V rozhodujícím zápase o bronz českolipští hokejisté zvítězili

Verze pro tisk |

HC Slavoj Liberec – HC Česká Lípa 3:4pp (1:1, 0:1, 2:1 – 1:0)
Až třetí zápas musel rozhodnout o bronzovém medailistovi letošního ročníku KLM. Zatímco oba první duely přinesly brankovou úrodu, třetí zápas byl na góly skromnější, ale o to víc dramatický. Rozhodnout muselo až prodloužení.

Úvod zápasu patřil hostujícímu týmu. Více práce měl Tomíček v liberecké brance. Jeho protějšek Bohatý si sáhl poprvé na puk až v 6. minutě. Liberecký brankář se vyznamenal v 9. minutě, kdy zlikvidoval hned tři dorážky českolipských. Pak se několik minut hrálo nebezpečně blízko Bohatého. Ve 13. minutě bylo k vidění první vyloučení, ale českolipská přesilovka nepřinesla takřka žádné ohrožení domácích. Po přesilovce se z úhlu přesně trefil Šnajdr a domácí vedli. Pak se hra vyrovnala a ke konci třetiny se hosté dočkali vyrovnání. Preussler přesně našel Rašína a ten zblízka překonal Tomíčka.

Začátek druhé části přinesl českolipskou kombinační hru, proti níž stála liberecká snaha o rychlé výpady. Hra rychle plynula a téměř se nepřerušovalo. Ve 24 minutě si vybral slabší chvíli domácí gólman Tomíček. Po střele neudržel puk, čehož bleskově využil Bauer a hosté vedli. I poté byli hosté aktivnější, z tempa je nevyvedlo ani oslabení ve 29. minutě. Šance se potom střídaly na obou stranách, ale oba brankáři je pochytali. Českolipská přesilovka tři minuty před koncem třetiny patřila k těm méně povedeným a tak zasloužený stav 1:2 pro hosty platil i po siréně.

Domácím trvalo dvě a půl minuty než se jim podařilo vyrovnat. Sólo Pabišky skončilo pukem v Bohatého brance. Domácí, polití živou vodou, náhle hosty přehrávali. V 45. minutě po velké spálené šanci českolipských, se liberečtí zásluhou Šebesty dokonce ujali vedení. Náhle to byly Šelmy, kdo musel útočit. Hráči Slavoje se naopak snažili pojistit si vedení. Jezdilo se nahoru dolů a bylo se na co dívat. Schylovalo se k českolipské power-play, ale nakonec nebyla nutná. Do konce třetí třetiny chybělo něco málo přes minutu, Žák vypálil a Preussler tečoval puk mimo Tomíčkův dosah. 3:3! Tímto výsledkem skončila základní hrací doba.

Hned v prvních vteřinách prodloužení vychytal Tomíček obrovskou šanci českolipských. I liberečtí útočníci se snažili. Pak si ale najel do pásma českolipský veterán Bauer a jeho střela končila v síti Tomíčkovi branky. A potom už propukla českolipská bronzová radost.


Branky domácí: 15 Šnajdr (Valenta), 42. Pabiška (Šesták, Svoboda), 45. Šebesta (Pabiška, Šesták) - 18. Rašín (Preussler), 24. Bauer, 59. Preussler (Žák), 63. Bauer.

Vyloučení: 3:1

Diváci: 33

Sestava České Lípy: Bohatý - Zelinger, Dvořák, Žák, Bulva, Křepelka, Rašín, Krupička, Češka, Preussler, Pulda, Minařík, Bauer, Holčák.
 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru