Juniorky zažily sympatickou premiéru, na body však nedosáhly

Dne 17. Září navštívily českolipské juniorky Prahu, kde Aréně Sparty Praha odehrály svůj premiérový florbalový zápas v první lize juniorek. V prvním zápase je čekal přetěžký soupeř – mistr ČR Herbadent Praha.

FBC PD Dědek Česká Lípa – Herbadent SMJ Praha 3:9

Do zápasu s mistryněmi ČR vstoupily jako jasný outsider a téměř všichni očekávali výsledek okolo nepopulární „desítky“. Juniorky však ukázaly velkou míru bojovnosti a na každý třetí branku hráček Herbadentu odpověděl i tým České Lípy. Historicky první brankou korigovala skóre za nepříznivého stavu 0:3, kapitánka týmu Nikola Dědková, kterou našla přihrávkou Barbora Benešová. Poté však opět převzaly otěže zápasu české mistryně a třemi slepenými góly vrátili klid na své hokejky. Gólové ticho českolipských juniorek prorazila utěšenou střelou na začátku druhé třetiny Nikola Jedličková – 2:6. Lepší herní vyzrálost byla cítit i v poslední třetině, Herbadent rychle zvýšil na 7:2, na což dokázala svým poslední brankou reagovat i Česká Lípa, Dědková dorazila bekhendem míček do branky a uzavřela tak střelecký účet České Lípy. Herbadentu se podařilo ještě do konce zápasu kosmeticky upravit skóre na 9:3. Sympatická hra juniorek však ukázala bodovou naději do dalších zápasů.

FBC PD Dědek Česká Lípa – Pittbulky Kolín 2:4

V druhém zápase, s již papírově vyrovnaným soupeřem, byly cítit ve vzduchu první získané body v juniorské lize. Vyrovnanou partii po celou dobu utkání však zkazily dvě rychlé branky soupeře z čistého nebe v rozmezí dvou minut. V druhé periodě i přes vyrovnaný průběh zápasu padly opět dvě trefy do síťky brankářky Pýchové, odpověď našla Havlová, která se zorientovala v brankovišti a rychle snížila náskok Kolína. Třetí třetina probíhala v podobném tempu jako dosavadní průběh zápasu, na začátku periody vykřesala naději Dědková, která zužitkovala pas Bílkové a snížila na 2:4. Bohužel stáhnout dvoubrankové manko, i přes velkou snahu České Lípy, se ukázalo jako velmi těžké a tak poměrem 2:4 z pohledu slečen z České Lípy skončilo i celé utkání.

Juniorky si tak místo bodů připsaly spoustu zkušeností do dalších bojů v 1. lize.

sestava a body: Pýchova – Jedličková (1+1), Palečková, Bílková (0+1), Cháberová, Havlová (1+0), Dědková (2+0), Porubcová, Vodrážková, Benešová (0+2), Heřmanová

trenér: Aneta Dědková