Lípa zdolala ve šlágru Vinohrady v prodloužení

Florbalisté FBC PULLO TRADE Česká Lípa v předehrávce 10. kola první florbalové ligy přivítali na své půdě účastníka loňského ročníku Tipsport Superligy TJ Sokol Královské Vinohrady a po nepříliš nepřesvědčivém vstupu do sezony potřebovali v tomto duelu zabodovat. Pražané naopak měli z prvních kol nahráno a případné vítězství je mohlo posunout na druhé místo tabulky. Pikantní byl zápas pro Radovana Vnuka, jenž po dlouholetém působení v České Lípě před sezonou odešel právě do Vinohrad.

FBC PULLO TRADE Česká Lípa – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:6pp (3:3, 2:2, 1:1 – 1:0)

Lepší start ovšem předvedli Severočeši. Důraz na brankovišti osvědčil v úvodu Ekl a po něm přidal pěknou branku tenisovým způsobem po uvolnění od Matějíčka zkušený Slaný. Jenže v tu chvíli rozpoutali hosté na palubovce hotové peklo. Soupeře výrazně přehrávali a rychlými křížnými přihrávkami si vytvářeli šance. Po trefách Zbyňka Stuchlíka a Jana Zavadila bylo brzy vyrovnáno, obrat ve skóre pak dokonal Dolejš. Českolipští tak mohli být rádi alespoň za to, že v síti skončila utěšená střela Slaného.

Druhá třetina nabídla o poznání vyrovnanější podívanou, do které se výrazně zapojili i domácí borci. V přesilové hře při vyloučení Stuchlíka sebral míček Kněžour a přesnou ranou vyzrál na jinak výborného Weissgärbera. Jinak ovšem svazovali hostitelům ruce a nohy chyby při zakládání útoku a ztráty míčku ve středu pole. Dvě takové v rychlém sledu potrestali Ondřej Stuchlík se Skřivánkem a ke třem bodům v tu chvíli zase měli blíže Pražané. Ke štěstí Českolipských ale přispěchal s další bleskovou odpovědí Matějíček a do šaten se tak zase odcházelo za stavu 5:5.

Ve třetí třetině sehrála Česká Lípa svou nejlepší partii. Po několika vyloučeních na obou stranách a neproměněných šancích se přece jenom ujala rychlá souhra mezi Eklem a Kněžourem, druhý jmenovaný tahem poslal míček přesně do šibenice. Několik dalších šancí na pojištění náskoku Českolipští posléze nevyužili a ve stoupajícím tlaku nachytal Chynu na bližší tyči Dolejš. Domácím k výhře nepomohla ani přesilová hra v záveru řádné hrací doby.

Rozhodnout tak muselo prodloužení. Nejprve promarnil obrovskou příležitost Lisa, před nímž zívala prakticky celá odkrytá branka, na druhé straně se v poslední minutě bekhendovým golfákem prosadil Kněžour, který zkompletoval hattrick, a dovedl Českou Lípu k cenným dvěma bodům. Ty svěřence trenérky Lenky Bartošové posouvají v neúplné tabulce alespoň na sedmé místo.

Štěpán Slaný: „Souboje s Vinohrady mě vždy baví, většinu kluků znám z mnoha vzájemných zápasů, je to vždy tvrdé, ale férové. Dnešní návštěvy jsem se trochu bál, přece jenom to byl druhý zápas ve všední den za sebou, fanoušci ale opět nezklamali a my jsme mohli natáhnout domácí vítěznou šňůru. Co se týká "Rákose", při hře to nevnímáme, spíš je to heclé kolem hřiště a před zápasem. Asi vím, jak se cítí, určitě měl smíšené pocity, protože ví, že mu srdce bije modrobíle.“

Daniel Kněžour: „Zápas byl skvělej, hrálo se nahoru dolů a my měli trochu víc štěstíčka, fanoušky to muselo neskutečně bavit, po hattricku se cítím neskutečně, protože jsem si ho moc pral a tak trochu jsem tušil ze ho dneska dám, a to se mi podařilo.“

Branky: 3. Ekl, 10. a 18. Slaný, 26., 49. a 65. Kněžour, 39. Matějíček – 14. Z. Stuchlík, 15. Zavadil, 18. a 57. Dolejš, 32. O. Stuchlík, 38. Skřivánek.
Rozhodčí: Reichelt, Kostinek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 43:37.