FBC selhalo v Pelhřimově a přerušilo vítěznou sérii

Českolipští florbalisté se o víkendu převtělili do role Jánošíků, bohatým brali, chudým dávali. Po páteční výhře nad silným Brnem nezvládli nedělní dohrávku na Vysočině a po prohře 7:4 opět potvrdili, že z Pelhřimova Lípa vozit body neumí.

Spartak Pelhřimov - FBC PULLO TRADE Česká Lípa 7:4 (1:1, 1:1, 5:2)

Specifická atmosféra v pelhřimovské sportovní hale opět České Lípě nesedla. Již od prvních minut bylo znát, že hosté po páteční výhře nepředvedou obdobný výkon a budou muset dobývat tvrdou domácí obranu. Opatrná oťukávaná přinesla první zásah až ve dvanácté minutě, Fučík načal svůj nedělní hattrick, když nachytal Chynu na první tyčce, 1:0. Srovnáno bylo rychle, Jansa z úhlu pálil pouze do Venkrbce, ale odražený míček ze vzduchu doklepl Hřebřina, 1:1. Během první třetiny se do slibných šancí dostal několikrát Ekl, ale zvlhlý střelecký prach byl hlavní překážkou dvoumetrového snipera.

Ani druhá třetina stovku diváků ze sedadel nezvedala, tedy až na tradiční dva pelhřimovské ultras, jenž se činili po celou dobu utkání. Ty určitě nepotěšil faul domácího Podušky a následná branka Slaného. Tomu nabil hned z buly Jansa a českolipský obránce prostřelil Venkrbce na vzdálenější tyčku, 1:2. Srovnáno bylo záhy, rodící šanci zastavil Štěrba tak smolně, až se míček odrazil k Poduškovi, jenž napravil své vyloučení a srovnal stav utkání, 2:2.

V závěrečné třetině konečně pro diváky začaly padat i góly, bohužel pro českolipské florbalisty do nesprávné branky. Ačkoliv se Lípa dostala do vedení zásluhou Vlčka, který ze středu zužitkoval náhru Matějíčka, více ze hry měl domácí celek. Ten po celé utkání zdařile bránil optické převaze České Lípy a rychlými kontry začal přidávat branky. Fučík se opět výborně zorientoval v předbrankovém prostoru a dorážkou srovnal na 3:3. Po něm Čech z dálky propálil Chynu na vzdálenější tyč a vzápětí Švrkala navýšil již na rozdíl dvou branek, 5:3. Jiskřičku naděje čtyři minuty před koncem vykřesal Štěrba, který ukončil vyloučení Fučíka a stáhl náskok na jednu branku. V následném tlaku si Slaný neporadil v pozici posledního a v rychlém přečíslení vymetl pavouky v horním rohu Chynovi branky Blažek, 6:4. Českolipská power play úspěch nepřinesla, naopak Fučík pár vteřin před koncem zkompletoval hattrick, když překonal náhradního brankáře Petrika, 7:4.

Česká Lípa opět v Pelhřimově nedokázala potvrdit roli papírového favorita a ztráta tří bodů ji v ohledu na další výsledky devátého kola budou hodně mrzet.

Vyjádření trenérky hostí: Na dnešním zápase jsme vůbec nebyli, soupeř si s námi dělal co chtěl. U každého balónku jsme byli později, naše hraje se nám úplně vypařila jak voda nad pánví.

Vyjádření trenéra domácích: V bojovném utkání plném soubojů, jsme zaslouženě zvítězili. První dvě třetiny každý v týmu byl chvilku aktivnější a do 3. třetiny se šlo za nerozhodného stavu. Ve 3. třetině nás v klíčových okamžicích nás podržel výborně chytající Venkrbec a po proměněných příležitostech bereme 3 body. Děkujeme soupeři za fér utkání a tradičně skvělým divákům za podporu.

branky: 13. Václav Fučík, 31. Petr Poduška, 47. Václav Fučík, 49. Libor Čech, 54. Marek Švrkala, 59. Martin Blažek, 60. Václav Fučík - 17. Jan Hřebřina, 29. Štěpán Slaný, 45. Jiří Vlček, 57. Daniel Štěrba; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 105; zásahy brankářů: Zbyněk Venkrbec 19 - Lukáš Chyna 7; po třetinách: 1:1, 1:1, 5:2.