Arsenal na Višňovou nestačil

V posledním utkání podzimní části sezóny hostili českolipští fotbalisté lídra tabulky z Višňové.

Jiskra začala potvrzovat roli favorita již v první půli, kdy se zásluhou proměněné penalty Soukupa a gólu Jakla ujala dvoubrankového vedení. Zkraje druhého poločasu hostitelé sice přidali, Müller snížil, ovšem vítězství Višňové potvrdil svou druhou brankou Jakl.

Začátek duelu, který se odehrál na zbrusu novém umělém trávníku, patřil Jiskře. V 5. minutě se ke slovu dostal Soukup, ale pokusem zpoza vápna Kluchovu branku přestřelil. Poté fauloval v šestnáctce Brož a rozhodčí Neugebauer ukázal na značku pokutového kopu. K nařízené penaltě se postavil Petr Soukup, jenž poslal Klucha na druhou stranu – 0:1.
Následně domácí nabrali dvoubrankový deficit, když přesnou střelou z pokutového území překonal Klucha Miroslav Jakl – 0:2. Hostitelé o sobě dali vědět až s blížícím se koncem poločasu, po centru Klimenta mířil nad Šlechta.

Po změně stran byli Českolipští aktivnější a dočkali se zaslouženého snížení. Brož odcentroval z levé strany a hlavičkující Petr Müller vrátil Arsenal zpět do zápasu – 1:2. Domácí byli najednou při chuti, avšak Klimentova střela se mezi tři tyče nevešla. Místo pokračujícího tlaku v podání svěřenců Jiřího Ješety a Stanislava Kouřila však přišel třetí úder ze strany nejlepšího celku soutěže.
V 57. minutě se míče zmocnil Miroslav Jakl, jenž zajistil Višňové potřebný klid – 1:3. A s Českou Lípou mohlo být ještě hůř, kdyby Kluch nečaroval proti stoprocentní šanci Jakla, který se před českolipským brankářem objevil zcela sám. Víc příležitostí se už nezrodilo, a tak Arsenal podlehl lídrovi tabulky 1:3.

Jiří Ješeta (trenér České Lípy): „Prohráli jsme 3:1, tudíž se mi zápas hodnotí špatně. Hlavně v prvním poločase výkon neodpovídal tomu, co jsme si před utkáním řekli.“

ARSENAL Česká Lípa – Jiskra Višňová 1:3 (0:2)

Branky: 47. Müller - 26. a 57. Jakl, 13. Soukup z pen. Rozhodčí: Neugebauer - Vlk, Vachek. ŽK: Kliment - J. Kepr ml., J. Kepr st. Diváci: 127

Česká Lípa: Kluch - Pohorský, Müller, Rataj, Pastor - Kliment, Válek, Mitáč, Brož (68. Poláček) - Čvančara, Šlechta. Trenéři: Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.

Višňová: Veselý - Zimák, M. Mazánek, J. Kepr st., Šmidrkal - Koudelka (81. Mokrý), Soukup, Dobrovodský, T. Mazánek - Jakl (90. Martinů), Melka (48. J. Kepr ml.).