Lípa si udržela první místo

O nedělním sychravém dopoledni  7. listopadu se vydal elitní florbalový tým do vzdáleného Chebu k utkání proti Sokolovu, který se doposud prezentoval příjemnými výsledky.  I přes absenci Merlíčka, který má problémy s meniskem, dokázali českolipští borci zvítězit a potvrdit vedoucí postavení v tabulce třetí nejvyšší soutěže.

TJ Baník Sokolov - FBC S&H Česká Lípa 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)

Hráči České Lípy nastoupili do zápasu značně unaveni z tříhodinové cesty, přesto měli hned po minutě hry důvod k radosti, když si Jirsův pas našel před brankou naprosto osamoceného Vnuka a ten ze vzduchu skóroval. Sokolov byl velmi nepříjemný na naší polovině hřiště, aktivně napadal a přineslo mu to kýžené ovoce, když se po dvou fatálech v českolipské rozehrávce trefil Potůček a deset minut na to zvyšoval pro domácí Abrhám. Do druhé třetiny vstoupili hráči S&H o poznání lépe, začali si vypracovávat více šancí, k čemuž jistě pomohlo stažení hry na dvě útočné formace. V polovině zápasu, přesněji v čase 31:10, se po krosové přihrávce Tichého trefil skákavou střelou Švorc a vykřesal tak pro hosty jiskřičku naděje. Když se pár minut na to obtočil kolem branky Štrůdla Vnuk a zasunul balónek k tyči, mohli jsme v klidu vstoupit do poslední části hry s jednobrankovým náskokem. Ten se mohl navýšit už po necelých pěti minutách hry třetí třetiny, kdy se dostal do obrovské šance Procházka, avšak přes faul domácího hráče nezakončil přesně. Rozhodčí chtěl nejprve udělit pouze menší trest, po konzultaci s kolegou se ale rozhodl pro trestné střílení. K tomu se postavil kapitán a tahoun České Lípy Lípy Lukáš Mlejnek a poradil si s ním náramně. Sedm minut před koncem ještě pojistil vedení nechytatelnou střelou do šibenice Švorc . Za domácí už pouze korigoval 19 sekund před koncem zápasu Izakovič a Česká Lípa si tak dokráčela v obtížném zápase pro cenné tři body.

Branky FBC S&H Česká Lípa: Vnuk (Jirsa), Švorc (Tichý), Vnuk (Procházka), Mlejnek, Švorc (Marhan)

Sestava: Knol – Mlejnek ©, Rozman, Tichý – Procházka, Jeřábek, Marhan, Vnuk, Novák, Jirsa, Karel, Švorc, Žák