Blog Štěpána Slaného - 8. den (Klid před bouří)

Verze pro tisk |

Druhý volný den v turnaji byl upravený díky včerejšímu hodně pozdnímu příjezdu ze zápasu. Čekal nás trochu protáhnutý budíček. Jelikož se o mě něco pokouší, tak jsem s chutí vynechal oběd a proležel jsem se až do odpoledne, kdy zrušený trénink v hale nahradilo proběhnutí po zasněženém břehu Helsinského zálivu.


Dalším bodem programu bylo zhlédnutí čtvrtfinálového zápasu mezi Ruskem a Švýcarskem, naším potencionálním soupeřem v boji o medaile. Palce jsem samozřejmě držel našim slovanským bratrům, za které hraje i můj kamarád a bývalý spoluhráč z Liberce, Dmitryj Uglanov. Švýcarsko v druhé části zápasu potvrdilo roli favorita a postoupilo do semifinále, ve kterém je Švédsko a náš zítřejší soupeř – domácí Finsko.
Pro Finy a Švédy začíná každé MS až od semifinále, do kterého vždy projdou svěžím tréninkovým tempem, někde kus za nimi se drží naše reprezentace a Švýcarsko.  Finsko, úřadující mistr světa sice uznává sílu českého týmu, ale zároveň si žádné komplikace se 14 tisíci diváky v zádech nepřipouští.
I proto mě mrzí, že tento zápas začnu mezi náhradníky, Finové se nevyhýbají osobním soubojům, ve kterých si libuji. Hrát před plnou arénou je vždycky fantastický zážitek. Asi mě trenéři šetří až do boje o medaile :o).

Nahoru