FBC vybrakovalo západ Čech

Sezóna druhé juniorské ligy se turnajem v Plzni přelomila do své druhé poloviny a Česká Lípa nadále drží první pozici díky dosavadní neporazitelnosti. O víkendu čekal tým CL Evans lehčí Domažlice a rival z Plzně, který českolipské hráče zle potrápil v prvním zápase v Novém Boru.

V juniorském týmu chybělo několik opor, především střelec Roman Beránek, který má problémy se zády a Jakub Kolář, který si plní své studijní povinnosti.

FBC CL Evans Česká Lípa – FBC TJ Domažlice 22:0 (5:0, 8:0, 9:0)

Vraždění neviňátek. Junioři měli jasný cíl, neinkasovat ani jednu branku a hrát trpělivě s míčkem. V polovině utkání přidali trenéři pro zvýšení koncentrace další úkol – výhra o dvacet branek. Utkání s Domažlicemi výborně posloužilo jako tréninkový zápas na velkém hřišti, které se juniorům moc v České Lípě nedostává. Soupeř se již po úvodním hvizdu dostal do role přihlížejících, připsal si dvě střely na branku a Ondra Malec tak další „nulu“ na svém kontě. Černou kaňkou bylo zranění kolene Ondřeje Macha, který tak nemohl nastoupit do druhého utkání.

FBC CL Evans Česká Lípa – FBC Plzeň 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)

Kompletní soupiska nebezpečné Plzně opět věštila těžký zápas. FBC, již poučeno z prvního utkání těchto soupeřů, hrálo po celou dobu velmi koncentrovaně a Plzeň pustilo jen do několika šancí, které skončily buď na dobře postavené brance, nebo brankáři Jiřímu Krčálovi. Plzeň si po celou dobu zápasu nevěděla rady s celoplošnou hrou FBC. Již ve třetí minutě trefil Jansa tahem šibenici a o pár okamžiků déle vypustil první navštívenku z půlky Tichý a vybudoval pro CL Evans dvoubrankový náskok. Lípa kontrolovala trpělivě hru a čekala na své šance. Nástup do druhé třetiny byl pohádkový, Tichý ukázal, že v České Lípě jsou hráči nebezpeční i ze své poloviny a brankář Hustý lovil po dvacetimetrové střele míček opět z branky. O minutu později se zorientoval Merlíček v brankovišti a poslal FBC již do čtyřbrankového vedení. Když v páté minutě proměnil rychlý brejk Kotera, bylo jasné, že Česká Lípa tento zápas v klidu vyhraje. V zápase se však dostávali do šancí i hráči Plzně, mnoho akcí však řešilo ukvapeně, až ke konci třetiny se ujal dobře rozehraný signál z rohu a z brankoviště korigovali na 5:1. Poslední slovo ve druhé části si však vzal Černák, který si pohrál freestylově s brankářem a vzal plzeňským vítr z plachet. Třetí část už byla ve fázi dohrávání zápasu, Plzeň nevěděla jak reagovat na jednoduché herní kombinace v obraném pásmu České Lípy a prakticky celou třetinu jenom přihlížela kvalitní trpělivé hře CL Evansu. V poslední třetině padl ještě gól do každé branky, nejprve Merlíček po akci s Novákem a na druhé straně pěknou bekhendovou střelou zaujal Novickij a ustanovil konečně skóre na 7:2 pro Českou Lípu. Perličkou celého turnaje je, že nejproduktivnější hráč týmu, Radovan Vnuk, v den svých narozenin nedokázal, i přes velmi dobrý výkon, ze 48 kanadských bodů ani jeden získat pro sebe.

sestava a kanadské bodváni: Ondřej Malec, Jiří Krčál – Ranovan Vnuk, Milan Tichý 4+2, Kotera Lukáš 1+2, Novák Jakub 6+5, Merlíček Jan 6+2, Mach Ondřej 2+1, Jansa Dominik 4+3, Neužil Vojtěch 0+2, Černák Ondřej 6+2.

hodnocení trenéra: První zápas nemá cenu hodnotit, Domažlice do této soutěže nepatří, jsem přesto rád, že jsme po celou dobu utkání hráli velmi koncentrovaně a nepustili soupeře téměř k ničemu. Utkání s Plzní bylo o něco těžší, hodně nám to však domácí usnadnili špatnou taktickou připraveností. Šest důležitých bodů doma, za 14 dní nás čeká zápas pravdy s druhým týmem tabulky FBC Ústí nad Labem, v případě výhry se dostaneme již do slušného náskoku. Mrzí mě zranění Ondry Macha, věřím, že se do příštího víkendu dá dohromady.