Lípa vyzrála na Pelhřimov až v nájezdech a má jistotu play-off

Dvacáté kolo 1. ligy mužů nabídlo v českolipské sportovní hale pořádné drama, poprvé v historii se totiž Pelhřimovu dařilo trápit Českou Lípu na jeho vlastní půdě a nakonec si z této haly odvezl vůbec první bod v historii. Kdoví, jaký vliv na výkon týmu měla absence Štěpána Slaného a Jakuba Jirsy, každopádně v důležitém utkání o udržení druhého místa brala Lípa dva body a propadla se na třetí příčku za Svitavy.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – Spartak Pelhřimov 6:5pn (1:2, 3:2, 1:1 - 0:0)

Tabulka druhé nejvyšší české florbalové soutěže je až neskutečně vyrovnaná, do play-off si už ale koupily lístek Svitavy, Znojmo, Start, Brno a také Česká Lípa. Vedoucí Liberec má také jisté play-off. O poslední dvě postupová místa se popere Kladno, Ústí a teoretickou šanci má také Rožnov. O udržení budou zcela jistě hrát Black Angels, Ostrava a předposlední Pelhřimov, který v této sezóně obral Lípu o čtyři body.

V úvodu zápasu se do vedení dostal Pelhřimov, o několik minut později ale odpověděl Milan Tichý, který střelou z dálky vyrovnal na 1:1. Necelé čtyři minuty před koncem první třetiny se hosté znovu dostali do vedení, následně měli další výhodu v podobě čtyřminutového vyloučení Tichého, během kterého se jim podařilo pouze nastřelit břevno.

Českolipští ustáli dlouhé oslabení a po něm se prosadili Novák a Hřebřina, čímž dostali Lípu do vedení 3:2. Netrvalo to však dlouho, neboť Spartak nejprve vyrovnal na 3:3 a posléze měl přesilovku, během ní se ale hostům nepovedlo nic zázračného a Lípa v oslabení naopak těžila – po parádní akci se prosadil opět Novák a domácí zase vedli. Po nepřesvědčivém výkonu Brzd nakonec skončila druhá třetina poměrem 4:4.

Poslední třetina začala lépe pro Lípu, díky gólu Radovana Vnuka vedla 5:4 a vypadalo to, že by to snad mohla udržet, ale osm minut před koncem si Jan Knězů obhodil Jiránka a vyrovnal na 5:5. Českolipští se pochopitelně snažili zvrátit nepříznivý vývoj zápasu, avšak tři minuty před koncem se nechali hloupě oslabit kvůli hře v šesti, a tak se v posledních minutách soustředili spíše na obranu.

Po neslavném výkonu domácích skončilo utkání 5:5 a šlo se na prodloužení – a čtyřicet vteřin před jeho koncem musel nebezpečnou šanci hasit Lukáš Mück, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Utkání musely rozhodnout nájezdy. Po třech odjetých sériích byl stav 1:1, poté gólem rozhodl Milan Tichý. Česká Lípa tak získala dva body a další domácí utkání ji čeká v sobotu 27. února od 19:00 proti Ostravě!

branky: 9. Milan Tichý, 24. Jakub Novák, 28. Jan Hřebřina, 34. Jakub Novák, 41. Radovan Vnuk, N Milan Tichý – 4. Václav Fučík, 17. Ladislav Běhounek, 30. Marek Švrkala, 35. Milan Hendrych, 53. Jan Knězů; rozhodčí: František Pangerl – Jiří Šedivý; vyloučení: 5:2; využití:0:1; diváků: 207; zásahy brankářů: Lukáš Mück 31 – Zbyněk Venkrbec 42; po třetinách: 1:2, 3:2, 1:1, 0:0