Letní tipy Lípy Musicy

Verze pro tisk |

Léto je sice v plném proudu, ale už za měsíc začíná Lípa Musica! Neodkládejte tedy výběr letošních koncertů, jelikož vstupenková nabídka se opovážlivě tenčí… A pokud si nemůžete vybrat, připravili jsme pro vás pár tipů, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

21. ročník Lípy Musicy odstartuje 20. srpna mimořádným prologem v České Lípě. Máte jedinečnou možnost zažít multižánrovou noc pod širým nebem v duchu populárních letních festivalů v příjemných kulisách vodního hradu Lipý. Noc na vlnách s Lípou Musicou můžete strávit ve společnosti folklórního Ensemble Flair, zpívajícího klarinetisty Vojty Nýdla, skvělého kytaristy a zpěváka Vladimíra Václavka a multiinstrumentalisty Pavla Šmída nebo držitelky ceny Anděl Beaty Hlavenkové a její Kapely snů. O občerstvení se postará Pivovar BORN. Svěží festivalová noc je tím pravým hudebním zážitkem pro závěr prázdnin, nevěříte? Podívejte se na videopozvánku. Vstupenky si můžete zajistit zde.

Pokud dáváte přednost klasičtějšímu žánru, pak si nenechte ujít zahajovací koncert festivalu a současně Koncert pro Liberecký kraj, který má Lípa Musica letos na programu už 23. srpna. Operní galakoncert láká na jiskřivé ukázky ze světa klasicistní, belcantové i romantické opery v podání cenami ověnčené Kateřiny Kněžíkové a mladého nadějného tenoristy Daniela Matouška. Sopranistka Kateřina Kněžíková je jednou z nejperspektivnějších pěvkyň mladé generace pohybující se převážně v lyricko-koloraturním oboru. Letos na jaře české publikum potěšila ziskem prestižní ceny BBC Music Magazine Awards, kdy se svým albem Phidylé vyhrála v kategorii „Vocal“. Na svém kontě má tak druhou nejvýznamnější hudební britskou cenou v oblasti vážné hudby po „Oscarech klasické hudby“, které udílí měsíčník Gramophone. Pěvce doprovodí jeden z našich nejlepších orchestrů PKF – Prague Philharmonia, který bude řídit mezinárodně úspěšný dirigent Robert Jindra. Vstupenky si můžete zajistit ve festivalovém předprodeji nebo liberecké síti evstupenka.cz.

Do třetice přijměte pozvání na tradiční koncert při svíčkách, který bude i letos hostit sv. Barbora v Zahrádkách u České Lípy. Za svitu svící se zde 3. září představí renomované německé duo hráček na violu da gamba – matka s dcerou – Hille a Marthe Perl. Jejich originální projekt Elementy neboli Živly se rafinovaně dotýká čtyřech základních složek života na Zemi a okouzluje a inspiruje všeobjímající láskou a laskavostí, kterou umělkyně chovají ke světu a šíří svou hudbou… Vstupenky na tento večer si můžete rezervovat zde a videopozvánka s představením projektu na vás čeká zde.

Za zmínku však stojí i další z výjimečných festivalových večerů. „Inaugurační koncert“ letošní umělecké garantky, sopranistky Hany Blažíkové, s mimořádně úspěšným projektem Na dechu andělů s cinkistou Brucem Dickeyem a souborem Breathtaking Collective (4. 9. na zámku v Děčíně), sborová vystoupení Severáčku (17. 9. v Kryštofově Údolí) nebo Boni Pueri (9. 9. v Hrádku nad Nisou), či návrat originální varhanice a zpěvačky Katty, která vystoupí na benefičním koncertu pro Nadační fond Ozvěna 16. 9. v bazilice Všech svatých v České Lípě. A na všechny mimočeskolipské koncerty se samozřejmě můžete vypravit festivalovým autobusem.

To a mnohem více nabízí letošní 21. ročník Lípy Musicy ve své první polovině. Neponechte nic náhodě a naplánujte si svou letošní festivalovou návštěvu včas. Více informací na www.lipamusica.cz. O prázdninách je festivalová pokladna otevřena v pondělí a ve středu od 14 do 16 hodin. Svá místa si však můžete zajistit i online z pohodlí domova. Těšíme se na vás.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru