Starší žáci FK Arsenal ČL postoupili do divize

Verze pro tisk |

FK Arsenal Česká Lípa má pro své příznivce, hráče, rodiče a sportovní veřejnost další skvělou zprávu, starším žákům byla na losovacím aktivu ŘKČ, který se konal na začátku července v Praze, definitivně potvrzena účast v dalším ročníku žákovské divize.

Postup do žákovské divize byl uplatněn na základě Článku 7, bodu h, kdy vítěz krajského přeboru žáků Sokol Doubí postup odmítl, ale dle Rozpisu mistrovských soutěží ŘKČ lze uplatnit postup z 2.místa, které o 1 bod obsadili naši starší žáci.

"Velmi si vážíme tohoto úspěchu, získat žákovskou divizi byl pro vedení klubu jedním z hlavních dlouhodobých cílů, o který klub usiloval po několik let. Hráče, trenéry a funkcionáře čeká hodně tvrdé práce, je potřeba sestavit 2 kvalitní týmy U15 + U14, protože jako soupeři se naši starší žáci budou utkávat s velmi kvalitními týmy jako například Dukla Praha, Viktoria Žižkov, FK Ústí nad Labem, Baník Sokolov," řekl Karel Machač, šéftrenér českolipské mládeže. 

Zejména nově sestavený tým U14, který povedou trenéři Martin Havránek a Jaroslav Jánský vstoupí do soutěže velmi mladý, ale bereme tuto sezónu jako "nultý" ročník, kde se chceme v soutěži hlavně rozkoukat a získat fotbalové zkušenosti.
Pro tým U15 získal klub zcela nový trenérský tým, Jakub Vacek, který v našem klubu působil i jako hráč a Matěj Sedláček, který dosud působil ve Stráži pod Ralskem.

"Pro oba týmy bude velmi náročné se v divizi žáků aklimatizovat, protože ve srovnání s krajským přeborem žáků tato soutěž klade na hráče zcela jiné nároky a vyžaduje kvalitní sportovní přípravu. Přesto v klubu věříme, že je to krok správným směrem a hráči, kteří projdou žákovskou divizí, budou zcela jistě lépe připravení na přechod do divize dorostu," doplnil Karel Machač.

Zleva nahoře: trenér Šanda, Vrána, Stehlík, Chaloupka, Přáda, Jandáč, Bohatý, Slovák, Jandík, Kovala, Šefčík, trenér Jandáč
Zleva dole: Doňar, Dener, Paulus, Bilko, Bureš, Sláma, Bednář, Hofman, Heřmánek, Rývora
Chybí Procházka

 

 

Nahoru