Karatisté SPORT RELAX dobyli Anglii

Verze pro tisk |

KENNETH FUNAKOSHI KARATE WORLD CHAMPIONSHIP 2022

Snad nebude letištní kontrola zavazadel tak přísná, protože si domů vezeme 5 těžkých a cenných kovů. Českou republiku na MS FSKA reprezentovaly sestry Barbora a Adéla Znamenáčkovi. Na slavnostním nástupu jsme byli přivítáni hlasitým potleskem a Pavel Znamenáček převzal od pořadatelů plaketu MS. Toto skvělé a upřímné uvítání nás náramně povzbudiloa šli jsme do bojů. V pátek startovali senioři a  sobota patřila cadetům a juniorům.

Jako první nastupovala v pátek ráno Barbora Znamenáčková v disciplíně KATA women 1. DAN, která svým výběrem kata a bezchybným zacvičením, postupovala přes eliminační kola až do finále. Tam zvolila kata Unsu a výkon byl ohodnocen nejvyšší známkou a  zlatem pro ČR. V disciplíně  FUKUGO women (je soutěžní disciplína tradičního karate, které se účastní nejvyspělejší závodníci, neboť je zde nezbytně nutné ovládat kata i kumite,,začíná se s kata a končí zápasem kumite) tato disciplína bylo pro obě holky premiérou. Barča se dostávala přes závodnice vítěznými kata, ale i kumite. Závěr byl velmi těžký, jelikož FSKA dovoluje větší kontakt a reprezentantky si nic nedarovaly. Nakonec Barča tento fantastický den zakončila ziskem velmi cenného zlata pro Českou republiku.

V sobotu šampionát patřil cadetkám a juniorkám. Adéla Znamenáčková v disciplíně  KATA women15-17 years 5. kyu, nastoupila, ale bohužel v prvním kole jí nesedla zvolená kata a na praporky prohrála 1:4. Díky soupeřce, která ji vytáhla do repasáže (boj o 3. místo) se přes další kola probojovala až k bronzové medaili.

Samotná disciplína KUMITE women 15-17 years Ádě sedla úplně nejvíce a s převahou bodů v každém kole se dostala do finále. Soupeřku, která reprezentovala hostující zemi nakonec porazila a bere tu nejlepší příčku. V disciplíně FUKUGO, to bylo těžší, jelikož je nutné měnit kimona na kata a kumite. To je velmi stresující, ale vyplatilo se! Adéla pro ČR vybojovala zlato v této universální disciplíně.

Děkujeme všem fanouškům a příznivcům za podporu. Děkujeme našim partnerům Město Česká Lípa, Liberecký kraj, NSA, MEGA a.s., Vendys&V, Versana, Teldatcom, AMW-Trade.s.r.o., Gynekologie plus. Nestačili jsme si po nedělním příletu odpočinout a už nás čekal v pondělí příměstský tábor, na který jsme se moc těšili. Více o dění v klubu i náboru na: www.karate-znamenacek.cz

alt
alt
alt
Nahoru