Českolipští dorostenci finále prohráli

Českolipští hokejoví dorostenci nezvládli boj o zlaté medaile a po dvou prohrách s týmem Jablonce obsadili v soutěži druhé místo.

První utkání na ledě Jablonce prohrála Česká Lípa 3 : 2 a pokud si chtěla udržet naději na titul krajské ligy, musela v pondělí vyhrát a vynutit si třetí rozhodující zápas.

Utkání začalo nadějně, ve druhé minutě využil chybu hostujících obránců Bašek a v páté minutě dorazil nahození Kučery Binder. Jablonecký tým to nerozhodilo a do konce třetiny vyrovnal na 2:2.

Ve druhé třetině šel domácí tým opět do vedení o dva góly, když se trefil Binder a později střelu Kouby usměrnil do branky Dlouhý. Bohužel náskok dlouho nevydržel a Jablonec skóre do konce třetiny dokonce otočil, stav před poslední částí byl 4 : 5.

Ve třetí třetině domácí hráči nenašli recept na jabloneckou obranu a nedokázali vstřelit branku, a tak se z titulu mistra krajské ligy radoval tým Jablonce.

Českolipští hráči po dobré sezóně nezvládli vrchol soutěže a převzali pouze stříbrné medaile.

HC Česká Lípa – HC Jablonec n. N. 4 : 5 (2:2,2:3,0:0)

Branky CL: Bašek (Hamršmíd), Binder (Kučera), Binder, Dlouhý (Kouba)

Branky Jablonce: Šťástka (Kvapil), Cadrik (Daněk), Daněk (Cadrik), Huder, Šimůnek (Cadrik)