Českolipští hokejisté sehráli povedené přípravné utkání

První přípravné utkání před sezónou 2014/2015 sehráli v sobotu odpoledne hokejisté České Lípy. Hezký a dramatický zápas skončil jejich vítězstvím 6:4. Hned čtyřmi góly se prezentoval Milan Preussler.

HC Česká Lípa – HC Jičín 6 : 4 (1:0, 4:3, 1:1)

První minuty se obě mužstva spíše hledala. Hrálo se ve středním pásmu a oba brankáři neměli žádnou práci. Postupně měli navrch hosté, ale výborně chytající Karásek jejich pokusy likvidoval. Ke slovu se dostali i domácí, duel se vyrovnal. Jediným střelcem první části se stal domácí Šimončič na konci 16. minuty.

Po přestávce přibylo osobních soubojů. Domácí Češka zvýšil na 2:0, za hosty snížil Krupka. Ve 12. minutě srovnal hostující Kysela na 2:2. Když jičínští zahodili přečíslení tři na jednoho, přišel trest v podobě dvou branek Preusslera v rozmezí 26 vteřin. 4:2. Jičín záhy snížil zásluhou Krupky. Pak ale opět Preussler přidal pátý gól domácích. Tím se hostům znelíbil natolik, že po ataku na něj nastala minutu před koncem poněkud větší strkanice před hostujícím gólmanem. Třetina pak při hře 4 na 4 dospěla ke svému konci za stavu 5:3.

Když po pěti minutách třetí části přidal neúnavný Preussler šestý gól České Lípy, zdálo se být rozhodnuto. Jičínští ale sympaticky nesložili zbraně a rvali se lepší výsledek. V 9. minutě nastřelil tyč a vzápětí v přesilovce snížili na rozdíl dvou branek. Domácí se pak nechali vylučovat, ale Jičín se v početních výhodách neprosadil. Půlminutu před koncem zkusili hosté i power-play, ale českolipští je udrželi v uctivé vzdálenosti od své branky. Zápas tak skončil vítězstvím domácích 6 : 4.

Domácí hokejisté podali solidní výkon a je vidět, že tým neztratil nic ze své síly. Škoda jen, že si na stadion u Ploučnice našlo cestu tak málo diváků. Může za to asi i krásné letní počasí, které v sobotu panovalo. Již příští týden se HC Česká Lípa utká s atraktivním soupeřem z Německa. V sobotu přivítáme tým HC TORNADO NIESKY, účastníka třetí německé hokejové ligy. Zápas začne v 15:15. Je avizována účast německých fandů, tak věříme, že se příznivci našich barev nenechají zahanbit a navštíví v hojném počtu toto atraktivní utkání.