Jiráskovo divadlo otevřel famózní Janoska Ensemble

Verze pro tisk |

Českolipské Jiráskovo divadlo se znovuzrodilo do krásy a Lípa Musica při této příležitosti přichystala mimořádný koncert světově proslulého souboru Janoska Ensemble. Ten se uskutečnil v pondělí 18. září a nabídl nový ceněný projekt populárního kvarteta muzikantů původem ze Slovenska, který si doslova hraje s hudbou velikánů začínajících na písmeno B a současně okouzluje výjimečným smyslem pro improvizaci. Zkrátka The Big B's! Do posledního místa zaplněné divadlo, které navštívila i řada významných hostů, pohltil dechberoucí Janoska style sršící hudebním mistrovstvím, vtipem a energií. Janoska Ensemble vytváří nové, dosud neslyšené synergie, mosty mezi originálem a jeho moderní interpretací ve spojení s fúzí improvizace, kreativity a virtuózního mistrovství. Vzrušující a osvěžující večer odměnilo plné auditorium takřka nového divadla bouřlivým potleskem od samého počátku a dlouhotrvajícími ovacemi vstoje na samotný závěr. Bravo Janoska Ensemble!

V tomto týdnu má festival na programu dva exotické hudební výlety. V pátek 22. září uvede v Prysku německý soubor Anima Şirvani, který se v Česku představí poprvé, a to s programem nabízejícím unikátní dialog evropské renesanční a barokní hudby a východní hudby z oblasti Persie a Anatolie. V sobotu 23. září zavítá Lípa Musica do Kamenického Šenova. V místním kubistickém kině Hvězda bude uveden program Misterio del Ángel, coby hudebně-taneční pocta argentinskému tangu, jeho králi Ástoru Piazzollovi a dalším autorům v podání Escualo Quinteta, zpěvačky Gabriely Vermelho a tanečního dua Tangonexion. Vstupenky na oba večery začínající v 19 hodin jsou ještě k dispozici. 

foto: Lukáš Marhoul Photography
www.lipamusica.cz

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: Jiráskovo divadlo otevřel famózní Janoska Ensemble

Včera jsem byl v divadle na představení. Manželský čtyřúhelník, komedie o sexu a manželství, standard zájezdních divadel. Ale pobavilo.
Teď negativní zkušenosti. Pro invalidu problém zaparkovat, byli jsme naštěstí 40min. dopředu, takže v Jiráskově jedno místo pro invalidy bylo. Z Jiráskovy k divadlu dvě značky zákaz vjezdu. A pak skrytá dvě místa pro invalidy. Zajímavé. Divadlo se musí obejít, dobře. Poté zmatky, uvaděčky nás posílaly sem tam, museli jsme hlediště obejít, i když se dalo snadno projít kolem jeviště. Dáme si víno na zkrácení času. 1,5 deci za 80Kč. Ušetřili jsme 160Kč. Na schodech x žen zakopávalo, proč nevím, zda lodičky, nebo schody byly na vině. Dříve pohodlné lavice, dnes se 186 cm překládáte nohy sem tam.
Na zpáteční cestě jsme si za ušetřených 160 Kč koupili v Kauflandu dvě dobrá vína. A jedno společně vyžungli při vzpomínkách na dnešní zážitek.

Nahoru

Re: Jiráskovo divadlo

Dnes na kreslení v ZUŠce novoborské své zkušenosti z tří představení sdělovala paní,která je z ČL a je velmi kulturní. Absolvovala tři předsatvení.
Špatná klimatizace- na balkoně horko, dole chladněji a na Janoska Ensemble bylo horko i dole. Při koncertu bylo slyšet bubnování deště na střechu.
Klimatizace je slyšet,jak hučí.Že to bylo velmi"!pěkné" zejména při sborech v Nabuccu.
Seděla při třech představeních jak nahoře, tak dole.
Z balkonu z určitých řad není vidět na podium.
V přízemí nekupovat první tři řady- nevidíte na podium, sedadla příliš nízko.
Toalety dámské v přízemí 2, nahoře 4. Fronta,kterou se proplétají muži jdoucí na svoje toalety- je to nedůstojné.

Občerstvení-stejný poznatek jako Moldavit. 2 dc džusu 60 korun a sladký kousek ne nějak velký 80 korun.
Parkování- ona není pojízdná, k tomu se nevyjadřovala, ale pravila, že MHD českolipská končí o víkendu v 21 hod a pak si musíte, pokud máte nějaké omezení zdravotní a nemáte auto, , vzít třeba na Špičák i jinam, taxíka. Navíc MHD nikam do kentra nikdy nezajíždí.

Ohledně těch cen- nemyslím si,že by Italie byla na tom zrovna dobře,ale ceny jídel-a jakých- jsou ucházející. Naposledy jsem mohla srovnávat v regionu Puglia- Apulia kolem Bari. Jih je jistě " chudší",ale turistů je tam dost , a přesto seženete lahev výtečného puglijského vína i mimo supermarkety za 5-8 EU. V poutním Garganu, úžasném místě 870 m nad mořem, stála půlka puglijského koláče s tomaty, cibulí,oliv.olejem a sýrem 2.50 EU a bylo to jak půle kola od vozu, nemohly jsme to napůl najednou sníst. O italské kávě a kávové kultuře nemá smysl psát. Nejen, že nebyla nikdy přervána a na popíjení kávy a na kavárny se nehledělo jako na přežitek a téměř čistou Robustu ve Standardu, nekvalitním, by vám Ital vylil na hlavu, ale prostě nešidí. Nejlepší kávu jsem pila v kavárničce v Bitontu, ,která vypadala zvenku jako vetešnictví. Před ní seděli na židličkách dědové jak z Felliniho filmů. Běžná cena espressa 1-1.5 EU. Na letišti Bari 1.5 EU, v Prágu tak 90 korun. A v krásném přístavním městě Trani, hnedle vedle Arcidiecezního muzea a úžasné katedrály, kousek od štaufského hradu, oběd- zapečené brambory s rýží a mušlemi,prolité vývarem z těch mušlí , okořeněné středomořským kořením a Cola Zero-7.5 EU. A jde to.

Doufejme,že některé dětské nemoci se v divadle vychytají. Ale parkování a špatný výhled asi už nikdy.

Pěkný den!

Nahoru

Re: Jiráskovo divadlo otevřel famózní Janoska Ensemble

Téma naštěstí nikoliv o "velké" politice, o to více (možná proto) zajímavé!
Oba příspěvky - pana učitele a paní doktorky, mě oslovily, líbily se!

Popisované zkušenosti jsou zcela jistě velmi nepříjemné! Obdobné rekonstrukce vůbec nejsou výjimečné, zkušeností je řada, proto těžko chápat, proč to či ono (například výhled z prvních řad, kde obvykle sedí VIP), jak pan Jiří a paní Lenka napsali... Cenovou politiku divadelní kavárny či baru (netuším, co oficiálně) komentovat nebudu, tomu moc nerozumím, ale provozovatel JD jistě i to musel odsouhlasit! Výtky pana Jiřího stran imobilních jsou dle mého názoru ovšem naprosto zásadní, alarmující, sám mezi přáteli mám imobilních několik! Nedokážu si myslet, že to nebylo před zahájením provozu řešeno! Zmatkující uvaděčky chápu, to bych dal na vrub dětských nemocí, i když nerad, ale pokud to tak vskutku bylo, tak pro provozovatele ostudné! Neméně alarmující, byť čerpám pouze z příspěvku paní doktorky, jsou výtky ke stavu klimatizace, slyšitelnosti bubnování deště..., obdobně slova pana učitele Jiřího k překládání nohou... To snad ani není možné! Pokud ano, tak pro město ČL spíše super ostuda!

Co dodat?!
Najde se někdo (vedení města, provozovatel), kdo si vyčlení vzácný čas, bude ZDE korektně reagovat!?
Vylučuji, že by jim někdo můj a předchozí komentáře "nenapráskal"!

Nahoru

Re: Jiráskovo divadlo otevřel famózní Janoska Ensemble

Jenom,aby bylo jasno, já to mám zprostředkovaně. Nicméně,jde o osobu,která je,jak jsem napsala, velmi kulturní, účastní se všeho možného a těšila se na otevření. Možná, že tím větší bylo zklamání. Navíc,jak říkala, nebyla rozčarována sama.
Pokud divadlo provázejí potíže , určitě na to bude někdo reagovat na oficiálních stránkách města a v dalších médiích,které město spravuje.

Nahoru