ZUŠ zve na 45. Večer s Jazzovou farmou

Verze pro tisk |

45. Večer s Jazzovou Farmou se blíží. Ve čtvrtek 30. března na Velkém sále českolipské ZUŠ v 18 hodin přivítá příznivce dobrého jazzu a taneční hudby Jazzová Farma a její hosté - The Little Bit Band ze Žatce a Junior Band z Ústí nad Labem. Vstup je zdarma a občerstvení na místě k dispozici.

Jazzová Farma existuje v Základní umělecké škole Česká Lípa již od roku 2006. Cílem orchestru pod vedením dirigenta a trumpetisty Aleše Jungmana je především motivovat začínající muzikanty, rozšířit jim hudební obzor a umožnit jim získat co nejvíce praktických zkušeností.
„Co se týče repertoáru, snažíme se obsáhnout všechny hudební styly, které lze v tomto složení hrát. Každoročně se účastníme akcí na Českolipsku jako je Majáles, městské slavnosti, Muzejní noc, hudebního festivalu Všudybud a Mezinárodního festivalu Lípa Musica, projektu Má to smysl, díky němuž jsme např. letos vystoupili společně s vynikající sopranistkou Hanou Blažíkovou.“

The Little Bit Band ze Základní umělecké školy v Žatci původně vznikl v roce 2009 jako kytarový kvartet, ke kterému se přidala baskytara a conga. V roce 2011 postoupil orchestr do krajského kola celostátní soutěže s obsazením: rytmika a 4 příčné flétny. Až v roce 2012 se připojila trumpeta a saxofon. V roce 2022 kapela oslavila desetileté výročí Big Bandu koncertem v Žateckém divadle, kde bylo největší obsazení v jeho historii. Momentálně Bit Band hraje v obsazení: rytmika, 4 saxofony, 5 trumpet, 1 pozoun, 2 příčné flétny a klarinet. Vedoucím orchestru je paní učitelka Lucie Kolmanová.

Orchestr Junior Band ze Základní umělecké školy Evy Randové v Ústí nad Labem vznikl v roce 2009 jako přípravné těleso tehdejšího Orchestru Muzikus. Plán byl takový, že odcházející děti z Muzikusu budou postupně nahrazovány dětmi z Junior Bandu. Z Muzikusu se ovšem nikomu nechtělo odejít a tak se z Junior Bandu nakonec stalo zcela samostatné svébytné hudební těleso. Orchestr dnes vystupuje na mnoha koncertech v Ústeckém kraji i mimo region. Je pravidelným hostem na společenských akcích apod. Ve studiu Českého rozhlasu Sever natočil také své profilové CD. Specifikem orchestru je jeho poměrně netradiční složení: rytmika, žesťové nástroje, dechové dřevěné nástroje, smyčcové nástroje, vokální složka. To, co je oříškem pro psaní aranžmá, je zároveň velkým benefitem. Díky tomu může orchestr docílit zajímavého zvuku v poměrně pestrém repertoáru. Zakladatelem a vedoucím orchestru je Drahoš Straněk.
 

Nahoru