Mimoňský rockáč ozdobí osobití BOOTERS a legendární PLEXIS

Verze pro tisk |

V sobotu 25.9. od 16h vypukne v areálu mimoňského koupaliště podzimní rockový minifest, jehož headlinerem bude kultovní punková kapela PLEXIS. Pamětníci jistě vědí, že Plexis patřili ještě k předrevoluční vlně prvních českých punkových kapel. Jejich debut Půlnoční rebel z roku 1990 je dodnes velmi ceněnou deskou, která nese všechny atributy žánru a má i po letech svůj osobitý drajv. Kapela se zformovala už v roce 1984 kolem zpěváka Petra Hoška, přičemž hudebně čerpala z nadupaného odkazu britských The Exploited. Zmíněné album bylo shrnutím jejich raných energických let a jeho loňská reedice získala i po 30 letech zlaté ocenění. Po hudební vlně street rocku na počátku 90. let, která Plexis rovněž ovlivnila, se k syrovějšímu punkovému výrazu kapela vrátila po koncertě v Praze v roce 1994, kde vystoupili před další punkovou legendou Ramones. Plexis koncertovali v různých sestavách a v roce 2004 oslavili 20 let velkolepou best of show v pražském klubu Abaton. Letos oslavili 10 let výročí od vydání punkového comebacku Vohul to! z roku 2011, zatím posledním jejich studiovým počinem je nahrávka Kašpar v nesnázích z roku 2017. Plexis aktuálně hrají v sestavě Petr Hošek – zpěv, Eda Fröhlich – basa, Martin Švec – bicí, Dušan Lébl - kytara.

.

Kultovní Plexis doplní v Mimoni trojice mladých předkapel, z nichž poutá pozornost ambiciózní rockový kvartet BOOTERS z Prahy. Booters se zformovali kolem kytaristy Davida Strnada a zpěváka Martina Šáry v roce 2011 a o dva roky později nahráli v produkci Miloše Doda Doležala precizní bezejmenný debut s romantickým hitem Sofie anebo říznou kytarovkou Kanály, mosty, coffee shop. Celé album je plné silných skladeb, které oscilují neotřele na pomezí grunge, crossoveru i hard rocku. Následovala celá řada úspěšných koncertů s Dymytry a posléze nové album Na jeden den, na jednu noc, opět hudebně velmi pestrobarevné a plné emocí. Ostatně hit Stoupám na emocích hovoří za vše. Úspěšné turné s legendární Dogou jen podtrhlo ambice Booters stát se silnou tuzemskou rockovou kapelou. Letos se Booters naživo představili jako předskokani Arakainu, ale vypustili do éteru i tři nové studiové skladby z připravované desky Můzy a můry. Současný line-up: Martin Šára – zpěv, David Strnad – kytara, Vašek Oškrdal – bicí, Roman Freisleben – baskytara.

Dvojici pražských hostů doplní dvě lokální jistoty: F.A.KING, kteří mimoňskou akci zahájí, jsou v českolispkém prostoru jistotou, která přináší vždy pravou porci energického nářezu na pomezi hard coru, nu-metalu i cross overu, a to už od roku 2011. O pět let později vyšlo jejich debutové EP Tady a teď, které řádně rozhýbalo tuzemskou crossoverovou scénu. Charismatický vokalista-frontman Lukáš Šefr nezklame nikdy svým komenty a vybroušené riffy kytaristy Milana Martínka, které se odrazily na našlapaném debutu Huba plná sazí, budou určitě v sobotu největší devizou výborně sehrané kapely. Rozhodně zazní živé tutovky Supi nebo Smutnej klaun. Podle posledních zpráv skupina chystá nové EP, z něhož by měly zaznít nové songy.

Neméně populární jsou i českolipští post hardcoristé AREA CORE, kteří letos slaví 8 let od vydání cenného debutu The End is Near. I když od té doby oficiálně nevydali novou desku, právě jejich první řadovka nepostrádá crossoverovou hitovost ani po oněch letech. Silné kytarovky Devil´s Depressed nebo Falling So Fast, našláplé tutovky Taken Away From You nebo Die My Way s údernými bicími Robina Příhody a kořeněné syntetizátory Honzy Fridricha tvoří páteř každého vystoupení a byly ozdobou i posledního úspěšného koncertu Area Core při nedávných zákupských slavnostech.

Program akce: v 16h zahájí F. A. KING, od 17h30 vystoupí AREA CORE, pak budou od 19h následovat BOOTERS a hlavní hvězda PLEXIS začne hrát od 20h30. Vstupné 150kč.

Mimoňský rockový festival slibuje skvělou porci originální rockové energie a jestli počasí vyjde, mají se všichni příznivci opravdu na co těšit!

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru