Česká Lípa bojuje o záchranu, čekají ji dva důležité zápasy

Verze pro tisk |

Klíčový víkend pro florbalisty České Lípy nadešel. Domácí souboje s Otrokovicemi a Pardubicemi mohou výběr trenérky Lenky Bartošové velice výrazně přiblížit přímé záchraně v soutěži. Oba duely se hrají v českolipské sportovní hale. V pátek s Otrokovicemi začíná utkání v 19:00, proti Pardubicím je úvodní buly naplánováno na neděli od 17:00.

V současné době drží Českolipští v tabulce Tipsport Superligy jedenácté místo se ztrátou dvou bodů na desátý tým Královských Vinohradů. Pražané se nejprve ve čtvrteční předehrávce 23. kola utkají se Spartou na jejím hřiště a pak cestují v rámci dohrávky 24. kola do Liberce. Případných šest bodů z domácí půdy tak může Severočechy velmi reálně přiblížit kýženému desátému místu.

Začátek obstará bitva se silnými Otrokovicemi
Úkol to však nebude v žádném případě jednoduchý. Už páteční duel proti Otrokovicím, jež bojují o účast v play-off totiž bude patřit do kategorie velmi těžkých. Panteři se totiž vezou na vítězné vlně a po špatném startu do sezony opět okupují příčky, na nichž by chtěli základní část zakončit. Zatím jim patří sedmé místo. Z posledních šesti duelů ovšem uhráli dohromady 14 bodů.

V prvním podzimním duelu mezi oběma celky ovšem překvapivě triumfovala Česká Lípa. Z dalekých Otrokovic si přivezla cenné vítězství 5:2 a potvrdila jím výborné říjnové výkony. Panteři však poslední duely odehráli v kompletní sestavě a jsou těžkým oříškem pro každého soka. Klubovou produktivitu ovládá čtyřiadvacetibodový Lukáš Pešat, naprosto neotřesitelnou jedničkou týmu je Radovan Michajlovič.


V neděli souboj celků ze spodní části tabulky
Extrémní vážnost má pak nedělní souboj s Pardubicemi. Východočechům se letošní sezona absolutně nedaří a krčí se až na dvanáctém místě tabulky. Kdyby nakonec České Lípě nevyšel posun na desáté místo tabulky, ve hře je také jedenáctá pozice o výhodné nasazení pro sérii play-down. I z tohoto důvodu je tento zápas velmi důležitý.

Pardubice se ale po loňské účasti v play-off trápí. Dokázaly sice senzačně vyhrát Pohár České pojišťovny, ale v Tipsport Superlize vybojovaly z posledních sedmi zápasů pouze čtyři body za těsnou výhru ve Znojmě 9:8. Naposledy schytaly doma debakl se Střešovicemi 0:7, ale kůži rozhodně na severu Čech nedají lacino. „Na důležité zápasy se Pardubice vždycky dokáží takticky výborně připravit,“ varuje trenérka Bartošová.

V prvním vzájemném střetnutí hraném v Tipsport areně na východě Čech triumfovali po obrovském boji domácí, kteří připisovali tři body za vítězství 5:3. Česká Lípa ostatně ještě nikdy v superligové historii nedokázala proti Pardubicím uhrát ani bod. Nedělního soupeře bodově výrazně táhne Martin Zozulák, zbytek týmu za ním ovšem výrazně zaostává. Mezi třemi tyčemi se střídají Martin Haleš a Jakub Levínský.

Českolipští potřebují v únoru navázat na výborné lednové výkony. Na domácí půdě totiž obrali o dva body dvojnásobného šampiona z Chodova a před 360 diváky jasně smetli Liberec 6:1. Zle pak trápili týmy z naprosté špičky tabulky - Spartu a Mladou Boleslav. Díky tomu oživili téměř ztracenou naději na přímou záchranu.

„O víkendu už půjde takzvaně do tuhého. Pořád existuje šance vyhnout se play-down a ukončit po základní části celou sezonu. V nadcházejících zápasech půjde o všechno a sebemenší zaváhání by nás mohlo poslat do bojů o záchranu definitivně. Jak v pátek s Otrokovicemi, tak v neděli s Pardubicemi, musíme bojovat ze všech sil nikoli o jakýkoli bod, nýbrž o všechny body. Budou to zápasy náročné zejména psychicky, ale věřím, že nás domácí prostředí požene dopředu a my nebudeme chtít zklamat nejen věrné fanoušky, ale především sami sebe, protože na to máme!“ burcuje Radek Krajcigr. 

Vstupné na víkendový dvojzápas je tradičně zdarma. Základní část vstupuje do své finální fáze, přijďte proto okusit dávku příjemného adrenalinu a svými hlasivkami pomoci k dosažení vytyčeného cíle v podobě přímé záchrany.

Českolipská sportovní hala
Česká Lípa – Otrokovice, pátek 8.2. od 19:00
Česká Lípa – Pardubice, neděle 10.2. od 17:00

 

Nahoru