Daniela Bendová vyhrála víceboj na přeborech Ústeckého kraje

V Bílině se o víkendu 19.-20.5. uskutečnilo otevřené krajské mistrovství Ústeckého kraje ve vícebojích žactva. V tomto krajském přeboru startovaly i atletky AC Česká Lípa Daniela Bendová, Patricie Malá a Tereza Vítková.

V konkurenci nejlepších ústeckých vícebojařek na sebe upozornily především Daniela Bendová a Patricie Malá, které od začátku až do konce sváděly vyrovnaný souboj o prvenství s favoritkou mistrovství, ústeckou Terezou Knoblochovou.

Úvodní disciplína sedmiboje je běh na 100 m překážek. Daniela zaběhla v čase 17,83 s a zařadila se na 4. místo z 18 startujících. Patricii se překážky taktéž povedly a časem 17,73 s byla dokonce na 3. místě. Ve skoku vysokém si obě závodnice polepšily a vytvořily nové osobní rekordy. Patricie zdolala laťku ve výšce 153 cm a vyhoupla se na průběžné 2. místo. Daniele skok vysoký moc nejde, ale i tak 141 cm je novým osobním maximem. Ve vrhu koulí si děvčata držela své postavení a výkony Daniely 10,05 m a Patricie 9,50 m jsou solidní. Poslední disciplínou prvního dne byl běh na 150 m a ten ovládly naše atletky v nových osobních rekordech. Daniela zaběhla ze všech nejrychleji 20,35 s a zařadila se na 3. místo. Patricie zvládla za 20,81 s a po prvním dni ji patřilo 2. místo právě za favorizovanou Knoblochovou.

Druhý den začal skokem dalekým, který je slabinou obou našich vícebojařek. Patricie zabojovala a skočila 427 cm, ztráta na první místo se ale zvětšila. Daniele nevyšel ani jednou rozběh, 400 cm ji nepotěšilo a klesla na 6. místo. Hod oštěpem přinesl výrazné zlepšení Daniely 26,21 m a novým osobním rekordem se vyhoupla na 3. místo. Patricie trochu zaostala a výkon 17,03 m je za očekáváním.

Závěrečný běh na 800 m byl poslední disciplínou. Daniela se pokusila zaútočit na celkové prvenství. Zaběhla za 2:39,61 min. a svou konkurentku z Ústí nad Labem porazila o více než 20 vteřin a to stačilo na vítězství. Neskutečná radost z nového osobního rekordu 3588 bodů a zajišťující limit na mistrovství ČR do Třince. Patricie proběhla cílem v čase 2:56,80 min. a bodovým ziskem 3353 bodů obsadila výborné 4. místo z 18 startujících.

V mladších žákyních startovala začínající Tereza Vítková a při svém druhém startu v pětiboji si hned vylepšila své osobní maximum o 200 bodů a ziskem 1912 bodů obsadila v konkurenci 23 děvčat 8. místo. Terezu potěšil hlavně osobní rekord v hodu míčkem 40,72 m.

Z vystoupení všech 3 děvčat jsem naprosto spokojený, jak s přístupem k jednotlivým disciplínám, regeneraci a životospávě.