Junioři: Druhé třetiny rozhodly

V neděli zahájili v Plzni svoji sezónu českolipský junioři. Po konci několika loňských opor došlo v týmu juniorů k velkému omlazení a tým se skládá především z hráčů dorosteneckého věku, kteří se budou snažit pod dohledem již zkušeného harcovníka kapitána Kněžoura rozvíjet svůj talent a pohybovat se na špičce juniorské ligy.

O obou víkendových utkáních rozhodly druhé třetiny. V prvním zápase Česká Lípa narazila na jednoho spolufavoritů soutěže FBŠ Slavii Plzeň. Po nadějné první třetině, kterou Lípa ovládla 2:1, přišel ve druhé části velký výpadek. Česká Lípa nedokázala reagovat na zlepšený pohyb Plzně, nestíhala a třetinu zaslouženě prohrála 0:5. Ve třetí části přišlo velké zlepšení, Plzeň si však zkušeně náskok pohlídala a zaslouženě zvítězila 8:4.

Ve druhém utkání čekal Českou Lípu nováček ze Sokolova a opět o podobě konečného výsledku byla klíčová druhá třetina. V první třetině přišlo podcenění a Sokolov hrou založenou na obraně a protiútocích zaslouženě zvítězil 1:0. Ve druhé třetině však přišel po důrazné domluvě českolipský uragán a Česká Lípa opanovala třetinu výsledkem 9:0. Ve třetí části se již utkání bezstarostně dohrávalo a skončilo konečným výsledkem 15:4 pro Českou Lípu.

Obě utkání skončila zcela zaslouženě podle předvedené hry na hřišti. Premiérovou trefu v lize juniorů si zapsala trojice hráčů ve složení Sukhkhuu Tumenjargal, Petr Pirunčík a Jan Šebera.

FBC Gabriela Česká Lípa – FBŠ Slavia Plzeň 4:8 (2:1,0:5,2:2)

branky (asistence): 08:00 Jan Šebera (Daniel Kněžour), 09:18 Radim Blažek (David Böhme), 30:39 Daniel Kněžour (Jan Spilka), 35:14 Lukáš Porazil (vlastní branka)

Florbal Sokolov - FBC Gabriela Česká Lípa (1:0,0:9,3:6)

branky (asistence): 19:14 Petr Pirunčík (Daniel Kněžour), 19:22 Sukhkhuu Tumenjargal (Jakub Knespl), 22:36 Jan Spilka (Sukhkhuu Tumenjargal), 23:02 Jan Spilka (David Böhme), 25:00 Jakub Knespl (Marek Makula), 25:28 Jan Spilka (Jan Šebera), 25:47 Sukhkhuu Tumenjargal (Jakub Knespl), 26:33 Daniel Kněžour (Jan Spilka), 28:35 Daniel Kněžour (Jan Spilka), 31:44 Jakub Knespl (Marek Makula), 32:50 Daniel Kněžour (Jan Spilka), 38:30 Daniel Kněžour (Jakub Knespl), 42:29 Daniel Kněžour (Marek Makula), 44:13 Jakub Knespl (Sukhkhuu Tumenjargal), 44:55 Jan Spilka (Jakub Knespl)

Sestava: Kocourek – Blažek R., Knespl, Šebera J. - Tumenjargal, Kněžour, Spilka, Bohme, Makula, Pirunčík
Trenér: Jirsa