Lípa nadělila Znojmu debakl

Rozdílem třídy zvítězila v těžkém zápase dvou ambiciózních týmu Česká Lípa. Ta potvrdila, že se jí na Znojmo dlouhodobě daří a nadělila mu venku podruhé za tři roky dvouciferný výsledek. Ani jeden tým se v sobotním utkání nepředstavil v plné síle, na českolipské straně chybělo dokonce osm hráčů základní sestavy a ve Znojmě se tak představilo pouze jedenáct statečných. Mezi nimi se objevil i místní odchovanec Tomáš Podrabský, která tak měl o motivaci postaráno.

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 3:11 (2:5, 1:2, 0:4)

Již od začátku utkání bylo jasné, že Česká Lípa přijela s vidinou dobré defenzivy, která dělala florbalovému pojetí Znojma velké starosti, a ačkoliv měli domácí více ze hry, branky padaly na druhé straně. Již ve třetí minutě svítil v hale pro domácí nepříznivý stav 0:2, během půl minuty se trefil Novák a po něm i Tomáš Podrabský. Soustředěný výkon narušil v první třetině trest pro Kněžoura, který sice Česká Lípa ubránila, ale pustila Znojmo více do hry a výsledkem byla Číhalova přesná střela na první tyč - 1:2. Rychlou odpověď našel “domácí” Podrabský, jenž nasadil Benešovi teploměr a Lípa vedla opět o dvě branky. Aby toho nebylo málo, o chvilku později si role Číhal s Podrabským opět vyměnili a prvně jmenovaný utěšenou střelou k tyčce nedal Chynovi žádnou šanci - 2:3. Závěr třetiny však patřil hostům, nejprve se na útočný výlet vydal Kněžour a dorážkou vlastní střely poslal Lípu do vedení o dvě branky. Poslední rána patřila navrátilci do sestavy Petru Procházkovi, z pravého křídla mířil přesně na vzdálenější tyč a FBC si do šatny odnášelo tříbrankový náskok.

Druhá třetina již byla brankově o poznání klidnější, Lípa se soustředila více na obranu a Znojmo překvapovala rychlými protiútoky, hned na začátku třetiny se to povedlo Slanému, krosovou přihrávku uklízel do branky Hřebřina - 2:6. Další z podařených kontrů přišel v polovině zápasu, Kněžour našel volného Nováka a ten navyšoval vedení již o pět branek! Jiskřičku naděje vykřesal po nepřesné rozehrávce Sláma, který uklízel do prázdné přihrávku Paláta, ale to bylo i přes velké závary v Chynově brankovišti vše.

V závěrečné periodě se prosazovala jen Česká Lípa, Znojmo sice dobývalo branku soupeře, ale bez kýženého efektu. Lekce z efektivity přicházela na českolipské straně a druhá branka Hřebřiny znamenala asi definitivní konec znojemských šancí v tomto zápase - 3:8. Tomu jistě nepomohla ani následná power play, ve které Znojmo dvakrát inkasovalo, nejprve se prosadil specialista na trefování prázdné branky Podrabský a po něm využil chybu v rozehrávce i Procházka - 3:10. Závěrečný účet podepsal čtvrtou brankou v utkání Podrabský, který uklízel do poloprázdné branky sťuknutí Vlčka - 3:11.

Česká Lípa tak v důležitém utkání porazila Znojmo 11:3, a díky zaváhání prvního Brna a Ústí nad Labem navázala kontakt se špičkou soutěže. Konec roku umocní čtvrteční derby o druhé a třetí místo mezi s Ústím nad Labem.