Chybělo štěstí, shodli se po duelu se Spartou hráči

Verze pro tisk |

Florbalisté České Lípy sice neprožívají úspěšný výsledkový vstup do sezony, když ze čtyř zápasů nezískali ani bod, přinejmenším některé výkony však musely fanoušky loňského nováčka soutěže potěšit. Po vítězství 3:5 se semifinalistou loňské sezony ve tvářích některých hráčů smutek. „Chyběl kousek štěstí, místo tyček mohly být góly a třeba bychom vyhráli,“ říkal Marek Dzierža.

Velkým problémem České Lípy se zdá být proměňování šancí. V Pardubicích a proti Spartě se totiž Česká Lípa trefila do černého pouze třikrát, což tradičně na bodový zisk nestačí. „Ale myslím, že je na čem stavět. Proměňování šancí je naším problémem. Dali jsme tyče, dokonce i jedno břevno. Musíme to zlomit,“ uvedl střelec Radek Krajcigr. Ten se přitom trefil v sezoně už šestkrát a zaznamenal bezmála polovinu všech gólů týmu.

V pondělí se k němu přidal se svým příspěvkem i Jakub Knespl. Pro něj to byl premiérový zásah v Tipsport Superlize. „Ten gól bych ale vyměnil za vítězství. Bylo vidět, že v něčem jsme dokázali soupeře i převýšit, ale měli jsme dost smůly. Nervozitu ještě necítíme, sezona je teprve na samotném začátku,“ říkal po utkání mladý útočník. „Pokud to porovnáme s uplyulým ročníkem, zas taková katastrofa to není. Teď jedeme do Znojma a tam to chceme zlomit,“ přidal se Dzierža.

Zápas na zimním stadionu sledovala krásná návštěva 1 185 diváků. Klubový rekord sice nepadl, i tak to byl ale pro aktéry velký zážitek. „Byla tu plná hala, před níž se hraje skvěle. Sice tu byl jen tisíc lidí a v Pardubicích dva, ale ta atmosféra tu působila daleko lépe,“ hodnotil Krajcigr. „Diváky jsme ve druhé třetině dostali gólem dovaru a v tu chvíli jsme věřil, že bychom to utkání mohli urvat,“ marně doufal Dzierža.

Reálnou šanci na bodový zisk však pro Českou Lípu představuje už příští duel proti Znojmu. Doma s představi o poslední záříjové neděli s Tatranem Střešovice. Mezi tím ještě stihne sváteční zápas na Chodově.
 

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru