Hry V. letní olympiády dětí a mládeže zahájeny

Na letošní olympiádu se za Liberecký kraj nominovala i početná skupinka českolipských atletů. Liberecký kraj budou reprezentovat tito závodníci: Ivana Reicheltová, Šárka Kalvová, Petra Bracháčková, Tereza Hrochová, Patrik Stupka, Petr Ondřej a trenér Jaroslav Hochmut.

Včera večer na Andrově stadionu v Olomouci zažehl olympijský oheň oštěpař Jan Železný. Na vynikající atmosféru jednotlivých výprav budou sportovci na dlouho vzpomínat. Celá akce měla vše co k pravé olympiádě patří jak zaznění olympijské znělky, vztyčování olympijské vlajky a vlajky České republiky. Olomoucký kraj přivítal více jak 4300 sportovců. Na plochu nastoupili v závěsu za vlajkonoši jednotlivých výprav zástupci všech čtrnácti krajských delegací z celé České republiky. Je to úchvatná podívaná na pestrou paletu a mozaiku všech možných dresů, na mladé lidi, z nichž mnohé možná v budoucnu čeká skvělá sportovní kariéra, jež posune české mezinárodní úspěchy zase o kousek dál.

Hned první den soutěží začal pro naše závodníky skvěle. V rozběhu na 60m starších děvčat postupili obě naše závodnice. Pertra Bracháčková zvítězila časem 8,09s, hned za ní doběhla Šárka Kalvová v novém osobním rekordu 8,16s. Zítra je čeká těžký semifinálový běh o postup do finále. Další závodnicí, která dnes zasáhla do bojů, byla Iva Reicheltová. Ve druhé kvalifikační skupině potřebovala skočit limit 140cm, jelikož v první skupině se to podařilo 12 závodnicím. Iva bez problému limit skočila a může se radovat z postupu do pátečního finále, kde bude startovat 18 závodnic. Posledním kdo dnes zasáhl do akce, byl Patrik Stupka. V hodu oštěpem potřeboval hodit kvalifikační limit 42m, Patrik se snažil, co mohl, a výkonem 40,84 obsadil konečnou 15 pozici a postup mu unikl o kousek. Zítra pokračují závody dalšími disciplínami.