Dnes je 08. 09. 2024
svátek má Mariana

Duel o první místo vyzněl pro Českou Lípu

Sedmé kolo první florbalové ligy mužů nabídlo přímý souboj o první pozici v tabulce. Česká Lípa hájila roli lídra na půdě Litvínova, kde zvítězila vysoko 10:4 a zůstává na čele soutěže. Velkou měrou se o zisk tří bodů postaral Radovan Vnuk, jenž se do historie zápasu zapsal čtyřmi kanadskými body za dva góly a stejný počet asistencí.

Utkání začalo pěkně zostra, hned ve třetí minutě si šel na trestnou sednout Jirsa, ale Kropáček v přesilové hře Ponomarevovu branku přestřelil. Stejný hráč zkoušel své štěstí i o chvíli později, jeho pokus tentokrát Ponomarev zlikvidoval. Udeřilo tak na druhé straně hřiště. Vnuk přihrál Jakubu Novákovi, který přesnou střelou z bekhendu otevřel skóre.
Domácí chtěli bleskově odpovědět, jenže po Krejčího pasu neuspěl Černý, a tak hosté opět trestali. Novák v situaci dva na jednoho našel Tomáše Podrabského, který poslal Českou Lípu do dvoubrankového vedení. Ve 14. minutě se v zajímavé střelecké pozici ocitl Řeháček, jenže ani on Ponomareva nepřekvapil.
Co se nepovedlo Litvínovským, podařilo se Českolipským. Radovan Vnuk proběhl celým hřištěm a svoji one man show zakončil neomylně. V závěru úvodní třetiny ještě pálil Motejzík, na jehož pozdrav byl Hruška připraven.

Úvod prostřední dvacetiminutovky vyšel lépe svěřencům trenéra Jiřího Stožického, souhru s Vnukem vyjádřil gólově Tomáš Podrabský. Vzápětí dal o sobě vědět Skuhrovec, ale když po něm neuspěli ani Podrabský se Slaným, který orazítkoval tyč, museli si diváci na další gól počkat až do 37. minuty. Jan Werner přesnou střelou „pod klacek“ snížil.
Jenže Českolipští se nechtěli nechat zahanbit a přispěchali s dvojnásobnou reakcí. Nejprve se trefil Radovan Vnuk, jehož napodobil umístěnou ranou pod horní tyčku Jan Baudisch.

Ve třetí části se na hřišti přiostřilo, ale padaly také góly. Lukáš Mlejnek upravil už na 7:1 pro Českou Lípu. Záhy se sice mezi střelce zapsal litvínovský Lukáš Černý, jenže Jakub Karel vrátil hostům šestibrankový náskok. Bivoj přesto nesložil zbraně a Tomáš Skalitz opět snížil. Poté unikajícího Krejčího fauloval Ponomarev, který však svoji chybu hned napravil, protože chytil Kašpárkovi trestné střílení.
V 59. minutě završili desítku Štěpán Motejzík a Jakub Novák. V čase 59:11 Lukáš Černý pouze kosmeticky upravil skóre na konečných 10:4 pro Českou Lípu, která pod Krušnými horami uhájila první pozici v tabulce.

SK Bivoj Litvínov – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 4:10 (0:3, 1:3, 3:4)

Branky a asistence: 37. Werner, 48. Černý (Skalitz), 55. Skalitz, 60. Černý (Kropáček) – 9. Novák (Vnuk), 13. Podrabský (Novák), 15. Vnuk, 24. Podrabský (Vnuk), 38. Vnuk (Podrabský), 39. Baudisch (Merlíček), 46. Mlejnek (Jirsa), 52. Karel (Tichý), 59. Motejzík (Mlejnek), 59. Novák (Slaný).
Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 150.

Sestava Litvínova: Hruška – Khek, Werner, Kašpárek, Kropáček, Řeháček, Chládek, Rybář, Hocelík Hulič, Plomer, Černý, Krejčí, Skořepa, Skalitz, Pecháček, Skuhorvec. Trenér: Daniel Hulič.

Sestava České Lípy: Ponomarev – Bezouška, Vnuk, Motejzík, Mlejnek, Novák, Podrabský, Tichý, Karel, Merlíček, Kroupa, Baudisch, Slaný, Jirsa, Vlček. Trenér: Jiří Stožický.