21. Lípa Musica vyvrcholila se sborovým klenotem

Verze pro tisk |

Hlavní koncertní řada 21. ročníku MHF Lípa Musica se uzavřela v sobotu 15. 10. v českolipské bazilice Všech svatých výjimečnou poctou vokálnímu umění. Festivalové pozvání přijal jeden z nejprestižnějších pěveckých sborů ve světovém měřítku Český filharmonický sbor Brno, který do České Lípy pod vedením svého zakladatele a sbormistra Petra Fialy přivezl ryze duchovní program. V dílech Černohorského, Brucknera, Góreckiho, Fialy i Janáčka naplno rozkvetla vznešená i soucitná krása lidského hlasu v plné paletě barev a zasadila tak poslední kamínek do hlavního obrazu letošní festivalové mozaiky ve jménu oslavy vokálního umění ve všech jeho podobách. A nutno říci, že to byl ryzí drahokam, který obecenstvo téměř vyprodané baziliky Všech svatých vyslechlo se zatajený dechem a nadšenými ovacemi vstoje. Uzavřela se tak hlavní koncertní řada letošního ročníku, a to s vynikající návštěvností, která překročila hranici čtyř tisíc. 

Sborovým galavečerem se tedy téměř uzavřel 21. ročník festivalu, za nímž definitivní tečku učiní tradiční epilog ve spolupráci se ZUŠ Česká Lípa – Má to smysl!, který je na programu ve dnech 2. a 3. 11. s tradičním workshopem. Uměleckou osobností nominovanou za Lípu Musicu, která je tváří Má to smysl!, je v letošním roce umělecká garantka festivalu sopranistka Hana Blažíková. Vstupenky na www.lipamusica.cz.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: 21. Lípa Musica vyvrcholila se sborovým klenotem

Mohu potvrdit, že to byl nádherný koncert.

Nahoru

Re: 21. Lípa Musica vyvrcholila se sborovým klenotem

Ano,byl to nádherný koncert v prostředí barokní baziliky. A vroucnost přednesu Janáčkova Otčenáše,kterého jsem slyšela poprvé, si budu dlouho pamatovat.
Těšíme se na další ročník Lípy Musicy. Všem organizátorům a účinkujícím velké díky za hudební zážitky! Pěkné dny!

Nahoru