V extraligové premiéře porazili junioři Bohemians

Juniory FBC Autodrom Česká Lípa čekal v premiérovém extraligovém duelu přetěžký soupeř – finalista z loňského ročníku FBŠ Bohemians Praha. Česká Lípa, která několik hodin před utkáním dotahovala na rychlo transfery Petra Vondráčka a Tomáše Böhma, nastoupila v plném složení včetně všech nových posil.

FBŠ Bohemians Praha – FBC Autodrom Česká Lípa 8:10 (1:1, 5:5, 2:4)

FBC do utkání vstoupilo velmi bojovně, snažilo se aktivně narušovat rozehrávku Bohemians a dostat se do rychlého zakončení. V desáté minutě však udeřilo na druhé straně, špatnou rozehrávku České Lípy potrestal Šimek a poslal klokany do vedení. O pár minut později se však dočkala i Česká Lípa, Novák využil secvičený signál, brankáři nedal šanci a snížil na 1:1. Nerozhodný stav vydržel až do konce třetiny a nikdo v hale nečekal, že po první třetině nabere druhá část úplně jiné tempo.

Jako na houpačce si připadaly oba týmy ve druhé části, hned v první minutě potrestal výhodu 5 na 3 obránce Tichý, rychlá reakce přišla na druhé straně, Bohemka vypresovala míček za českolipskou brankou a Sládeček zasunul zpoza branky, 2:2. Třetí minuta, kapitán Merlíček z blízka překonává brankáře, Bohemians využívají další nepřesnost v obraně FBC, Pražanovi sjela nešťastně v přesilové hře přihrávka přímo před Formana, který se nemohl mýlit. 3:3. Šestá minuta, Tichý natáhl k jedovce z půlky a opět posílá Autodrom do vedení. O chvilku později zatápí soupeři druhá formace FBC, Jansa z voleje krásně uklízí do prázdné branky, místo branky však rozhodčí trestají Jansovu vysokou hůl dvouminutovým trestem. Lípa přesilovku přežila bez úhony a Jansa si spravil chuť hned v dalším střídání, Kopecký ho našel ideálně před prázdnou brankou, 3:5. Jak rychle jde ztratit dvoubrankový náskok, se hráči přesvědčili ve 30. minutě, nejprve Poláček a po něm Sunegh, 5:5. Na konci třetiny využil Pražan ztráty míčku klokanů, vysunuje Kopeckého, který si poradil s bravurou, 6:5. Na konci třetiny výborně hrající Filipec vytěsňuje soupeře v běžeckém souboji ramenem, rozhodčí posoudili celou situaci k údivu lavičky České Lípy nejhůře, jak mohli, trestné střílení proměnil bez problémů Jakoubek a do kabin se šlo i na konci druhé třetiny za nerozhodnutého stavu 6:6.

Do začátku třetí třetiny vstoupil nováček juniorské extraligy jako vyměněný, vyvaroval se zbytečných ztrát na vlastní půlce a ještě zvýšil tempo v útočné fázi. Obránce Filipec nachytal brankáře Bohemky v nedbalkách a po střele na první tyč ho vyhnal z branky. O minutu později ukázal řešení situace na 2:1 Pražan, který chladnokrevně proměnil a poslal FBC už do dvoubrankového vedení. 49. minuta, přes prvního útoku využívá duo Vondráček – Merlíček, prvně jmenovaný si stahuje míček ze vzduchu a nachází před brankou zcela volného českolipského kapitána, 9:6. Hřebíček do rakve pak zasazuje Mach, který si nelámal hlavu s odraženým míčem a z voleje ho bekhendem uklidil do branky. Bohemians museli při čtyřbrankovém manku sáhnout k dlouhé power play, ze které vykřesali jiskřičku naděje až dvě minuty před koncem utkání, Kisugite trefuje odkrytou část Malcovi branky a snižuje na 10:7. V poslední minutě vytahují rozhodčí opět z rukávu zvláštní výrok, nařizují trestné střílení za sekání Pražana, Malec se však vytáhl a nájezd zlikvidoval. V poslední půlminutě došlo ještě ke kosmetické úpravě, Menhrat propálil z první vše, co mu stálo v cestě a stanovil tak konečný a historický výsledek, Česká Lípa porazila loňského vicemistra 10:8!

Sestava a body: Malec, Nerad – Tichý (2+0), Pražan (1+1), Kotera (0+1), Filipec (1+0), Vojíř, Hybš – Vondráček (0+1), Novák (1+1), Merlíček (2+0), Kopecký (1+2), Mach (1+0), Jansa (1+0), Tschakert, Pastor, Hřebřina, Böhme

trenér: Štěpán Slaný

Komentář trenéra: Jsem velmi šťastný za tři body, na úvod jsme měli velmi těžkého soupeře, kluci však statečným a bojovným výkonem ukázali, že porazit se dá každý. Trochu mě trápí individuální nepřesnosti, z těch jsme se snad nyní poučili a budeme je postupně odstraňovat. Tento tým má velký potenciál.