Sto pohledů na Českolipsko – čtvrtý díl

Verze pro tisk |

Přináším pravidelnou reportáž z naší výzvy o dobytí sta pohledů na Českolipsko.

Stále platí, že splněno mají jen dva účastníci (soumarr a Jabuna). Zatím neodhalili svou totožnost, takže je nemůžu pozvat na podcast. Předpokládám, obzvlášť pokud vydrží počasí, že během víkendu přibude třetí stovkař – Honza Kobryn, který má nyní 97 peakpointů.

Čtvrté místo společně sdílejí Dagmar Majková a Pokorný Václav s 83 výstupy. U nich je stovka pravděpodobná minimálně do příští reportáže. Šestý je Enrico (76), kterého jsem potkal na dvou kopcích během předminulého týdne. Sedmý je MP učedník (69), osmý Nespor Pavel (60), deváté místo sdílejí Jana Lö, PaLo (56).

Čtrnáct účastníků už má přes padesát výstupů a má tak právo se stavit u stánku v Doksech u hlavního parkoviště, kde jim Honza Kubata po ukázání aplikace natočí zdarma zmrzlinu. Byl jsem to minulý víkend omrknout a vše funguje. Zmrzliny, které zbydou, budou vylosovány jako jedna z hlavních cen.

Mezi dalšími cenami jsou piva z Pivovaru Lípák (několik sudu v celkovém objemu sto litrů), piva od pivovaru Vagabund, dále předměty z českolipského informačního centra nebo e-shopu aplikace Peakpoint. Připomínám, že hlavní ceny se losují a vyhrát tak může kdokoliv, kdo do konce roku 2021 vyleze aspoň na sto vyhlídek ve výzvě. Je jich více než sto, abyste si mohli vybírat a neztratili motivaci ani po zdolání stovky. Postupně přidávám další, ale tento týden jsem tak neučinil. Z takřka stoprocentní úspěšností můžete používat tuto mapu k lepší orientaci.

Jak se do výzvy zapojit, zjistíte nejlépe v úvodním článku. Momentálně je nás už 146.

Další motivací k výstupům, a to i na kopce mimo výzvu, může být žebříček v aplikaci. Nejatraktivnější je pořadí těch, kteří zdolali nejvíce kopců. Třeba Pokornému Václavovi naše výzva pomohla už na páté místo. Kopců má na svém účtu již 290.

V desítce je ještě Frans Lemstra - devátý se 164 vrcholy. Jabuna a soumarr se 104 peakpointy začínají třetí desítku. Honza Kobryn je 23., Enrico 42., MP učedník 46., Nespor Pavel 61., PaLo 69., Jana Lö. 70., Hana Landová 71., Luigi Cicina 72., Irena Sedinová 76., Vondris 77., Vasil Dogaru 90. Mně se i díky dvěma kopcům z tohoto týdne podařilo udržet první stovku a jsem 95.

Uživatelů aplikace je momentálně 7661.

Připomínám, že někteří si ještě nevyzvedli ceny z předchozí výzvy. Zkuste mě kontaktovat třeba na facebooku. Pokud nevíte, jestli jste vyhráli, je dobré si poslechnout podcast z losování.

Výhledy na Radobýl a z Radobýlu

Liščín

Nahoru