Juniorská rezerva veze tři body a dobrý pocit ze hry

Zápas začala lépe Česká Lípa, především elitní útočná pětka domácí obranu pořádně provětrávala. První, kdo dál gól byl ale Chomutov.

Z vedení se ale dlouho neradoval, Kopecký prošel přes všechny protihráče a srovnal skóre sedm vteřin po buly. Minutu na to strhl vedení na stranu hostů Jansa. To bylo bohužel z českolipské strany v první třetině vše a do kabin se šlo za stavu 3:2.
Skóre druhé třetiny otevřeli opět hosté z Chomutova, po důrazné domluvě od trenéra Slaného se však hra České Lípy zlepšila a po dvou gólech od Kopeckého, kterému útočná trojice s Jansou a Machem sedí na jedničku, srovnala Česká Lípa v průběhu druhé třetiny na 4:4. V závěru druhé třetiny se po vzájemné strkanici nechal vyloučit Skočdopole společně s chomutovským protihráčem a to bylo ve vývoji zápasu asi rozhodující. Hru čtyři na čtyři Česká Lípa absolutně nezvládla a během první minuty inkasovala dva góly. I přes domluvu to bylo po pěti minutách třetí třetiny 8:4. Česká Lípa stáhla hru na dvě pětky a pokusila se, se stavem zápasu něco udělat. Bohužel skóre se i přes ohromný tlak už nezměnilo.

FbC 98 Chomutov – FBC Hotel Morris Česká Lípa B 8:4 (3:2, 1:2, 4:0)

Na druhého a papírově slabšího soupeře vlétla Česká Lípa s přehledem a po gólech Macha, Hybše a Hřebřiny bylo skóre po třech minutách 3:0 a zápas vypadal dost jednoznačně. Pak však přišlo několik chyb, chvíle nepozornosti a během dalších pěti minut srovnal Turnov na 3:3.
V poslední pětiminutovce první třetiny strhli vedení zpět na stranu domácích Hejl, Kopecký a Mach. Skóre druhé třetiny otevřel po pěkné akci Pražan. Osmý gól přidal z nájezdu Hřebřina.
V sedmé minutě si vysloužil dvouminutový trest Kotera, který se navzdory problémům s kolenem nebál poslat soupeře za mantinel.
Na 9:3 po dvou třetinách upravil Kotera, který svojí střelou zlomil i protihráčovu hokejku.
Na čtvrtou vstřelenou branku Turnova v zápase reagoval zkompletování hattricku a zároveň desátým gólem družstva nadějný Hřebřina. Na dva slepené turnovské góly odpověděli v závěru třetiny sváteční střelec Šnobl a Kopecký.

FBC Hotel Morris Česká Lípa B – TJ Turnov 12:6 (6:3, 3:0, 3:3)

Sestava + kanadské bodování: Malec, Nerad – Kotera 1+2, Hybš 1+2, Pražan 1+0, Tschakert, Dědek, Vojíř 0+1 – Kopecký 5+0, Jansa 1+3, Mach 2+1, Skočdopole, Pastor, Hřebřina 3+1, Bárta (C) 0+1, Hejl 1+0, Kubíček, Šnobl 1+1

trenér: Štěpán Slaný

komentář trenéra: „Juniorská rezerva splnila přesně to, co jsem dnes očekával, první pětka potřebovala před prvním startem v extralize ještě trošičku vyladit, což se dnes podařilo. Ostatní hráči dnes sbírali především zkušenosti, jejich výkon mě velmi potěšil, musím vyzdvihnout výkon Hřebřiny a Pastora, přes svůj věk se zlepšují zápas od zápasu a jistě se brzy dočkají startu v nejvyšší soutěži.“