Sto pohledů na Českolipsko – třetí díl

Verze pro tisk |

Tipoval jsem, že by se mohl objevit šílenec, který dá sto kopců už do konce dubna. Realita je však ještě „horší“: našli se dva, kteří to stihli ještě dříve.

Jde o soutěžící pod nicky soumarr a Jabuna. A protože je neznám (aspoň pod těmito jmény), prosím je, aby se mi na facebooku nebo na mail barta@i-noviny.cz ozvali. Dáme spolu slíbený podcast. Celý jen o kopcích.

Ostatní chlácholím informací, že vítězi budou všichni, kdo do konce roku stovku kopců stihnou. Už se nás o to pokouší 140. A takto vypadá pořadí na dalších místech:

3. Honza Kobryn – 85

4. MP učedník - 69

5. Enrico – 66

6. Pokorný Václav – 63

7. Dagmar Majková – 62

8. Jana Lö, PaLo – 52

10. Hana Landová - 46

Ve hře je dvě stě piv z Pivovaru Lípák, sto zmrzlin, padesát cen z informačního centra a další odměny od autorů aplikace peakpoint.

Jak si v aplikaci stojí naši nejlepší borci?

Jestli jsem někoho nepřehlédl, tak z účastníků výzvy je v celkovém žebříčku uživatelů aplikace nejvýše postavený Frans Lemstra, který má 160 zdolaných hor a je devátý. V naší výzvě se však zatím krčí na 97. pozici. Uvidíme, jaké má plány. Jabuna už je 18., soumarr 19. (Jabuna si asi pípla dříve :)). Honza Kobryn je 32., MP učedník 43., Enrico 51., Palo 68., Jana Lö. 69., Pavel Nespor 79., Hana Landová 81., Vasil Dogaru 85., Luigi Cucina 88., Vondris 94., Milan Bárta 95.

Já moc aktivní nebyl, z provozu mě vyřadila škola, rýma, očkování. Ale přidal jsem pár nových kopců, ať ani ti nejlepší neztrácejí motivaci.

Konkrétně jsem opravil Borskou skalku, takže už na ní, někteří až napotřetí, získáte bod do výzvy (snad). A nově se dají odlovit tyto tři peakpointy: Trojzemí CZ, D, PL, Kamýk II, Schachtenstein. Naše sdílená mapa je už také doplněna.

Z kopců, které jsem navštívil přesně před týdnem, mě nakonec zaujala Lysá hora u Bělé. To bylo velké překvapení korunované skalním oknem pod vrcholem.

Jak se do výzvy zapojit, zjistíte nejlépe v úvodním článku.

Nahoru