Výběr z podcastů i-n 1

Verze pro tisk |

Podcasty dělám zcela zadarmo a nezištně. Jedinou odměnou mi je jejich poslechovost, proto čas od času nabídnu výběr pěti ukázek z těch starých. Třeba vás zpětně zaujmou.

Pokaždé vyberu jiný typ přehrávače. Jednou z platforem, na které můžete podcasty i-novin poslouchat, je audiolibrix, český server určený především ke stahování audioknih. Najdete zde však i záložku podcasty a v ní nás (zde), v podzáložce Regiony.

Pro dnešek jsem vám vybral těchto pět podcastů.

1. Podcast i-novin 5 s Jirkou Gottlieberem nejen o Všudybudu mezi pilíři

Na audiolibrix je ze všech mých podcastů nejposlouchanější náš úplně první podcast s Jirkou Gottlieberem, o prvním ročníku Všudybudu mezi pilíři. Mimo jiné mě přivedl k poslouchání několika pro mě neznámých českých kapel, třeba Kill The Dandies!.

2. Podcast i-novin 17 s Kateřinou Holasovou hlavně o literatuře

V době první velké uzávěry kvůli Covidu jsem se snažil Českolipany povzbuzovat takřka každodenním natáčením podcastů o literatuře. Poslechovost byla v tisících a já se těšil na každý večer s knížkami. Nejprve jsem to zkoušel přes telefon, ale s Kačkou Holasovou jsem poprvé vyzkoušel natáčení přímo pomocí messengeru. 

3. Podcast i-novin 19 s Viktorem Česenkem hlavně o fotbalu 

Několikrát jsem se pokoušel vlámat i mezi sportovce. Napoprvé s Viktorem Česenkem, který hraje fotbal za českolipskou Lokotku.

4. Podcast i-novin 10 - Volební s Janem Riedlem

Několikrát jsem natáčel i s politiky. Zřejmě nejdelší natáčení bylo s kandidátem do Senátu Janem Riedlem. To jsem v bytě na Škroupáku neměl ještě ani futra a jediným vybavením byl odpadkový koš na tříděný odpad.

5. Podcast i-novin 47 s Miroslavem Hanzelkou nejen o kosmické fyzice

Využil jsem toho, že jsem léta učil mimořádně nadané děti, a udělal i několik podcastů o tom, kam to za ta léta dotáhly. Tento díl byl o tom jak se z kluka ze Sosnové stane odborník na plazma a kosmickou fyziku?

 

 

Nahoru