Miss Sport Českolipsko 2014: Claudie Nedvědová

Verze pro tisk |

Pátou nominovanou v anketě Miss Sport Českolipska je florbalistka Claudie Nedvědová.

První otázky jí položil její přítel, futsalista a fotbalista Jan Havlásek:

Jaky byl tvůj první zápas v životě?

Tak ten si pamatuji velice dobře. Hrálo se v Mladé Boleslavi a já si připadala úplně ztracená. Přišlo mi složité vědět, kde mám být a co mám dělat.

Co ti florbal dal?

Začala jsem žít úplně jinak. Dostala jsem se mezi jiný okruh lidi. Vážím si hlavně přátel, které jsem díky florbalu poznala.

Jaké sporty tě dále zajímají?

Nečekaně sleduji futsal a fotbal(úsměv), což je zajímavé, protože fotbal jsem v mládí nesnášela a o futsale nevěděla, že existuje.

A nyní otázky od CL Sportu:

Kdybyste měla nalákat případné zájemce na váš sport, tak co byste jim řekla?

Řekla bych, že florbal je prostě nejlepší. (úsměv) Jedná se o sport, který se dá naučit v každém věku, pokud je člověk alespoň trochu sportovně nadaný a chce se mu věnovat. Příkladem je má rodina :) Hlavně je to týmový sport a my jsme skvělá parta.

Myslíte si, že sport a fair-play patří k sobě nebo že sport dělá z lidí lepší lidi pořád platí, nebo to byly vždy jen takové řeči?

Věřím tomu, že to tak je. Soudím i z vlastní zkušenosti. Od té doby, co se věnuji sportu, jsem veselejší, uvolněnější, nenervuji se tolik. Mé priority se výrazně změnily od dob, kdy jsem nesportovala vůbec.

Někteří sledují ženský sport nejenom kvůli sportovnímu výkonu, ale především a hlavně proto, že se chtějí podívat na pěkný holky. Občas člověk slyší či čte názory, že to je degradace ženského sportu a pokud ženy nemají přiléhavé dresy, tak to mají s počtem fanoušků složité. Jak vy toto vidíte? A také se třeba díváte někdy na sport jenom proto, že tam jsou pěkní chlapi?

To je zajímavá otázka. Myslím si, že chlapi obecně moc ženské sporty nesledují. A pokud ano, nemyslím si, že záleží na přiléhavém dresu. Přesto je hezký vzhled a přiléhavý dres určitě vítaný bonus.

Jak moc prožíváte výhru či prohru? Jak dlouho trvá, než to ve vás odezní?

Výhru prožívám hodně, jsem na nás vždycky moc pyšná. Z prohry jsem opravdu smutná. Pokud je zápas vyrovnaný, nebo jsme lepší, drží mě zklamání dlouho.

Kdybyste měla moc a peníze, jakým způsobem byste je investovala do sportu na Českolipsku?

Začala bych investicí na předělání městské haly.

Kdybyste byla v porotách anket Miss Sport Českolipska a Sportovní sympaťák Českolipska, jak by podle vás vítězové měli vypadat či co by měli splňovat?

Podle mne by se měl zohlednit vzhled, vyjadřování, příjemné vystupování a především sympatie.  

Anketu prozatím naleznete zde.

Foto: Michaela Plešingerová

Miss Sport Českolipsko 2014: Kristina BergmanováAdéla FrydrychováTereza Koubková, Claudie NedvědováAdéla Nešická, Alena Svobodová, Barbora Szabová.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru