Na dvorcích v České Lípě se vedly tenisové boje

Verze pro tisk |

O víkendu (8. a 9.  června) pokračovala na tenisových dvorcích v České Lípě mistrovská utkání mládežnických družstev a družstev dospělých. V sobotu se utkalo béčko dospělých s TK Rochlice Liberec a vyhrálo 5:4 a áčko vyzvalo START Liberec ( prohra 2:7). Obě domácí družstva se drží ve středu tabulky.

Většina jednotlivých zápasů by se dala nazvat bojem a opravdu se bylo na co koukat. Nejvíce pozornosti na sebe strhl zápas jedniček, ve kterém domácí Lukáš Gernát porazil Ondřeje Mošje po bitvě ve třech setech 6:7, 7:5, 6:4.

Obě družstva staršího žactva vyjížděla ke svým utkáním k soupeřům. V důležitém utkání o první místo ve skupině dosud neporažené áčka vyhrálo ve Štětí a velmi přiblížilo tuto kategorii k postupu do severočeské divize. Béčko prohrálo těsně s TK Doksy 4:5 , když o výsledku rozhodly závěrečné čtyřhry v superteibreiku. V neděli uhájili dorostenci vedoucí pozici v Roudnice n.L. po jednoznačném výsledku 8:1.

Mladší žacto A, hrající stejně jako dospělí nejvyšší krajskou divizi, jasně zvítězilo 9:0 v Teplicích nad Panoramou a tím si téměř jistě zajistilo účast v divizi i pro příští rok. Výsledkově to vypadá na jasnou záležitost, ale většina utkání měla vyrovnaný průběh. Oslabené béčko těsně prohrálo s Litoměřicemi 4:5.

Reprezentanti SK Matchball Česká Lípa v nejmenších kategoriích minitenis a babytenis zaznamenali v minulých dnech krásné výsledky ať jde o 3. místo v oblastním přeboru jednotlivců Barbory Zajícové nebo o postup družstva babytenisu do semifinále o postup na mistrovství republiky. Toto semifinále se bude hrát 16.6.2019 v Teplicích. Minitenisté výborně reprezentovali klub při turnaji družstev libereckého kraje v Liberci Rochlicích.

Všem hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu SK Matchball Česká Lípa a našim trenérům děkujeme za přípravu, jmenovitě to jsou Markéta Kořínková, Veronika Sussnerová, Petr Horáček a nově posila z USA Petr Němeček. 

SK Matchball Česká Lípa je finančně podporován z rozpočtu města Česká Lípa, Libereckého kraje a MŠMT.

alt
alt
alt
alt
Nahoru