Dnešní narozeniny

Verze pro tisk |

Před chvílí hlásili mezi hraním šlágrů na radiu Sachsen krátkou
zprávu , že má narozeniny Donald Trump ( * 14.6.1946 ), pravděpodobně budoucí prezident USA a blahopřejeme .

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Dnešní narozeniny

Jsem si při tom vzpomněl, že stejný den měl narozeniny taky Bořek Šípek a při jeho padesátinách v r.1999
byl veselý mejdan v dnešním borském AJETU. Stylizované bludiště z černých hávů , nasvícené nainstalované skleněné objekty a moře pití :-)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dneska slaví pětasedmdesátiny Václav Klaus. Stále ho považuju ve všech směrech za našeho nejreprezentativnějšího novodobého prezidenta..

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Možná vašeho, mého ne.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Sdílím stejný názor jako pan Bárta. Měli bychom být při volbě prezidenta náročnější. Současnost to jen potvrzuje.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

VK se zasloužil o zavedení standardního systému politických stran, který před čtvrtstoletím prosadil proti tehdy mocným přívržencům třetí cesty. Od Šlachtova & Ištvanova puče před třemi lety zakoušíme, bohužel, v přímém přenosu pod pláštíkem boje proti korupci plíživou likvidaci parlamentní demokracie v české kotlině.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Napsal jste to přesně pane Válku, souhlas. Jenom mi nejde na rozum, kam ty seriózní strany zmizely.
Ty současné jsou rozplizlé a s nejasným nebo pro lidi nesrozumitelným programem . To jak se před
parlamentními volbami vynoří nový volební objekt ( VV nebo naposledy ANO ) a masívní podporou
reklamních agentur , které připravily kampaň ,lehce získá voliče ,připomíná spíš jarmark nebo tak něco.
Demokracie je dávno v háji.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Václav Klaus byl z těch tří popřevratových presidentů jednoznačně nejreprezentativnější. O tom snad ani nemůže být sporu :-)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Jak nemůže?

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

No to teda může.
Klaus je elegantní sebestředný narcis. To nemá s reprezentativností nic společného.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

VK bohužel může za značnou část dnešních vnitropolitických problémů. Vítězství jeho ODS v parlamentních volbách 1992 bylo v podstatě koncem nadějí na vývoj Československa jako standardní slušné demokracie. Tehdy se do politiky dostali lidé, s nimiž šla korupce, popírání morálky (někdejší ústecký hejtman Jiří Šulc), tehdy začali v souručenství s těmi politiky bohatnout nenažraní mafiáni typu Patrika Oulického, Alexandra Nováka, abych zmínil ty severočeské, kteří kašlali nejen na morálku, ale i na zákony. Tehdy se zadělalo na to, čemu se pak začalo říkat "blbá nálada" a čeho dnes zase zneužívají ke své černé propagandě nejrůznější pohrobci předlistopadové totality a jejich následovníci k pomlouvání revoluce roku 1989 a k vyvolávání nostalgie po "starých dobrých" předlistopadových časech. Dnes si tohle ještě moc lidí neuvědomuje, ale z časového odstupu to bude stále zřejmější, jakým negativním zlomem byl ten rok 1992. Ostatně vždy ten zlom bude připomínat rozbití Československa, v jeho prvorepublikové podobě, na niž jsme měli šanci navázat, přese všechny jeho problémy a nedostatky nejslušnějšího státu, který jsme v moderní historii měli. Na jeho rozbití má VK též lví podíl, a kdyby nic jiného, tak tohle mu zajistí v české historii ne zrovna lichotivé místo.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Mezinárodní den trpaslíků se už od roku 2002 slaví 21.června. Vážně, nekecám .

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

To, že VK někteří lidé vidí jako sebestředného narcise by mi teda nevadilo ......
Zcela určitě je ale velmi vzdělaný ,cílevědomý , pracovitý , sportovec duší i tělem. Není kuřák ani alkoholik , celý život ctil svou matku a své mimomanželské aférky ohleduplně tajil . Navíc se dobře obléká a stále dobře vypadá.
Kdybych byl mladý, napíšu, že bych ho mohl mít klidně za vzor.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

no, kluci, vemte si, máme od převratu tři presidenty. Když to vezmeme tak nějak lidově, populárně :-)

Prvním byl Vašík. Ten to snad myslel všechno dobře, ale jak jsem již psal panu Tichému, cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Praktický život prostě vypadá a žije se jinak. A který z Vašíků se podepsal víc na rozbití naší vlasti, to je spíše věcí do vleklé a nekonečné diskuse.

Václav K. pak byl úplně jiný. Na jednu stranu vrátil presidentskému úřadu vážnost, která za jeho předchůdce utrpěla, na druhou stranu jeho napojení na mafiánské kliky mu u mně hodně uškodilo. Ale jako president byl repre persona, a i kdyby narcis, to je to poslední, co bych mu vytýkal, to spíš to napojení na "mafii", ty zlodějiny mi vadí.
A Miloš? To je bída. Místo, aby byl jako president spojující článek a tlumil vášně, tak je sám podstatně rozdmýchává. Ono je možná i otázkou, zda je větší narcis Václav nebo Miloš :-)

A když se tak vrátím k původnímu thematu, nejreprezentativnější z těch tří hochů byl prostě Václav K. O tom vskutku nemůže býti pochyb :-)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

V.Klaus byl jistě vizáží nejreprezentativnější .Nakonec chováním a vizáží kopíroval svůj vzor ,agenta KGB Koerchera,působícícího před vedením Prognosťáku v USA. Pro mne je důležité, jak reprezentanta našeho státu vnímají ve světě. Zde je naprostou jedničkou Václav Havel. Klaus byl ekonomickou odbornou veřejností označen za Papa Tunelling, pak se reprezentoval ukradeným cenným perem a naprostým fiaskem při návštěvě USA. O jeho teorii neoteplování si může každý myslet své při předpovědích počasí. Nejhorší signál vyslal k lidem svoji amnestií, kterou omilostnil všechny ty tuneláře a korupčníky ze své éry. Se zdůvodněním....oni se tenkrát teprve učili jak zbohatnout.
Miloš? Radši nemluvím. Nejhorší je,že štvát lidi proti sobě i jemu mu činí potěšení.
A ještě lže ,dokonce ve Stráži a v Mimoni, o tom,že mu cestu a pobyt platí ruští oligarchové z KGB
https://www.youtube.com/watch?v=dcqC61SHOjI
18 min.30 sec.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Růženíne, rozveďte to trochu, proč je pro vás důležitější, jak prezidenta vnímají ve světě a ne doma.
Chci spíše říci - jakéhokoliv prezidenta jakékoliv země.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

K tomuto tématu jenom pro Mirka,že se velmi mýlí,pokud VK podsouvá lví podíl na rozbití ČR.
Byla jsem poslancem ČNR v letech 1990-92. V r.1991 už většina poslanců ČNR nechtěla,když se sestavoval rozpočet,. posílat tolik peněz na Slovensko, jak bylo zvykem leta.Tušení komplikací a možného rozpadu bylo již tenkrát. Ten,kdo bránil větší ekonomický prostor byl právě VK a ty,kteří nechtěli, občas peskoval.
Byli jsme tehdy na klubech svědky zpráv z mnoha jednání mezi českou a slovenskou reprezentací. Ve valné většině to bylo tak,že usnesení z jednání na nějakém zámku či jinde bylo českým parlamentem schváleno,ale Slováci přijeli domů a dohoda už neplatila.Strašně je iritoval třeba Jan Kalvoda neb ten chtěl,aby se dohody dodržovaly. Jen jeden příklad,třeba,když se jednalo o zákonu o Centrální bance,tak Slováci chtěli,aby měla 2 guvernéry. Tomáš Ježek,zcela nešťastný sděloval,že slovenské straně vysvětloval,že je jedno, kdo ji vede,zda Slovák či Čech,jen by to měl být člověk na svém místě, prostě guvernér je jen jeden. Ne, centrální banku budou vést dvaja... Tak s e to vyřešilo tak,že se navrhli tzv.rotující guvernéři po roce.Jeden rok Slovák, druhý Čech..
Osobně nelituji rozdělení ČSFR. Myslím,že to bylo správné a ušetřilo oba národy dlouhých tahanic a vyčítání si každého špendlíku. Chyby byly na obou stranách. A VK potom,když už bylo jasno, že odstředivé tendence jsou a budou stále/ byly již v 20 letech min.století,/ řekl Mečiarovi taky jasně- zde je ta laťka,kterou chcete nastavit, o které stále mluvíte, tak ji přeskočte. Jednání ve vile Tugendhat bylo jen završením.Slováci byli trochu zaskočeni.Mysleli si,že se budou jednání stále protahovat, a ono Hic Rhodos, hic salta...
O dalším vývoji VK se rozepisovat nebudu.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Je to pane Zahradníku jasné .
Ústava ČR Článek 63

(1) Prezident republiky
a) zastupuje stát navenek. My jsme snad mluvili o reprezentativnosti

Navíc venku jsou daleko kritičtější než doma, kdy mnohdy platí Co se doma uvaří, to se doma sní.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Paní Šepsová, díky za vaše pregnantní vzpomínky a popis událostí kolem rozpadu společného státu . Já si to pamatuju přesně tak, neustálé lavírování Slováků mezi tím , co by chtěli a co ne ,co je pro ně výhodnější a
hlavně aby jim už přestali z Prahy " poručníkovat ". Pak byli skutečně zaskočeni že to šlo tak rychle. Z toho, že za rozpad může VK se stalo takové klišé, že i Mirek to tak automaticky bere.
V oblastech východního Slovenska rychle narostl strach, co s nimi bude bez vydatné pomoci a spolupráce z Čech. No a není tam skoro nikdo a nic. Oblast je vylidněná, prázdné domky postavené svépomocí za socíku, zbylo pár dožívajících důchodců a mladí muži jsou na stavbách v cizině a mladé ženy i vysokoškolačky jezdí na turnusové služby k rakouským důchodcům. Úrodná půda, která obyvatele živila ,leží ladem a trávu spásá
pár kusů dobytka z příspěvků EU.
Z odpovědi růženína mi bohužel není jasné nic. Nerozuměl mi totiž , že má napsat, jaký by měl být prezident kterékoliv země, jaké by měl mít vlastnosti ,aby ho jeho občané přijímali kladně. Protože jak dříve napsal, je pro něj důležitější, jak je prezident vnímán ve světě. Pro mě naopak.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Možná by se mělo připomenout, že bylo namístě využít ÚZ č. 327/1991 o referendu. Na návrh ČNR měl prezident vyhlásit referendum o formě státoprávního uspořádání . To, že se nemohly špičky české a slovenské reprezentace dohodnout je věc jedna, ale k zásadnímu rozhodnutí o rozdělení republiky mělo být vypsané referendum. Československý stát přežil okupaci,těžké doby, kdy Slováci vyhlásili Slovenský štát a přesto se nerozdělil. Z pohledu vývoje státu bylo rozdělení republiky z důvodu osobních animozit politické reprezentace zcela na hraně zákonnosti.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Tato možnost se zvažovala,ale neprošla.Šlo o ústavní zákon .
Osobně jsem ráda,že nebyla použita. Slovensko se chtělo odrthnout a postavit na vlastní nohy,aniž by jim do toho větší bratr mluvil. Neříkám to z pozice Čehúnů,kteří jsou nadřazení a pohlíželi na Slováky spatra. Pokud by referendum potvrdilo rozdělení,byla by situace jako dnes.Pokud ne, a bylo by v zákoně ošetřeno,kdy je možno vypsat nové, tak by se vypsat opět muselo a mezitím by se rozhádaly všichni se všemi a vyčítali si fakt ty špendlíky,ekonomika by velmi trpěla. .O tom jsem přesvědčena.Myslím,že i SLováci mohou být spokojeni. V něčem jsou dál než my, v něčem ne,ale vládnou si sami,stejně jako my.Můžeme jim závidět Kisku,oni jsou rádi,že je Babiš v Čechách atd...
Příkladem referenda,které nebude mít vítěze a poraženého , je Britanie.Ať dopadne referendum jakkoliv, zanechá na dlouho dobu hlubokou stopu v britské společnosti.
Některé prvky přímé demokracie naroubované na parlamentní systém nepřinesou kýžený užitek.
Příkladem je přímá volba prezidenta v ČR. Ta nemá v našem ústavním pořádku co dělat. Demokratické strany podlehly populismu, a aby se zavděčily voličům,šly na tuto variantu. Nejde o to,že je nyní prezidentem Zeman,to je jedno,jestli je tam on nebo o Venca Vinca. Jde o princip. Přeji hezký den

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Happy Birthday Great Britain.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Myslím,že následník trůnu po Alžbětě už nebude panovníkem Skotska. To nepochybně vypíše referendum o setrvání. V r.2014 Skoty strašili,že když se odtrhnou,tak to bude mít dopad na členství v EU. Teď už je jasno. A co Severní Irsko a irští nacionalisti ? Většina Irů hlasovala pro setrvání. V každém případě dojde ke nějaké formě konstituční krize. S výsledkem referenda se musí obyvatelé srovnat. Jak politicky,tak ekonomicky. Vyhrát může jen jeden. Též Happy Birthday ,jen aby ta oslava neskončila nějakou dlouhou kocovinou. To bych Albionu a nám nepřála.
Hezký víkend!

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

No, přinejmenším polovina Britů dnešní den jako narozeniny nebere. Spíše jako rozvod. A teď je ještě otázka, jako moc dramatický bude.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Born in Bor N. - jste byl tady v diskuzi nejpohotovější s tím přáním :-) Taky mám radost.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Kdybych byl v nějaké partě a z té party se někdo trhnul, pokládal bych radování se za záležitost poněkud masochistickou - leda, že by ten někdo byl tak nesnesitelný, že by si po jeho odchodu všichni oddechli. Ale soudím, že to jste asi na mysli neměl.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Nikoliv, měl jsem na mysli, že kdybych byl v nějaké partě a jednání té party vůči členům včetně mě by se mi přestalo líbit ,tak bych měl radost, že zatím alespoň jeden našel odvahu z ní odejít a ukázat nám , že to jde :-)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

je to spíš tak jak píše kolega Zahradník, Evropská unie, její vedení, politika atd. se úplně odcizili lidem v Evropě. Není to o ničem jiném, než o tom, že celá Evropská unie je dlouhodobě špatně vedená a řízená a tohle je jen její vysvědčení.
Bylo by ale špatné radovat se z toho, že se teď EU rozpadne či podobně. Sjednocená Evropa je skvělá myšlenka, jen její provedení se bohužel stalo značně byrokratické, molochidní a přestalo respektovat zájmy evropských občanů. Podobně jako třeba socialismus, myšlenka pěkná, provedení tragické (otázkou je, mohlo-li býti vůbec lepší :-) )
Takže teď by bylo dobré, kdyby došlo k nějaké reformě EU, ne k jejímu rozpadu. To by byla velká škoda na mnoho dalších desetiletí, možná století.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Odejít kam? Do Putinovo náruče? Pověst o prutech Svatoplukových jistě znáte.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Nikoliv do Putinovy náruče, ale vrátit se k vlastní svébytnosti. Silné státy existovaly předtím, mohou existovat
zas. Svatoplukovy pruty se uplatní u těch slabších, pokud to bude jejich svobodně zvolená cesta - spojit se.
Neraduju se z toho, že by se snad EU měla rozpadnout . Výsledek referenda dává příklad i nám , že projeví -li lidé svobodně svou vůli a půjdou k volbám, mohou leccos změnit.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ruští politici se vyjádřili, že odchod Velké Británie z EU je správný, že slabší EU znamená silnější Rusko.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Mimochodem, 75% mladých lidí mezi 16-24 roky hlasovalo pro setrvání v EU (připomínám, že přání zůstat v EU vyjádřilo v referendu 16,5 miliónu Britů). Přesně opačně než důchodci. Je dost tedy pravděpodobné, že za pár let budou Britové usilovat o návrat do EU. Jenže to budou mít těžší než mladí v zemích, které v EU zůstávají. Britští důchodci a obecně starší generace podrazili svým mladým nohy a patrně zadělali na rozpad země. Pouze kuriozitou je, že jen za dnešek v Londýně nasbírali 40 tisíc hlasů pro to, aby se Londýn odtrhl od Británie a zůstal v EU. Ale odtržení Skotska je víc než reálné. Tož, divně končí ten zápas za údajně větší suverenitu.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Brexit. Tak jak ho hodnotí Zeman mne rozesmálo.
Ti uprchlíci,jak o nich hovořil, ti na něž čeká na hranicích i s hasiči, jaksi nejdou a nejdou.
Pokud někdo sledoval diskuze v GB, viděl mnohokráte opakované...nevadí mi Ind,který přišel pracovat jako lékař, nevadí mi Arab, který poctivě pracuje. Vadí mi ti imigranti ze střední a východní Evropy,které zajímá především náš sociální system.
Že to bylo prestižní téma potvrdila dnes na čt 24 i europoslankyně za KSČM Konečná. Prostě nemakačenky a ty co tam dělají bordel mohou vyhostit. Imigranty z EU ne.
Evropa začala na myšlence přestaňme se vraždit, pojďme spolupracovat.Takhle přeci vzniklo Švýcarsko.
Pan Beneš uvádí jak je EU špatná a odcizila se. Jenom dotaz..kolikrát Vám konkrétně za posledních 5 let ta byrokratická Evropa na 5 minut překážela?
A v čem je horší než naše vláda a parlament?

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Já mám jenom strach z toho, že nacionalisté budou na koni. Třeba zůstanou ty Svatoplukovy pruty u V4. Poláci v rámci národních zájmů budou mít územní požadavky a protože tu sedmidenní válku a přičlenění části Slezska dodnes moc neuznávají, je na co se těšit. Maďaři i v parlamentu volají po revizi Trianonu a zrušení Benešových dekretů. Slováci si určitě taky něco najdou, Kotlebovci jsou na koni.
Skutečně nerad bych se toho dožil.:o((((

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ani já ne. A před tím jsme jakž takž chráněni jen díky členství v EU. Co je proti tomu nějaká "odtrženost" od voličů či bruselská byrokracie? Jako by naši čeští politici odtržení nebyli (čest výjimkám), jako by naše česká byrokracie nebyla mnohem horší než ta bruselská. Která navíc, když chce provést nějaké svinstvo, obmyslně to svede na Brusel. Kdyby se nemusela kvůli EU aspoň trochu krotit, to bychom teprve zírali, co by z téhle země udělala spojená ekonomicko-politická mafie všelijakých kmotrů.

Nahoru

Re: Na téma brexitu

Tak Černoch ml. prej utopil Euranu ve Vltavě :)
Paralela EU - a pěkné (jen špatně realizované), utopie socialismu?
Že výsledek referenda dává příklad i nám? Tj. dost pravděpodobná Malá Británie bez Skotů? 2, 3, možná 5 let v rozkolísané nejistotě, než s nimi uzavřeme nové smlouvy?
Silná a suverénní (desetimilionová) ČR v globalizovaném světě?
Kromě toho už milion Britů podepsal petici za opakování referenda, protože rozdíl mezi plus a minus není zrovna přesvědčivý. Rozhodl vlastně až každý dvacátý volič.

Někdy už jen tiše žasnu nad úvahami o českém referendu, které naštěstí těch pár populistů nemá šanci prosadit.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Šok
Smutek
Vztek, agrese, naschvály
....
....
Smíření

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Jsem si všechna ta % z britského referenda přepočítal na lidi a vypadá to mnohem přehledněji, tak se
taky podívejte: Velká Británie cca 63 000 000 obyvatel
72% šlo volit cca 45 360 000
28% nešlo cca 17 640 000

Z 45 360 000 účastníků referenda 52% bylo pro vystoupení z EU tj. cca 23 730 000 obyvatel

48% pro setrvání v EU tj. cca 21 630 000 obyvatel

Rozdíl mezi příznivci a odpůrci vystoupení z EU je 2 100 000 občanů.
Rozhodlo tedy 2 miliony 100 tisíc , mě se to zdá velký a přesvědčivý rozdíl.
Naopak ten milion podepsaných pod peticí je jen 1/21 z těch ,co volili zůstat v EU

Pane Tichý, napsal jsem, že britské referendum nám dává příklad v tom , že lidé mohou znovu získat vůli i víru něco změnit, přestanou-li jen hudrat u piva nebo u bedny a půjdou-li aktivně volit. V tom se snad shodneme.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Jestli sledujete dnešní dění ohledně toho, co by mělo následovat po referendu, pak celý proces odchodu by měl trvat asi 2 roky. Mezitím se ale začnou projevovat důsledky. Což se nějak projeví na postoji Britů. Zazněly i hlasy, že britský zákon referendum definuje jako poradní, tedy nezávazné. Těch 16,5 miliónu Britů, kteří hlasovali pro setrvání země v EU, také nebude sedět rukama v klíně. Dále, skotská premiérka oznámila, že zahájí kroky k dalšímu referendu, tentokrát o odchodu Skotska ze Spojeného království. Aby se to nepletlo, někteří Britové, kteří hlasovali pro odchod, začínají toho už nyní litovat a začíná se mluvit o referendu novém. Podtrženo, sečteno, referendum nic nevyjasnilo, nic zatím nerozhodlo, způsobilo jen ohromnou nejistotu a nikdo teď neví, co bude vlastně dál. Referendum mělo být lék. Řekl bych, že se teď začíná ukazovat, že údajný lék je možná horší než nemoc. Tím nejhorším následkem referenda může být rozpad země.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Mirku, přiznám se, že to nijak moc nesleduju, hlavně ne to, co kde kdo a kdy řekl. Na to nemám čas, sušíme seno , to je teď moje priorita..... Jsme všichni stejně odkázaní jenom na zprostředkované informace. Nakonec ale myslím si, že to je záležitost Britů i to jak se s výsledkem referenda vypořádají a z naší strany
určitě nečekají žádné rady , nemíním si proto dělat s jejich situací starosti.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

hlavně by se teď EU měla chytit za nos a zeptat se, proč to referendum v Británii tak dopadlo. Co děláme špatně, že myšlenka sjednocené Evropy už netáhne tolik, jako třeba v 90. letech? proč dochází v jednotlivých zemích k takovému nárůstu nacionalistických a separatistických tendencí?

Normální člověk se přeci z chyb poučí. Já jsem také zastáncem EU, Šengen je taky skvělá věc, rozpad sjednocené Evropy by byla tragedie. Ale stavět se k tomu tak, že EU dělá vše dobře, žádná chyba není na její straně a jen pár pomýlenců to nechápe, jsou to pravičáci a nacionalisté, to není dobrý postoj k řešení problému.

A jen doufám, že se Británie nerozpadne, jak by si asi nějací skalní Eurohujeři přáli teď to Anglii natřít, ať pyká! To by bylo ještě horší.

Hezkou neděli :-)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Já myslím, že je chyba hledat za každou cenu, "kdo za to může". To je jen podporování nebezpečných nálad, o nichž nevíme,do čeho taky mohou vyústit. Ten vzestup nacionalismu nevěstí nic dobrého. Lidi a státy nejsou malí Jardové, aby se urazili: "Když Brusel na nás tak, tak my deme pryč". Zvlášť když ten "Brusel" tvoří každá členská země. A zvlášť když se teď ukazuje, že ty problémy s "Bruselem" nejsou ničím ve srovnání s problémy, které teď musí řešit v GB. My toho asi zatím moc nevíme o dějinných procesech, o jejich mechanizmech, příčinách. Příkladem budiž je vznik I.světové války. 100 let se ukazuje na toho či onoho viníka, a až teď historici a politologové docházejí k rozpačitému závěru, že ono se vlastně ani přesně neví, co bylo příčinou. V době kdy stoupala životní úroveň, urychloval se technologický pokrok, začaly se účinněji řešit sociální problémy, všichni se těšili na 20.století jako na století pokroku a míru! A pak prásk! Tak prosím, buďme opatrní, co se ukazování prstem týče.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

"Brusel" tvoří každá členská země?
Německo v reakci na brexit svolalo zakládající členy Evropské unie. Ministři zahraničí Německa, Francie, Nizozemska, Itálie, Belgie a Lucemburska se sešli v Berlíně, aby projednali další směřování sedmadvacítky bez Velké Británie.
A co dalších 21 členských států EU? S těmi se zřejmě bude jednat později jako se stafáží.
Hlavně nehledat chyby, aby jsme nepodporovali nebezpečné nálady.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Radosta asi neslyšel včera Zaorálka, že se dnes v reakci na Brexit sejdou státy V4.... přijedou všichni ministři Visegrádu a budeme ráno v devět hodin tady v Praze se bavit o tom, co je podle mě třeba připravit na summit,“
Určitě se postarají o lepší náladu . Nebo podají nějaké to trestní oznámení do Štrasburku, co to zas po nás ti ostatní chtějí. A jak si mohou ti GB občané dovolit takové řeči jako v čt
...máme tu moc zločinců, které nemůžeme deportovat.
Východoevropané tu dělají manualní práce pod cenou a Britové jsou nezaměstnaní.
Vrcholem pak je že ... Denně platíme 35 mil. liber /1,2 mild. Kč / na jejich podporu a oni, když po nich něco chceme, tak se jenom vymlouvají. A ty peníze často ještě rozkrádají jejichpoliticko-oligarchistické špičky. Radši je dáme na naše zdravotnictví.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Hledat chyby a ukazovat na někoho prstem není totéž, řekl bych. Ovšem, když někdo mermocí chce, tak i slepice kuká místo kvoká. Pták jako pták, hlas jako hlas. :-D

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Těm milionům a milionům mrtvých je to dnes určitě jedno, pane doktore.
Nevím ale o jaké "historiky a politology" se opírá názor, že "ono se vlastně ani přesně neví, co bylo příčinou" (první světové války). To by bylo hodně smutné - nevědět, nepoučit se, nemít názor.
Její příčinou podle mne jednoznačně byla touha přerozdělit zdroje - území, kolonie, suroviny ...
Ostatně to vidíme i dnes. Jen se k uvedenému ještě přidává přístup k vodě.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Jak jsem napsal, ve skutečnosti toho o příčinách velkých historických událostí mnoho nevíme, tápeme, domníváme se (třeba o těch koloniích, surovinách - taky jsme se to před 50 roky učili ve škole - ale je to jen jedna z nedoložených hypotéz). A je poctivé to přiznat. Mimochodem, i dnes jsme svědky velkolepého technologického pokroku, svět se mění před očima, vznikají úplně nové skutečnosti (tzv. nová media např.), máme životní úroveň, jakou jsme nikdy neměli, a to se týká i těch nejchudších. Ale společenská atmosféra tomu jaksi neodpovídá. Toho pesimismu a těch katastrofických vizí! A kdybychom se aspoň mohli utěšovat, že když před 100 lety byl svět plný optimismu a byla z toho válka, tak že teď to bude naopak. To je právě to, že nevíme. Můžeme jen být opatrní a snažit se nelít oleje do ohně.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Domníval jsem se, že užívání majestátního plurálu - oblíbeného tvaru odpůrců kohokoliv a čehokoliv je vlastní především Václavu Klausovi.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ano, máte pravdu, ale je taky důležité rozeznat, kdy o "pluralis maiestaticus" jde a kdy ne. Nejde o něj, když stejný názor sdílejí alespoň dva lidé - aniž byste nutně musel být jedním z nich.

Nahoru

Výročí úmrtí

Dnes si připomínáme jeden z nejodpornějších a nejostudnějších zločinů komunistického režimu. Před 66 lety byla po vykonstruovaném procesu popravena Dr. Milada Horáková.

Nahoru

Re: Výročí úmrtí

Ano, krátké vzpomínkové setkání proběhlo v České Lípě už minulý čtvrtek. A také u pomníčku generála Píky, další oběti politické justiční vraždy. Generál, který bojoval za Československo jak za první, tak za 2.světové války, byl popraven 21.června 1949 v plzeňské věznici. Byl rehabilitován už v roce 1968, což dokazuje, že ten politický proces, v němž byl odsouzen k trestu smrti, byl hrubým porušením dokonce i tehdejších zákonů.

Nahoru

Brexit: trochu počítání od Jana Sedláčka

Informování ve smyslu, že se Velká Británie velmi zřetelně vyjádřila a opouští EU, je velmi nepřesné. Míním tím první část tvrzení
Podívejme se trochu podrobněji na čísla:
17,4 M pro, 16,1 M proti. Nepoučený čtenář a posluchač médií by pak mohl mít dojem, že tedy rozhodlo 1.300.000 voličů, ale není tomu tak. Za zkreslený úhel pohledu může fakt, že při výběru ze dvou možností není rozdíl mezi dvěma hodnotami rozdílem, který ilustruje sílu onoho rozhodnutí – podívejme se na věc dále:
17,4+16,1 = 33,5 M voličů (tvoří 72 % z voličů)
(17,4 + 16,1)/2 = 16,75
To znamená, že ve skutečnosti rozhodovalo pouhých, a právě pouhých: 650.000 osob, v zemi, která má 46,53 M voličů – vycházím-li z prezentovaného faktu, že 33,5 M představuje 72 % voličů. Pokud vezmeme v úvahu, že voličů je celkem 46,53 M, rozhodlo o dalším směřování GB 1,4 % občanů s právem hlasovat.
atd.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/brexit-neprofesionalita-nebo-manipulace-ffv-/p_spolecnost.aspx?c=A160626_104614_p_spolecnost_wag#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=pes_neviditelny&utm_content=main

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny - vražda Horákové

Jeden ten místní vlastenec-nezkreslovač dějin vysvětluje osud Milady Horákové ve svém článku takto,jistě nezkresleně

Je třeba v této souvislosti se zmínit o skutečnosti, že touha po III. světové válce nebyla vlastní jen ukrajinským nacionalistům a hrdlořezům z wehrmachtu a waffen SS hitlerovského Německa, ale i občanům Československé republiky jako...doktorka Horáková, funkcionářka Československé strany národně socialistické

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

O Heliodoru Píkovi byl nedávno dokument. Komentář Pplk. PhDr. Eduard Stehlík, hovořili pamětníci Svobodovy východní armády.
Málo se ví,že až několik tisíc čsl. mužů,kteří naivně přišli za dob platnosti paktu Molotov-Ribbentrop do SSSR bránit vlast,bylo posláno do gulagů,které nepřežili. Jen na dokreslení situace v SSSR v té době. Jedné z vojaček se ztratila matka,když šla na nákup... Obrátila se na NKVD a to ji poslalo do místností s haldami mrtvol,zabitých převážně ranou do týla, ať si ji tam najde.
Svobodovu armádu držela v rukou skupina komunistů,napojených na NKVD, tzv Hvězdaři. I po čas bojů udávali Rusům vojáky "jiného smýšlení", jejichž osud tak byl zpečetěn.
Po roce 48 přišel na řadu nejen Heliodor Píka, ale mnoho dalších důstojníků. Ti dostali většinou 15 leté tresty.
Prostě, moc toho na komunisty věděli.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ti dostali mu tresty,zatímco válečnému zločinci Karlovi Pazúrovi Klement Gottwald 20ti letý trest snížil a po roce 1948 dostal pěkné funkce. Pazúr, hlavní organizátor tzv. Přerovského masakru známého též jako masakr na Švédských šancích dne 18. a 19.6.1945 , pak oddaně sloužil komunistům jako agent StB a udělal velkou,velkou kariéru ve Svazu protifašistických bojovníků. Byl to původně člen Hlinkovy gardy,pak byl člen OBZ. V procesu po válce se hájil tím,že si myslel, že ti Němci jsou esesáci / sám dle pamětníků vraždil kromě žen zejména malé děti včetně kojenců /.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Válku, tentokrát jste svým příspěvkem šlápl vedle . Ten sem prostě nepatří, přestože nikomu nemůžu zakázat, co napsat, považuju za nutné alespoň na to upozornit .
Téma " Dnešní narozeniny " má myšlenku určitě optimistickou, což nejde dohromady s popravou MH. Zabije to původní téma a to by mě docela mrzelo. Už se toho někteří chytli.
Představíme-li si Hydepark tak trochu jako diskuzi strejců u piva , dovolím si přirovnat , tak vaši vzpomínku na MH byste tam těžko vytáhl. Podobně kdyby jste seděl s paní Šepsovou a dalšími dámami v kavárně.
Nevím, co jste tím sledoval. Vzpomínka na MH patří jistě na oficiální platformu. Tady přinejmenším znechutí nebo dokonce naštve. Nic ve zlým, měl bych pro vás pochopení, kdyby se vás to úmrtí ( výročí ) osobně
nějak dotýkalo. Disident jste ,pokud vím, nebyl a tak mi z toho připomenutí zaznívá jakýsi falešný podtón .
A na konec : Škoda každé chytré horákyně .

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pravda, do takové Nádražky v NB přijít mezi ty Hrdobce se zpěvem....
“Říkali nám rudej teror, Stalinovi derviši, my jim za to postavíme šibenici nejvyšší .
by byl odvaz
Přinejmenším by je to naštvalo až znechutilo. Jsou tam i ti ,co se rádi perou.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ještě- těch 265 povražděných Karpatských Němců a Slováků / muži mezi nimi nebyli/, žilo po vysídlení německými úřady před ukončením války zde, především na Varnsdorfsku.
Švédské šance jsou někdy nazývány druhými Lidicemi. Obdobný zločin, provedení bylo ještě bestiálnější.
Sám Pazúr vypověděl k tomu,proč vraždil děti a kojence...Čo som mal s nimi robiť, keď sme im postrieľali rodičov?

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Růženíne, mrzí mě, že jste mě zas nepochopil. Vypadá to, že máte nějakej problém s porozuměním textu .
Nepíšu o tom, jací lidé chodí do hospod, nebo jaká témata se tam v současné době probírají . MH to není zcela určitě a ten váš popěvek taky ne. Pořád vám ještě nedošlo, že brojit dneska proti komunistům a dokonce proti jejich starým zločinům je pasé nebo spíš kontraproduktivní. Jste v tom nějak zaseknutej.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Heleďte, založte si svoji diskuzi a nepište to sem. Děkuju.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Že je pasé ? To snad ne ! Kolik bylo jen v Praze v minulých dnech vzpomínkových akcí na oběti komunismu.
Ale dal jsem to sem proto, protože 28.června uplynulo přesně 53 300 dní od narození V.I.Lenina. Takové kulaté datum.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Komu není rady, tomu není pomoci. Lenin je taky dávno pasé - vám taky uniklo .

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pasé to pro mnoho lidí není.
Ale když už ti strýcové u piva - nepošťuchují se? Neštengrují se ti štamgasti?
Dnes má narozeniny jedna z populárních popových zpěvaček 60. a 70. let. Naďa Urbánková.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Včera by se dožil devadesátky Ludvík Vaculík . Připomněli to v Lidových novinách. Píše tam o něm syn Ondřej a při té příležitosti jsem si vybavil, jaký silný dojem ve mně zanechala první Vaculíkova kniha, kterou jsem kdysi dávno četl - Sekyra . Je to o lásce, úctě a respektu dětí k rodičům a rodičovském vzoru , nejen.
(To jenom doplňuju pro ty , kdo to třeba nečetli.)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dneska to nejsou narozeniny, ale svátek. Sousedi hlásili v radiu, že je Internationaler Katzentag. Přejeme kočičkám a kocourkům všechno nejlepší a nějakou tu myšičku nebo kapsičku navrch.

Nahoru

Narozeniny obdivuhodného muže

Celý svět sice žije LOH v Riu, současně však neopomenul sobotní úctyhodné devadesátiny kubánského vůdce, politika, advokáta, vojáka a revolucionáře Fidela Castra, jedné z nevýznamnějších osobností nejenom novodobých dějin, s obdivuhodně pozitivním a příkladným vkladem pro světový pokrok. Věřme, že takových statečných, nezdolných a charismatických mužů bude co nejvíce, budoucnost lidstva se bez nich neobejde! Hodně zdraví Fideli!

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Já se s přáním Fidelovi k devadesátce přidám, pamatuju si ho od svého dětství, obdivoval jsem ho jako soudobého hrdinu a taky proto, že vypadal jinak než ostatní politici.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

To mi připomíná, že se zde zapomnělo na Mezinárodní den ženského orgasmu:
http://svatky.centrum.cz/svatky/vyznamne-dny/mezinarodni-den-zenskeho-orgasmu-237/

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Zahradníku za chvíli bude padesáté výročí Velkého kormidelníka. Tak nezapomeňte

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Milý pane Beneši, máte-li problém s orgasmem, tak se netrapte, příčiny mohou být různé, třeba budete mít příjemný prožitek z pěkné knihy. Podle známých informací oslavenec Fidel problém s orgasmem rozhodně neměl :)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny aneb FC * 90

No ono to slavení narozenin FC vypovídá spíš o neznalosti a zatmění mysli JT a MZ (budoucnost lidstva se prej bez tyranů neobejde; svatá prostoto...).
Je vhodné poznamenat aspoň toto:

Je to až banální. Jde o otázku image. Mladý muž, vystudovaný právník v zelené uniformě s černým vousem, který zbavil Kubu plantážníků a kasin, působil vždycky na veřejné mínění lépe, než zatuchlí komunističtí funkcionáři z komunistického bloku. Bylo v tom něco svěžího, mladého, revolučního. Žádný úřednický establishment. Tak dobře nepůsobil na fotkách ani Lenin řečnící z obrněného vozu, o Trockém s jeho brejličkami ani nemluvě. Masový vrah Stalin byl podle image takový hodný otec lidu. Ale revolucionář, to je něco lepšího.
Jeho spolubojovníkovi Che Guevarovi prošlo u „pokrokové“ veřejnosti i to, že se podílel na popravách politických odpůrců v havanské pevnosti La Cabaña. Tehdy v OSN řekl: „Ano, popravovali jsme, popravujeme a budeme popravovat! Ale měl fotku, která se zalíbila světové veřejnosti a to je důležité. Tak to na ní Guevarovi slušelo. Castrovi to taky vždycky slušelo. To je hlavní, poprava sem, poprava tam, co na tom, vždyť to byli nepřátelé pokroku.
http://svobodneforum.cz/castro-oslavil-v-teplakove-bunde-devadesatku-proc-se-tomu-lumpovi-svet-tolik-obdivoval/

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny / PS

Starý tyran je ještě v něčem odpudivější postava než mladý, začínající tyran. U mladého je naděje, že ho někdo zabije nebo – lepší varianta – svrhne, odsoudí, uvězní, bude muset utéct do exilu. Starý diktátor, který vydržel na svém místě, byť třeba už jen pobočném, až do senilního stáří, to je proti lidskému řádu, to popírá spravedlnost, to je nefér.
Castrova vláda na Kubě, to nebyla latinskoamerická diktatura, kde je u moci víceméně dočasně junta důstojníků, se kterými sice není žádná legrace, ale nonkonformisti se bouří na náměstích, nadávají, vydávají opoziční tisk, odcházejí do exilu a zase se vracejí. Castrův režim, to byla šedá totalita sovětsko-husákovského typu obohacená o prvky tropického šílenství, latinsko-africkou ležérnost a Fidelovo supermachistické charisma. Byla to vláda zmaru a pošlapávaní lidských práv, jíž se přitom podařilo vzbudit zdání, že je svrchovaným naplněním tužeb kubánského lidu. Nejhorší na ní bylo, že se jí podařilo oklamat i velkou část onoho lidu. Tak to ale v dějinách občas chodí. To není nic zvláštního.
Zvláštní je, když se tomu svůdci a původci klamu podaří dožít do tak vysokého věku. Ani tak mu není proč gratulovat
http://echo24.cz/a/wCJBE/nas-nesmrtelny-starec-fidel

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny aneb FC

Ajta, ajta! Konečně jsem se dočkala kritického hlasu Jana Tichého. Doma mlčí, zde kárá! S pohledem na své mozolnaté ruce z práce v hospodářství vzpomínám na slova našeho staříčka: "Holka, nejvíce poučuje ten, jehož stopa končí nejdále v kravském lejnu". Ráda proto (oproti JT) zůstanu v neznalosti a zatmění mysli.

Poprava sem, poprava tam, co na tom... Vedle zrůdností a mrtvých na mnoha místech světa pod vlajkou agrese amerických prezidentů, byl FC břídil...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny / PS

JT: blahopřeji, takřka básnické dílo! Konkurovat nebudu, mám smysluplnější práci, i naši voli potřebuji pít. Krásný den!

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny / PS

Hlaváčku, zapište si - zásada číslo osm: S anonymy o "přínosu" Fidela pro lidstvo resp. Kubánce nediskutovat.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Paní Tichá to napsala stručně a jasně. Dobré komentáře, souhlasím! Přeji paní Tiché příznivé počasí na práce v hospodářství. Někdo nás živit musí, řečněním a moralizováním se nenajíme!

Nahoru

Dnes: Napoleon Bonaparte

Napoleon Bonaparte (15. srpna 1769 Ajaccio, Korsika – 5. května 1821 Longwood House na ostrově Svatá Helena), francouzský generál a císař (1804–1814 a 1815), jeden z největších vojevůdců v historii lidstva.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ještě k těm devadesátinám Fidela - je obdivuhodné, že se dožil tak vysokého věku , přejme mu to.
Nechápu, kde se ve vás bere tolik zloby a žluči p. Tichý vůči člověku , kterého nazýváte tyranem, zatímco pro někoho byl charismatickým revolucionářem a hrdinou. Proč neustále umravňujete lidi s jiným názorem a vnucujete jim jediný správný - ten váš.
A nakonec ještě pozdrav sympatické paní Janě Tiché s jejími osobitými názory :-)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

S omluvou kolegovi Válkovi:
Vždycky znova mě fascinuje, když se někdo sebevětší pitomost snaží legalizovat jako "názor": dvojčata rafinovaně zbourala sama CIA, NASA natočila dobytí Měsíce v ateliéru, žádné plynové komory v koncentrácích nebyly, africké epidemie organizuje Západ, uctívání Velkých Vůdců a masových vrahů, z poslední doby třeba teorie o zločinných homosexuálech poslankyně Nytrové, která "si našla informace na internetu" a mluví bez servítků, "jak to cítí její srdce" - další příklady si jistě doplníte sami.

Názor nestačí "mít", je třeba jej taky podložit věcnými argumenty, čísly a fakty.
O FC by stačilo vědět tohle:
"...poté, co schválil sovětský útok na Afghánistán (člena Hnutí nezúčastněných zemí) jeho podpora silně poklesla a to nejen v zahraničí, ale též i doma.
Rozčaroval a postupem času zklamal lidi jak neúspěšnou vojenskou akcí, tak svým hrubým porušováním lidských práv, potlačováním a pronásledováním opozičních politiků, neobratnou ekonomickou politikou, tvrdou cenzurou tisku a nakonec i také zákazem emigrace.
Statisíce Kubánců během jeho diktatury emigrovaly do zahraničí. Neznámé množství se jich utopilo při pokusu přeplout pomocí vratkých plavidel moře na americkou Floridu. Desetitisíce se jich však vrátily, protože je USA nechtěly.
Po rozpadu SSSR, na němž byla Kuba závislá, se hospodářská situace země prudce zhoršila, (největším problémem bylo zásobování ropou) a Castro byl nucen zavést drastická opatření na uchránění ekonomiky Kuby před krachem." (viz Wikipedie)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pan Zahradník napsal...kterého nazýváte tyranem, zatímco pro někoho byl charismatickým revolucionářem a hrdinou.
Ano pro někoho byl a je hrdinou taky Stalin, Gotwald,Kim Ir sen, Mao Ce tung. Skutečně je spojovalo,že byli charismatičtí a všichni komunisté. A taky desítky milionů mrtvol, tam kde vládli. Každý k svému. Jak ukázala s. "Tichá"...Poprava sem, poprava tam, co na tom... člověk komunisty moc nezajímá
Jen se divím, že v dnešní době, kdy je možnost cestovat kamkoliv, soudružka "Tichá" nepožádá o politický azyl třeba na Kubě. Lépe v Severní Koree, tam už komunismus skutečně mají. Možná má ale strach,že pochází z kulacké rodiny.
Jinak Fidel Castro, jako levicový intelektuál, měl od práce taky mozolů...plná ústa. Řečnil celé hodiny.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Jen pro srovnání, kde to vzali Američané do ruky

Roční HDP v přepočtu na jednoho obyvatele .Jižní Korea...36 500 USD na obyvatele 48. místo ve světě

A kde to vzali soudruzi do ruky

Vietnam 6 000 USD 161Místo
Kuba 10 200 USD 137 Místo
Sev. Korea 1 800 USD 210Místo

Horší než Jižní Korea jsou všechny postkomunistické země, včetně nás. Máme 59. místo a jsme z nich nejlepší.
Výsledky vaší mozolnaté práce soudruzi.
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2004rank.html#kn

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Jinak dnes je významný svátek pro všechny katolíky.Den Nabevzetí Panny Marie.
Určitě se Marianské poutě vydaří.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Jinak dnes je významný svátek pro všechny katolíky.Den Nabevzetí Panny Marie.
Určitě se Marianské poutě vydaří.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Nechci Vám brát iluze, pane "Zahradníku", ale vězte, že ta "sympatická paní Jana Tichá" je ve skutečnosti postarší nerudný pán.

Nahoru

Dnes - MADONNA

Narozeniny dne slaví Madonna Louise Veronica Ciccone Ritchie (16. 8. 1958 Bay City, Michigan, USA), známá jen pod prvním křestním jménem jako Madonna, populární americká zpěvačka, skladatelka, tanečnice, herečka, režisérka, producentka, návrhářka a módní ikona, v 80. letech sexuální symbol, nekorunovaná královna populární hudby, nejúspěšnější zpěvačka všech dob.

V parafrázi na slova paní Tiché, otisk Madonny jednoznačně končí dále než v kravském lejnu, což se o žluč a síru chrlících pánech výše říci bohužel nedá. Pan Zahradník, autor tohoto téma, je naštěstí tradičně slušný a korektní. Mně osobně je šumák, kdo je pod jménem podle OP nebo pod nickem, podstatný je názor, obsah komentáře. Rozumím, že někteří umí pouze „vychovávat“ ve světle svého jedině správného světonázoru, případně kádrovat, nerudně konspirovat apod. Je-li to jejich cesta ke snížení stresu a zpříjemnění dne, tak se nepřipojím… Mně k radosti bohatě stačí například Madonna v Evitě. Bože, nebyl tam také nějaký charismatický tyran?

P.S.: Ona Madonna se Dnem Nanebevzetí Panny Marie docela ladí :) Tak ať se daří!
P.S.S.: Já jsem křtěný katolík. Členem KSČM, ODS, TOP 09, KDU-ČSL, ČSSD, ANO, NE či MOŽNÁ, stejně tak všech dalších stran a hnutí, nejsem a nebudu!

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dneska je taky mezinárodní den rumu . Já měl nejradši ten bílej kubánskej a k tomu doutník
Romeo a Julie. Bývalo to běžně dostupné , když jsme se s Fidelem ještě kamarádili. Proč by neměl mít moje sympatie, když posílal takový dobroty. Možná by to někomu dnes k radosti bohatě stačilo.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Zahradníku, kubánský rum je výborný, taky ho mám rád. Na doutníky, stejně tak cigára všeho druhu nejsem. Fidel a jeho spolubojovníci jsou ovšem bez doutníku nepředstavitelní. Mám obavy, že některé zdejší komentátory by ani flaška kubánského rumu neodžlučila. Prý i paní Eva Pilarová, kterou Fidel obdivoval (vůbec se nedivím, bylo proč), rumíčkem při svých návštěvách Kuby nepohrdla. Vivat FC! Vivat Kuba! Vivat rum!

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ty doutníky i rum běžně koupíte i dnes na internetu. Já ale myslel ,že doutníky jsou tak dobré pro buržousty, pane Zahradníku. Soudruzi kouřili Partizánky.
Jinak pamatuji, jak byla v Merkuru v České Lípě zábava. Tehdy, zde internacionálně pracující Kubánci, se nějak nepohodli a vrátila se jich do hotelu celá ubytovna se železnými tyčemi. Vymlátili to fest i s Čechy. Všude krve jak z vola. A v novinách nic. To tedy dneska, to by bylo pro někoho počteníčko...:o))

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

No, a dnes má výročí zdechu Idi Amin, když už jste načali ty pošahané.

Vedle toho výročí úmrtí (39 let, resp. 19 let) dvou rozhodně užitečnějších osob - výtečných zpěváků Elvise Presleyho a Nusrata Fateha Aliho Khana.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Psát pod titulkem "Dnešní narozeniny" o úmrtích (zdechu) je také "pošahané", patrně je BK obdařen vyšším IQ nebo požil přemíru rumíčku...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Jasně, na internetu dneska koupíte všechno. Mínil jsem ale dobu ,kdy kubánskej rum měli běžně v každý sámošce a kubánský doutníky v každý trafice. To teď jsou doutníky při těch cenách zas pro buržousty , já byl tehdy spíš proletariát . Dostupný byly ale všem. Byla to jen taková vyšší frajeřina nebo hra na buržousty.
Dávno už nekouřím nic a alkohol jen velmi střídmě . Mám ale na tu dobu hezké vzpomínky .

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Našel jsem RUM BACARDI 0,7L za 320 Kč. Tehdy stála půllitrovka tuzemáku 30 Kč. Při srovnání platů tehdy a dnes mi to vychází levněji.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Poté co„Jeho veličenstvo doživotní prezident, polní maršál Al Hadji doktor Idi Amin, pán všeho tvorstva na souši i ve vodě, dobyvatel Britského impéria v celé Africe a především v Ugandě“ zdechl ,si jistě mnoho Uganďanů připadalo, jako by se znovu narodilo

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ano, BK nejspíš požil nadmíru rumíčku , zvláště byl-li zadara. A růženín se chytá právě takových kravin, které do tohoto téma diskuze zcela určitě nepatří. Kupte si BACARDI růženíne , jestli na něj máte . I chuť.

Nahoru

Dnešní narozeniny - jubilea hereček

Věřme, pane Zahradníku, že optimistické vody tohoto téma ignoranti neotráví. Pravda, někteří jsou nesmrtelní...

Dnes máme středu a dvě oblíbené herečky slaví životní jubilea - 75 let Uršula Kluková (17.8.1941 Nowa Ruda, Německo) a 60 let Chantal Poullain (17.8.1956, Marseille, Francie).

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Rum Bacardi není kubánský. Náhodně jsem se včera bavil s jedním důchodcem - po zaplacení nákladů bydlení mu zbyde tak asi 100,- Kč na den. Na rozdíl od pana "zahradníka" je stále kuřákem. Partyzánky za 1,60 Kč, ani Startky za 4,- Kč dnes nekoupí. Pravda, kouřit ho nikdo nenutí ...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

A proč bydlí v hotelu ??? Přiznám se, že víc jak 100 Kč na den taky neutratím. Jsem zvyklý makat, takže na zahrádce si vypěstuji všechnu zeleninu, okurky mám již od dubna, rajčata od června a zelená červenají až do vánoc,rybíz, angrešt,jahody, švestky , hrušky, meruňky, nektarinky,jablka .V kotcích králíci, slepice a včely mi přinesly tři a půl metráku medu. Díky Vaší dotaci /Kraj/ jsem rozšířil letos z deseti včelstev na třicet, takže mne v dalších letech ty vykořisťované včelky budou možná živit. Jak se říká komu se nelení, tomu se zelení.

Nahoru

Dnešní narozeniny - 80 RR

Dnešním oslavencům jednoznačně vévodí Robert REDFORD (18.8.1936, Santa Monica, Kalifornie, USA), skvělý herec, úspěšný režisér a producent, jedna z největších osobností světového filmu.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Kdepak dnešním oslavencem je jednoznačně
František Josef I., císař rakouský, český a uherský král
Za jeho vlády se staly české země možná nejbohatším regionem v Evropě. Udává se někdy třetím. Proč jsme dnes tam, kde jsme, se můžeme tak akorát dohadovat
Ti nespokojenci ať přemýšlejí.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

FJ I. - císař rakouský v letech 1848-1916 (nekorunovaný), král český (nekorunovaný) a uherský (korunovace 1867). Proč jsme tam, kde jsme? Holt každý nevykořisťuje včelky :)
P.S.: Pro mě jednoznačně RR, ten určitě není absolutista...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Budete se divit, ale nebydlí v hotelu - bydlí v nájemním bytě 1+1. Také celý život pracoval, ale má jen nevelký důchod. Za dva měsíce mu bude 79 let. Zdravíčko také není 100%.
Ale přeji Vám Vaši aktivitu, zahrádku a hlavně včely!

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Tvrzení v příspěvku jsou velmi diskutabilní - jsou to prostě jen tvrzení.
Jak nejbohatším regionem? Na osobu? V produkci uhlí, železa, obilnin celkem ...? Zdroj dat?
Kde jsme za 100 let? A za posledních 26?!
Můžeme přemýšlet - jenom v monarchii to "asi" není ...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

A proč tak drahém ? Byt 1 +2 pronajímám za cenu obvyklou ve Cvikově, tzn. 40 Kč/ m2. Tak si to spočtěte.
Podle věku šel do důchodu v r. 1996 a důchod se mu počítal dle výdělků za socialismu.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Sledujte pořady Historie CS. na ČT. Vynikající pořady o historii nezatížené obrozenci a Zdeňkem Nejedlým.
Měli jsme kupříkladu nejmodernější síť železnic. Ještě po prv.sv. válce jsme se chlubili, že Rakousku půjčujeme lokomotivy i s mašinfíry. A srovnejte dnes.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Já preferuju narozeniny Roberta Redforda jako oslavence. Nezapomenutelnou dvojku filmových týpků spolu s Paulem Newmanem ve filmech Butch Cassidy a Sundance Kid a Podraz. To byly filmy !

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Obrozenci a prof. Zdeněk Nejedlý JSOU nedílnou součástí naší historie.
Nad železnicí v tak malém státě, jako je ČR, se v podstatě smráká. Za 100 let jsou železnice někde jinde ...
Srovnejte, prosím, například kojeneckou úmrtnost: i dnes jsme na tom lépe, než Rakousko a než Spojené státy (to ostatně je i Kuba) ... Mimochodem, dramatické zlepšení tohoto ukazatele v ČR nastalo zhruba v rozmezí let 1945 až 1960.
Vytrháváte jednotlivosti z jejich souvislostí. Zejména z logického dopadu běhu času.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

No nevím jestli se smráká, když do ní jdou miliardové investice. Koňská doprava taky jednou skončila. Regionální železniční doprava v konkurenci aut a autobusů má problémy, to je jasné vzhledem k nákladovosti.
Dalším , ještě důležitějším ukazatelem je střední délka života. V porovnání s Rakouskem, kde pomalu, ale trvale rostla, u nás za socíku stagnovala a u mužů v 70. a 80. letech dokonce poklesla.
Mimochodemk, dramatické zlepšení tohoto ukazatele v ČR nastalo až po r.1989, ale stejně jsou stále před námi.
To jsou ty souvislosti :o)))

Nahoru

Dnešní narozeniny - Jana Malknechtová

Nechci upozorňovat na narozeniny politiků, ke štěstí stačí ti regionální, bývalý a současný - viz komentáře výše, zcela o něčem mimo tuto "mísu". Proč si vlastně Frantík a Růža nedají spicha na nějakém příjemném místě, například lavičce VH, a nepokecají o nesmrtelnosti chrousta intimně? :)

Dnes jsem zaznamenal narozeniny pro mnohé již neznámé Jany MALKNECHTOVÉ (19. srpna 1940), české herečky a zpěvačky, někdejší výrazné pěvecké hvězdy divadla Semafor.

V divadle Semafor nazpívala několik výrazných hitů, velice známou se stala například písničkou Motýl, kterou nazpívala spolu s trumpetistou Jiřím Jelínkem (je na YouTube). Vystupovala také ve dvou vynikajících filmových muzikálech Kdyby tisíc klarinetů a Starci na chmelu. Členkou Divadla Semafor byla od 1. září 1962 do 31. července 1965, působila zde jako kvalitní náhrada za Evu Pilarovou, která v té době zpívala v Divadle Rokoko. Po sňatku se Jana Malknechtová odstěhovala do Švédska a z české hudební scény posléze zcela zmizela.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Prof. Nejedlý JE součástí neblahé nedávné historie, to nikdo nezpochybňuje. Pan Chot mistrně dovede změnit téma hovoru. Od železnice ke kojenecké úmrtnosti.Jistě se opírá o statistiku z let 1945 - 1960, jinak je to plácání. Pokud chcete znát názor na kojeneckou úmrtnost z toho období, bylo by dobré se zeptat pamětníků., porodníků. Kojenecká úmrtnost byla jedním z ukazatelů "vyspělé" zdravotnické péče , při životě byly udržováni i kojenci , kteří neměli šanci na přežití.
Vytrhávání ze souvislostí a logického dopadu běhu času jde především komunistům a je řekla bych majstrštykem soudruha Chota.
S blížícími se volbami těchto "dokladů" bude více.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Prof. Nejedlý JE součástí neblahé nedávné historie, to nikdo nezpochybňuje. Pan Chot mistrně dovede změnit téma hovoru. Od železnice ke kojenecké úmrtnosti.Jistě se opírá o statistiku z let 1945 - 1960, jinak je to plácání. Pokud chcete znát názor na kojeneckou úmrtnost z toho období, bylo by dobré se zeptat pamětníků., porodníků. Kojenecká úmrtnost byla jedním z ukazatelů "vyspělé" zdravotnické péče , při životě byly udržováni i kojenci , kteří neměli šanci na přežití.
Vytrhávání ze souvislostí a logického dopadu běhu času jde především komunistům a je řekla bych majstrštykem soudruha Chota.
S blížícími se volbami těchto "dokladů" bude více.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Prof. Nejedlý JE součástí neblahé nedávné historie, to nikdo nezpochybňuje. Pan Chot mistrně dovede změnit téma hovoru. Od železnice ke kojenecké úmrtnosti.Jistě se opírá o statistiku z let 1945 - 1960, jinak je to plácání. Pokud chcete znát názor na kojeneckou úmrtnost z toho období, bylo by dobré se zeptat pamětníků., porodníků. Kojenecká úmrtnost byla jedním z ukazatelů "vyspělé" zdravotnické péče , při životě byly udržováni i kojenci , kteří neměli šanci na přežití.
Vytrhávání ze souvislostí a logického dopadu běhu času jde především komunistům a je řekla bych majstrštykem soudruha Chota.
S blížícími se volbami těchto "dokladů" bude více.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Téma "DNEŠNÍ NAROZENINY" založil pan Milan Zahradník. Plácání mimo téma sice rozumím (viz komentáře regionálních politologů výše), ale souvislost hledám marně. Holt někteří "porodí" podle svého IQ, ústavy se plní...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Jasně, mohli by psát ledascos škoda jen, že jsou tak tak úporní . Měli by umět psát s nadhledem a ještě líp s vtipem.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pánové prominou,
téma sice na začátku dané se odklonilo mimo mísu. Omlouvám se, nemohla jsem nereagovat na plky nejmenovaného soudruha.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pánové prominou,
téma sice na začátku dané se odklonilo mimo mísu. Omlouvám se, nemohla jsem nereagovat na plky nejmenovaného soudruha.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny - Inka Zemánková

Úplně jsem zapomněl na naši bývalou sousedku Inku Zemánkovou. Její největší šlágr...Tak jako slunečnice každý den...je ze známého filmu z r. 1941 Hotel Modrá hvězda.
Po r. 1948 ji komunisté zakázali činnost jako mnoha dalším. Začala se živit jako traktoristka ve Cvikovské "Traktorce" která sousedila s naší zahradou. Bydlela tam, měla zahrádku , hlavně jahody a často si s mým otcem a prarodiči povídala. Když zalévala nebo plela, tak si zpívala a oni chodili poslouchat

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pětašedesátiny dnes slaví JOHN DEACON, baskytarista Queen.
A sedmdesátiny BILL CLINTON.

Nahoru

Dnešní narozeniny - Inka Zemánková

Ano, je pravda, že Inka Zemánková si udělala kurz traktoristky a několik let se takhle živila. Když se nedočkala dětí, vrhla se z přemíry energie na horolezectví a každou volnou chvilku trávila někde ve skalách.

S datem jejího narození (údajně 14.8.1915) je to složitější. Podle některých pamětníků docela záhadné, tak jako prý byla ona sama. Inka uváděla jako datum svého narození 4. srpen 1925 a to měla i v občanském průkazu, takže na začátku protektorátu by jí bylo teprve čtrnáct let. Existuje však fotografie z roku 1938, kde dospělá zpěvačka sedí mezi členy orchestru v podřepu před letadlem, kterým mají odlétat do Zlína. V cestovním pase měla uvedený rok 1915, který by spíš odpovídal realitě. Jisté je datum úmrtí - Inka Zemánková zemřela krátce po smrti svého manžela 23. května 2000. Bylo jí 85 let - tedy možná....

Její nejslavnější píseň z komedie Hotel modrá hvězda je Slunečnice (nikoliv "Tak jako slunečnice každý den"). První písničkou vydanou na desce se stalo Ranní ptáče. K dalším hitům patří Ráda zpívám hot, Má láska je jazz a Dívka v rytmu zrozená..

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

v roce 1912, 20. srpna, se narodil František Fajt

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dlužno dodat že po Vítězném únoru byl stejně jako dalších 6 500 našich důstojníků a poddůstojníků degradován a zavřen na Mírově . Bojoval za kapitalistickou Anglii a neztotožnil se lidově demokratickým zřízením, znělo v obvinění.
A přesto se scházejí funkcionáři ČSBS, ČSOL a KSČM, aby jim s. Hronek z KČP citace...V politickém úvodu vyzdvihl přínos února 1948 pro vývoj československé republiky
Následná diskuse byla bohatá, kvalitním a fundovaným vystoupením např. člena organizace KČP Varnsdorf př.Lászla, člena obce Legionářské př,Trávnického...
Na konci hodnocení bylo konstatováno, že okresní rada má zájem na konání obdobné akce i v dalších městech okresu Děčín.
Tak nějak

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny František Josef I se dočkal

„Mým hlavním úkolem je chránit mé národy před jejich politiky.“ Vesnice Pohleď za vztyčené Rakousko -Uherské vlajky a zpěvu české části hymny odhalila slavnostně bustu rakousko-uherského císaře Františka Josefa I
Podobná akce bude i v Novém Městě na Moravě.
Tvrdí se, že RU bylo žalářem národů. Ano, bránilo jejich škorpení. Po rozpadu RU se to hned potvrdilo. Skončilo to až vstupem do EU. A již jsou tu zase exitáči. To škorpení jim asi mooooc chybí.

Nahoru

Dnešní narozeniny - USAIN BOLT

Dnes končí v brazilském Riu XXXI. letní olympiáda a třicáté narozeniny dnes slaví světová sportovní megahvězda Usain Bolt (21. 8. 1986 Montego Bay, Jamajka) jamajský sprinter, v současnosti držitel tří světových rekordů: v prestižním běhu na 100 metrů časem 9,58 s, běhu na 200 metrů časem 19,19 s a ve štafetě na 4 x 100 metrů časem 37,10 s. Na LOH v Riu v těchto disciplínách získal tři zlaté medaile, čímž zopakoval své výsledky z Pekingu a Londýna. Devět zlatých olympijských medailí dosud v atletice získali pouze finský vytrvalec Paavo Nurmi a americký sprinter a dálkař Carl Lewis.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Nebyl jsem tím prvním, kdo od tématu Dnešní narozeniny ustoupil.
Rebelka dovede "mistrně" (a monotematicky) napadat Chota :-))) + komunisty všeobecně.
Statistika kojenecké úmrtnosti obsahovala data za období 1920 - 2011.
Vaši negativní eugeniku odmítám.

Hezký zbytek neděle - dne 30. narozenin devítinásobného olympijského vítěze Usaina Bolta.

Nahoru

Dnešní narozeniny - FANDA MRÁZEK

FANDA MRÁZEK

František Mrázek, který se později pod jménem Fanda Mrázek proslavil na operetních scénách ve třicátých letech, se narodil 22. srpna 1903 v Praze. Mrázek vynikal svou komickou postavou a výborným pěveckým materiálem. S herectvím započal v Ostravě.

Poté nastoupil do pražského kabaretu Montmartre, Tylova divadla (1922 – 1924), Švandova divadla (1924 – 1925), smíchovské Arény (1925 – 1934), Malé operety a vlastního kabaretu Modrý velbloud (1934 – 1935), karlínského Divadla Varieté (1935 – 1936) a nakonec na dlouhá léta v Tylově divadle v Nuslích, přejmenované na Divadlo Na Fidlovačce a poté na Hudební divadlo v Nuslích (1936 – 1962), z kterého odešel na odpočinek. V 50. letech byl rovněž častým hostem různých zájezdových estrád.

Už ve třicátých letech se stal u publika velice populárním komikem se sklonem k improvizaci ve slovních vtipech a operetním zpěvákem. Často vytvářel různé milovníky či pomatené břídily v klasických a současných bulvárních operetách „Hrabě Luxemburg“ nebo „Paní Luna“. U diváků však byly nejvíce oblíbené jeho revuální, kabaretní i estrádní komické kreace. V jeho podání se z různých písní staly dobové šlágry (např. „Bramborová placka“, „Houby“, „Hledám děvče na boogie – woogie“ aj.), které vyšly na mnoha gramofonových deskách.

Díky své popularitě byl ve 30. letech obsazován do větší úloh v různých sentimentálních a podřadných snímcích. Po první roli chasníka v ještě němém, později ozvučeném snímku ČERNÝ PLAMEN (1930) předvedl své komické kreace ve snímcích SKALNÍ ŠEVCI (úředník), MILÁČEK PLUKU (kadet Mrázek), ŠENKÝŘKA „U DIVOKÉ KRÁSY“ (šofér Toník), PEPINA REJHOLCOVÁ (hlídač Ferda), STRÝČEK Z AMERIKY (ženich Jiří), DOBRÝ TRAMP BERNÁŠEK (Ferda), Z BLÁTA DO LOUŽE (Silvestr Blažek), ROZPUSTILÁ NOC (číšník Ferry), VÝKŘIK DO SIBIŘSKÉ NOCI (Nikolka), BARBORA ŘÁDÍ (Julius Kopřiva), OTEC KONDELÍK A ŽENICH VEJVARA (malíř Prokop), KARIÉRA MATKY LÍZALKY (asistent režiséra), HARMONIKA (Franta Bulín), ANDULA VYHRÁLA (tramp), KLAPZUBOVA JEDENÁCTKA (fotbalista Jarda Klapzuba), DVA TÝDNY ŠTĚSTÍ (šofér) či TĚŽKÝ ŽIVOT DOBRODRUHA (kočébr).

Jeho herecká dráha pokračovala a uzavřela se v padesátých letech v epizodních postavách číšníka (PYTLÁKOVA SCHOVANKA ANEB ŠLECHETNÝ MILIONÁŘ), Baďury (BYLO TO V MÁJI), Jarského (MIKOLÁŠ ALEŠ), strážce na chodbě (CÍSAŘŮV PEKAŘ a PEKAŘŮV CÍSAŘ), Kozdery (PLAVECKÝ MARIÁŠ), vězně (HAŠKOVY POVÍDKY ZE STARÉHO MOCNÁŘSTVÍ), muže s věncem (TAJEMSTVÍ KRVE), Jindřicha Kadečky (CIRKUS BUDE!), celníka (BYL JEDNOU JEDEN KRÁL), řidiče (MUŽ V POVĚTŘÍ a ZAOSTŘIT, PROSÍM!), harmonikáře (DOBRÝ VOJÁK ŠVEJK), nachmeleného závodčího (POSLUŠNĚ HLÁSÍM) nebo návštěvníka vinárny (DNES NAPOSLED).

Také si zahrál v několika hraných dokumentárních a propagačních snímcích (NEJLEPŠÍ TIP, 1951; NĚCO SE TU ZMĚNILO, 1955). Jeho filmová kariéra skončila jedenáct let před jeho smrtí v roce 1959 rolemi ve snímcích ZPÍVAJÍCÍ PUDŘENKA, TAKOVÁ LÁSKA a PĚT Z MILIONU – povídka OTRHANÁ PÍSNIČKA.

Mrázek spolupracoval rovněž s rozhlasem (hry „Podruhé na světě“ či „Polibek Čanity“), s distribučními gramofonovými závody (vydal desítky desek svých šlágrů) a výjimečně i s televizí (seriál RODINA BLÁHOVA, kde mu manželku ztvárnila jeho častá kolegyně z filmů Milka Balek – Brodská). Uplatnil se i na poli spisovatelském, napsal různé kabaretní skeče, monology, texty k písním, libreta k operetám (třeba „Brandejští dragouni“ a „Hladový milionář“), pohádky, povídky, příběhy a romány „Šťastný člověk“ a „Bída je pes“.

Populární komik, herec, písničkář, spisovatel a zpěvák Fanda Mrázek zemřel 13. října 1970 v Praze ve věku šedesáti sedmi let. V roce 2005 Gabriel Gössel a Radioservis vydal 24 jeho, dnes již zapomenutých, dobových šlágrů na vlastním CD „Fando, ty kluku zlatej“.

(Zdroj: ČSFD, Jaroslav „krib“ Lopour)

Dodatek:
Vědomě a úmyslně jsem si dovolil nezvykle dlouhý text. Fanda Mrázek byl můj strýc, ale na něj se moc nepamatuji. Častý osobní kontakt (zejména v době studia na UK) jsem měl s jeho manželkou, tetou Evou Mrázkovou, bývalou baletkou sboru Národního divadla v Praze. Nu a ještě jedna zajímavost - nejenom pro pana "Růženína". Mrázkovi měli veliký super byt, celé jedno poschodí, v Celetné ulici, s mnoha uměleckými díly, především obrazy, od nejslavnějších českých malířů (mj. Škréta, Brožík, Švabinský, Chittussi) a uznávaných italských mistrů 18.-19. století. "Odměnou za přínos pro českou kulturu" byl Mrázkovým byt "zmenšen" a to na jednu místnost se společným záchodem na pavlači, nemalou část obrazů "přesunul" soudní znalec z Národní galerie...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Nevím to jistě,ale zdá se mi ,že se Fanda Mrázek objevil i v jednom dílu Hříšných lidí města pražského. Taky jako harmonikář, v Jedové chýši,kam se Bouše přišel zeptat holek na nějaké informace....
Závodčí ze Švejka, to je dobrá postava. Když byli dorazili v podvečer do Písku s berichtem z Putimi,tak mu rytmistr König,znamenitý v úředních věcech, pravil,že si to odskáče.Svázat se s delinkventem řetízky a přijít total besofen... Je to ta pověstná scéna s dýchnutím,kdy rytmistr vyjmenuje všechny kořalky,které ten den se Švejkem vypili. Začíná to rumem a končí vanilkovou...

Nahoru

Dnešní narozeniny - FANDA MRÁZEK

Paní Šepsová, děkuji! Posledním vystoupením Fandy Mrázka v českém filmu byla postava majitele střelnice v dětském detektivním filmu ZPÍVAJÍCÍ PUDŘENKA (1959). V témže roce se také mihnul v prvním československém televizním seriálu RODINA BLÁHOVA. Dva roky poté odešel i ze stálého divadelního angažmá a stáhl se do soukromí. Seriál Hříšní lidé města pražského vznikl až takřka o deset let později (1968) a čtyři celovečerní filmy - Pěnička a Paraplíčko, Partie krásného dragouna, Vražda v hotelu Excelsior a Smrt černého krále - se stejným obsazením vznikly v letech 1970 až 1971.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

A co udělal komunistům tak špatného, že takhle dopadla celá rodina?
Nedávno vzpomenutý Ludvík Vaculík jednou napsal Komunismus je bití
Našel jsem ty data o vyspělosti českých zemí před první světovou válkou
Dudek, František: Iluze a mýty spojované s hospodářskou emancipací českého národa. In: Acta Oeconomica Pragensia, roč. 15, č. 7, Praha 2007

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

dnes, v roce 1891, zemřel Jan Neruda, dodnes mi zní v hlavě jeho Jak lvové bijem o mříže, jak lvové v kleci jatí....

Neruda je pro mne jeden z největších českých literátů, i když ani on nepochopil génia Járy Cimrmana

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Neměli bychom založit další téma k výročím úmrtí ??? Se nám to tady míchá s narozeninami :-)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Myslím, že dobré téma by bylo také Významné osobnosti se vztahem k tomuto kraji

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

23. srpna 1851 se narodil slavný spisovatel Alois Jirásek. Dovedli by místní investigativci vypátrat jeho případný vztah k Novoborsku resp. Českolipsku? Ze stručného životopisu, jenž jsem četl, nevyplývá, že by zde někdy byl, či že by umístil do našeho regionu děj některého ze svých děl. Je však možné, že jsem četl nepozorně, nebo že byl životopis, který jsem vyhledal, málo podrobný.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

http://amaterskedivadlo.cz/main.php?data=geo&id=3189
na stránce je uveden i souhlas A.Jiráska aby SDO tzn. Spolek divadelních ochotniků nesl jeho jméno

Česká menšina asi desetiprocentní, docházelo k prolínání členstva spolků,
1887 Česká řemeslnická beseda, aktivní do 1938.
1889-1938 NJS, Česká beseda (dříve Měšťanská beseda).

1892 zal. Sokol, 1905-1938 DS včetně LD.
1898-1938 Česká soc. dem. strana.

1919-1927 DrO 33. pluku legionářského.

1925 Vojenské soubory.

1927-1938 studenti gymnázia.
Česká menšina asi desetiprocentní, docházelo k prolínání členstva spolků, 1926 se proto ustavil sjednocený SDO Jirásek.
1926 SDO Jirásek.
SDO Jirásek 1945 od 1950 pod Kulturním klubem ROH ČSD, 1952-1958 při OB, 1958-1959 ZK ČKD. Hrál v Jiráskově divadle
DK Jirásek významným představitelem tzv. autorského divadla 80. let. 90. léta
2001 oslava 75. výročí zal. DS.
Div. budova ve městě (Jiráskovo divadlo) zřejmě z 30. let 19. stol., až do 20. let 20. stol. zde hrály německé soubory.

Dále také viz http://amaterskedivadlo.cz/main.php?data=txt&id=1370

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Narozeniny má dnes taky třeba Karel Plíhal nebo Rita Pavone.
Sedmdesátiny slaví Vlasta Marek.
Nedožité pak Gene Kelly, skvělý rockový bubeník Keith Moon nebo Ludvík XVI. s ušmiknutou hlavou.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dnes má výročí narození mj. malíř Václav Špála (1885-1946). V obyváku nám léta visela reprodukce jeho obrazu "Květinové zátiší". Doufám, že pan Doškář dokáže i v tomto případě vystopovat jeho vztah k Novoborsku resp. k Českolipsku.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

A taky Otto Šling by měl dnes narozeniny.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

S předstihem -26.8. je 120. výročí narození generálmajora Josefa Mašína. V Roudnici nad Labem,kde pobýval za doby studií, mu odhalí pamětní desku.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

24. SRPNA má narozeniny i KEN HENSLEY. July Morning, Lady in Black, Easy Livin’ a další pilíře klasické rockové muziky vzešly z autorské dílny mistra Hammondek, někdejšího klávesisty Uriah Heep.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

24. SRPNA 1945 (PŘED 71 LETY) SE NARODIL KEN HENSLEY
Kennetth William David Hensley se narodil 24. srpna 1945 v Londýně. Look at Yourself, July Morning, Lady in Black, Easy Livin’ a další a další pilíře klasické rockové muziky vzešly z autorské dílny mistra Hammondek, někdejšího klávesisty Uriah Heep, charismatického Kena Hensleyho.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny Mašín - Vodička vypískán

Velkou událostí nejen pro Roudnici se stalo páteční odhalení pamětní desky generála Josefa Mašína na jednom ze zdejších domů, kde hrdina odboje v době studií bydlel
Odhalení pamětní desky však mělo i vyhrocený moment. Tím bylo vystoupení Jaroslava Vodičky, předsedy Českého svazu bojovníků za svobodu. Při jeho řeči někteří účastníci shromáždění pískali, narušovali jeho slova pokřiky a nakonec se otáčeli zády k vystupujícímu.
„Nelíbí se nám, že pan Vodička při této příležitosti promluvil. Nedávno vyšlo najevo, že byl v 80. letech členem KSČ, kam vstoupil na vlastní žádost, a dále se objevily informace, že měl být agentem VB," zdůvodnil protest Petr Rajtšlégr.
Naopak pplk. Stehlík sklidil obrovský úspěch.
Zdroj: http://litomericky.denik.cz/zpravy_region/masin_rce.html

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

26.8.1838 V Novém Boru se narodil hudebník, dirigent a skladatel Ludvík Slansky. 18 let řídil německou operu v Praze, působil i ve Stavovském divadle. Výročí bylo sice předevčírem, zajímavé to ale určitě je!

Při hledání osobností našeho kraje, jsem našel velmi zajímavou osobnost. Narodil se sice v únoru. Dokázal však nemožné!
10.2.1878 Narodil se učitel a voják Josef Klaus. Působil v Břevništi. Jako vedoucímu mise Československého Červeného kříže se mu v letech 1919-1921 podařilo zajistit navrácení 40 000 sudetských Němců z ruského zajetí. Obdržel za to vysoké státní vyznamenání od Československé vlády.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

30.8. měl výročí narození vynikající český básník Jiří Orten/ vlastním jménem Ohrenstein/ a na dnešní den připadá pro změnu výročí jeho tragického úmrtí . Zemřel v 22 letech 1.9.1941 na následky zranění způsobeném německou sanitkou,kterou byl sražen. V nedaleké Všeobecné nemocnici v Praze mu odmítli pomoc,protože byl židovského původu. Jeho poezie je jako zjevení. V sedmdesátých letech min.století vyšel v Klubu přátel poezie v obvyklém čtvercovém formátu výbor z jeho básní. Přeji hezký den.

Nahoru

J. Orten: Čemu se báseň říká

Zmíněný výbor z básní čtvercového formátu uchovávám v knihovně jako jeden z největších pokladů.

Čemu se báseň říká
chtěl bys to udělat?
V ústraní do hrsti vzlykat
a hodně míti rád

Slyšíš? To ona tiká
Tak zoufale si hrát
Čemu se báseň říká
chtěl bys to udělat?

Snad víš že kolikrát
jsou slova strašně lichá
Bůh ústa uzamyká
nemůže více dát

Čemu se báseň říká
chtěl bys to udělat?

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Jiří Orten byl zamilovaný básník Mirka Kovaříka. Konferenciera a duše Porty v 70.letech. Pravidelně ztišil sál a začal recitovat. Něco úžasného. Recitoval vždy mnoho minut a mně hlava nebrala jak si to vše pamatoval.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ten výbor z Ortena se jmenuje Čemu se báseň říká...
Na Kováříka si pamatuji. Býval taky hostem na LFŠ,co si pamatuji,měl takovu večerní poetickou čajovnu,tuším.

Na 31.8. též připadlo výročí úmrtí spisovatele, žurnalisty,politika Pavla Tigrida. Měli jsme s manželem to štěstí,že jsme v osmdesátých letech poznali vzácného člověka, evangelického vikáře Miloslava Vašinu,kterému komunisti za podpis Charty 77 znemožnili vykonávat jeho zaměstnání a manželce učit. Ten nás zásoboval literaturou včetně Tigridova Svědectví. Z knih,které mu zde vyšly doporučuji zejména Kapesního průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu,které nejprve vyšlo u Škvoreckých v Sixty- Eight Publishers a pak po revoluci u nás.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Včera,22.9. měl narozeniny Josef Váchal.Kdo ho zná,tomu nemusím tohoto genia představovat.

Dnes má narozeniny Ivan Magor Jirous.Jeho poezie pro děti je úžasná.
A na tento zářijový týden připadá 40. výročí procesu s Plastic People of Universe,který spojil předtím málo spojitelné osobnosti disentu a byl jedním z důvodů vzniku Charty 77.Vynesení rozsudku připadlo právě na magorovy narozeniny. Je stejně zajímavé,jak se Charta v době,kdy nebyly žádné PC apod., šířila. Manžel její text četl již 2. ledna 1977 na setkání u evanjelického farára v Hronseku, strašné to díře u Trí Dubů, kde jako absík vojákoval. Výtečný článek o celém procesu napsal Marek Švehla do posledního Respektu.Doporučuji si přečíst. Hezká je např pasáž,kdy se I.Jirous bránil obžalobě,že užívá v písních sprostá slova a ohrožuje mravní výchovu mládeže. Hájil se,že on je používá v uměleckém kontextu a že i státníci,jako takový V.I.Lenin je používali.A uvedl příklad z jednoho Leninova dopisu z r.1922,kde píše: Rezorty jsou na hovno...

A do třetice-23.9.slaví osmdesáté narozeniny í Miloň Čepelka. Tak všem Cimrmanům mnoho zdraví!

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

28.9. prezident náš nejvtipnější, mistr hlášek, bonmotů a nekorektního humoru. Možná proto jsme ho my vtipálci vybrali. Asi se to neví, ale možná byl i průkopníkem Stand-up (Na stojáka). V roce 89 jsem shlédl v jednom divadle jeho velice vtipné vystoupení, kde si dělal legraci ze socialistické ekonomiky a to probíhalo ve formátu prázdné jeviště, mikrofon a stojící komik. Stand-up.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

28.9. je vpravdě osudový den pro Českou státnost. V roce 935 nám zabili Svatého Václava, o tisíc osm let později se narodil Miloš Zeman. Děsím se toho, co nás postihne do třetice.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Zeman bude svatořečen, Ovčáček to zařídí.

Nahoru

Re: Dnešní úmrtí , Šimon Peres a Českolipsko

Smutná událost. Hlavně proto, že se jeho celoživotní cíl, smířit Palestince a Židy uskutečnit nepodařilo.
V květnu 1947 vyslal Perese jeho domovský kibuc Alumot, „aby se zapojil do činnosti vrchního velitelství Hagany“, kde mu Ben Gurion dal na starosti mobilizaci nových lidí a nákup zbraní v zahraničí
Dostal se na Českolipsko, prodělal ve vojenském prostoru vojenský výcvik a nakoupil zde zbraně - letadla, tanky atd. Platil hotově "o)).
Po návratu v r. 1953 do Izraele byl jmenován na post generálního ředitele ministerstva obrany
Byl dvakrát premiérem a také presidentem Izraele

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Vynikající kniha popisující vznikl státu Izrael a okolnosti první židovsko-arabské války v r.1948,kdy tento stát musel už krátce po vzniku vzniku hájit svou suverenitu,je z pera dvojice D.Lapierre, L.Collins a jmenuje se Ó,Jeruzaléme!! Je tam popsán i způsob, jak se dostaly československé zbraně ven, na pomoc Izraeli. Kdo čte literaturu faktu,není mu neznámé jejich další dílo Hoří už Paříž? .
S tím pobytem Šimona Perese na Českolipsku,to je ovšem velmi zajímavé!

A u těch úmrtí- na dnešní den připadá zatčení a poprava generálů Bílého a Hugo Vojty, zakladatelů Obrany národa ( popraveni 1941). Bůhví,co by se s nimi stalo po r.48,kdyby přežili. To jen,že máme ten státní svátek.
Přeji hezký večer.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dnes slaví své 70. narozeniny, čestný občan České Lípy, Mgr. Ladislav Smejkal.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Přeji Mgr. Smejkalovi vše nejlepší, pevné zdraví a mnoho spokojených posluchačů!

F. Chot

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Narozeniny by dnes měl třeba i Juraj Vieska.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dnes si všichni svobodně smýšlející lidé připomínají výročí Mnichovské zrady, kdy tzv. západní kapitalimus fatálně zradil Československo, svého spojence. V Mnichově si toho dne srdečně a velmi upřímně podali ruce dva nejzrůdnější režimy světa: kapitalismus a nacismus. Pamatujte, že kdo zradil jednou, zradí i podruhé. Za Velkou Británii nás zradil Neville Chamberlain, za Francii zradil Édouard Daladier.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny - Mnichovský komplex a jeden mýtus

Čím míň prase o historii ví (i to datum o den posunul), tím hlasitěji odsuzuje domnělé "zrádce". Inu vlastenec. A přitom jen naletěl bolševické propagandě. Snad bude rozumět aspoň tomu poslednímu odstavci (nedávno jsem to tady už zveřejnil, ale zřejmě to jednou nestačí):

Je to příležitost vyvrátit mýtus o Mnichovu (viz Jan Tesař, Mnichovský komplex, Prostor 2000).
E. Beneš: „Půjdeme-li sami proti vůli západní Evropy do války hned a Sověti půjdou s námi, je jisto, že to bude válka s Německem na jednu frontu, v níž by pravděpodobně Polsko, Maďarsko a jiní šli proti nám. Odložíme-li válku – třeba za hrozných našich obětí –, je stejně jisto, že Hitler půjde proti Polsku, a velmi pravděpodobno, že západní Evropa bude musit hned s Polskem jíti proti Německu. Tím bude hned od počátku dvojfrontová válka, v níž my budeme v každém případě a do níž se Sovětský svaz ... dostat musí. Za těch okolností je lépe zatnout zuby, přinést oběti a čekat. – Upozorňuji, že tuto tezi nevykládám nyní (tj. 1945). Vyložil jsem ji svým přátelům již v září 1938, hájil jsem ji v roce 1939 a po celou další dobu války.“
Politici v čele s prezidentem válku tehdy nechtěli, v rozporu s veřejným míněním a obětavostí vojáků. Už 21. září 1938 Hodžova vláda (neústavně!) kapitulovala, souhlasila s vydáním území, kde je víc než 50 % německých obyvatel – a podala demisi. Po nástupu vlády gen. Syrového 22. září a vyhlášení mobilizace (23. září) tato kapitulace nikdy nebyla odvolána! Tesař to ironicky shrnuje takto: „vláda, která spáchá neústavní čin, musí vzápětí odstoupit, čin samozřejmě zůstane v platnosti. Od toho právě jsou tu vlády, a ovšem prezident, který je vyměňuje.“
Mnichovská dohoda začíná preambulí: „Německo, Spojené království, Francie a Itálie, vzhledem k DOHODĚ, KTERÉ JIŽ BYLO DOSAŽENO ve věci odstoupení území Sudet Německu, ujednali následující podmínky uvedeného odstoupení a opatření z něj vyplývajících, a touto dohodou se zavazují k učinění opatření nezbytných k jejímu naplnění.“ Následuje osm odstavců, které popisují jen PODMÍNKY odstoupení území.
Pokud tedy slyšíte pověstný Zrady zvon, zvonil jinde a dřív než v Mnichově, hlodavče...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Správně! Heil Havel!

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Správně! Heil Havel!

Nahoru

Re: Dnešní svátek má Igor. Igor a Mnichovská smlouva

Pane Tichý, pěkně jste to semlel.
Podle Vás je tedy Mnichovská smlouva platná a může za ní SSSR ( chybí tam odpovědnost Putina).
Je to asi tím, že dnes má svátek Igor.

Za Mnichovskou krizi mohou zcela určitě naši bývalí spojenci a naši bývalí spoluobčané, včetně těch co bydlili v Haidě, B. Leipe, Zwickau, Langenau atd..

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pánové,

kde tedy dle Vás zvonil onen ten Vámi zmíněný zrady zvon?

"Pokud tedy slyšíte pověstný Zrady zvon, zvonil jinde a dřív než v Mnichově, hlodavče..."

To mě docela zajímá. Já se považuji za vlastence a zajímám se o historii a tak by mě třeba pane Tichý zajímalo, když se ztotožňujete se zvonem zrady, kde podle Vás bimbal? :-)

Jen pro info. Tady je zajímavá polemika s Tesařem:
http://toulky.vojenstvi.cz/3-obranyschopnost-ceskoslovenska-v-roce-1938.html

Jsou to hodně věci k diskusi, než ke kategorickým závěrům. Diskuse tady na i-novinách není dost dobře možná. Tesař se ve své práci třeba zastává Beneše, nebo ukazuje, že národ ani moc bojovat nechtěl. Hodí se zde do krámu? Hodí se zde do krámu jiné věci?

A ještě snad nakonec bych upozornil, že územní ústupky, které se přijaly v Mnichově nebyly pro republiku tak likvidační, jako ty, co přišly vzápětí.

Hezkou a ničím nerušenou neděli :-)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny / PS Mnichov

Že vltavín neumí číst, to už ani nepřekvapuje.

Předpokládám, pane Beneši, že víte aspoň o tomhle:
15. 9. 1938, ve stejný den, kdy se britský ministerský předseda Neville Chamberlain schází s Hitlerem v Obersalzbergu, pověřuje prezident Beneš ministra sociálních věci Jaromíra Nečase tajným posláním s osmibodovým plánem pro francouzského ministerského předsedu. V plánu šlo o odstoupení 4000-6000 km² a přesídlení 1,5 až 2 milionů německých obyvatel z vnitrozemí. V instrukci Beneš zdůrazňuje Nečasovi: „Nikdy nepřipustit, aby se mohlo říci, že plán pochází z Čech” dále (1) Neříci, že to pochází ode mne, (2) neříci to Osuskému a žádat, aby s ním o tom nebylo mluveno, (3) tyto papíry zničit.“
https://cs.wikipedia.org/wiki/Mnichovsk%C3%A1_dohoda

Pokračování viz výše, Benešova zpověď je přece jasná: Vláda si vlastně diplomatickým zákulisním jednáním "objednala" nátlak velmocí, aby mohla kapitulovat už 21. září (bez projednání a souhlasu v parlamentu!). Ihned taky odstoupila.
Po Mnichovu 30. září dopoledne zasedla na mimořádném zasedání československá vláda generála Syrového a po pouhých patnácti minutách jednání rozhodla (bez hlasování), že dohodu přijímá. Brzy poté podepsal generál Krejčí rozkaz potvrzující vydání území a již následující den započalo obsazování pohraničí Německem.

Ani postoj velmocí nebyl jednoznačný: Na protest proti podpisu Mnichovské dohody rezignoval např. náčelník francouzské vojenské mise v ČSR generál Louis Faucher nebo První lord admirality Duff Cooper, dohodu silně kritizovala taky Labouristická strana. Císař Vilém poslal z exilu gratulaci do Londýna královně Mary; spolu s ní si myslel, že dohoda odvrátí válku...

Zrady zvon jsem myslel jako zpochybňující řečnickou otázku. Koho a kdy "zradil" prezident, Hodžova nebo Syrového vláda, západní velmoci, Stalin nebo Hitler (dohoda mu vydržela jen půl roku)?

Diskuze o tom, že jsme se měli vojensky bránit, jak dlouho bychom vydrželi a jak by to dopadlo (Poláci vzdorovali Hitlerovi - a Stalinovi! - 34 dny), to je úplně jiné téma - a zřejmě nikdy neskončí všeobecně přijatým závěrem.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Tichý,

o tom tzv. pátém plánu vím, nepodceňujte mě :-)
Již před lety ho zde jako naprosto převratnou a "utajovanou" novinku "objevil" růženín. Bohužel citoval z pochybného media a tak jsem mu tehdy v tom opravoval chyby.

Tento tzv. pátý plán nebyl ale žádnou objednávkou u velmocí, ani presidenta, ani vlády (zaměňujete různé pojmy). A dokonce se nikdy nedostal k adresátovi a nestal se nikdy předmětem nějakého jednání. Ve známost vešel až po pádu republiky začátkem roku 1938.

Beneš tímto reagoval na vývoj situace, kdy už moc prostoru nezbývalo a německé obyvatelstvo v republice zcela propadlo myšlence nacismu. Proto tzv. pátý plán, který vlastně žádným plánem ani nebyl, byl to jen hrubý náčrt, obsahoval i výměnu obyvatel.

Váš konstrukt je tedy dělán až zpětně a neodpovídá dobovým událostem a realitě.

Zkuste číst něco jiného, než jen Wikipedii a jiné webové stránky, třeba dobrý je třídílný Kárník, tyhle záležitosti popisuje ve 3. díle a to tam docela pochopitelně a jasně popsáno. Je tam popsáno i to, jak a kdo připravil po 17. září intriku na Beneše, která na něj schazovala, že nabízel odstoupení nějakého území.

Stále říkám, je potřeba číst informace z různých zdrojů. Nic není černé, nebo bílé. Ale je to marný, je to marný, je to marný...

hezký den :-)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

No vždyť - Jan Tesař by vám nestačil?

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Teoretiici jsou teoretici. Přidám autentické vzpomínky účastníka první a druhé mobilizace V. Sýkory bývalého příslušníka 5. pěšího pluku na Smíchově
...Dali nám klíče, na kterých byla jen nějaká pořadová čísla. Ne čísla těch jednotlivých objektů, ale byly jen evidovány, že jsou to klíče k těm pevnostem. A pak nám řekli: "Najděte si tu svou podle klíče." Tak jsme se tam courali po poli, lezli po pevnostech a zkoušeli všecky zámky, jestli jdou tím naším klíčem otevřít. To víte, taky byl chaos. A ať někdo neříká, že to všechno proběhlo. Byl chaos....
...když jsme ho konečně našli a otevřeli, tak tam bylo skoro po kolena vody. Tak jsme si od místních lidí vypůjčili kýble a museli vynášet vodu a mít otevřené dveře a větrat, abychom tam vůbec mohli být. To víte, ty pevnosti byli čerstvé a beton se ještě potil.
...Při mobilizaci nás tam v těch krytech první dva nebo tři dny zamkli. To se potom ti kluci samozřejmě ozvali, vždyť neměli jít kam na záchod. Ani se tam nedalo spát. Tak to potom zrušili. Na tohle zapomněli, že ty lidi se taky budou potřebovat vyprázdnit. Měli betonovou pevnost a kvůli tomu, že se šli vydělat, tak museli vyjít ven a být jako otevřený terč.
...Tam v okolí byli z počátku moc hodní lidé. Vítali nás tam květinami, nosili nám tam všechno možné jídlo, nějaké koláče a tak podobně. Zněla ta hesla jako "Naši zlatí hoši" a kdesi cosi. Nakonec byli rádi, když jsme po zrušení pohotovosti odešli. "Zaplať pánbůh, že už jdete, jenom tady vyžíráte lidi." To víte, to je česká povaha, dokud mu teče do bot, tak jsme pro ně byli zlatí kluci, ale když se nic nedělo, tak byli nakonec rádi, když jsme odešli.
Druhá mobilizace
Když to vypuklo, tak nálada byla bohatá, bojová, když ti kluci chodili s kufříkama a nastupovali, chodila pro ně i muzika a tak podobně. Už při tom všesokolském sletu, ten to hodně zvednul. Ale na konci to už bylo dost smutné, to pak chodili jako spráskaní psi a vedly se hloupé debaty, které neměly hlavu ani patu. Kdo toho byl vinen, proč a zač, a kterej to byl. Mohli na každého ukázat a tys to byl a ten to byl a tůhleten to byl a nikdo nevěděl nic pozitivního. To jsou takové ty nejhorší okamžiky, kdy se může napáchat spoustu zla. Nastrčíte někoho do neštěstí, který s tím neměl vůbec nic společného. Ta špatná nálada se přenášela z obyvatelstva na ty vojáky a naopak.
..Jde o to, co by bylo rozumnější. Jestli jsme to měli bránit, nebo to pustit. Je to buď a nebo, to je taková otázka, těžko řešitelná. Z morálních důvodů jsme to měli držet. Ale z etických důvodu, snad ze starosti o lidi, jsme asi zvolili to menší zlo. Já nevím.
..měli jsme tam takového výkonného rotmistra, který to měl všechno spočítané, na papírku napsané. Tenkrát jsme říkali: "Pane štábní, dejte nám nějakej dalekohled." A on na to: "Kdepa, nemůžu, to voni to mají všecko spočítaný. Ti by mi dali. Ježíšmárjá, kluci, neblbněte!" No a pak přišel ten německý oficír, otevřel dveře a kouknul se takhle po místnosti a povídá: "No, tak to bude tak na dvě auta." Vzal si od štábního klíče, bouchnul dveřma a šel. A to byla celá přejímka. Pak jsme si říkali: "No, tak teď se můžem koukat leda tak kukátkem někam..."

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

s Tesařem se v mnoha věcech shoduji.

Mrkněte na toho Kárníka, je to taky zajímací.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Kárník = rozebráno, ale aspoň III. díl si časem někde půjčím. Už pár let si podobné špalky nepořizuju, protože bych je stejně nestihnul přečíst :o)
Chtěl jsem tady upozornit, že už před Mnichovem bylo (i u nás) prakticky rozhodnuto, ne zrovna ústavně a demokraticky. A v Mnichově už jen velmoci garantovaly, že obsazení Sudet proběhne civilizovaně a přestanou boje. (Dlouho to pak nevydrželo.)
Čím to, že s vámi je normální řeč, na jakou se "naši" dva propagandisti nezmůžou?

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

s tímto ale nesouhlasím, to je zpětně vypracovaný konstrukt, jak jsem již psal:

"Chtěl jsem tady upozornit, že už před Mnichovem bylo (i u nás) prakticky rozhodnuto, ne zrovna ústavně a demokraticky. A v Mnichově už jen velmoci garantovaly, že obsazení Sudet proběhne civilizovaně a přestanou boje."

- územní ústupky diskutované čsl. stranou před Mnichovem nenabyly nikdy podobu propracovaného plánu, byla to jen jakási myšlenka, neoficiální idea, jak zachránit republiku, tj. zbavit se výběžků s německým obyvatelstvem + výměna obyvatel. Nebyla nikdy v zahraničí projednávána.

- podobné myšlenky se ostatně objevovaly i po roce 1918

- to, co se podepsalo v Mnichově, a co přijala čsl. strana, tedy ta 4 pásma, nebylo ještě tak hrozné, z hlediska fungování čsl. státu. Katastrofické byly ty následné územní ústupky.

- myslím, ale je to jen moje soukromá dedukce, že kdyby gen. Krejčí a další věděli, co vše nakonec po Mnichovu odstoupíme, tak by se vzepřeli a odmítli Mnichov. Ale to je již jen "kdyby".

- No a Francie a Anglie se v Mnichově zachovaly hanebně, to snad víme oba, a Francie nás vysloveně zradila.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Z jednoduchého pohledu Quo bono Mnichovská dohoda prospěla Němcům. Není potřeba v tom hledat žádnou vědu. Agresor je hlavní viník. Spoluvina je zajímavá méně.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Když už jsme si tedy vysvětlili, jak to bylo s tím Mnichovem, tak zítra je jedno místní výročí. I když to nejsou narozeniny. V pondělí 3. října 1938 ve dvě hodiny odpoledne německá armáda překročila čáru postupu dosaženou předchozího dne a posunula se na nové postavení. Německému „osvoboditelskému“ vojsku se všude dostalo hysterického uvítání.
Zábor druhého pásma v oblasti Lužických hor končil na čáře Kamenický Šenov (v německém držení) – Nový Bor (něm.) – Cvikov (něm.) – Kunratice u Cvikova (čs.) – Jablonné v Podještědí (čs.) – Rynoltice (něm.) – Jítrava (něm.) – Velký Vápenný 790 m n. m. (něm.) – Kryštofovo Údolí (čs.).
Celé toto pásmo muselo být československou armádou vyklizeno do 14.00 hodin. Síly temna zvítězily.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Situace jako v Luhansku, Doněcku, Krymu. Na rozdíl od Hitlera se Putin s nějakými smlouvami a dohodami nes....
Ani z mezinárodní smlouvou jako byla ta v Budapešti, kterou podepsal.
Uvidíme jak se situace vyvine. Ten scénář okleštěné ČSR Ukrajině nepřeji.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny / PS Mnichov

Pane Tichý,
opakujete do nekonečna obecně i neobecně známé skutečnosti, abyste naředil a znepřehlednil jednoduchou pravdu a závěr, že nás tehdy zradili západní spojenci za nepřehlédnutelné výrazné pomoci našich bývalých německých spoluobčanů ze Sudet. V té době nosil l MUDr. Alfréd Träger polovojenskou uniformu Henleinovy Sudetoněmecké strany, budované po vzoru nacistické SA....

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Trochu se pozapomnělo, že hned po Německu přišli s územními požadavky dne 29. září Poláci. Jak ji charakterizoval Edward Beneš....„Forma jest mírnější, ale obsah i metody stejné.“
Dlužno dodati , že následné vyhánění Čechů bylo mnohem tvrdší než v Sudetech.
Pan president byl docela jasnozřivý , když prohlásil...„přijde k dohodě Německa s Ruskem a Poláci se octnou v dnešní situaci naší“.
Také řekl... Již před norimberským kongresem byla schůzka říšského kancléře Hitlera se zástupci Maďarska a Polska a pak následovaly nóty, žádající pro tyto státy totéž, co požadovalo Německo .
Tedy Němci, Poláci a Maďaři postupovali proti nám společně minimálně tři týdny před Mnichovem.
Taky je zajímavé další prohlášení...Poláci žádají za základ stav z r. 1918 nebo 1919...jak tu indicii vysvětlit?

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Možná by se měl vltavín podívat na film Ztraceni v Mnichově, který bude soutěžit o Oscara:
http://www.csfd.cz/film/261559-ztraceni-v-mnichove/prehled/

- nebo si aspoň prostudovat některé recenze (je jich tam 12!):
http://www.fffilm.name/2015/10/recenze-ztraceni-v-mnichove-100.html

Ještě aspoň postřeh jednoho z diváků:
"A tenhle film předkládá znepokojivou myšlenku: skoro osmdesát let po Mnichově, neneseme si tenhle mýtus jako kouli u nohy? Není to pro nás jen výmluva pro věčnou ublíženost, věčné stížnosti a hlavně, setrvalé přesvědčení, že, přestože MY máme tu pravdu, tak ostatní jsou vždycky proti nám? - Ten film je nebezpečný, drtivě ukazuje, jak neotřesitelná víra v mýty (u nás s větší silou než vyšeptalé náboženství) dokáže ublížit. Když se jimi zaštítí sprostota a nenávist, tupost a omezenost, která ani nechce znát skutečný stav věcí. Jen si libuje ve svém zapařeném rybníčku přesvědčení o vlastní pravdě, do kterého hystericky nepropouští ani závan nových myšlenek a možností. Ten snímek ukazuje, že nás skutečně Mnichov porazil. Nejenom tehdy, ale doteď."

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Určitě bude víc k tématu, že dnes slavíme Mezinárodní den zvířat než do nekonečna zde pány propíraná zrada v Mnichově.Tak, přesunete-li se na dnešní článek v ČLD dozvíte se , že v pátek byl den otevřených dveří ve
zvířecím krematoriu. Možná jejich způsob oslavy dne zvířat a nebo jejich způsob propagace :-) Mohli dát taky třeba kremaci zdarma nebo se slevou.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Jen drobnost: Budapešťské memorandum z 5. prosince 1994 podepsal B. N. Jelcin.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Vltavín se podívá, když bude chtít, na co se bude chtít podívat.
Přesto pane Tichý neodehrajete a nenaředíte neoddiskutovatelnou skutečnost, že nás v případě Mnichova zradili západní spojenci za nepřehlédnutelné výrazné pomoci našich bývalých německých spoluobčanů ze Sudet. V té době nosil l MUDr. Alfréd Träger polovojenskou uniformu Henleinovy Sudetoněmecké strany, budované po vzoru nacistické SA....

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Tichý, určitě taky neoddiskutujete skutečnost, že tu pochodovala v kabátech s puškami v r. 1948 - 89 nelegální ozbrojená složka zločinné organizace KSČ, takzvaná "ozbrojená pěst dělnické třídy“ .
Lidové milice znikaly dle vzoru jednotek SA, které také existovaly vedle řádné armády a které se odpovídaly přímo straně – v tomto případě NSDAP.
Taky neodehrajete skutečnost, že v roce 1968 nás naši spojenci zradili, přepadli a vojensky okupovali Na věčné časy a nikdy jinak. Vydatně v tom pomáhali kolaboranti z KSČ. Jistě víte, v kterých "vlasteneckých organizacích" tito lidé jsou.

»Fašisti budoucnosti budou sebe nazývat antifašisty.« (Winston Churchill)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny Děkuji pane Prezidente !

Dnes by se dožil 80 let prezident s velkým P pan Václav Havel. Škoda, že kouřil . A komunistická vězení mu taky nepřidala.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny Děkuji pane Prezidente !

Pan prezident Havel se zasloužil o naši svobodu. Čest jeho památce!

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Jenom jedna z myšlenek Ferdinanda Vaňka,který by se též dnes dožil té osmdesátky:
Nevýhodou demokracie je,že těm, kdo to s ní myslí poctivě,nesmírně svazuje ruce,zatímco těm, kdo ji neberou vážně,umožňuje téměř vše.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny - Slavnostní koncert ČF

Byl jsem včera v divadle, tak jsem se až dnes vrátil do archivu ČT k slavnostnímu koncertu:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/11657299416-slavnostni-koncert-pri-prilezitosti-80-vyroci-narozeni-prezidenta-vaclava-havla/

I když třeba nejste milovníci Novosvětské, rozhodně si poslechněte státnický projev Petra Pitharta - začíná v 19. minutě záznamu a zabere vám jen 10 minut.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Koncert jsem viděl v přímém přenosu. P. Pithart pronesl moudré věty, nemohu však souhlasit s glorifikací Havlova rudolfínského projevu, jenž byl veden přízemní touhou pomstít se tehdy padlému V. Klausovi, a tím se stal patrně největším selháním jinak velkého státníka.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Neviděl bych to tak jednostranně, Oto. Ostatně i Pithart zdůraznil něco jiného, např. tenhle závěr:

"...Pakliže nás dnešní krize donutí se vší vážností se znovu zamyslet nad charakterem našeho státu, nad jeho ideou, nad jeho identitou a výsledek takového zamyšlení promítnout do vlastní práce, nebyla ta krize vůbec zbytečná a všechny ztráty, které přinesla, mohou být mnohonásobně vyváženy.
O identitě státu či národa či společnosti se mluví často a nejeden odpůrce evropské integrace se národní identitou ohání a z její ztráty strachuje. Domnívám se, že většina těch, kdo takto mluví, podvědomě vnímá identitu jako jakousi osudovou danost, jako cosi genetického, málem jako identitu krve, tedy jako něco, na co nemáme vliv. Myslím, že to je veskrze zvrácené pojetí identity. Identita je především určitý výkon, určité dílo, určitý čin. Identita není mimo odpovědnost, ale je naopak jejím výrazem.
Bude-li nám naše dnešní krize výzvou k činům, které nově naplní naši identitu, pak nemáme důvod jí litovat. Zkusme ji proto pochopit jako lekci či školu, jako zkoušku, jako apel, který možná přišel v pravou chvíli, aby nás varoval před naší vlastní pýchou a ušetřil něčeho podstatně horšího."

Ale raději si projev přečtěte celý. Je to vhodný domácí úkol i pro nás voliče:
http://www.vaclavhavel.cz/showtrans.php?cat=projevy&val=144_projevy.html&typ=HTML

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny Havel a jestřábi

Pan prezident byl velmi moudrý. Znemožnil sice Dubčekovi zmocnit se prezidentského úřadu, ale jeho názor na zrušení Varšavské smlouvy a NATO byl skutečně úžasný.
Jestřábi mu , bohužel, tuto úžasnou vizi znemožnili realizovat. Bohužel.......

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny Havel a jestřábi

Pan prezident byl velmi moudrý. Znemožnil sice Dubčekovi zmocnit se prezidentského úřadu, ale jeho názor na zrušení Varšavské smlouvy a NATO byl skutečně úžasný.
Jestřábi mu , bohužel, tuto úžasnou vizi znemožnili realizovat. Bohužel.......

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Jestřábi z Wall Streetu nahradili naše mírové holubičky vypouštěné po těch, co mířili na západ Hranic míru a socialismu. Dojemné a romantické...

Nahoru

dnes má prý narozeniny Putin kam zmizel článek Jany Tiché

MÁ ÚCTU A OBDIV SVĚTA! | I-NOVINY.cz
Kam zmizel příspěvek Jany Tiché , který byl v hydeparku vyvěšený před 8 mi hodinami.

Myslím si , že náš prezident Václav Havel by ten článek o Vladimíru Putinovi nevymazal. Nevymazal by ho i kdyby se mu nelíbil, ehmmm.
Třeba by k tomu něco napsal.
Největší opozicí proti Putinovi je Ruská komunistická strana vedená Zjuganovem.

Nahoru

Pane Doškáři: TO BYL ZDEJŠÍ CENZOR!

„Tak nám zabili demokracii,“ řekl Švejk posluhovačce paní Müllerové. To se mně kupodivu nevybavilo pod vlivem přemíry prázdných slov a předem nesplněných slibů volební kampaně ke krajským volbám. Důvodem je CENZURA na stránkách I-novin. Můj dnešní příspěvek (stejně tak všechny předchozí) do Hydeparku byl „demokraticky“ usmrcen, respektive smazán. Děkuji zdejším CENZORŮM, přeji jim krásný den!

Nahoru

MÁ ÚCTU A OBDIV SVĚTA!

Narozeniny dnes slaví VLADIMIR VLADIMIROVIČ PUTIN, prezident Ruské federace, obdivuhodný vlastenec, nejvýznamnější současná světová osobnost a jedna z největších osobností světových dějin. V zájmu celosvětového vítězství principů demokracie, stability, pravdy a míru by takových osobností mělo být co nejvíce. Navíc musím uznat, že je to skutečný chlap, což o to více vyniká při pohledu (k mé lítosti) na jiné prezidenty… Děkuji svému nejlepšímu příteli za zpracování stručného životopisu. CENZORŮM děkuji, že cenzura nevymřela! Je mně jasné, že můj příspěvek u některých vyvolá radostný přetlak, tak honem číst než zase zasáhne pan Zmizík :)

Vladimir Vladimirovič Putin se narodil 7. října roku 1952 v Lenigradu (dnešní Petrohrad) jako třetí dítě do dělnické rodiny. Oba starší bratři zemřeli ještě před Vladimírovým narozením – jeden pár měsíců po narození a druhý za blokády Leningradu za druhé světové války. Rodiče Vladimir Spiridonovič a Maria Ivanovna nechali svého Voloďu ortodoxní církví pokřtít, i když to bylo v té době v Sovětském svazu ilegální. Otec bojoval jako voják Rudé armády ve druhé světové válce, v zimě 1942 byl těžce raněn při obraně rodného města. Matka přežila celé období německé blokády Leningradu. Putinova babička byla zabita německými vojáky a jeho strýcové z matčiny strany zahynuli na frontě.

Vzdělání Vladimir Putin získává na leningradské Státní univerzitě, kde v roce 1975 absolvuje práva. Po skončení studií vstupuje do řad KGB, jako důstojník působí v letech 1985-1990 v NDR. Po zhroucení východoněmeckého režimu se vrací do Sovětského svazu, kde pracuje na oddělení mezinárodních vztahů Leningradské státní univerzity.

V roce 1991, po rozpadu Sovětského svazu, opustil Vladimir Putin na vlastní žádost KGB a stává se šéfem odboru vnějších vztahů petrohradské radnice. Za protijelcinovského puče se Putin staví na Jelcinovu stranu. V roce 1996 odchází do Moskvy, od roku 1998 působí v čele Federální bezpečnostní služby (FSB), následně je zvolen i do čela velmi důležité Bezpečnostní rady Ruské federace.

Nejvyšších politických postů v novodobém Rusku dosahuje Vladimir Putin v roce 1999, kdy se v srpnu stává předsedou ruské vlády. Po abdikaci Borise Jelcina je dosazen do prezidentského úřadu – nejprve 31. prosince 1999 coby prezident úřadující a pak 26. března 2000 jako prezident řádně zvolený (inaugurace 7. května). Prezidentský úřad zastává dvě volební období, do roku 2008, kdy se stává ministerským předsedou a stávající premiér Dmitrij Anatoljevič Medveděv naopak nastupuje na uvolněný prezidentský stolec. V březnu 2012 je potřetí zvolen prezidentem Ruské federace, inaugurace se koná 7. května.

Vladimir Putin jako prezident vyvedl Rusko z 15 let trvající hospodářské krize, ruské hospodářství se zbavilo chronických problémů, které trápily období vlády Borise Jelcina. Již první rok svého působení v prezidentském křesle nastartoval ruskou ekonomiku tak, že světoví experti mluvili o ruském zázraku. Vladimir Putin si postupně zaslouženě vybudoval obraz silného vůdce, který se zajímá o osud obyčejných Rusů.

V zahraniční politice panuje mezi Ruskem a Západem dlouho shoda - Vladimir Putin rozvíjí vztahy se západoevropskými mocnostmi i Spojenými státy americkými G. Bushe, stejně tak dobré vztahy s dalšími světovými státníky tehdejších let. Zlom a ochlazení přicházejí v polovině prvního desetiletí 21. století. Popularitu Vladimira Vladimiroviče nedokázaly narušit, naopak posílily, ani štvavé kampaně a sankce USA ve spojení se Severoatlantickou aliancí a zeměmi odumírající Evropské unie (včetně části politické reprezentace Česka), především z důvodu oprávněného návratu Krymu a Sevastopolu do bratrského svazku Ruské federace. Průzkum veřejného mínění z ledna 2015, který zadal Taras Berezovec, ukrajinský politolog a stoupenec navrácení Krymu Ukrajině, zjistil, že většina obyvatel Krymu podporuje připojení Krymu k Rusku.

Vladimir Vladimirovič Putin udržuje těsné vztahy s pravoslavnou církví; za jeden ze svých úspěchů pokládá sjednocení exilové a domácí ruské pravoslavné církve v květnu 2007. V témže roce jej celosvětově uznávaný časopis Time vyhlásil Osobností roku.

Prezident Putin je vnímán jako silný, zdravý a aktivní vůdce. Plynně hovoří německy a anglicky. Jako věřící a abstinent je vzorem pro mnohé Rusy. Z prezidentových zájmu nelze nezmínit sport. Je fanouškem bojových umění, především juda a samba (specifická ruská technika sebeobrany). V sambu se dokonce několikrát stal přeborníkem leningradské oblasti.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny / Vážená jmenovkyně!

Proč chybí východní pramen, odkud jste ten životopis opsali? Podobné holdovací životopisy JVS pamatuju ze svého mlada.
Například já jsem si skoro jistej, že jste jen virtuální provokace. Pod skutečným jménem byste kvůli ostudě nepublikovala takové blbosti (a není to poprvé).

Měla byste si "trochu" doplnit vzdělání a přečíst si třeba Arutunyanovou (Mystérium Putin, 2012) nebo Kundru (Putinovi agenti, 2016). A hlavně nositelku Nobelovy ceny Alexijevičovou (Doba z druhé ruky, 2015) - a nebudete klidně spát. V prvních dvou najdete řadu zajímavých příběhů a faktů, ta třetí není nic jiného, než záznam osobních zpovědí současných Rusů, které nadosmrti poznamenal nejen sovětský režim, ale dnes hlavně putinismus, který je v mnoha ohledech nebezpečný i pro nás. Dodávám: svatá prostoto, protože působíte jak ta snaživá babička s polínkem u Husovy hranice!

Pokud se mýlím, nabízím osobní setkání u kávy na neutrálním místě, protože mě fenomén jako vy upřímně zajímá. Holé ruce, občanky s sebou :)

PS: Kolega Doškář nezklamal - odstavcové koktání o něčem jiném, Čím hůř - tím líp...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Falešné jméno, obšlehnutý text, se nedivím, že to někdo smazal s nějakým jiným spamem :). Budeme tady slavit narozeniny každého kriminálníka?

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

7. října měl kdysi v kalendáři svátek Sergej. Dneska je tam Justýna.
Stalina také lidé milovali,oslavovali a plakali,když natáhl ráfky. A kdo neplakal, odskákal to, viz Kunderův Žert. ve skutečnosti to bylo horší.

Hezký volební víkend!
V sobotu večer v TV klasika Pulp Fiction, překládána jako Historky z podsvětí.
Uvidíme, s jakými historkami vylezou naši lídři po volbách.
Minulý týden jsme cestovali do Mutěnic pomáhat jako každoročněv září přátelům ve vinici se sklizní.
Bilboardů v Česku a na Moravě plno,hesel ještě více a těch obličejů.... Tak,když jsem koukala na některé ty třetiřadé politiky, vzpomněla jsem si na jedno české přísloví,které zaznamenal F.L.Čelakovský:
Dalo se hovno v tanec a ještě si boky podepřelo...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny.

Pro pana Tichého ještě jednou:
Prý má dnes narozeniny Putin, psala v hyde parku Jana Tichá. ráno v 0.43 článek viz:

MÁ ÚCTU A OBDIV SVĚTA! | I-NOVINY.cz
www.i-noviny.cz/hydepark/ma-uctu-a-obdiv-sveta?quicktabs_3=0
před 18 hodinami - Říjen 2016 - 0:43 | Jana Tichá ... Narozeniny dnes slaví VLADIMIR VLADIMIROVIČ PUTIN, prezident Ruské federace, obdivuhodný vlastenec,

Pane Tichý ten článek zmizel. Zmizel bez vysvětlení. Cenzura jak za komunismu, nebo nacismu.

Bez jediného vysvětleni. Nebyla ani vykoktaná, ani vysvětlená. Nebyla hodna dnešního dne, který je dnem svobodných voleb

Redakce dostala z Jany Tiché strach.
Paní Tichou obdivuji. To co napsala je její problém. Ona riskuje , nebojí se , že se dostane na estébé seznam pražské (českolipské, činovoborské) kavárny, že se dostane na seznam ,ke kterému někde výše, Vy nabádáte.

Pane Tichý protestoval jsem, viz níže, a stal se zázrak. Příspěvek se vrátil na hydepark.
Bez omluvy a vysvětlení.

Paní Jano Tichá , všimněte si, že Vám vůbec nebyli, oni zlatoústí, schopni cokoli vyvrátit.
Na schůzku s Janem Tichým nechoďte, je třeba ho zaměstnat psaním.

Povazžuji za nutné zveřejnit svůj ranní protest :
7. Říjen 2016 - 9:12 | vltavín

MÁ ÚCTU A OBDIV SVĚTA! | I-NOVINY.cz
Kam zmizel příspěvek Jany Tiché , který byl v hydeparku vyvěšený před 8 mi hodinami.

Myslím si , že náš prezident Václav Havel by ten článek o Vladimíru Putinovi nevymazal. Nevymazal by ho i kdyby se mu nelíbil, ehmmm.
Třeba by k tomu něco napsal.
Největší opozicí proti Putinovi, je Ruská komunistická strana vedená Zjuganovem.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Proč by měl někdo z paní Tiché strach? Každou hodinu hydepark někdo spamuje, kopíruje sem články z bůhvíčeho, nabízí léčiva apod. Většinou jde o roboty nebo někým najaté idioty. Prostě program takové příspěvky označuje a někdo je vymaže. Že je tohle cenzura, může napsat opravdu jen debil.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

I já přeju Vladimíru Putinovi vše nejlepší a pevné zdraví. Je jen málo vůdčích osobností významných zemí , jejichž lid je ve velké většině miluje a ctí . Pomluvy zpoza hranic na západ ho bolet proto vůbec nemusí.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ach jo, Zahradníku, jen další polínko pod svou vlastní ... zadnici. Podepíšete se někdy?

Asi nevidíte, že Vladimir Vladimirovič je nadějným pokračovatelem nejlepších tradic SSSR a KGB v neochvějném boji za mír a v hájení svých velmocenských zájmů a tradičních sfér vlivu. Na všechny časy.
Jaké pomluvy? Když k nám posledně jejich strakatí mužíčci vstoupili s bratrskou pomocí, mělo to za následek desítky mrtvých, stovky invalidů a miliardové škody, které musíme napravovat dodnes (z peněz daňových poplatníků, jak se trefně říká). Nehledě na dosazenou vládu krejčíků, miloušů a jim podobných, kterým by nikdo se zdravým rozumem vedení Strany a Vlády nesvěřil. Inu: Každá kuchařka bude umět řídit stát (Lenin).

PS k cenzuře: Svoboda slova anonymů má mít jisté hranice, když sami nemají zábrany. Blbost nebo podrazáctví není názor. Podívejte se na "diskuze" v ČLD, kde můžou exhibovat a výsledkem je často úplná žumpa. To byste chtěli i tady?

PPS Zahradníkovi: Rozumím vaší koze, takže za Protektorátu BuM byste stejnými slovy poblahopřál Adolfu H...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ach jo, pane Tichý , já o koze - vy o voze. Napíšu znovu to samé jen jinými slovy a vy si prosím po sobě přečtěte o čem píšete a uvažte , jak by to mělo s přáním k narozeninám ruskému prezidentovi souviset.
Přeju V.Putinovi znovu vše nejlepší k narozeninám a může být jen spokojen s tím, že ho vlastní národ miluje a těch, kterým je trnem v oku si proto nemusí všímat.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Milují ho tak, že jich přes deset milionů raději emigrovalo, půlka ani nešla k posledním volbám ( v Moskvě ani třetina) ... vy jste, Zahradníku, jenom obyčejný troll, co si budem namlouvat.

Nahoru

Re: Omlouvám se všem, že měl prezident Putin včera narozeniny

Zatím co dneska šlo k volbám 60 % obyvatel.

Putin má oblibu u 86 % obyvatel Ruska. Včera měl narozeniny. Jezdí k němu mocní i nemocní tohoto světa a přejí mu k narozeninám.

Nejsilnější opozicí proti Putinovi v Rusku je Komunistická strana Ruska.

Jinak zmizení včerejšího příspěvku Jany Tiché byla cenzura a jenom debil může napsat, že nebyla.

Jinak se všem omlouvám za sebe i za paní Janu Tichou , že měl Putin narozeniny.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ovšem berme to tak, že vltavín ve skutečnosti není vltavín a Jana Tichá není žádná Jana Tichá.
Stejně jako Skalák 1, Novák a jejich předešlá převtělení.
Ani Zahradník není Zahradník.
Aspoň že ten Vladimir Vladimirovič je Putin :o)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Tím Putinem bych si v Rusku nebyl tak jistý. On Stalin taky nebyl Stalin a Lenin Lenin.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Tichý , já jsem za protektorátu nežil ,takže to sem prosím nepleťte. Především se snažím žít v současnosti a dívat se do budoucnosti a doporučil bych to i vám .

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny Účast nižší jak v Rusku

Pan Tichý chce být vtipný.
Vltavín je vltavín. Všichni vědí, kdo je vltavín.
Účast ve volbách je nižší než v Rusku? Ubyl jeden z argumentů proti Putinovi.
Výsledky voleb v Libereckém kraji jsou velmi dobré.
Výsledek vládnutí současné vlády je také velmi dobrý.
Máme dobrého prezidenta a hejtman Půta obhájil . Super!
Já jsem spokojený.

Jenom mi není jasné, jak je s výsledky voleb spokojená Pražská kavárna.

Takže pane Tichý , je to dobrý. Není to jak říkáte, čím hůř, tím líp.
Je to dobrý.
Bylo by to úplně dobrý, kdyby se u nás neharašilo. Myslím tím harašení zbraněmi. Na Západě i na Východě.
Přesně tak, jak to původně myslel Václav Havel, který by, kdyby žil, oslavoval 80. narozeniny.
Možná se objeví nějaký nový Havel a přestane se harašit ( s zbraněmi).

Největším překvapením pro mne byla spokojenost s výsledky voleb u hejtmana Haška,
předsedy TOP 09 Kalouska a čestného předsedy Schwarzenberga. Chybělo jim nad hlavami pouze šapitó.

Jinak platí pravidlo, že když jsou voliči spokojení, je účast ve volbách nízká.
Spokojenost zřejmě vládne v Rusku i u nás doma.
Brzy uvidíme, jaká je spokojenost v USA.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Už zas má vltavín mezery v historii. V nadšení z konce studené války Havel skutečně kdysi navrhl zrušení obou nepřátelských bloků v Evropě. ALE to nikdy neznamenalo zrušení všech zbraní.

Naštěstí jsme v NATO a můžeme se spolehnout na článek 5.

Ve světě s hrozbami Severní Koreje, nevyzpytatelných východních velmocí, islamistů atd. funguje každej pacifista jen jako pátá kolona a užitečnej idiot v jednom.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Tichý , Václav Havel navrhoval zrušení obou paktů, Nato i Varšavskou smlouvu. Měl to takto na mysli. Proto měl velkou podporu obyvatel. Stejně sliboval lidem , že se fabriky nebudou vracet kapitalistům.
To na internetu už nenajdete.
První velký problém nastal, že Rusové (SSSR) stáhli svá vojska z NDR a ČSSR a vojska v SRN zůstala. Jsou tam dodnes.
Gorbačov byl poveden. Ani to nenajdete na internetu.
Máte krátkou paměť a nejste svobodný člověk.

Jinak papouškování o tom Vašem:
" Naštěstí jsme v NATO a můžeme se spolehnout na článek 5."
Nastalo podstatně později, kdy Havlovi bylo vysvětleno humanitární bombardování, bohužel i on se stal loutkou a pochopil nutnost NATO , když předtím ještě dlouho předtím orodoval, aby Západ pomohl SSSR.

Bohužel vše je jinak a zlatústí papouškují :Naštěstí jsme v NATO a můžeme se spolehnout na článek 5.

Nahoru

Soudnost a slušnost mizí aneb s vlastní kůží na trh

Krajské volby dopadly podle „očekávání“, český volič je osobitý. Netěší mě, že většina voličů patrně neodlišuje význam a obsah voleb, mám na mysli volby celostátní oproti krajským a komunálním. Pravda, Američané to také nemají jednoduché - Donald nebo Hillary? Připomíná to poslední české prezidentské volby – volba menšího zla… V USA vydýchat přisprostlý jazyk nebo aktivistku válečného harašení…

Po delší době jsem se kochal nad zdejšími komentáři. Primárně v souvislosti s příspěvkem paní Jany Tiché. Slušně a statečně vyjádřila svůj názor. Komentáře jsou jako volby, od zdi ke zdi. Někteří komentující pravděpodobně podlehli předvolebním emocím. Pan Tichý nepřekvapil a nepřekvapí. Obdivuhodně čilý regionální politolog, s vírou ve vlastní neomylnost, jiné názory zarputile odmítající, vždy připraven k edukaci a moralizování, nicméně ctící určitou slušnost. Vyjma myšlenkových příznivců v počtu nižším než prsty jedné ruky výraznější podporu nemá, o to více komentářů, plamenných a stále stejných slov. Zdejší redaktor pan Bárta, tak jako pan Tichý nezpochybnitelně inteligentní a také plodný, dle mého názoru stále více hrubne. Pan Doškář sice nemá literární střevo, každý není Jirásek, ale v „cause“ paní Tiché špatně nepsal, já se s ním ztotožňuji! Pana Zahradníka osobně neznám, jeho komentáře jsou zde (souhlasím s paní Tichou) vždy srozumitelné a zejména slušné. JJ a obsahově ve shodě se mnou.

Nechci jako jiní psát desítky komentářů, tak (sorry) natáhnu tento. Dovolím si několik poznámek. Pan Tichý píše: „Proč chybí východní pramen, odkud jste ten životopis opsali?“ Jde asi o překlep, „východní pramen“. Paní Tichá uvádí poděkování za zpracování stručného životopisu, jistě nebyl zaslán z Východu, ale zpracován podle veřejných zdrojů, oficiálních pramenů, podle světonázoru zpracovatele, v tom případě není povinnost uvádět zdroje! Pan Tichý dodává: „Například já jsem si skoro jistej, že jste jen virtuální provokace. Pod skutečným jménem byste kvůli ostudě nepublikovala takové blbosti (a není to poprvé)“. Chápu provokační pocit pana Tichého, ale jaká blbost, ostuda? Prezident Putin má můj respekt (nejenom oproti jiným prezidentům), respekt však neznamená bezvýhradnost! Můj respekt měl a má mj. i svatý Jan Pavel II., na jehož bohoslužbě jsem byl (v socialistickém Polsku) osobně, ale také nejde o bezvýhradný respekt. Respekt mám i k názorům shora jmenovaných, nikoliv bez výhrad! Oproti oponentům jiný názor nenálepkuji slovy „blbost, podrazáctví“! A nejsem virtuální.

Pan Bárta obdivuhodně perlil: „Falešné jméno, obšlehnutý text, se nedivím, že to někdo smazal s nějakým jiným spamem :). Budeme tady slavit narozeniny každého kriminálníka?“ Nejdříve jsem zneklidněl, že se pan Bárta dožaduje slavení jeho narozenin. Věřím, že to není jeho ambice. Kdo tedy je ten kriminálník? Cílí snad na ústavní činitele českého státu? Současně jsem zneklidněl ještě jednou. I-noviny patrně chystají zveřejnit seznam všech v hydeparku. Doufám, že zveřejněný seznam bude korektní, se všemi generáliemi… Nu a obšlehnutý text? Podle sebe soudím tebe?

Příliš nechápu, proč některé jedince iritují nicky, tyto diskuse zde byly opakovaně. Především hydepark je od toho. Bude-li kdokoli psát do rubriky „Názor“, je povinností psát pod svým skutečným jménem. Buďme soudní, pan Tichý tu neblahou zkušenost má (já také). Při skutečném jménu zde většinou nebyl důležitý názor, ale „temné“ stránky životopisu pisatele. Pan Bárta jistě potvrdí, že není málo jeho kolegů (spisovatelů), kteří publikují pod jiným jménem a nemají zájem o změnu (viz: Literární svět pobouřilo odhalení skutečné identity spisovatelky Eleny Ferranteové).

Nesmím opomenout ještě dvě poznámky, obě (k mé lítosti) vůči panu Bártovi. První na jeho slova: „... vy jste, Zahradníku, jenom obyčejný troll, co si budem namlouvat“. Pro jistotu jsem se podíval do oficiálních zdrojů: „Troll je v internetovém slangu obvykle anonymní účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi“. Co dodat? Od pana magistra poněkud mimo mísu! Vůči panu Zahradníkovi důvod k omluvě, ale na to se zde nehraje…

Nakonec super perla pana učitele: „Že je tohle cenzura, může napsat opravdu jen debil.“ Nerad bych parafrázoval, že něco takového může vyslovit pouze d* Buďme soudní, cenzura to byla! Útočná argumentace mě v tom ještě více utvrdila. Pane Bárto, pokud nevíte, dnes se tato označení (debil, imbecil, idiot) nepoužívají, neboť zevšedněla do hanlivých výrazů. Přesto není k zahození, když člověk používající tyto nadávky alespoň ví, co konkrétně termín znamená. Ano, samo se nenakope, ani na poli!

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pané Šádku, než jste vyplodil svůj text, smazal jsem další dva spamery, kteří se pokoušeli infiltrovat do hydeparku. Neumíte si zřejmě ani představit, jak by hydepark vypadal, kdybychom pustili ke zveřejnění vše. Hydepark by byl plný reklam, případně příspěvků na ruská/ukrajinská témata apod. Stále jsme ještě regionální deník a ne prostředník k prodeji prostředků na erekci či propagaci bývalých agentů KGB. Nevím, kdo to smazal, jestli já nebo někdo jiný, ale urážet do cenzorů se zkrátka nenechám. Je tu tisíce názorů, se kterými nesouhlasím, ale stále tu visí. Toť ode mě vše k tomuto tématu. Jinak si v tomto tématu slavte narozeniny koho chcete, od Hitlera po Hillary.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Bárto, děkuji že jste vyplodil odpověď. Mám názor, že cenzura byla, neshodneme se, ale shoda snad není povinnost. Máte-li důvod k uražení se, ok, urazit se ovšem má, chce-li, konkrétní cenzor.Děkuji také za povolení slavit narozeniny koho chci, ovšem Hitlera a Hillary vám nezištně ponechám, máte lepší stylizaci :) Netuším, kdo je bývalý agent KGB, pan prezident Putin, je-li obmýšleným on, zcela jistě nikoliv, on byl legálním důstojníkem KGB, je to součástí jeho oficiálního veřejného CV. Agenty KGB a primárně STB máme hlavně u nás v ČR, voličům je to šumák! S úctou LBŠ. P.S.: Je super, že zdejší hydepark je (prý, údajně) prost "příspěvků na ruská/ukrajinská témata", z toho naštěstí erekci nemám...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Jen technická poznámka k pojmu respekt:

Respekt ve smyslu brát politika vážně, protože je vlivný a nelze ho i ve vlastním zájmu ignorovat - to znamená něco docela jiného než respekt jako naivní a lživá oslava všech jeho činů ("V zájmu celosvětového vítězství principů demokracie, stability, pravdy a míru by takových osobností mělo být co nejvíce!??")

Už předevčírem jsem doporučil prameny, které tu adoraci VVP vyvracejí. O vraždách nepohodlných vězňů, novinářů a politiků jste nikdy neslyšeli? Shodou okolností včera vyšel další rozhovor s Alexijevičovou, který končí konstatováním: "Je strašné opět vidět, jak poznamenán je sovětský člověk. Je to bláznivé. Ale jsou i takové časy, kdy se celé národy propadnou do šílenství. A to je právě teď." (LN, doporučuju celé, ačkoli pochybuju, že by to ctěné jmenovkyni otevřelo oči)

A znova opakuju: Naivita nebo vyslovená lež nejsou "názor" hodný pozornosti. V takovém případě se ozvu. Pod svým jménem, aby to mělo váhu. (Všimněte si že jmenovkyně návrh na osobní setkání zase ignoruje a zase ztichne na pár dnů, aby se pozapomnělo. Nebo se vynoří pod jiným jménem.) Jistě vás nepřekvapí, že v tomto sporu fandím panu Bártovi proti provokacím anonymů a trollů. Mám s nimi letité zkušenosti, jak víte :o)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Tichý , nechápu Vaší domýšlivost, proč by se s Vámi měla Jana Tichá setkat.
Berete ji svobodu a právo názoru, že s Vámi třeba opovrhuje. Může Vás pane Tichý považovat za nový druh namyšlených nesvobodných soudruhů, papouškujících hlavní názorový proud (mainstream) NATO či EU . Ztráta času.

Je to to samé, jako když bych opakovaně o Vás prohlásil, že jste podvodník s tím, že čekám již několik let na to, abyste mne za toto veřejné označení dal k soudu, kde Vám to rád a snadno na několika případech, před soudem, dokážu.

Já se pamatuji na její vstřícné kuchařské recepty pro migranty. Pro mne to bylo absurdní. Její Putinovy narozeniny mne zaujaly. Dala se všanc, že bude označena jako nepřítel lidstva, podle nějaké nesmyslné výzvy. Nebojí se.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dnes má výročí narození velký státník Winston Churchill, kterého často vzpomíná náš prezident,který mu ale nesahá ani po podrážky. Nedávno se na pultech knihkupectví objevil jeho životopis Faktor Churchill od Borise Johnsona. Doporučuji. Jeho několika svazkové paměti ,které kdysi v ČR vyšly, taky. Ovšem, ty jsou hodně objemné a čtení zabere mnoho dní,ale je to počtení!
Hezký den

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Nebyl bych tak příkrý vůči prezidentovi. Pokud jde o chlast, může se se svým britským vzorem směle měřit.
V posledních dnech to je úplná smršť výročí narozenin gigantů: Cimrman, Havel, Churchill, Putin. (Uvádím je v pořadí podle abecedy, abych se nedotkl jejich příznivců).

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

A dnes zemřel velikán světového filmu Andrzej Wajda.Bylo mu devadesát let.Tak už je někde v nebi se svým otcem,kterého Rusové zavraždili jako mnoho jiných polských důstojníků v Katyni. A taky třeba se Zbygnievem Cybulskim,jeho dvorním hercem,kterého obsadil třeba do filmu Popel a démant......

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pro vltavína konkrétně:

1) Já přece předem vím, že ani jeden z těch anonymních srabů nesundá škrabošku a nenajde odvahu, že by se setkal tváří v tvář. To neokecáte. Vůbec nejde o "právo názoru", jen mi vadí že kdejaký podrazák může napsat COKOLI. Byly časy, kdy se anonymy důsledně zahazovaly (snad s výjimkou policie, když šlo o zločin) a ve slušné společnosti je každý ignoroval. Jó, za Rakouska, to se nám to úpělo, říkával můj prastrýc :o)

2) Narážíte na svou fixní ideu, jak jsem kdysi rafinovaně podvedl naše zastupitele. Zjara váš elaborát k 10. výročí visel na náměstí pár měsíců bez jakéhokoli efektu. - Měl byste konečně vzít na vědomí, že se borské zastupitelstvo od těch časů už 3x obměnilo a že se vám mezi desítkami zastupitelů nikdy za těch 10 let nepovedlo získat podporu. Takže stále platí nejen tehdejší souhlas, ale i známé prohlášení zastupitelů: "Dobové dokumenty jsou neúplné, úplnou a nezpochybnitelnou pravdu už nebude nikdy možné zjistit. Proto nemá smysl neustále se k případu vracet. Nechme mrtvé odpočívat v pokoji."

3) "Jana Tichá" je někde zalezlá a nijak se nedala všanc, jak tvrdíte. A nebojí se? Právě že je srab, nejspíš to ani není ženská. Možná mi budete líp rozumět, až tady začne psát krávoviny Josefinka Doškářová?!

PS: JT nezklamal(a) - fabulace pokračuje... Pro pořádek opakuju: holé ruce, občanky s sebou!

Nahoru

Re: Krásný den, pane Tichý!

Pane Tichý, nemám váš nezaměnitelný esprit ani ego. To lépe napsali jiní (výše a jinde). V manželství jsem spokojená, seznamku nevyhledávám, nepotěším vás, s tím musíte jinam. Váš poslední komentář je výstavní. Díky, jsem poučena, v psaní krávovin nesoutěžím... Když jsem dnes vstala k našim zvířátkům, hlavně prasátka (naši vepři boubelatí) mně dělají radost, v televizi byli pan Trump a paní Clintonová. Vaše slova připomínají přisprostlého pana Donalda. Vedle paní Hillary je menší zlo. Přeji vám krásný den! Já zase nasadím škrabošku a zalezu, prostě musím pracovat, tak jako většina srabů, podrazáků...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Tichý, tohle forum snad neslouží k tomu, aby Vás někdo stále urážel že jste lhář a vyhrožoval nějakými soudy. Je to již omšelé, byť chápu, že když někdo veřejně vyhlásil v mediích, že v říjnu tam již symbolické hrobové místo nebude a blíží se již 10. výročí toho prvního října a ono tam stále je, tak je to k pos...mání. Ale pravda, který říjen to bude,se neřeklo Takový zmatek jak s tou Říjnovou revoluci, co jsme slavili v listopadu.
To, že o někom jest natočen dokument, a pak ten dokument na festivalu zařadí do sekce "Fanatismus", taky klidu nedodá.
Pokud někdo má tu neustálou touhu po soudech udáních atd. měl by jíti k meritu věci. U toho dokumentu se stále objevuje..odhalí na městském hřbitově pomník osmi zavražděným sudetským Němcům.
Kdepak zavražděným , ale spravedlivě ! Bylo přeci stanné právo a tak lze střílet do civilistů bez řádného soudu!
Jenže na pana Gebrta si hned tak někdo netroufne. Mladý, silný sečtělý, znalý, pevný v kranflecích....
Ale do starého, drobného, slušného, hodného a mírného člověka. To je přeci jiná klasa. To si troufnout lze."o)))

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Tento knižní čtvrtek vychází kniha vynikajícího spisovatele a badatele, nositele ceny Magnesia litera a ředitele nakladatelství Academia pana Jiřího Padevěta Krvavé léto 1945. Já jsem nějaké kapitoly už četla.
Jsou tam popsány i události v Haidě 2.6.1945.
S panem J.Padevětem budeme mít besedu,veřejnost se s předstihem dozví kde a kdy.Termín je již pevně stanoven.
Hezký den

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Tichý, Vy jste podvedl zastupitele, rodinu esesáka Trägera, i nacistickou rodinu Rachmannů. Poškodil jste všechny.
Nebudu tady opakovat to, co je dnes již obecně známé. Raději přeci jenom ještě jednou.
Jste podvodník, je to věc obecné známá. Nikoho to nepřekvapuje. Nic se na tom nezmění.
Trägrové i Rachmanni se Vám přiznali, že byli nacisté a jeden dokonce esesák. Napsali Vám to již týden po ZM v roce 2006, kde bylo mimo jiné řečeno: "Dobové dokumenty jsou neúplné, úplnou a nezpochybnitelnou pravdu už nebude nikdy možné zjistit." Vy jste podmíněnou pravdu věděl a nezveřejnil. Byl jste srab a podvodník. Mohl jste dobové dokumenty doplnit nacistickou a esesáckou realitou.

Pomník nacistů a esesáků v N. Boru stojí. Každoročně k němu přijíždějí desítky veteránů druhé světové války a a protestují. Bude tomu tak i tento týden v pátek.

Tento pomník je důkazem toho co se všechno dá vybudovat podvodem. Je to ostudný pomník , který varuje. Vedle stojí pomník otrocky zavlečeným obětem, které zahynuly v Boru za 2.SV Pracovaly v Rachmannově zbrojní továrně. Tento pomník mj. vysvětluje tu ostudnou hrůzu vedle (Pomník nacistů a esesáků).

Já to chápu tak, pane Tichý, že Jana Tichá s Vámi opovrhuje a nechce se s Vámi setkat. Já se ji nedivím. Na rozdíl od ní se s Vámi rád setkám u kteréhokoliv soudu v ČR a OP v ruce. Podejte na mne trestní oznámení. Zasloužím si to. Máte k tomu mých několik veřejných prohlášení, kdy o Vás tvrdím .... viz výše.

Vzhledem k tomu, že Vás ta Jana Tichá tak rozčiluje není to náhodou Vaše manželka? Ta mi připadá rozumná a OP má taky.
Mohla by to být případně i vnučka.

Již brzy budeme psát na nástěnce o podvodu po 11. letech. Na rozdíl od Vás si myslím, že to smysl má i když to nic nezmění.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Šádku, že mě pan Bárta nazval obyčejným trollem , je to jeho vizitka , já se kvůli takovým věcem neurážím. Takže omluvy netřeba. Jen si jako reakci na to označení dovolím pana Bártu opravit. Nejsem obyčejný troll, co si budem namlouvat, protože jsem " neobyčejný." Takové pěkné nadpisy k takovým pěkným diskuzním tématům mu na i-novinách nikdo jiný nevymyslí .A už nezminňuji čtenost a zapojení dalších.
No a pan Tichý asi nemůže ani spát, jak se sžírá tím, že neví jaký obličej si k nicku připojit. Já např. některé diskutující znám, jiné ne - většinou ty z Lípy. Nicméně mi to nebrání zapojit představivost a člověka si v duchu vykreslit. Co na tom, že vypadá nejspíš jinak ? Paní Jana Tichá např. je mladá, hezká, chytrá, pracovitá a vůbec fajn. Růženína taky neznám, vím jen,že je ze Cvikova a bývalý učitel, který tady někdy vystupuje pod svým jménem. To je přece každého věc a nikoliv splnění opakovaných výzev pana Tichého psát pod jmémem.
Mám pro něj jen radu: Zapojte imaginaci a zklidníte se.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny 2.6. 45 se události odehrávaly v Boru

Kniha pana Padevěta je vynikající. Logicky navazuje na knihy , které již vydal: Anthropoid, Průvodce protektorátní Prahou, Krvavé finále, Krvavé léto 1945.

Jinak, pro paní doktorku, události 2.6.1945 se odehrávaly již v Boru u České Lípy, ne v Haidě.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Nenechám se znova zatáhnout do nekonečné polemiky na téma, jestli samotné členství v nacistické organizaci stačí jako důvod trestu smrti nebo proč by oběti borského lynče neměly mít po tolika letech trapného mlčení aspoň symbolický hrob. Jen zdůvodním smysl svého předešlého příspěvku, bod 2, několika fakty, protože vltavín se opět mýlí:

Leden 2006 - souhlas zastupitelstva s pronájmem hrobového místa pozůstalým. Následoval pouze protestní dopis MO KSČM starostovi. Náhrobek byl vysvěcen v srpnu. Dva roky byl ve městě klid.
Říjen 2008 - první kritický článek J. Doškáře v Novoborském měsíčníku. Bouřlivá polemika, 2 brožury na křídovém papíru ve všech schránkách NB (jaro 2009) atd.
Říjen 2009 - historický seminář, kde páni odpůrci přednesli všechny svoje argumenty. V zastupitelstvu neprošly návrhy na odvolání souhlasu z ledna 2006.
Listopad 2009 - PROHLÁŠENÍ ZASTUPITELŮ, z kterého jsem citoval, a které končí slovy: "Nechme mrtvé odpočívat v pokoji. Odstranění pamětní desky by nikomu bolest nevyléčilo, naopak by způsobilo jen novou bolest pozůstalým. Památník chápeme také jako symbol usmíření Čechů a Němců ve společné Evropě."

Uvedené prohlášení vzniklo tedy až v době, kdy zastupitelé byli O VŠEM, co tvrdí páni odpůrci, informováni! Od té doby zastupitelstvo svůj postoj nezměnilo.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Tichý, nenechávejte.
Pan Doškář je jak zaseknutá gramofonová deska, je čím dál více zemanovsky nabubřelý, trpí čím dál větší hosipou (podobně jako Zeman), též potřebou neustále si masírovat své ego, a je tedy čím dál víc k smíchu. Takovéhle výměty je třeba opatrně přešlápnout nebo přeskočit.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Tichý Váš podvod se týká roku 2006. Občané i RM NB odsouhlasila obnovení hrobu popravených Němců 2.6.45. Vy jste to zvrátil. Vy jste potřeboval vybudovat památník na kterém by bylo uvedeno jméno esesáka Trägera. O to stála pozůstalá rodina po esesáku Trägerovi. Ona ho také zaplatila.
Nezveřejnil jste přiznání rodin Trägerů a Rachmannů, že jejich členové byli nacisté a jeden byl dokonce esesák.
Toto zatajení, zalhání, tento Váš podvod, umožnil vybudovat na nejčestnějším místě Lesního hřbitova, jediný Památník nacistů a esesáků na území ČR.

Na sympatizanty a spolupracovníky nacistů a esesáků je třeba třeba trvale upozorňovat. V roce 2006 jste mezi ně patřil. V případě , že svůj postoj z roku 2006 obhajujete i dnes., jste obhájcem nacistů a esesáku i nyní.

Je zřejmé, že Vaše postoje jsou ovlivněny zejména tím, že Váš otec nechal popravit ( oběsit) po válce nevinou Němku Gebertovou.

Jinak dnes má svátek Andrej Babiš.

Jinak pro iluzionistu pana Tichého: " Janu Tichou neznám, nikdy jsem ji neviděl, ani jsem si ji nevymyslel.
Vzhledem k tomu, že zřejmě Vámi opovrhuje, bude to chytrá ženská."

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Gábi Smolíková: "Pepóóó... taková blamáž!"

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

To je jako ze Švejka. To je syn toho voběšenýho,to bude asi taky pěknej panchart.
Přeji hezký den a žádná setkání s mašíbly.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

To je syn toho, co jí nechal voběsit a díval se na ní až se přestala cukat, pak to zapsal. Po 10 minutách to bylo hotový. Druhý den požádal o zvýšený počet katů a zvýšený příděl diet pro katy.
Pak zmizel a na scéně se objevil jeho syn - Jan Tichý, který to chce napravit.
Podvede RM a ZM a umožní rodině esesáka a nacisty postavit Památník nacistů a esesáků.

Hlavně pozor na mašíbly, co si pletou po válce Bor s Haidou a naopak.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Doškáři, předpokládám, že souhlasíte s tím, že sovětský komunismus byl stejně zločinný jako německý nacismus. Myslíte, že řadový člen NSDAP byl horší než člen ÚV KSČ, a že příslušník SS byl horší než důstojník KGB?
Pan Tichý je čestný muž s vysokým morálním kreditem. Jakkoliv si vás vážím za dobré skutky, jež jste vykonal v zastupitelstvu (významný podíl na zákazu hazardu) i mimo ně (pomník M.J.Husa), v názoru na symbolický hrob zastřelených Němců s vámi zásadně nesouhlasím. Za nactiutrhačné výroky byste se měl panu Tichému omluvit.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Panu Tichému se rád omluvím, až po rozhodnutí soudu. Pan Tichý má možnost na mne padat trestní oznámení. Máte tu možnost udělat i Vy!

Pane Válku i já si Vás velice vážím, a jsem rád , že od Vás dostávám občas i pochvalná slova. Děkuji Vám za ně
O zločinnosti nacismu a komunismu nevedeme diskusi.
To je pane Válku jiné téma. Neomlouvejte prosím, pane Válku, zločiny nacismu, zločiny komunismu.To není naše téma.

Pane Válku, to ne! V této diskuzi jde především o jednání RM a ZM v lednu 2006, kdy tyto orgány, v souladu s názory občanů tohoto města, odsouhlasily obnovení hrobu zastřelených Němců v tehdejším Boru u Č. L. 2.6.1945.

Obnovení hrobu zastřelených 8 mi Němců nikdo nerozporoval Bylo to odsouhlasené. Na hrobě měl být vztyčen kříž se jmény popravených. Ani text nebyl rozporován. Měl tam být uveden text , který hlásal, že zde leží 8 Němců ( jmenovitě) kteří byli popraveni 2.6.45 v Boru na náměstí.

Jediný kdo tento všeobecně uznávaný požadavek nebyl ochotný schválit byl Jan Tichý, který ústy Mgr. Lovecké odmítl obnovení hrobu.
Přišel s návrhem s přáním potomků po doktorovi Trägerovi, aby se neobnovoval hrob zastřelených Němců, ale aby se vybudoval na nejčestnějším místě hřbitova Památník, kde budou uvedena jména 8 mi zastřelených Němců a bude k nim také hlavně připsáno jméno 9. Němce tj. Dr.Trägera.
ZM toto zásadně odmítali. ZM dali návrhu Mgr. Lovecké podmínku. Máme jistotu, že nebyli fašisté?Unavení ZM se nechali přesvědčit Mgr. Loveckou, prodlouženou rukou pana Jana Tichého, že to může dokázat materiály z archivů, že nebyli. JT okamžitě poslal zprávu Trägerům. Oni obratem odpověděli. Tr)ger byl esesák a další 2 nacisté.

Tuto zprávu Jan Tichý zamlčel.NEZVEŘEJNIL JI ANI V MĚSÍČNÍKU, ANI NA DALŠÍM JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA.
Proto je Jan Tichý podvodník. Nikdy se k tomuto podvodu nepřiznal. Nám se podařilo vše později dohledat v Bundesarchivu.
Navíc se objevila důležitá výpověď žijícího svědka, že Marta Wernerová za války v řeznictví veřejně prohlašovala:
" Maso Čechům nedávejte, ty musíme vyhubit jako krysy."

SPOR NEBYL VEDEN O HROB, SPOR BYL VEDEN O PAMÁTNÍK

HROB BYL ODSOUHLASEN SE VŠEOBECNÝM POCHOPENÍM

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

K tomu už no comment, všechny "argumenty" se jen pořád znova opakují:
http://www.bohumildolezal.cz/texty/rs2247.html

+ DODATKY:
http://www.i-noviny.cz/nazor/hry-o-kamen-aneb-jak-to-bylo-v-lednu-2006#.V_5WPVL_r1I
http://www.i-noviny.cz/nazor/motak-josefa-geberta-z-listopadu-1943#.V_-AgFL_r1I

Jen ještě poznámka: Horší je kádrovat předky a hanobit mrtvé, kteří už nemají možnost se bránit.
Amatérský badatel Doškář ví kulový o tom, jak fungoval velký retribuční dekret, protože si ho dodnes pořádně neprostudoval. Netuší, že senát byl 5členný a o vině udavačky rozhodl jednomyslně podle ustanovení dekretu. Že viceprezident krajského soudu musel i personálně zajistit řádné fungování soudu. Že soudce byl povinen asistovat u výkonu trestu atd.
To jsou ty paradoxy: Aby mě - prostřednictvím táty? - jakýmkoli způsobem diskreditovali a pošpinili, snaží se ti pánové ve jménu "boje proti neonacismu" rehabilitovat popravenou udavačku z roku 45...

Doufám, že můj táta tam někde nahoře se té amatérské propagandě a lhaní taky už jen směje...

Nahoru

Otec JT, soudil Němku v češtině,odmítl svědky, nerespetoval dek

Přeci jenom trochu jinak, toto jsou fakta.
Pane Tichý soudní spor s Němkou Gebertovou byl veden v češtině i přes protesty jejího advokáta který upozorňoval Vašeho otce, že Gebertová česky neumí a že mu tudíž nerozumí.
Soudce Tichý, všechny její svědky odmítl, ačkoliv Gebertová na ně měla podle Velkého restitučního dekretu právo.
Pan Uksa Vám na jednom ZM veřejně předal rozsudek manžela Gebrtové, ze kterého je zřejmé, že Gebrtová svého manžela neudala.
Gebertová byla odsouzená v češtině , které nerozuměla.

Váš táta nechal popravit nevinou Němku Gebertovou. Den na to požádal jako jediný v ČSR o zvýšení počtu katů ve svém rajonu. Dále žádal jako jediný v ČSR o zvýšení diety pro katy Vaše mi slovy : " To něco napovídá."

Do Vašeho nebe a do nebe Vašeho táty nechci.

Jinak Bohumil Doležal opsal ty Vaše lži a podvody. Ten Vás nezachrání ani u soudu!

.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

No tak, kluci, dnes má narozeniny třeba Uhrin mladší nebo Artur Štaidl, zítra Voříšek z Primy nebo Adéla Banášová. Něco k nim by nebylo?

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Zajímavé je, že Vltavín odsuzuje rozhodnutí soudu, což nebyl jen předsedající. Přitom soud postupoval přesně dle dekretu, podepsaného mimo jiné Edvardem Benešem. Spravedlnost je slepá...
Pan Gebert asi mluví pravdu, když hovoří o osmi zavražděných Sudetských Němcích. Proč ho Vltavín ještě nedal k soudu, když dle něj se jednalo o spravedlivý čin? Jsem zvědav, kdy ho udá ...
Ale ono se to na pana Tichého vytahuje daleko lépe, že.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny Janička Tichá odhalena !

Akorát mozolnaté ruce od krmení prasat nemá, spíše od nošení vlajek Klubu českého pohraničí. Byla vyfocena, na hlavě čapku komunistického pohraničníka a na tričku milce Vládu Putina
Ještě že to ČSBS měla pod kontrolou, pár členů tam taky bylo , že
Moc se mi líbí...Podle historika Martina Pulce, který se detailně zabývá pohraničím, organizace vykládá historii podle svého vidění světa. „V tom klubu se neříkají věci, jak byly. Často překrucuje historii a přímo i lžou. Z tohoto pohledu ho hodnotím negativně,“ míní Pulec.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/tricko-s-putinem-i-podpora-predsedy-bojovniku-za-svobodu-klub-pohranicniku-zaplnil-velky-sal-ipi-/zpravy-domov.aspx?c=A161011_173123_ln_domov_jzl
Tak lžou. Už je to zase na soudy :o))))

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny,dal jste Doškářovi svolení, pane Tichý?

Vzhledem, k tomu, že tady pořád někdo něco vytahuje, co vybádal a zřejmě bez Vašeho svolení zveřejňuje, přikládám vyjádření právníků příslušných institucí....
Jestliže byly informace týkající se Vaší osoby a Vaší rodiny z archivu oprávněně zpřístupněny v souladu s příslušnými zákony pro oblast archivnictví, avšak tyto informace jsou v diskusním fóru na internetu zneužívány k dehonestaci Vaší osoby, nesou autoři článku odpovědnost v rovině občanskoprávní, případně i trestní. Práva na ochranu před neoprávněným shromažďováním, zveřejňováním nebo jiným zneužíváním údajů o své osobě, garantovaného článkem 10 odst. 3 Listiny základních práv a svobod, se lze dovolávat občanskoprávní soudní žalobou, v případě podezření na trestný čin pomluvy podle § 184 zákona č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, se lze obrátit na orgány činné v trestním řízení s trestním oznámením...konec citace
Pokud jsou archiválie zpřístupněny, je na toto badatel upozorněn badatelským řádem a souhlas vyjadřuje svým podpisem a průkazem totožnosti. Výjimköu by bylo, kdyby jste k zveřejnění dal souhlas. Bližší mohu dodat

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny,dal jste Doškářovi svolení, pane Tichý?

Pan Doškář se těší na to, až to dá pan Tichý k soudu, protože by se mu rád omluvil, avšak bez pokynu příslušné autority se k tomu nemůže odhodlat - viz jeho vyjádření k mému předchozímu příspěvku. Nejlepší bude, když to Honza Tichý dá k přestupkové komisi, protože vyměřená pokuta půjde do městského rozpočtu.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny - přestupková komise?

Myslíš, že by to mělo smysl? Nějaká pokuta pro ně nic neznamená, na výdaje se neohlížejí.
Mám s tím „místním folklorem“ konkrétní zkušenosti už od podzimu 2008:

Když se nedostává věcných argumentů, použij polopravdu nebo lež. Opakuj do zblbnutí, i když byla vyvrácena (podle známé poučky jistého klasika propagandy). Platí přece, že není šprochu...
K diskreditaci názorového odpůrce poslouží cokoli z jeho minulosti, nebo i skandalizace jeho dávno nežijících předků.
S odpůrcem lze pod falešnou identitou vést mailovou korespondenci, možná ti pak prozradí kompromitující detaily sám.
Opakované žádosti, stížnosti, protesty, petice a žaloby, které jen zbytečně zatěžují příslušné úřady, dokonce ministerstva i orgány činné v trestním řízení, odpůrci jistě znepříjemní život. A nějaká ta špína se – možná!? – uchytí i ve veřejném mínění...
O věcný dialog za účelem zjištění historické pravdy přece vůbec nejde.

Pánové obětavě jeli „vyšetřovat kádrový profil" můj a mého táty (na ostatní členy rodiny nenašli nic) až do Litoměřic a do Mostu. A tak se opakovaně dozvídám, že jsem spolupracoval s StB a udal dva chartisty (ačkoli mám čisté lustrační osvědčení), že jsem neúspěšný autor kovbojek (ačkoli vyšly dvě), že mě ze školství pro neschopnost vyhodili (ačkoli jsem podal výpověď sám), že můj táta zlovolně a sám odsoudil k smrti úplně nevinnou německou babičku (ačkoli lze prokázat opak!), a proto nejsem psychicky zdravý (nelze prokázat), že jsem neonacista řízený a placený ze zahraničí (nelze prokázat), a jiné nesmysly, které jsem už mnohokrát vyvrátil - např. i ten "legendární podvod" na zastupitelích, který odhalil jen JD a jehož 11. výročí zas brzo připomene ve své vývěsce...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dnes si svobodný svět připomíná generála & prezidenta USA D. Eisenhowera, jenž se narodil 14.10.1890.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

A na Přerovsku si dnes připomenou ten strašný masakr z 18. na 19. června 1945,kdy na Švédských šancích bylo povražděno 120 žen,75 dětí včetně kojenců a 72 muži.Iniciátor a vrah Karol Pazúr,který dostal prezidentskou amnestii v r.1952 pak udělal , jak jsem již psala, velkou kariéru ve Svazu protifašistických bojovníků a byl to oddaný,příkladný soudruh. Zavraždění byli Karpatští Němci, Slováci a Maďaři,kteří se vraceli domů. Pazúr tvrdil,že jsou to esesáci. Ty kojenci jistě. Je to podobné,jako když Babiš tvrdil,že do tábora v Letech byli internováni jen ti Romové,co nechtěli pracovat,což podle něj byly asi předškolní a školní děti,že.
Dnes bude popel zavražděných žen a dětí převezen v doprovodu faráře z Olomouce do Přerova a bude uložen tam,kde na hřbitově leží ostatky zavražděných mužů.
Za komunistů se o tom nesmělo mluvit. Dnes se pamětníci starých dobrých časů scházejí v KČP spolu s předsedou ČSBS Vodičkou.
Přeji hezký den.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ten zločin byl o to hroznější, že v r. 1978 nachali komunisté, zajisté s asistencí protifašistických bojovníků, těla dětí raději dvakrát projít pecí krematoria, aby nebylo poznat, že to jsou děti. Pak je uložili na náhodném místě a ta krabice s popelem byla vyhrabána a poškozena při výstavbě. Popel vysypali, takže dnes vyndali pouze kusy plechu a přenesou symbolicky prsť z tohoto místa. Dnes na čt24.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny. Včera byl opět odsouzen památník JT

Pane Válku, chápu, že máte pane Tichého rád, to však nic nemění na tom, že Jan Tichý je podvodník, který vědomě zalhal zásadní a důležité informace o esesáku Trägerovi a nacistovi Rachmannov atd. atd.
Honza už jednou se mnou u přestupkové komise nedopadl dobře.

Předpokládám, že přestupkovou komisi neřídíte ani neovlivňujete.

Jinak včera opět veteráni 2 světové války odsoudili Památník nacistů a esesáků na Lesním hřbitově v NB, který podvodem ( nordickou lstí) zařídil Jan Tichý
A budeme stále ať se Vám to líbí či nelíbí, připomínat borské německé nacisty a esesáky a podvodníka Jana Tichého.

U nás mají společný pomník - esesák a nacista Träger, nacisté bratři Rachmanovi, nacista Ing. Richter a proslulá nacistka Marta Wernerová, která chtěla Čechy vyhubit jako krysy.
Někteří naši historici její výrok omlouvali výrokem, že to tak nemyslela, že třeba neměla ten den náladu, nebo, že měla menstruaci.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

dnes by měl svátek Havel

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

No, Havel ho má dnes stále.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Koukal jsem do loňského kalendáře a taky to vycházelo na 16.10., existuje tedy nějaká korelace mezi 16.10. a Havlem.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Tak dneska dopoledne hlásili v radiu , že je " Světový den žen žijících na venkově". Hned jsem si vzpomněl na paní Janu Tichou a posílám jí i všem ostatním ženám žijícím a pracujícím na venkově přání k svátku.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ta bude slavit, až bude mezinárodní den trollů o:)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny - DĚKUJI HOŠI!

To jsou mi věci! Několik dnů "abstinuji" prosta četby IN a hned je zde něco pěkného o mně. Pane Zahradníku, děkuji za milé přání. Pan spisovatel Bárta, obdivovatel trollů a jiných významných osobností (od rocku ke sloučeninám), mně bude držet čestné místo na oslavě MDT, pročež také moc děkuji! Bonusem pro vás, milí přátelé, je polibek ženy z našeho krásného venkova! Příhodná chvilka pro výběr bonusu se časem jistě najde :)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dneska má devadesátku Chuck Berry ,americký kytarista,zpěvák a skladatel - legenda rock and rollu. Tak vše nejlepší a můžete si taky poslechnout pár jeho skladeb, jako to teď udělám já.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Tak už v něm jedu taky.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Skladbu You never can tell jsem si dal opakovaně a vybavil si ji z kultovního filmu Pulp fiction. Ještě jsem si v
souvislosti s oslavencem vzpomněl na jednu zajímavost .Vystoupení Chucka Berryho na předvolebním mítingu ODA v Brně v dubnu 1996. Koncertoval tehdy ve Vídni a na Slovensku a přijel zazpívat na pozvání předsedy strany Vladimíra Dlouhého. To byly časy ! To byly volby !

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

A na BBC zrovna ve zprávách hlásili, že k jubileu vydá Chuck Berry po více jak 30 letech desku:-).

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ještě Štrougaláááá!!! Fůj! Odstupte! křičeli nedávno účastníci instalace ( i zde vzpomenuté) pamětní desky Josefu Mašínovi. To při projevu šéfa ČSBS Vodičky. A točili se k němu zády.
A Štrougal slaví dnes 92. narozeniny. Snad mu je obvinění Němci pro vraždu jejich občanů na hranici příliš nezkazí. Jak s Jakešem a Colotkou dopadne uvidíme. Stejně jako organizace bývalých pohraničníků KČP jistě sleduje osud dalších obžalovaných šedesátitří žijících hraničářů, co vzorně plnili rozkazy generála Šádka. Snad nás jejich sympatizanti budou informovat.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Z ČSBS na protest proti nedemokratickému jednání vystoupil hrdina od Tobrúku gen.Vraný. Tři lidické ženy ,které přežily, to udělaly již dříve.Zato organizace posílila novou krví jako je J.Ovčáček nebo kardinál Duka. A protože věrchuška se nekritizuje,tak byla zrušena kladenská organizace a předsedkyně Gabriela Havlůjová vyloučena. Zrušena i organizace jičínská,ta taky měla repty proti vedení a bojovníkovi za svobodu Vodičkovi,který si ani nepamatuje na své členství v KSČ.Asi v ní za tu svobodu bojoval. Na setkání KČP ale tento bojovník byl a účastnil s jednání a provolávání vděku Šádkovi.
Třeba se dočkáme průvodu KČP na Hrad a postavení podia u Masaryky a plamenných projevů. Po tom, co se tak odporně normalizačně naši čtyři nejvyšší představitelé státu sklonili patolízalsky před Čínou,lze očekávat vše.
Přeji hezký den.

Nahoru

Když něco staré zaniká, vždy se něco nové, hezké, rodí.

Jsem rád, že dění sledujete. Předpokládal jsem však, že se ozvete dřív. Trvalo vám to více jak 24 hodin.
Vy jste kritizovalo ČSBS i když v jejím čele stála Gábina Havlujová ( do včerejška členka ÚV ČSBS) i gen Vranský..
Dodnes jsou v ČSBS občané Lidic a Ležáků. Jsou tam ještě tisíce dalších těch , co trpěli přímo ve válce, nebo v KT. Jsou tam i tisíce potomků těchto občanů. Váš tatínek, podle Vás a údajně jeho tvrzeních, mezi nimi nikdy nebyl.
Nechtěl být mezi těmi co začali bojovat po 9.květnu 1945 a zřejmě ani před 9. květnem. Nejste tam ani Vy, která si již nepamatuje co Váš tatínek vlastně o SPB řekl ( podle toho co jste 2 krát po sobě veřejně tvrdila vždy něco jiného).
Když něco starého zaniká, skoro vždy se něco nového, hezkého, rodí.

Nahoru

Re: Když něco staré zaniká, vždy se něco nové, hezké, rodí.

Jsem ráda,že jsem mohla přispět o dvou knih o Ležácích, rodišti a bydlišti mého otce.
Do poslední,která vyšla letos a jmenuje se Osud jménem Ležáky od mé přítelkyně Jarmily Doležalové, jsem napsala jeden z úvodů a můj tatínek který se tam narodil a žil, tam má samostatnou kapitolu a fotografie.
Přeji všem hezký den!!

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

vltavín .... Nechtěl být mezi těmi co začali bojovat po 9.květnu 1945 a zřejmě ani před 9. květnem. :o)))
No hlavně ,aby ti ČSBS nepřišli na to, že svoboda nebyla ani v letech 1945(8)-89. To by pak byl takový nový, hezký bratrovražedný boj.

Nahoru

Re: Když něco staré spěje k rychlému a velmi špatnému konci.

Protože mi nebyla dána možnost reagovat na zasedání Ústředního výboru, činím tak tímto způsobem. Dnes, tj. 18.10.2016 jsem byla většinou hlasů vyloučena ústředním výborem z ČSBS a zároveň byla i zrušena fungující okresní organizace Kladno. Důvodem je údajně dehonestace předsedy Vodičky a vedení ČSBS, pomlouvačná kampaň v médiích a dlouhodobá kritika. Zrušení fungující organizace bylo zdůvodněno reorganizačními důvody. Po vynesení návrhu výkonného výboru ČSBS před ústředním výborem nebyla povolena diskuse ani věcné připomínky. Bratr Pavel Vranský (bojovník východní i západní fronty, bojovník od Tobrúku, 95 let) povstal a sdělil přítomným, že ukončuje členství v ČSBS a nabídl mi své rámě ke společnému odchodu. Zejména za kritiku stávajícího vedení Svazu byli vyloučeni tři členové a zrušeny dvě okresní organizace. Domnívám se, že jakmile jakýkoliv spolek zaujme stanovisko ke konstruktivní kritice takové, že svého kritizujícího člena vyloučí - spěje k velmi špatnému konci. G. Havlůjová

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Růženíne, vltavíne, p.Šepsová přesuňte se, pěkně vás prosím, se svými příspěvky někam jinam ,založte si svoje diskuzní fórum a tam spolu do nekonečna probírejte vaše oblíbená témata .
Toto je o narozeninách, třeba i o svátcích , připustil bych i výročí úmrtí . Vy z toho, promiňte ,děláte guláš a proti tomu se ohrazuju. Děkuji za pochopení a věřím, že to snad i pochopíte. Viktore, děkuju za info.

Nahoru

Re: Když něco staré zaniká, vždy se něco nové, hezké, rodí.

Paní doktorko, víme o tom, že jste se zúčastnila křtění knihy a že se znáte se spisovatelkou paní Doležalovou, se kterou se neznáte jenom Vy.
Já si dokonce myslím, že Váš otec byl tak, jako většina ležáckých příbuzných také organizován v poválečných protinacistických organizací.
Situace v Lidicích je výrazně jiná než v Ležácích. Podstatný rozdíl je především v počtu přeživších osob tragedie obou obcí.
V Lidicích je početná skupina občanů organizovaných v ČSBS a tato skupina podporuje ÚV ČSBS a zcela demokraticky určuje směr v obci Lidice. Má podporu starostky i ZM.
Proti nim stojí menší lidická skupina , která má výrazně jiné názory ( mezi nimi je řada mých přátel).
Ta přešla do opozice a část těchto občanů po neshodách přešla do Kladna.
Jedním z největších sporů je odmítání pomníků lidickým občanům - hrdinům Josefu Horákovi a Josefu Stříbrnému. Tato skupina nemá ráda bratříčkování s německým SL, nemá ráda vliv představitelů katolické církve atd.atd..
Obecně, bohužel, převládá mezi lidickými občany názor, že kdyby nebylo letců Stříbrného a Horáka, Lidice by nebyly zničeny. Bohuže názor ujetý. Takto ale jel. Jinak spor vrcholí bohužel viz :

Čistka ve svazu bojovníků. Gabriela Havlůjová z Kladna byla vyloučena
Zdroj: http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/cistka-ve-svazu-bojovniku-gabriela-havlujova-z-kladna-byla-vyloucena-20161019.html
http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/cistka-ve-svazu-bojovniku-gabriela-havlujova-z-kladna-byla-vyloucena-20161019.html

Omlouvám se panu Zahradníkovi.

.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Doškáři, vaši omluvu přijímám.
Zítra pro váš " diskuzní klub "otevřu téma jen pro vás a budete tam moct diskutovat, až se budou hory zelenat.
Teď už jdu spát ,tak přeju všem dobrou noc.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dnes slaví Miloš Hrma, Pavel Hvězdář, princ Václav z filmů Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti a Šíleně smutná princezna.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Nejenom Václav Neckář, ale také
Jiří Mádl (30), Emilia Clarke (30), Václav Neckář (73), Bohuslav Sobotka (45), Dolly Buster (47), Ryaan Reynolds (40)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Filip Kaštan (Rafťáci) je taky skvělý, ale Miloš Hrma hrál hlavní postavu v oscarovém filmu a to žádný jiný český herec nemůže říci. Vše nejlepší Filipovi i Milošovi.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Osmdesátiny dnes slaví William George Perks alias Bill Wyman, od prosince 1962 do oficiálního oznámení odchodu v lednu 1993 baskytarista Rolling Stones, dnes oud vlastních Rhythm Kings, s nimiž byl v roce 2005 i v Praze.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dnes má narozeniny Hillary Clintonová, možná budoucí prezidentka USA . Tak stálé zdraví a pevné nervy ve
finálovém volebním klání .

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Přidám ještě svou osobní poznámku : Mně se ženy ve vysoké politice nezamlouvají, protože se z nich stanou
" štěkny " a vytratí se z nich ženskost. Sorry , příklady raději nebudu dávat.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Hezké narozeniny Česká republiko, hezké narozeniny Slovenská republiko!

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Hezké narozeniny státe československý :-)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dnešního dne by se dožil úctyhodných devadesátiosmi let stát Československá republika.
Vzpomínáme Češi :o)))))

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Československo, jehož nedožité osmadevadesátiny si dnes připomínáme, je atraktivním sběratelským objektem pro filatelisty, neboť u zaniklého státu lze zkompletovat sbírku, aniž by bylo nutné investovat do nově vydávaných známek.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Přece nechceme oslavovat 1.1.1993, nebo dokonce 14.3.1939 (Slovenský štát). Slavíme narozeniny dnes na počest 28.10.1918.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Datum 1. ledna 1993 je smutné datum, datum 14. března 1939 ještě smutnější. V Mladé Boleslavi si připomínáme pravidelně 15. březen 1939, ovšem v žádném případě se nejedná o oslavu.

Ona i oslava 28. října je v MB bídná, jako ostatně všude jinde. A primátor se již léta neobtěžuje přijít:

http://www.mb-net.cz/mlada-boleslav-si-pripomnela-historicke-udalosti-28-rijna/d-47142

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Nevím, proč bídná. Prostě to, že se někde oficialně sejdou lidi a poslouchají nějaké řečníky dávno netáhne. Starší generace k tomu má možná i odpor, pamatuje kdy se tam povinně naháněli dětičky, pouštěli lidé z práce o hodinu dřív a hlídalo se, aby manifestovali a nerozběhli se.
Stačí se taky podívat na ty oficialní oslavy přenášené televizí, mnohdy komentované v diskuzích slovy...k blití...Komunista Zeman za potlesku komunistů předává vyznamenání Dukovi za to, jak mu komunisté ubližovali.
Komunista Vodička vzpomíná, jak musel za komunismu oslavovat svátek 28. října někde v koutku. Poté co předvedl v ČSBS se dovolává demokratických základů ČSR.
Papá Tunelling Klaus, který posvětil všechny ty lumpárny co se děly svojí amnestií pronáší..pomalu zapomínáme, co je to vládnout sami sobě. Radši bych zapomněl.
Lidé asi nějaké oficiality již nepotřebují. Spousta jich vyvěsilo vlajky, akce připomínajíci první republiku navštívily tisícovky lidí. Doma jsme si zapálili svíčku a poslouchali historika Šebka a diskutovali o tom. Jistě si to takto připomnělo velké množství rodin.
To že oslavám v Praze udělal neskutečnou reklamu Zeman se shodneme.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

nejsou to sice narozeniny, ale svátek. Dnes má svátek Štěpánka, jak slyším jméno Štěpánka, okamžitě se mi vybaví Haničincová a Čertík Bertík. No, co se v mládí naučíš.... :-)

no, není to nádhera?

https://www.youtube.com/watch?v=6aThq8o5m_c

:-)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Nejsou to sice narozeniny. Dnes je den, kdy se připomíná Památka zesnulých. Následně pak 11.11., Den válečných veteránů.

Jaroslav Seifert

Mrtvým

Hrob mezi hroby, kdo jej pozná,
čas setřel mrtvým podobu.
Svá svědectví, tak zlá a hrozná,
vzali jsme s sebou do hrobu.

Jen tma a někdy větru ševel
usednou k hrobu s pokraje,
jen hrstka trávy, hořký plevel
tu rozkvétají do máje...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Včera měl výročí narození Josef Valčík, člen desantu Silver A.
Narozen 2.11.1914,zemřel 18.6.1942

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dneska by měla 99. narozeniny jedna slavná revoluce, která se už nepřipomíná . A to je dobře, bylo to dost
otravný .Možná je to náhoda nebo není, že ráno ohlašovali na Radiožurnálu celý den americký den.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Pane Zahradníku, určitě se tam či onde připomíná :) Zajímavé, stále to umím napsat azbukou... 7. listopad byl také začátkem nejdelšího měsíce, který měl 36 dnů. Kdo by dnes správně odpověděl na otázku, který měsíc je nejdelší? Kdo ví, třeba se 12.12. zadaří a Miloš I. nějakou smlouvu podepíše :)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Jste mě dostal pane Šádku, já nevím o jakou smlouvu by mělo jít .... měla by to být snad nějaká nová smlouva o přátelství a spolupráci ? Ale, že se Milošovi daří , vidí každej, preference stoupají, ten má za ušima ale, co má za lubem nikdo neví :-)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

8.listopadu 1923 se v Mnichově narodil Pivní puč.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

A 1620 byla bitva na Bílé Hoře,kterou české a moravské stavy jaksi... Když Buquoy vyslal v noci před bitvou jízdu, tato zjistila,že část uherských vojáků pěkně spí... Stavovští záložáci leželi u letohrádku Hvězda a ani nezasáhli,ač bitva byla vlastně kousek od nich...

Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Na Bílé Hoře bojovalo daleko více Čechů proti Stavům. Čechů bylo několik jako obsluha děl. A velitelé se váleli s opicí v pražských nevěstincích, takže stavovská vojska byla vedena samými Němci Kristiánem z Anhaltu, Jindřichem Matyášem Thurnem a Jiřím Fridrichem z Hohenlohe .
Jak psal Palacký, před nástupem Českých stavů se mluvilo Německy již pouze na liberecku. S přílivem Stavy podporovanou německou a saskou šlechtou především do pohraničních oblastí a především protestanskými kněžími, kteří je doprovázeli a kázali pouze v němčině ( čí panství, toho víra ) se to změnilo ve prospěch němčiny. Lze se jen domnívat, zda porážka Českých stavů byla pro Čechy dobrem či ne. A součástí kterého státu jsme se také v budoucnu mohli stát.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dneska má 59. narozeniny Zdeněk Škromach , říkali to v radiu - aby mě snad někdo nepodezříval, že jsem jeho fandou . Pak ještě říkali, že ve většině měst budou novoroční ohňostroje až zítra , dneska jsou prý jen "amatérský ".

Nahoru

Re: Dnešní výročí Den atentátu na Aloise Rašína

https://www.stream.cz/slavnedny/10015539-den-atentatu-na-aloise-rasina-5-leden-1923
Den atentátu na Aloise Rašína (5. leden 1923)
Zveřejněno 5. 1. 2017
Vrah Josef Šoupal nebyl podle tehdejších zákonů ještě plnoletý, takže unikl trestu smrti a byl odsouzen na 18 let.V průběhu výkonu trestu dostal za kázeňské přestupky ještě dva roky navíc a propuštěn byl tedy až v roce 1943. Zůstal přesvědčeným komunistou, ačkoliv vstup do strany mu nebyl umožněn, protože by ji diskreditoval. Po válce si změnil jméno na Ilja Pravda (původně se chtěl jmenovat Ilja Dněprostroj, což však úřady nepovolily, neboť jim to připadalo příliš bizarní). Zemřel v roce 1959 v Ústí nad Labem ve věku 56 let.

Tragický je i osud syna a vnuka Aloise Rašína. Syn Ladislav, radikální vlastenec, byl po roce 1939 zatčen gestapem a odsouzen k trestu smrti. Trest mu byl posléze změněn na 15 let, ve vězení však onemocněl a v březnu 1945, pár týdnů před koncem války, zemřel. Vnuk Aloise Rašína, Peter Rasin, žijící v Londýně, se podle článku na serveru Neviditelný pes přijel podívat do Československa krátce po revoluci, v roce 1990. Na lavičce u Hlavního nádraží byl ale „ubit ocelovou trubkou v rukách recidivisty P. Kuřátka, který byl paradoxně propuštěn díky prezidentské amnestii“.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Ze známých osobností se 5.1. též narodila velká herečka Diane Keaton,která byla jeden čas manželkou Woodyho Allena a zářila v jeho filmech,zejména v Annii Hallové. Z velkých politiků např. Konrád Adenauer. A spisovatelé?
Umberto Ecco by se dnes býval dožil 85ti let a taky se tento den narodil Fr. Dürenmatt,který byl znám nejen svou břitkou satirou,detektivkami, hrami. V r. 1977 podpořil Chartu 77,která,jak známo, vešla veřejně ve známost 6.1.1977 otištěním v Le Monde. Ten den taky estébáci zadrželi krom Lanďáka i Václava Havla.Text byl rozšířen neveřejně již koncem roku 1976,manžel ho např. četl na Nový rok 1977 u evanjelického farára v Hronseku u Trí Dubů,kde jako absík vojákoval.
Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Dnešní výročí Den atentátu na Aloise Rašína ještě 1 x

http://manipulatori.cz/atentat-na-aloise-rasina/
Ještě jednou k atentátu na na ministra Rašína.
Šoupal křičel na policisty: „Pánové, nestřílejte, všecko povím, proč jsem to udělal.“
Pachatelem byl devatenáctiletý Josef Šoupal, pocházející z Německého, dnes Havlíčkova Brodu. Jeho advokát později, 4. července 1923, přečetl u soudu Šoupalovo zdůvodnění celého hrůzného činu: „Stal jsem se nástrojem osudu a nestydím se za to. Nechtěl jsem zabít Rašína, chtěl jsem zabít Živnostenskou banku! Mířil jsem na člověka, jenž šel tvrdě přes lidské hoře a slzy, ale chtěl jsem zasáhnout to, co reprezentoval: kapitalismus rdousící tisíce mých bratří.“ Šoupal trval na tom, že atentát spáchal sám, že nepatřil k žádné organizované skupině a že se kvůli odlišným pohledům na individuální teror rozešel s komunistickou stranou – z KSČ vystoupil v září 1922. Označil se za anarchokomunistu. Rudé právo druhý den po atentátu otisklo článek, v němž shrnulo postoj komunistické strany k celé události: „Komunismus učí, že změnou vládnoucích osob nelze dosíci ničeho. Naši dělníci to vědí z vlastní zkušenosti. Střídají se vlády, střídají se osoby a dělnická bída zůstává. Ne proti osobám, ale proti celému kapitalistickému systému jde náš boj. Systém musí být zničen, ne ministři. A zničení systému se dá dosíci jen pohyby a bojem proletářských mas, nikoli akcí jednotlivců. Rašín, či jiný kapitalistický ministr financí, toť lhostejno.“ Komunisté nastolovali státní teror až po převzetí moci, atentáty na jednotlivé představitele kapitalistických států vůdci tohoto hnutí odmítali jakožto nevědecký projev taktické či jiné nezralosti. Ale, i když vyšetřování neprokázalo zapojení Šoupala do nějaké organizované skupiny, jeho čin i tak pochopitelně vyvolal celou řadu spekulací, že ve skutečnosti nejednal sám.
http://hedvicek.blog.cz/1209/atentatnik-soupal-ve-vzpominkach-vaclava-burese

Bachař Strnad začal vyprávět jaký fešácký kriminál měl vrah Šoupal. Docházeli za ním čtyři učitelé cizích jazyků, které si zvolil. Strnad ho musel vodit do ústavní školy, kde byl šéfem učitel Linhart. Chodila tam na hodiny ruštiny jistá Ruska, manželka důstojníka z Jičína. A tak to šlo až do konce trestu. Šoupal složil státní zkoušky ze čtyř jazyků a pak stále něco studoval.

Bachař Strnad byl přesvědčen, že Šoupal byl obětí politické manipulace, on měl Rašína jen postřelit, aby ho zastrašil. Jenže Rašín zranění podlehl. Strnad říkal: "Kdoví, jak to s tou smrtí bylo! Za celou dobu jeho pobytu jsem nevypátral, kdo Šoupalovi měsíc co měsíc posílal exkluzivní balík s různými pamlsky a Šoupal z toho rozdával (bachařům) pro děti.

Nahoru

Dnešní výročí- Den atentátu na K. Kramáře - 98 let

Atentát na Karla Kramáře
8. 1. 1919 - 98 let

Kolem druhé hodiny odpolední dne 8. ledna 1919, vycházel první ministerský předseda Československé republiky ze své pracovny na Pražském hradě, když se dozvěděl, že na chodbě ho čeká ještě nějaký mladík. V době, kdy se k němu Kramář přiblížil, vytáhl tento mladý muž revolver a střelil významného československého politika a předsedu Československé státoprávní (později národní) demokracie do prsou. Karla Kramáře zachránila před smrtí jen šťastná náhoda — střelec, levicově orientovaný A. J. Šťastný, poslal smrtící kulku do míst, kde Kramář nosil peněženku, pouzdro na cvikr a přesku šlí. Díky těmto okolnostem vyvázl Kramář z prvního atentátu na politika v ČSR bez jakéhokoli zranění. Později k události řekl: „Nečekal jsem, že já, který ušel rakouské šibenici, budu prvý, po kom se bude u nás střílet.“1 Brzy se mělo ukázat, že atentátům není v ČSR konec.
Atentát na Karla Kramáře
8. 1. 1919 - 98 let
http://www.fronta.cz/kalendar/atentat-na-karla-kramare

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dnes je to 125 let ,co se narodil Josef Skupa tvůrce postaviček loutek a autor příběhů Spejbla a Hurvínka, které
provázely celé generace dětí. Má stále můj obdiv .

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

18.1. - Miloši Formanovi je dnes 85 let .

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

V Praze je přehlídka jeho filmů. On sám už do Čech z zdravotních důvodů nelétá.
Nemá jediného špatného filmu.
Přejme mu zdraví a klid.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dnes je to také 125 let, co se narodil Oliver "Babe" Hardy.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

A 19.1. se též narodil malířský génius Paul Cézanne. Pro moderní malbu měl obrovský význam ,srovnatelný třeba s Giottovým významem pro renesanci. Většinu života strávil v rodném Aix-en-Provence, městě plném platanů,drobných krámků, kaváren , bister, náměstí s trhy vonícími bylinkami a s nepřeberným množstvím barev. V dálce Mont Sainte-Victoire,kterou tak rád maloval.Život měl nelehký,ale aspoň ke konci se dočkal docenění. Je pohřben v rodném městě . Hrob je označen šipkou,ale jelikož jsou Frantíci často bordeláři, není lehké ho najít. Musela jsem vykřesat školní franštinu,abych se zeptala staršího pána ve slamáčku,kudy se k němu jde.Ukázal mi ho a s typickou galantností pravil,že Votre francais est excellent. Náhrobek má prostý,neokázalý a na něm byla položena - jak jinak- jablka. Jeho životopis (jako i životopisy jiných malířů) napsal Henri Perruchot,vyšel u nás v 70.tých letech.
Hezký den!

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

19.1. 1943 se narodila Janis Joplin, zpěvačka, jedna z hlavních ikon hnutí hippies

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Nádherné obrazy. Přirozené, jásavé, lidské ...

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dnes 20.1. má narozeniny velký režisér David Lynch. Prý točí pokračování Twin Peaks.
Blue Velvet je skvělý, nevyložitelný film, já mám od něj ale nějraději Lost Highway.
A dnes večer dávají na Čt2 Hluboký spánek na motivy knihy krále detektivek tzv. drsné školy Raymonda Chandlera. Lauren Baccal a Humphrey Bogart tvoří ústřední dvojici detektiva a bohaté mladé ženy,dcery generála Sternwooda, pro kterého Marlowe pracuje. Oba výteční herci se při natáčení sblížili,což vedlo ke krachu Bogartova druhého nebo už třetího manželství. Pak se vzali a žili spolu až do Bogartovy smrti.Film je typickým a dobrým příkladem stylu film noir. Přeji hezký víkend

Nahoru

BENEDIKT XVI. - 90

DEVADESÁTINY EMERITNÍHO SVATÉHO OTCE
https://www.facebook.com/lidovy.obcasnik/

Požehnaných devadesát let pozemské pouti oslavil emeritní papež Benedikt XVI., nástupce svatého Jana Pavla II. a předchůdce současného papeže Františka. Joseph Alois Ratzinger se narodil na Bílou sobotu 16. dubna 1927 v 8:30 hodin ráno v domě svých rodičů ve vesnici Marktl am Inn v Bavorsku. V pořadí 265. papežem byl v letech 2005-2013. Svého pontifikátu (pro mnohé senzačně) se vzdal 28. února 2013 ze zdravotních důvodů. „Stáří mě již tlačí“, řekl tehdy 86 letý papež. Nyní žije ve vatikánském klášteře Mater Ecclesiae a připravuje se na setkání s Bohem. Benedikt XVI. v roce 2009 navštívil Prahu, Brno a následně Starou Boleslav, kde uctil památku svatého Václava.

Na snímku je Benedikt XVI. po zvolení na konkláve 19.4.2005. Dolní snímek je z loňského léta, vedle je jeho papežský erb a v záhlaví podpis.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Suchý zip má dnes 59.narozeniny, máme ho rádi :-)

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Dnes je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Pro nás velmi významný svátek.
Je zajímavé, že akad.sochař Karel Dvořák, autor Pomníku Rumburské vzpoury, je také autorem dvojsoší těchto věrozvěstů na Karlově mostě.

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny. Zítra svátek MJH, dnes v NB bohoslužba

Zítra je 602. výročí upálení MJH. Dnes tj.5.7. v 18.00 se koná v NB u sochy MJH v parku u Školy U Lesa bohoslužba pod širým nebem.

Viz pozvánka:
Církev československá husitská v Novém Boru a město Nový Bor
BOHOSLUŽBA POD ŠIRÝM NEBEM
k uctění památky MISTRA JANA HUSA

ZVEME VŠECHNY ZÁJEMCE

Nahoru

Re: Bohoslužba na počest MJH pod širým nebem se vydařila

Bohoslužba na počest MJH pod širým nebem u sochy MJH v parku u Školy U Lesa, vydařila . Zúčastnilo se jí, za přítomnosti místostarostky města NB Ing. Silné, přibližně 40 občanů ( z toho cca 25 věřících).
Bohoslužbu celebrovala sestra kazatelka Marie Truncová. Před zahájením bohoslužby jsem byl vyzván, abych uvedl důvody a pohnůtky, které mne vedly k tomu, že jsem tuto sochu nechal instaloval právě na tomto místě. Krátce jsem tuto otázku vysvětlil s tím, že jsem ji zarámoval do života české menšiny před a po 1 SV. ( Husova ulice, česká škola, přejmenování školy na školu TGM, Česká ulice, domy českých řemeslníků vybudované pod družstvem Svornost, oslavy MJH, české spolky včetně legionářů, Rumburská vzpoura atd.)

Nahoru

Re: Jiný názor na mistra Husa od národního socialisty

Vondrouše, působícího na katedře historie UJEP
Abychom si však mohli tuto závažnou věc připomenout, sluší se, porovnat dvě nejvýznamnější osobnosti té doby. O té první víme mnoho: Jan Hus byl po vzoru J. Wicliffa reformátorem církve, který otevřeně kritizoval vše a žádal i hrdelní potrestání všech kleriků, kteří se znesvětili svému učení. Jak by tedy asi vypadala církev, kdyby papežem byl samotný mistr? Kněží by byli upalováni, docházelo by k topení hříšníků, dalším perzekucím ale i omylům a přehmatům...Náprava církve by se zvrhla stejně, jako francouzská revoluce a její přechod k vládě Jakobínů, anglická revoluce, či jiné...Všechno to, co jsem popsal, ale bylo pro tehdejší středověkou Evropu normální. Husovi kritici tak mohli počítat s tím, jak by se jim oplatil, kdyby církevní otěže vzal do rukou on. Na druhou stranu, jakou odplatu mohl čekat v případě, kdyby před církevní soud byl postaven on? ...Odpověď již z historie známe.

Ještě mne zaujal závěr

Napadá mne poslední otázka: co by se stalo, kdyby Jan Hus odvolal. V oné rovině politické by samozřejmě také popřel sám sebe. Po návratu domů by měl problémy s těmi, co ho následovali. Neměl by co přednášet, protože by si buď protiřečil, nebo porušoval jednou porušené, byl by za blázna... Skončil by v kruhu osamocen. Reforma církve musela ještě sto let počkat. Revoluční pokroková síla byla v tomto okamžiku dějin udolána duchovními, ale především geopoliticky vyššími cíly sjednocené Evropy.
Vedle Jana Husa by tedy neměl být Zikmund Lucemburský opomíjen. Kdyby se povedlo jeho snění o Evropě, mohly by sirotčí a panská vojska stát proti Turkům a ne proti sobě u Lipan. My si ale radši vždy budeme připomínat ty Lipany...
Zdroj: http://vondrous.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=612571

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Může mít obec svátek?

Nahoru

Re: Dnešní narozeniny

Snad výročí. Ale pro někoho má obec svátek, když tam na obecní outratu přijede Zeman.

Nahoru