Důležité body zůstaly v Liberci

Smolný a nešťastný zápas za sebou mají hokejisté HC Česká Lípa. V 17. kole KLM vedli po dvou třetinách nad VTJ o dvě branky, náskok ale brzy ztratili a i kvůli mnoha vyloučením v poslední části si odváží z libereckého ledu další porážku. Utkání bylo poznamenáno podivným rozhodováním trojice sudích Hrubý – Kájínek, Podrazil.

VTJ Liberec – HC Česká Lípa 7:4 (1:2, 1:2, 5:0)

Hosté začali líp, ale šlo spíše o optickou převahu. První zásah předvedl jejich brankář Karásek proti Dvořákovi, poté pálil Duda jen do nohou obránce, byl z toho protiútok, na jeho konci faul na Minaříka a přesilovka Lípy. Ta kromě Holčákovy střely nic nepřinesla. Ve 4. minutě se hosté už radovali. Holčákova nenápadná žabka zapadla za Tomíčkova záda. 0:1. Liberečtí zatlačili, ale ani Špak se Šestákem na Karáska nevyzráli. A tak přišla 9. minuta a v ní Minařikova akce, pak nahrávka na ideálně postaveného Baška, který nezaváhal, a hosté vedli o dvě branky. Stejná dvojice mohla hned po buly opět skórovat, to už ale byl liberecký gólman Tomíček proti. Přesilovka libereckých v 11. minutě byla nebezpečná, ale střely domácích se mezi tyče nevešly. V dalších minutách se střílelo spíše z dálky a když už se liberečtí Jarolím a Šesták dostali až před Karáskovu bránu, druhý jmenovaný zlomil při střele hokejku. V 17. minutě odešli krátce po sobě na trestnou lavici Šimončič a Zet. Hosté statečně bránili, ale v čase návratu prvního hráče na led dorazil do branky odražený puk Jarolím a snížil na 1:2. Tak skončila i první třetina.

První velkou akci hostů po přestávce hatil před bránou v poslední chvíli obránce Beránek. Pak byl přísně vyloučen Bauer. Domácí pilně stříleli, Dvořák dal dokonce tyč. Ta zachránila karáska i po přesilovce, po střele Burkoně. V 5. minutě skončil v síti místo puku útočník domácích Tomíček. Byl vyloučen Duda, ale liberečtí hráli oslabení nebojácně a snažili se i útočit. V 9. minutě nechala domácí obrana v ideální pozici Flekla, ten dostal přihrávku od Bauera a měl fůru času na úspěšné zakončení. 1:3. Po dalším vyloučení hostů měl spousty práce českolipský Karásek. Nakonec ho ve 13. minutě překonal se štěstím Dvořák. 2:3. Hbitá lapačka lipského gólmana zabránila o minutu později vyrovnat Tomíčkovi. Domácí začínali přebírat iniciativu. Hosté často naivně rozehrávali a nebyli schopni vyvézt puk ze své třetiny. V 16. minutě přišla chvíle pro Davida Bauera. Zmocnil se puku, projel celé kluziště, vyhnul se obráncům a backhandovou střelou překonal Tomíčka. Hosté vedli o dvě branky. Závěrečné dvě minuty přinesly podivnou hru ve středním pásmu, kdy změť hokejek postrkovala puk od modré k modré. Po 40 minutách byl stav 2:4.

První minuty poslední části si Karásek zachytal. Předvedl několik úspěšných zásahů a odolával až do času 2:19, kdy ho překonal Dvořák. Neuběhla ani minuta a Tomíček srovnal na 4:4. Hosté byli v šoku a hrálo se před jejich bránou. Jediný náznak šance měl Šimončič, ale z nulového úhlu branku nedal. Sporný ofsajd pak zastavil rozjetého Preusslera. Pak už začal úřadovat sudí a vzplály emoce. Dvě minuty měl odpykat českolipský Falta, na trestnou ho doprovodil Zet, následně dostal Ulbricht 5 minut plus do konce za bodnutí holí. Na trestné lavici se náhle tísnily hned čtyři českolipské Šelmy. Dlouhé minuty oslabení Lípa přežila, ale v 15. minutě dostal u rozhodčích oblíbený Bauer další trest a ten už přinesl gól na 5:4. Střelcem byl Jarolím. Liberec se již natrvalo usadil na polovině hostů. Jejich odpor definitivně zlomily dvě branky na začátku 18. minuty. Přesné zásahy Beránka a Herdy dělilo pouhých 8 vteřin. Pak už se jen dohrávalo. Po závěrečném hvizdu pak ještě vypukla bitka na pěsti mezi Tomíčkem a Zetem, po které byly uděleny ještě další tresty.

Českolipští se nepoučili z minulého utkání proti PSK a scénář se opakoval. Ve třetí třetině ztratili dvoubrankové vedení, navíc se nechali vyprovokovat nepřesným sudím k diskuzím, za něž padaly osobní tresty. Do konce základní části zbývají tři utkání. Zatímco VTJ si tímto zápasem play-off zajistil, Lípu čeká povinnost bojovat. Příležitost bude hned tuto sobotu v 15:15 proti HC Lomnice.

Branky a nahrávky: 19. Jarolím (Duda), 33. Dvořák, 43. Dvořák (Špak, Šnajdr), 44. Tomíček (Herda, Beránek), 56. Jarolím (Burkoň, Beránek), 58. Beránek, 58. Herda (Špak) - 4. Holčák, 8. Bašek (Minařík), 29. Flekl (Bauer), 36. Bauer (Ulbricht)

Vyloučení: 2 – 7 (navíc Ulbricht 5 + do konce, Zet 5 + do konce, Flekl 10 minut, Zet 10 minut, Falta 10 minut /všichni CL/)