Videožurnál: Ozvěny Mental Power Prague Film Festival

Verze pro tisk |

FCH ČL a Kultura ČL uspořádaly 21. 3. Ozvěny Mental Power Prague Film Festival Česká Lípa, které navštívilo v přepaženém sále KD Crystal bezmála 50 diváků.

Diváci zhlédli hodinu a čtvrt dlouhé pásmo 4 úspěšných snímků z 6. ročníku MPPFF 2012 - vítězný snímek Symfonie, humorně horrový film Sherlock Houmeles, zábavný dokument Svět je krásný a komedii Voňavá pochoutka (seznam všech filmů z 6. ročníku naleznete zde).

Průměrná stopáž jednotlivých filmů byla 20 minut, avšak filmová podívaná utekla divákům tak rychle, že pro příští rok by organizátoři rádi uspořýdali pásmo dvojnásobně dlouhé. Ozvěny mezinárodního filmového festivalu (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením po přestávce zakončilo folkové uskupení Biorchestr.

Festivalové ozvěny tak doufejme nakročily k tomu, aby si v budoucnu vydobily pravidelné místo v kulturním kalendáři České Lípy. Filmy, které mají za cíl ukázat, že umělecky a lidsky mají mentálně postižení lidé ve společnosti rovnocenné místo, jsou zároveň natočeny na takové úrovni, že diváky pobaví, donutí k zamyšlení, nejlépe obojí. Každopádně s nimi má divák možnost strávit velmi příjemné odpoledne.

Ozvěny proběhly se spolupartnerstvím MPPFF, za finanční podpory Města Česká Lípa a s mediální podporou reklamní agentury Deus.

Nahoru