28/2021

Verze pro tisk |

Na úvod opět pár výmluv, proč i-noviny stojí. Z konce divného školního roku jsem hodně vycucnutý. Vím, že se najde dost pitomců, kteří to nepochopí a budou tvrdit, že učitelé měli rok prázdnin navíc, ale ti i-noviny většinou nečtou.

Navíc jsem si vzal hned první příměstský tábor – se zájemci jsem chtěl projet aspoň některá pozorování a pokusy, které jsme během roku nestihli.

A největším problémem je mé zdraví. Půl roku odkládaná prohlídka bohužel dopadla, jak jsem si myslel, takže zítra nepříjemný zákrok a pak dlouhé čekání na výsledky.

A tak aspoň souhrn akcí, které mě zaujaly.

Markéta Váchalová (tady je s ní Štafeta) mě pozvala na další ročník Lenfestu.

Festival lnu, jeho výtvarného zpracování a designu LENFEST se bude konat v Kamenickém Šenově v sobotu 17.7. od 11 do 19 hodin.

PROGRAM:

11:00 - zahájení festivalu

13:00 - Pohádka „Jak krtek ke kalhotkám přišel“

14:00 - Přednáška/ MgA. Martina Benešová (MYM eco)/ „Přírodní barvení lnu za starých časů a dnes“

16:00 - Pohádka „Jak krtek ke kalhotkám přišel“

17:00 - trochu RETRO Dance party pod širým nebem

Po celý den - workshopy, ukázky řemesel a tvorby, videoprezentace o lnu

PRODEJCI:

Ateliér terej, AVOMERI Linen, Cogito, Dílna PAG, JEN LEN, Jitka Kelerová, MYM eco, Eva Ranšová, Ewelina Suchanek, IRRA design, Karel Hekrle, Kateřina Blašková, kvas.ek, Montek, Mýdlárna Koukol, OLIS notes, Papyrea, Snový svět, Tochceš a HRST, Brodita, Košíkáři Váchovi, M. Janečková Sušenky, Shop PickyMe (Second Hand), Vinná, Vinařství Hruška, Petra Hauznerová, Jahlinka, Marian Lukačovič, Bára Wünschová.

Do našeho programu v i-novinách pořadatelé pumpují hlavně filmová představení. Náladu mám tak na další Langmajerovku s názvem Matky.

Jo, když už jsem u toho Langmajera, při snídaních jsem si užil seriál sKORO NA mizině, ve kterém Jiří Langmajer také hraje. Zde aspoň poslední díl, u kterého jsem se pobavil snad nejvíce. Dělají pitomce snad ze všech.

Příští pátek se na hrad vrací Všudybud. Budu mít po vyšetření, po dietě, po abstinenci, mohl bych se nakopnout. Vystoupit mají jistoty Myluju Vendulu, Papír Sklo Plasty, Tomáš Mátonoha Band, Top Dream Company ...

Podcast už nestihnu, ale snad se k nim ještě vrátím. Zatím to drží Petr Sládek s deníkem svého pradědečka. Taky dlužím žebříčky čtenosti za květen nebo aktuální informace o kopcové výzvě, kterou plní další a další Českolipané.

Nahoru

Komentáře

Re: 28/2021

Tak: Co nejpříznivější výsledky!

Nahoru