Autor - Hynek Bárta

Barbora Znamenáčková: Karate se chci věnovat na sto procent

19.7.2017 06:56 | Ostatní sporty

Neuběhne rok, aby se karatisté neumístili na předních příčkách ankety Sportovec Českolipska. A jméno Znamenáček se při vyhlašování skloňuje také pravidelně. Bára Znamenáčková (17), dcera bývalého reprezentanta v karate, v současné době trenéra, získala se svým týmem Sport Relax Česká Lípa mnoho cenných medailových pozic na národních a mezinárodních soutěžích (zlato a stříbro z MS WTKA 2016 a zlato z MS WTKA 2015).

Brabcová: Při střelbě na pouti to nevypadalo, že střílím závodně

14.6.2017 06:04 | Ostatní sporty

Jedním z nejúspěšnějších sportů na Českolipsku je sportovní střelba. Mezi reprezentantky patří sestry Brabcové. Pro tentokrát jsme vyzpovídali mladší Karolínu (17). Studentka českolipského gymnázia a fanynka Matthewa Emmonse hájící barvy SSK Manušice je šestinásobnou mistryní ČR se již podívala na mistrovství Evropy i na Světový pohár juniorů.

Jiří Liška: Šachy rozhodně nejsou nuda

7.5.2017 06:42 | Ostatní sporty

Zatímco hokejové či fotbalové týmy z Českolipska na české sportovní scéně nehrají žádnou velkou roli, 1. Novoborský šachový klub je několikanásobným mistrem republiky a získal první místo i v Evropském klubovém poháru. Jeho velkou nadějí je teprve šestnáctiletý Jiří Liška, trojnásobný mistr ČR a účastník mistrovství Evropy i světa, obdivovatel šachové legendy, výherce „zápasu“ století Bobbyho Fischera.

Na zkušené v Irsku 11

14.2.2017 19:42 | Českolipané v tahu

Lehkou pondělní nepříjemností byla alergická reakce na bůhvíco, ze které jsem se řádně osypal. Sousedka mi naštěstí dala nějakou mastičku s aloe vera, která nakonec zabrala.

Petr Špikla: Mámě se nelíbí, když přijdu domů potlučený

10.2.2017 08:31 | Ostatní sporty

Různé bojové sporty nabývají na oblibě, a tak i my jsme oslovili představitele těchto disciplín, několikanásobného mistra republiky v kickboxu a MMA, Petra Špiklu (21). Petr momentálně dojíždí do Nového Boru, kde hájí barvy Aranha Team Nový Bor a dvakrát týdně do České Lípy do MMA Cardio Fitness. Mezi jeho největší úspěchy patří vítězství na mistrovství republiky 2014 a jeho obhajoba v roce 2015, kdy porazil favorita jeho věkové kategorie Daniela Vítovce z praž- ského Hanuman Gym. Tyto výsledky ho nominovaly na mistrovství světa ve španělském Albiru, odkud si přivezl dvě stříbrné medaile. Petr trénuje 6–10× týdně a jeho sportovním vzorem je fenomenální boxer Muhammad Ali.

Tomáš Ladra: Chci hrát pravidelně první ligu

23.1.2017 04:44 | Sport

Na německém serveru Transfermarkt zabývajícím se cenami fotbalistů nalezneme v současnosti pravděpodobně jen jediného hráče pocházejícího z České Lípy. Cenu Tomáše Ladry (19) z FK Mladá Boleslav server odhaduje na 150 000 euro. V různých věkových kategoriích odehrál fanoušek Cristiana Ronalda za českou reprezentaci tři desítky zápasů. Brankou v poslední minutě například rozhodl zápas devatenáctiletých lvíčat v Turecku. Mimochodem šlo o jeho druhý gól v zápase, který tak nakonec skončil výhrou 3:2.

Na zkušené v Irsku 10

17.1.2017 18:40 | Českolipané v tahu

Po necelých dvou týdnech v České republice jsem se vydal 1. 1. 2017 zpět do Irska. Tento den jsem zvolil proto, že nepiju a je mi tak jedno, kdy budu cestovat.

Na zkušené v Irsku 9

24.12.2016 18:29 | Českolipané v tahu

Pondělí bylo tradičně rychlé, po víkendu je vždy spousta práce, a tak to ve spojení s jedním odvozem auta příjemně rychle uteklo.

N. Pekárková: Mám radost, když obehraji kluky

7.12.2016 11:30 | Florbal

Nikol Pekárková (1999), studentka třetího ročníku českolipského gymnázia, je první českolipskou odchovankyní, která si zahrála v ženské florbalové extralize a také na juniorském mistrovství světa. V současné době hájí barvy FBC Liberec, nastupuje do zápasů extraligového A týmu i prvoligových juniorek.

Na zkušené v Irsku 8

6.12.2016 21:47 | Českolipané v tahu

Středa byla opět částečně odpočinková, dostal jsem úkol, ale bohužel jsem nedostal přístup do systému, ve kterém jsem měl pracovat. Odpoledne jsem pak dělal věci do školy atp. Všechno dokola.