Start poražen! Česká Lípa slaví třetí vítězství v řadě

Výkony českolipských florbalistů pomalu a jistě nabírají na obrátkách. Po nepovedeném vstupu do sezóny přišla již třetí výhra v řadě a tím i posun na osmou příčku prvoligové tabulky. Nutno dodat, že sobotní vítězství nad Startem zatím patří zatím k nejcenějším ziskům v této sezóně a po výhře 6:4 tak prolomili pomyslnou kletbu s tímto týmem.

FBC PULLO TRADE Česká Lípa - FBC Start98 6:4 (1:2, 5:0, 0:2)

Vstup do zatím nejtěžšího letošního utkání se Českolipským povedl, v úvodní desetiminutovce dokázali domácí soupeře zatlačit a připravili si několik slibných šancí, Štěrba, Vondráček, ani Veber však v zajímavé pozici recept na Zavadila nenašli. To se podařilo až v jedenácté minutě Hřebřinovi, který si seběhl na přihrávku Štěrby a s přehledem pověsil pod břevno, 1:0. Ačkoliv Lípa měla v první třetině více ze hry, výkon srážela zbytečnými ztrátami na vlastní polovině. Pro zkušený tým Startu byla otázka času, kdy poprvé potrestá chyby. To se podařilo hned dvakrát, nejprve kanonýr Vavro srovnal na 1:1 a o dvě minuty déle pak Chudina poslal Start poprvé a naposledy do vedení, 1:2.

Zvýšený hlas trenérky Bartošové poslal do druhé třetiny zcela jiný tým, který hned v úvodu nastartoval Pastor, jenž ze středu proměnil přesilovou hru za vyloučení Zeidlera, 2:2. Pak se postupně pod tři branky podepsal Karel Veber. Těžko přehlédnutelný novic v českolipském dresu nejprve využil svojí stabilitu v brankovišti, když dokázal dotlačit míček až za záda Zavadila, poté nabil na krásnou střelu do šibenice Štěrbovi, a tříbodový výkon završil přesnou přihrávkou na Karla, 2:5. Když se o minutu déle uklidil přesnou přihrávku Slaného Kněžour, sáhl hostující trenér Derka ke střídání brankáře, Zavadila v brance nahradil Lupoměch. Stav 6:2 pro českolipský tým vydržel až do konce prostřední části.

Poslední třetina byla ve znamení bojovného výkonu domácích, kteří poctivě bránili čtyřbrankový náskok. O ten přišli až pět minut před koncem, když vyloučení Pastora potrestal Koubek, 6:3. Závěrečná power play přinesla již pouze jednu branku, Řehulka se necelou minutu před koncem v brankovišti zorientoval nejrychleji a z blízka pokořil českolipského Chynu v brance. Na víc se však Pražané nezmohli a Česká Lípa mohla slavit důležité vítězství a další posun v tabulce 1. ligy.

branky: 12. Jan Hřebřina, 21. Drahoslav Pastor, 29. Karel Veber, 31. Daniel Štěrba, 33. Jakub Karel, 34. Daniel Kněžour - 16. Ondřej Vavro, 18. Michal Chudina, 55. Martin Koubek, 60. Filip Řehulka; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 1:3; využití: 1:0;diváků: 225; zásahy brankářů: Lukáš Chyna 23 - Václav Zavadil 14, Ondřej Lupoměch 12; po třetinách: 1:2, 5:0, 0:2;

Vyjádření trenérky domácích Lenky Bartošové: První třetinu jsme zachytili sice jí soupeř vyhrál, ale moc neodskočil střelecky. Druhá třetina nám vyšla ve všech směrech. Díky tomu jsme jí vyhráli. Ve třetí třetině se sice soupeř zvedl, ale výbornou obranou jsme ho nenechali dotáhnout k vítěznému konci. Soupeři děkujeme za výborný zápas a příjemnou cestu domů.

Vyjádření trenéra hostí Davida Derky: V parádní atmosféře jsme už od prvního střídání nevypadali, že bychom dokázali dnes vyhrát. Domácí rozhodli zápas vyhranými osobními souboji a důrazem kolem brankoviště. Na druhou stranu zápas ukázal, že i přes deset absencí jsme dokázali v určitých částech zápasu hrát slušný florbal. Děkuji divákům divákům a soupeři přeji hodně štěstí.