Zápasy pravdy pro Českou Lípu jsou tu. Přijedou Pardubice

Verze pro tisk |

Florbalisty České Lípy čeká po sérii čtyř superligových porážek v řadě klíčový víkend. V pátek 6. prosince prtotiž přivítá devátý celek tabulky poslední Pardubice a v neděli 8. prosince absolvuje v této sezoně druhé severočeské derby v Liberci. Případné dvě výhry by před blížícími se vánočními svátky mohly dodat do českolipského tábora potřebný klid.

Mise číslo 1 – Pardubice

I když by se mohlo zdát, že tříbodový zisk v pátečním souboji s Pardubicemi, které jsou zatím v Superlize suverénně poslední, je povinností, opak může být pravdou. Pokud totiž chtějí Východočeši uniknout nevyzpytatelné baráži, budou muset začít bodovat. Zatím mají jen šest bodů – za domácí výhry s Královskými Vinohrady a také Českou Lípou, kterou před vlastním publikem rozdrtily 11:5.

Nadějné zápasy, ale bez bodu
Pardubičtí florbalisté přesto nehrají úplně špatně. Blízko přerušení černé série byli v Ostravě, nakonec zde ale neudrželi vedení 5:1 po dvou třetinách a prohráli 6:7. Dlouho otevřený byl také jejich souboj ve Střešovicích, v němž domácí rozhodli o tříbodovém zisku až v posledních minutách. V domácím souboji proti Bohemians pak zase Sokoli promarnili náskok 4:0 a padli vysoko 8:14.

Východočeši zatím svého střelce v tomto superligovém ročníku hledají marně. Po devíti brankách má na svém kontě trio Kourek, Šmíd a Teichmann. V brankovišti se zatím střídají Jakub Levínský s Martinem Halešem, ani jeden z gólmanů pátečního soupeře České Lípy však zatím nemá ani 70% úspěšnost zákroků. 

Lípě se venku nedaří
Nedaří se ale ani České Lípě. Po listopadovém triumfu nad Spartou a následné reprezentační přestávce se totiž propadla do série porážek. Nejvíce mrzela určitě ztráta bodů v domácím souboji s Hattrickem Brno, souboje v Praze na Vinohradech, ve Střešovicích a proti Bohemians pak pokaždé domácí tým rozhodl až v závěrečných fázích zápasu. 

Domácí rozlučka Milana Tichého
„Klíčový zápas, ve kterém se můžeme chytnout my i soupeř. Vracíme se k nám domů, kde musíme v posledním letošním utkání naplnit své ambice a dostat se z menší výsledkové krize. Zároveň to bude i poslední domácí utkání Milana Tichého v dresu České Lípy, tak doufám, že to bude loučení vítězné a uděláme si dobrou náladu před nedělním derby v Liberci,“ uvedl hrající manažer týmu Štěpán Slaný. 

Že Českou Lípu nečeká jednoduchý zápas, potvrzuje i bilance vzájemných duelů. Z pěti superligových totiž Severočeši vyhráli pouze jednou, letos v únoru, kdy svého nejbližšího soupeře porazili 4:3. Pardubice jsou naopak zatím doma stoprocentní, v prosinci 2017 vyhrály v České Lípě vysoko 15:8. 

Utkání začíná v 19:00 a vstupné na něj je zdarma. Pro fanoušky bude tradičně připraven Fan Shop a bufet. Milovníci piva jistě uvítají nově umístěný výčep přímo před vstupem na tribunu.

 

Nahoru