Arsenal opět naděloval, David Halbich vsítil čtyři góly

Verze pro tisk |

Českolipští fotbalisté si po domácí porážce s Mostem (0:1) spravili chuť vysokou výhrou v Rakovníku 8:0. Čtyři góly vsítil David Halbich, který se tak vyhoupl mezi nejlepší střelce divize B.

 

V Rakovníku se vám povedlo vsítit čtyři góly. Podařilo se vám už někdy mezi muži dát tolik branek nebo je to pro vás premiéra?

Přemýšlel jsem nad tím cestou z Rakovníku a naposledy jsem dával čtyři góly v zápase dva roky zpátky za Lindavu proti Holanům, kde jich nakonec bylo celkem šest. A pak už to bylo až v dorostenecké kategorii za Varnsdorf.

 

A co hattricky?

Těch taky pár bylo (úsměv). Myslím že ve Skalici nebo v Novém Boru jsem nějaký dal, ale popravdě si to moc nevybavuji, svoje individuální statistiky si bohužel nevedu.

 

Pro ty, co třeba neměli možnost sledovat vaši kariéru, popište, kde všude jste dosud hrál?

S fotbalem jsem začínal v Novém Boru. Poté jsem přestoupil do Varnsdorfu, tam jsem prošel až do A-týmu, kde jsem si zahrál i pár zápasů ve druhé lize. Poté jsem ještě nějaký čas byl ve Štěchovicích ve třetí lize. Chvíli jsem působil i ve Skalici, odkud jsem přestoupil do Lindavy, kterou beru jako srdeční angažmá. Teď působím již třetí sezónu v Arsenalu Česká Lípa.

 

Vraťme se k zápasu s Rakovníkem. Je ten Rakovník opravdu tak špatný, že má po sedmi kolech jen jeden bod a skóre 1:26 či ta porážka 0:8 byla pro něj až moc nespravedlivá?

Nechci úplně hodnotit jiné týmy. Ano, ten výsledek vypadá krutě, ale tolik gólů jsme dali i Kladnu. Letos nám to naštěstí venku padá, a já si přeju kvůli našim fanouškům, abychom to předvedli i doma za to, jak nás v dosavadní sezóně podporují!

 

Po sedmi kolech jste druzí, spokojenost? Nemrzí vás některé bodové ztráty?

Lepší by bylo první místo! (úsměv)Určitě je škoda, že jsme ztratili body v Brandýse a doma s Chomutovem. A samozřejmě důležitý zápas o první místo s Mostem. Jednoduše řečeno každý zápas chceme vyhrát! Pokud budeme hrát naši hru, tak máme na to porazit v divizi každého!

 

Do konce sezony je ještě hodně daleko, přesto pomýšlíte na konečné "medailové" příčky?

Jak jsem říkal, každý zápas bychom chtěli vyhrát a na konci sezóny skončit na co nejlepším místě!

 

Doma jste zatím hráli čtyřikrát, z toho dvakrát v sobotu před necelými dvěma stovkami diváků a dvakrát v pátek, kdy se sešla víc jak dvojnásobná návštěva. Vnímáte to s hráči? Říkáte si, bylo by fajn hrát pravidelně v pátek?

Pátky vnímáme pozitivně. Ta atmosféra na ty dva domácí zápasy byla úžasná, přišlo daleko víc lidí, než když byl zápas v sobotu. Škoda že se nám nepodařilo ani v jednom utkání zvítězit. S klukama jsme se o tom bavili, ale jelikož nemáme osvětlení, tak ty pátky už ke konci sezóny jsou nerealizovatelné.

 

Jak se vám hraje s Jiřím Štajnerem? Měl jste už dříve možnost hrát s bývalým reprezentantem a hráčem evropské kvalitní ligy?

S někým, kdo měl takovou kariéru, jsem si předtím nezahrál. Jeho zkušenosti jsou znát v kabině, v každém tréninku a v neposlední řadě pak v zápase.

 

 

FOTBAL

 

Divize B

Rakovník – Arsenal Česká Lípa 0:8 (04)

7. Halbich David, 24. Baláž Pavel, 38. Halbich David, 40. Šíma Marek, 52. Halbich David, 54. Halbich David, 63. Šíma Marek, 68. Díl Jan

 

Krajský přebor

 

Novému Boru se sice při vstupu do sezony povedlo zvítězit, pak ale přišly čtyři porážky v řadě. Až teď v sobotu se zase novoborští fotbalisté mohli radovat. Další dva zástupci Českolipska naopak zažili porážky, přesto se na rozdíl od Nového Boru nadále drží v první polovině tabulky.

 

Nový Bor – Železný Brod 5:1 (4:0)

  1. Konečný Petr, 31. Konečný Petr, 40. Černý Dominik, 43. Broschinský Jan (pen.), 73. Stromecký Petr - 89. Kotlár Tomáš (pen.)

 

Višňová –Stráž p. Ralskem 1:0 (1:0)

  1. Michálek Ondřej

 

Skalice – Lomnice n. Popelkou 2:3 (0:2)

  1. Tschakert Tomáš, 57. Demke Lukáš - 6. Dlouhý Michal, 26. Valta Lukáš (vl.), 59. Lábek Michal

 

I.A třída

 

Mít po šesti kolech průměr obdržených branek 4,8 na zápas nesvědčí zrovna o kvalitním vstupu do letošní sezony. Přesně to se děje českolipské Lokomotivě, která si z Rynoltic přivezla velký debakl. Naopak Mimoň podruhé za sebou vyhrála a už se jí na 8. místě dýchá lépe.

 

Mimoň – Doubí 2:1 (1:1)

  1. Moc Karel, 66. Tandera Libor - 41. Rydval Jakub

 

Rynoltice – Lokomotiva Č. Lípa 7:1 (3:1)

4. Čermák Lukáš, 6. Čermák Lukáš, 8. Kopic Martin, 50. Hanzl Jakub (pen.), 68. Vacek Tomáš, 76. Kopic Martin, 90. Vacek Tomáš - 24. Horáček Miroslav

 

I.B třída

 

Radim Věchet opět střelecky řádil, proti Rozstání si tento dubnický kanonýr připsal hattrick a pomohl svému týmu se udržet v první polovině tabulky. V solidních výsledcích pokračuje Cvikov, který je zatím druhý. Naopak Doksy nadále čekají na bod, které se jim i přes deset branek v sezoně nepovedlo získat...

 

Cvikov – Žandov 5:1 (2:1)

  1. Krátký Kryštof, 27. Coufal Eduard, 77. Tima Václav, 78. Tima Václav, 87. Vávra Michal - 30. Džudža Ondřej

 

Doksy – Kamenice 0:7 (0:2)

  1. Miklovič Milan, 7. Vašíček Michal, 50. Miklovič Milan, 77. Hruška Marek, 82. Serdel Václav, 88. Vašíček Michal, 90. Vošvrda Radek (pen.)

 

Dubnice – Rozstání 4:1 (2:1)

  1. Věchet Tomáš, 56. Věchet Radim, 60. Věchet Radim, 16. Závodský Jakub - 28. Pavlů Matěj

 

 

FLORBAL

 

Českolipští florbalisté sice vstoupili do sezony porážkou, ale domácí „klokani“ to s nimi neměli lehké. Hosté dokázali v polovině zápasu dvakrát dotáhnout skóre na rozdíl jednoho gólu, poslední třetina však přece jenom patřila Bohemce.

 

 Superliga mužů

Bohemians – FBC Česká Lípa 10:6 (3:1, 3:4, 4:1)

branky: 8. Filip Forman, 16. Adam Růžek, 19. Matúš Gajdoš, 23. Jakub Buršík, 29. Jakub Buršík, 35. Karel Petrák, 41. Karel Petrák, 46. Jan Malič, 57. Karel Petrák, 58. Jakub Buršík - 9. Ondřej Kopič, 28. Radek Krajcigr, 30. Jaromír Ekl, 32. Milan Tichý, 36. Marek Dzierža, 55. Radek Krajcigr

 

 

FUTSAL

 

FTZS Liberec – Démoni Česká Lípa 6:1 (2:1)

 

I po třetím utkání sezony odcházeli českolipští futsalisté z palubovky se smutkem v duši. Po první půli to ještě vypadalo na možný bodový zisk, druhý poločas však vyšel gólově jasně pro Liberec.

 

Branky: 5.  Benek (Žoček), 17. Vik (Benek), 27. Žampa (Bína), 32. Jelínek (Bína), 36. Dlask, 39.  Benek (Jelínek) – 7. Bialek (Maur)

 

FC Démoni: Lukáš Lecjaks, Milen Kirov – Tomáš Fichtner, Matěj Maur, Miroslav Rott, Jonáš Klimt, Milan Bialek, Stanislav Bejda, Petr Zapletal, Pavel Caizl, Ondřej Havrda, Matěj Potoček, Martin Švec

Nahoru