Body z Plzně jsou doma

Verze pro tisk |

Do Plzně jsme si přijeli pro 6 bodů, avšak minimálně právě s tradičním soupeřem Plzní nás čekal těžký a vyrovnaný zápas. Samotné utkání to jen potvrdilo.

FBC Česká Lípa -- Domažlice 12:2 (4:1, 3:1, 5:0)*

V prvním zápase nás čekal papírově slabší tým z Domažlic. Ve druhé minutě Veber tečí před bránou otevírá skóre, ale po špatném přebrání hráčů Domažlic přichází brzké vyrovnání. Na Lípě se podepsal pozdní příjezd a ne příliš dobrá rozcvička. Malou krizi přerušil až střelecky naladěný Gembec, nejprve jeho nenápadná střela propadla až za záda brankaře a následně v oslabení zakončil samostatnou akci přesnou střelou do rohu branky. Od té doby byl na hřišti jeden tým, domažličtí přestali stíhat kombinačně i fyzicky a skóre tak narůstalo v jejich neprospěch. Svou gólovou premiéru za A-tým si odbyl Radek Bezouška i junior Švorc, když oba dali po dvou gólech. Svou třetí trefu v zápase ještě přidal Gembec, opět průnikem přes celé hřiště, který tak zkompletoval hattrick. Konečný výsledek 12:2.

*Branky a asistence*: Gembec 3x (Motejzík), Veber (Gembec), Švorc 2x
(Mlejnek, Mlejnek), Bezouška 2x(Motejzík, Kopta), Jeřábek 3x (Rozman,
Tregner, Rozman), Motejzík (Jeřábek)

*FBC Plzeň -- FBC Česká Lípa 3:4 (0:1, 0:2,3:1)*

**Zápas s Plzní byl úplně z jiného soudku, Česká Lípa sice vyhrála předchozí čtyři zápasy, ale Plzeň toužila vzít favoritovi po dlouhé době body. Zápas začal z obou stran hodně opatrně, až v závěru první části se po přihrávce Motejzíka prosadil Marhan. Lípa hrála disciplinovaně v obraně a čekala na brankové příležitosti, které se ji dařilo proměňovat. Druhou branku přidal Rozman téměř z půlky a třetí typickým způsobem Kopta, který poslal nahození Motejzíka přes celé hřiště backhandem pod břevno. Za stavu 3:0 po druhé třetině se zdálo být rozhodnuto. Ale zdání klame. Rozman byl vyloučen za špatně zapsané číslo dresu v zápise a Plzeň nabídku první přesilové hry ihned využila. Česká Lípa do té doby hrála přesilových her šest, ale využila pouze jednu. Domácí vycítili šanci se zápasem ještě něco udělat a vyrovnání se v čase 6:52 dočkaly. Na českolipských byla vidět nervozita ze ztraceného náskoku, možná si také vzpomněli na barážové utkání ve Žďáru, kde také ani tříbrankové vedení nestačilo. Napínavé a nervózní utkání rozhodl pohotovou střelou Jeřábek. Jeho branka znamenala vítězství a cenné tři body. V závěru se domácí postarali o závěrečný tlak, ale brankař Knol vypjatý závěr zvládl na jedničku.

*Branky a asistence*: Marhan (Motejzík), Rozman (Motejzík), Kopta
(Motejzík), Jeřábek

*Sestava:* Knol -- Gembec, Poledno, Mlejnek, Rozman -- Motejzík, Kopta,
Jeřábek, Tregner, Bezouška, Švorc, Marhan, Veber, Novotný, Matějka

Nahoru