Lípa porazila Litvínov a stáhla jeho náskok na čele

Florbalisté České Lípy se po dvou porážkách v řadě vzpamatovali a na domácí půdě si vyšlápli na současného lídra první ligy, Bivoj Litvínov, který tak zaznamenal druhou porážku v sezóně.

Právě Litvínov vystřídal na čele FBC po nepovedených zápasech s Vinohrady a Rožnovem a díky jednomu odehranému utkání navíc má v čele zatím čtyřbodový náskok.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – SK Bivoj Litvínov 6:4

Již od začátku bylo zřejmé, že se potkaly dva týmy, které vyznávají silové pojetí florbalu, po celé utkání tak nebyla nouze o tvrdé střety a fyzický florbal. Po úvodní oťukávací desetiminutovce se ke slovu dostali domácí, Jirsa našel za brankou volného Mlejnka, který rychlým zakončením poslal FBC do vedení a Českou Lípu na koně. O pět minut později to bylo již 2:0, českolipská obrana zastavila litvínovský tlak, Merlíček rychle prohodil na Tichého, který protlačil míček z deseti metrů mezi nohy brankáře Kohouta. Na konci třetiny se ještě do nadějné šance dostal Procházka, Kohout ale jeho bekhendový pokus zlikvidoval na jedničku, stejně jako na druhé straně Ponomarev pokusy Hertla a Kropáčka.

Do druhé části vlétla Česká Lípa ve velkém stylu, skóre se měnilo již po pár vteřinách, Karel zpracoval dlouhý lob Slaného a připravil šanci pro Jirsu, který se z výběhu trefil přesně pod břevno, 3:0. O čtyři minuty déle se domácí propracovali k dalšímu brejku, Merlíček narýsoval Marhanovi, jeho nabídkou však nepohrnul Mandelbaum a nešťastně zakončil nohou do vlastní branky, 4:0. Úvodní nápor pak ukončil pátou brankou Mlejnek, když využil svá kila ve skrumáži před brankou a bekhendem dostal míček do branky Bivoje, 5:0. V polovině utkání se prosadil i Litvínov, Řeháček našel zpoza branky Krejčího, který střelou z první překonal Ponomareva, 5:1. Na konci třetiny se pak dostal do velké šance Mlejnek, jeho bekhendová klička skončila ale za brankou a možností na druhé straně pohrnul i Mandelbaum, když z malého brankoviště mířil těsně mimo.

Jestliže do druhé třetiny vstoupila dobře Česká Lípa, třetí část patřila chemikům. Hned v prvním střídání se prosadil skrytou střelou Pecháček a po něm Hulič nastřelil míček na českolipskou branku, Slaný ho ze vzduchu ztečoval jen ke Krejčímu, který ho poté dostal za záda Ponomareva. Snížení na dostřel dvou branek bylo však pro Českou Lípu důrazné varování, zlepšila koncentraci a začala opět tahat za delší konec provazu, do velkých šancí se dostával především Mlejnek, nejprve se neprosadil z pravého křídla a poté zastavil jeho pokus břevno. FBC nakonec uklidnila přesilová hra, po kostrbaté rozehrávce a šanci litvínovského Hocelíka nabil Procházka na střed Vnukovi a ten pojistil vedení na 6:3. Na konci utkání ještě snížil z brankoviště Řeháček a při závěrečné power play zastavil Slaného pokus rukou Chládek, následná penalta naladěná již do exhibičního pokusu Slanému nevyšla a utkání skončilo vítězstvím Brzd 6:4.

Branky a nahrávky: 12. Mlejnek (Jirsa), 16. Tichý (Merlíček), 21. Jirsa (Karel), 25. Mandelbaum (vla.), 27. Mlejnek (Jirsa), 53. Vnuk (Procházka) – 32. Krejčí (Řeháček), 41. Pecháček (Skořepa), 42. Krejčí (Hulič), 60. Řeháček (Hulič)

Diváci: 158

Sestava: Ponomarev (Knol) – Bezouška, Vnuk, Šebera, Marhan, Jeřábek, Motejzík, Mlejnek, Novák, Procházka, Tichý, Karel, Merlíček, Pastor, Slaný, Jirsa, Studený

Trenéři: Stožický Jiří, Pazdera Michal