážející Plzeň. Hostující Lavička přetavil přesilovou hru v branku v čase 8:24. Začátek posledního dějství znovu načnul Švorc a mohl tak poslat do hlediště polibek plný něhy. Brankový účet zápasu uzavřel ,,Hat-trick Hero" Nágr tři minuty před koncem a mladé pušky tak mohli slavit, už skoro jásné třetí místo.
Body: Tichý 0+1, Vnuk 0+1, Jirsa 1+2, Nágr 3+0, Švorc 2+1

TJ Jiskra Domažlice 8:14 FbC Česká Lípa
Po dlouhém hodnocení sezony se mohli junioři vrhnout na Domažlické hochy, kteří se krčí u konce tabulky. Zápas rozhodně nebyl tak jednoduchý jak do něj severočeší vstupovali. Sice už po půl minutě otevřel skore Roman Beránek, ale to bylo to jediné na co se domácí tým zmohl. Divoká první třetina skončila 4:5 a nepřítomné výrazy na lavičce leccos naznačovali. Jestli ovšem byla první třetina divočina, ta druhá byla horor. Domažlice vyrovnali hru a podnikali odvážné výjezdy s balonem do otevřené obrany soupeře. Po druhém dějství tak na světelné tabuli svítilo hrozivé skore 6:6. Třetí třetina přinesla gól až v páte minutě. Gól do branky Jirky Krčála, který nastartoval salvu z českolipských čepelí. Během dvou minut severočeší pětkrát skórovali a rozhodli tím ušmudlaný zápas. Ten se odehrál už v exhibičním tempu a s úsměvy na rtech. Poslední minutku slávy v juniorské lize si užila formace loučící se s florbalovým mládím. Sezonu tak 17 sekund před závěrečnou sirenou zakončil brankou Borek. Symbolicky a stylově. V úplném závěru ještě Domažlice odvolali golmana, když soupeř rozehrával volný úder z jejich rohu. Námaz před prázdnou bránu však neproměnil freestylový král Bureš. Juniorka se tedy se ziskem 6 bodů rozloučila se svojí nejlepší sezonou v historii klubu a trenér Slaný, leč nempřítomný měl slzy na krajíčku.
Body: Tichý 3+1, Vnuk 0+0 :-D , Jirsa 2+3, Beránek 1+1, Kolář 1+1, Nágr 2+1, Borek 1+1, Švorc 1+1, Černák 1+0, Novák 1+0, Bureš 1+1