Silvestr 2016/2017 pohledem Policie ČR

Verze pro tisk |

Policisté dohlíželi na silvestrovskou noc v posíleném režimu.

Krajské ředitelství policie Libereckého kraje významně posílilo v souvislosti se silvestrovskými oslavami výkon služby, a to zejména pořádkové policie. Od 7.00 dne 31. 12. 2016 do 7.00 dne 1. 1. 2017 přijalo operační středisko krajského ředitelství na lince 158 celkem 197 nejrůznějších oznámení od občanů, od půlnoci do dnešní sedmé hodiny ranní jich bylo 87. Občané si převážně stěžovali na rušení nočního klidu, narušování občanského soužití, na případy výtržností a fyzických napadání.

Mezi ty vážnější události silvestrovské noci patří zranění způsobená zábavnou pyrotechnikou. Včera odpoledne utrpěl od zábavné pyrotechniky na Českolipsku zranění v obličeji 13letý chlapec. Jeho zdravotní stav si vyžádal převoz do nemocnice. V nemocničním zařízení skončil i 16letý mladík z Liberecka, kterému pyrotechnika explodovala v ruce zhruba deset minut po půlnoci. Na svou neopatrnost doplatil krátce před půl jednou nad dnešním ránem rovněž 24letý muž z Českolipska, kterému zábavná pyrotechnika způsobila vážné poranění na ruce. Policisté nyní okolnosti všech tří případů vyšetřují a shromažďují podkladové materiály pro jejich právní kvalifikaci.

Operační středisko přijalo včera ráno například i žádost o vyhlášení pohřešování 17leté dívky ze Semilska, kterou postrádala její rodina. Policisté ji ještě v průběhu včerejšího dne vypátrali na Jablonecku. Mladá žena byla v pořádku. Dne 31. prosince před polednem policisté vyjeli k požáru skladu sběrných surovin do Hodkovické ulice v Liberci. Oheň zde způsobil statisícové škody. Vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru na místě vyloučil úmyslné založení požáru a za pravděpodobnou příčinu označil technickou závadu.

Policisty zaměstnal i 34letý muž z Českolispka, který dnes kolem půl druhé v noci prostřednictvím linky 158 oznámil, že v obci Ploužnice na Českolipsku vybuchne blíže nespecifikovaný nástražný výbušný systém. V průběhu hovoru se policistům dokonce představil svým vlastním jménem a ti ho pak krátce na to vypátrali v jedné z místních restaurací. K poplašnému telefonátu se přiznal, a protože byl silně opilý, převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici. Až vystřízliví, tak ho vyslechnou do protokolu a rozhodnou o dalším postupu vůči němu. V Ploužnici se žádný nástražný výbušný systém nenacházel.

V časovém úseku mezi sedmou hodnou ranní dne 31. prosince 2016 a sedmou hodinou ranní dnešního dne vyjeli dopravní policisté k 9 dopravním nehodám. Ty si naštěstí nevyžádaly žádné vážnější následky. Jedna osoba utrpěla lehčí zranění a hmotné škody odhadli policisté na 380 000 korun.

 

1. 1. 2017
por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí 

Nahoru